Karmniki dla drobiu z plastikowych butelek lub opakowań mleka z twoimi rękami, oryginalne pomysły na drewno i sklejkę, ciekawe i proste wzory dla ptaków i wazony do picia, zimowe kurniki - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Niezwykłe karmniki: dbamy o naszych sąsiadów (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niestety, wraz z nadejściem zimnej pory roku duża liczba ptaków umiera z głodu i zimna. Oryginalne karmniki dla ptaków będą doskonałym rozwiązaniem dla ogrodu i domku letniskowego, a także przytulnym domem dla ptaków. Po zbudowaniu drewnianych karmników możesz dać ptakom ciepłe i odosobnione miejsce z zimna i nakarmić je. Wysokiej jakości podajniki mogą być wykonane z dowolnego materiału, który jest pod ręką. Ptaki Ci podziękują. Faktem jest, że ptaki z powodzeniem zwalczają owady i różne szkodniki twojego ogrodu.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-2

Przed budową należy wybrać optymalnie odpowiednie miejsce dla domu. Podajnik piór powinien znajdować się w najbardziej dogodnym miejscu dla małego gościa. Ponadto to miejsce powinno być bezpieczne. Nie umieszczaj domu w grubych gałęziach i na obszarze, który jest mocno oczyszczony. Waszym pierzastym przyjaciołom nie będzie bardzo wygodnie. To miejsce powinno być otwarte i dobrze oglądane. Nie wieszaj domowych karmników bardzo nisko, ponieważ ptaki mogą się bać zwierząt.

Materiał, z którego będzie wykonany podajnik, może być dowolny. Najważniejsze jest to, że spełnia następujące cechy:

 • Wystarczający poziom niezawodności i trwałości. Należy pamiętać, że zastosowany materiał i łączniki muszą wytrzymać ciężar ptaków. Rozmiary ptaszarni są dobierane w zależności od rodzaju ptaków zamieszkałych na danym terytorium.
 • Wysoki poziom trwałości. Wskazane jest, aby preferować trwałe materiały, które nie odkształcają się lub nie pękają z czasem. Oczywiście możesz zrobić zimowy dom z dostępnych materiałów (pudełka na sok, mleko, butelki itp.), Ale taka struktura nie będzie trwała długo, będzie musiała być zmieniana od czasu do czasu.
 • Bezpieczeństwo W produkcji karmników dla ptaków będziesz musiał zrobić otwór do wejścia. Wykonując tę ​​pracę, zwróć uwagę na fakt, że „goście” lecący do domu nie są ranieni przez krawędź materiału. Dlatego zaleca się, aby krawędzie były traktowane taśmą, gliną lub innymi środkami. Pożądane jest, aby kurniki i karmniki były wyposażone w dach chroniący przed deszczem i śniegiem.

Większość z nas kojarzy karmnik dla ptaków z drewnianą ptaszarnią, która wygląda jak mała ptaszarnia. Taka jadalnia jest nazywana karmnikiem, jeśli ptaki przylatują do niej, aby jeść. Ta forma jest klasyczna i nadaje się do organizacji ptaków spożywczych, ale możesz wybrać dowolną inną formę.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-6


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-7

Podajnik butelek: łatwość produkcji

Karmnik dla ptaków z plastikowych butelek jest najczęstszym rozwiązaniem, ponieważ można go łatwo i szybko wykonać. Aby to zrobić, nie wymagają drogich materiałów. Jeśli taki artykuł ulegnie awarii, zawsze można go zastąpić nowym. Jeśli nie wiesz, jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami, zastosuj tę opcję. Z domu butelek dla pierzastych można wykonać następujące czynności:

 1. Weź plastikową butelkę o pojemności jednego lub pięciu litrów. Może być przezroczysty lub nie. Umieść go poziomo i symetrycznie po obu stronach ciętych dwóch identycznych rozmiarów otworu. Zworki muszą pozostać między otworami. A jeśli zrobisz cięcie w kształcie litery „P”, to dodatkowo dostaniemy kolejny baldachim dla ptaków. Podajnik butelek będzie służył przez cały sezon.
 2. Na dolnej krawędzi otworu zwijamy taśmę elektryczną. Ptaki będą więc najwygodniej siedzieć.
 3. Wykonujemy symetryczne otwory w dolnej części butelki i wciskamy kij, który pasuje pod nimi.
 4. Przymocuj podajnik do drzewa za pomocą liny. Ręcznie wykonana struktura butelki wkrótce otrzyma gości.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-8


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-9

Podajnik sklejki: tajemnice tworzenia

Koryto do karmienia ptaków własnymi rękami może być wykonane ze sklejki. Dach tego domu jest zwykle płaski, otwarty lub podwójny. Do produkcji takich podajników potrzebny jest rysunek. Możesz to zrobić sam lub pobrać w Internecie. Karmniki dla sklejki powinny być dobrane tak, aby pasowały do ​​różnych gatunków ptaków na danym obszarze. Projekt „karmnik dla ptaków leśnych” jest realizowany z wyprzedzeniem i obejmuje następujące etapy pracy:

 1. Na arkuszu sklejki musisz zaznaczyć szczegóły i ostrożnie wyciąć je wyrzynarką. Na dole kwadratowy arkusz o parametrach 25x25 jest idealny. Dach powinien być większy, ponieważ pożądane jest, aby podajnik miał małą szopę.
 2. Wszystkie krawędzie części są obrabiane papierem ściernym. Należy to zrobić, aby nie powstały niepożądane zadziory.
 3. Potrzebujemy czterech stojaków. Można je wyciąć z pręta o parametrach 25-30 centymetrów.
 4. Wszystkie połączenia są klejone, muszą być wodoodporne. Następnie, dla niezawodności, wszystkie części są mocowane gwoździami.
 5. Przymocuj dach za pomocą śrub.
 6. Montujemy jadalnię. Można go zawiesić na haku.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-10


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-11

Robienie karmnika dla ptaków

Karmnik dla ptaków będzie doskonałym rozwiązaniem dla budynków wielokondygnacyjnych, ponieważ zima to trudny okres dla ptaków. Możesz łatwo nakarmić ptaki ustawiając podajnik w pobliżu okna. W sklepie musisz kupić zwykły plastikowy pojemnik i zestaw przyssawek z haczykiem. Nawiasem mówiąc, zamiast pojemnika możesz użyć plastikowych butelek.

Jeśli nie masz dużo czasu, możesz łatwo wykonać karmę dla ptaków z worka na mleko. Worek na mleko jest dokładnie myte. Wytnij w nim dziurę, aby wlać do środka, wlać do niego jedzenie i powiesić na drzewie.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-16


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto.jpeg">

Jak ozdobić karmniki? Uzbrój się w farby. Maluj papier i tekturę, jak chcesz. Możesz napisać nazwę.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-17


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-18

Oryginalne pomysły na karmniki dla ptaków zrób to sam

Zaimprowizowana ciekawa stołówka dla ptaków może być zrobiona z wszystkiego. Pokazując trochę wyobraźni, możesz szybko i łatwo tworzyć oryginalne karmniki dla ptaków własnymi rękami. Materiał domu może być dowolny, możesz wziąć wszystko, co jest pod ręką. Oryginalne pomysły karmników dla ptaków:

 • Jadalnia na pierzaste dynie. Za pomocą noża odetnij dziurę w środku warzywa. Cała zawartość jest starannie usuwana. Pożądane jest, aby dynia miała ogon. Dla niego możemy zawiesić nasz podajnik. Wlać paszę na dno i czekać na upierzonych gości. Rozmiar otworu może być mniejszy lub większy w zależności od wielkości ptaków.
 • Koryto do karmienia z puszki. Pokrywa jest zdejmowana i zaginana do połowy do wewnątrz. Wkładamy gałąź słoika lub warstwę metalu. To będzie okoń. Wygięta pokrywa jest wkładana do słoika za pomocą kleju. Owijamy puszkę grubą liną lub liną. Lina do banku jest mocowana klejem. Napraw rzemiosło na drzewie. Taki produkt z improwizowanych środków będzie trwał długo.
 • Ciekawe i proste, zawieszone karmienie z żywności i żelatyny. Żelatyna doprowadza się do wrzenia i usuwa z ognia. Dodaj do tego 3/4 części każdego pokarmu dla ptaków. Bierzemy różne foremki do ciastek, wkładamy je na papier do pieczenia i napełniamy przygotowaną kompozycją. Wytnij kawałek nici i włóż go do formularza. W tym wątku będziemy nadal poprawiać kanał do drzewa. Mieszaninę pozostawia się na noc. Rano usuwamy formy i zawieszamy rzemiosło na drzewie. To będzie bardzo oryginalne.
 • Podajniki kokosowe i pijące. W kokosie wykonuje się otwór, usuwa się całą zawartość, która może być użyta zgodnie z jego przeznaczeniem. Taki naturalny i przyjazny dla środowiska żłób jest kreatywnym rozwiązaniem dla Twojego ogrodu. Takie podajniki są używane głównie dla małych ptaków.
 • Piękny podajnik gałęzi. Wyroby drewniane są bezkonkurencyjne, ponieważ są niezawodne i doskonale pasują do projektu ogrodu. Weź pnie i gałęzie brzozy. Przymocuj je gwoździami w postaci domu lub chaty. Rezultatem będzie prawdziwie fantastyczna kreacja.
 • Podajnik dla ptaków ze starych wyrobów. Z pewnością zgromadziłeś niepotrzebne naczynia w domu. Nie spiesz się, aby go wyrzucić. Możesz karmić ptaki bezpośrednio z niego, pierwotnie i bezpiecznie przymocowując je do drzewa.
 • Karmienie przez avoska. Ta opcja jest wykonywana tak szybko i łatwo, jak to możliwe. Po prostu weź tkaninę lub syntetyczną siatkę z małymi komórkami, napełnij ją jedzeniem i powiesić na drzewie. Wkrótce ptaki polecą do ciebie, aby cieszyć się.

Oryginalny karmnik zapewni ci ogród i domową przytulność i tajemnicę. Domki dla ptaków i karmniki staną się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu. Niech pierwsza ptaszarnia, wykonana przez ciebie, będzie wyglądać trochę niezręcznie, ale będziesz czerpał wiele radości z samego procesu i będziesz mógł wyrazić swoją miłość do pierzastych.


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-19


neobichnie-kormushki-dlya-ptic-zabotimsya-o-blizhnih-21-foto-20

Pin
Send
Share
Send
Send