Funkcje aplikacji Tapeta Lincrusta: Przydatne zalecenia (25 zdjęć) - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Cechy użycia tapety Lincrusta: przydatne rekomendacje (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Linkrust to wysokiej jakości materiał dekoracyjny używany do dekoracji ścian w różnych pomieszczeniach. Ten materiał został stworzony przez angielskiego specjalistę od fabryk, Frederick Walton. W dawnych czasach materiał ten był prezentowany w postaci plastycznej masy, która składa się z oleju lnianego, trocin, kredy, wosku i wielu innych składników. Masa ta została nałożona na ścianę z daną ulgą, a po zestaleniu wzór został zachowany.


lincrusta


lincrusta-2

Zalety tapety linkrust

Dzisiaj tapety Lincrusta cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku konsumenckim. Są one głównie pochodzenia syntetycznego. Czasem w procesie wytwarzania tego materiału używane oleje roślinne. Skład tapety tego typu może obejmować drewno, mąkę korkową, pigmenty barwiące, różne plastyfikatory. Niektórzy producenci w procesie produkcji tego typu tapet wybierają tylko naturalne składniki. Ten materiał jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia i nie powoduje alergii. Tapeta Linkrust we wnętrzach różnych typów ma wiele zalet:

  • Jest to świetna alternatywa dla drogich listew. Ten materiał jest w stanie utrzymać ulgę.
  • Możliwość użycia na powierzchniach różnego typu. Taką tapetę można łatwo zastosować nawet na nierównej powierzchni.
  • Zdolność do wytrzymywania zmian temperatury.
  • Łatwość instalacji i łatwość konserwacji.
  • Długa żywotność.


lincrusta-5


lincrusta-6


lincrusta-7

Technologia tworzenia tapet

Technologia produkcji tapet tego typu obejmuje sekwencyjną realizację kilku etapów. Wszystkie składniki warstwy dekoracyjnej są starannie ekranowane i mieszane. Rezultatem jest plastikowa masa, która następnie musi być nałożona na podstawę. Do podstawy przymocowana jest utwardzana klejem warstwa żelu.


lincrusta-8


lincrusta-9

Aby stworzyć niezbędny wzór, specjaliści używają specjalnych rolek. Rolka jest dokładnie suszona. Proces ten można przeprowadzić przez kilka miesięcy. Potem te tapety będą dostępne w sprzedaży. Jakościowo wysuszona tapeta ma wysoki poziom wytrzymałości i trwałości. Często tapety Lincrusta są wykonywane na zamówienie. Ulga jest wybierana z uwzględnieniem indywidualnych preferencji klienta.


lincrusta-10


lincrusta-11

Tapeta strukturalna tego typu składa się z trzech głównych warstw:

  • Podstawa nałożenia masy. Może to być papier, tkanina lub włóknina.
  • Dekoracyjna warstwa żelu. Może być naturalny lub syntetyczny. Żel do tapet powstaje na bazie oleju lnianego. Z reguły jest mieszany z woskiem, kalafonią lub kredą.
  • Malować. Warstwa dekoracyjna może mieć najróżniejszą paletę kolorów.


lincrusta-12


lincrusta-13

Powód uniwersalności tapety Lincrusta

Skład tego rodzaju tapet zasadniczo nie uległ zmianie. Syntetyczne tapety są tańsze niż opcje naturalne. Naturalna tapeta ma jednak wiele zalet. Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że jest to materiał przyjazny dla środowiska. Duża liczba naturalnych materiałów, jak poprzednio, wykonywana jest ręcznie.

Należy zauważyć, że tapety typu linkrust są drogie. Pod tym względem do ich wyboru należy podchodzić bardzo ostrożnie. Zwróć uwagę na producenta, w którym wykonano linkę wycieczkową. Świetny producent, taki jak Wielka Brytania, który się sprawdził. Ten kraj jest wyznacznikiem trendów.

Przy zakupie zaleca się uważną ocenę wyglądu płótna. Nowoczesna tapeta może łatwo naśladować wiele gatunków drzew: kamień, metal, tekstylia i naturalną skórę. Możesz wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Konieczne jest wybranie tapety z uwzględnieniem pomysłów projektowych pomieszczenia. Rynek oferuje szeroką gamę kolorów i faktur. Istnieje wiele wyjątkowych i skomplikowanych wzorów. Te tapety mogą skutecznie konkurować ze zwykłymi panelami dekoracyjnymi.


lincrusta-17


lincrusta-18

Niuanse tapetowania

Jeśli wybierzesz tapety typu Lincrusta, będziesz musiał zapoznać się z informacjami na temat ich klejenia. Proces ten jest złożony i wymaga przestrzegania wielu ważnych niuansów. Jeśli robisz to po raz pierwszy, lepiej poprosić specjalistów o pomoc w tej sprawie. Klejenie tapety z Linkrusta oznacza przestrzeganie pewnych kolejnych etapów.

Etap przygotowawczy

On ma sprawdzić jakość tapety. Muszą być wolne od wad i usterek. Wszystkie rolki muszą mieć te same numery części. Jeśli znajdziesz wady materiału, zawsze możesz skontaktować się z dostawcą i zastąpić go innym. Następnie przygotowujemy powierzchnię do pracy. Konieczne jest usunięcie starej tapety ze ściany. Wszystkie nieprawidłowości muszą zostać usunięte.

Kładziemy i polerujemy powierzchnię. Niektórzy artyści zalecają wykończenie ścian głębokim podkładem do tego rodzaju tapet. To znacznie ułatwi proces instalacji.


lincrusta-19


lincrusta-20

Realizacja tapety do cięcia

Odcięliśmy rolkę wymaganych parametrów, pozostawiając 3-5 centymetrów w rezerwie. Po złej stronie będziesz musiał określić numerację paska, aby dalej nie mylić. Paski znaczników powinny być wykrywane po obu stronach. Konieczne jest odcięcie specjalnych pływów technologicznych. Na obu pasach musisz ostrożnie połączyć ornament z wzorem. Niezwykle ważne jest sprawdzenie, czy wzór na tapecie pasuje. W przeciwnym razie nie można skutecznie rozwiązać problemu dekoracyjnego.

Obejrzyj film: 10 TRICKÓW DO INSTAGRAM które MUSISZ ZNAĆ (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send