Kotły Kombinowane ogrzewanie Dom prywatny, gaz, drewno opałowe i energia elektryczna, widoki podłogi, żeliwny podgrzewacz wody na paliwo stałe i mieszane - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kotły kombinowane: cechy konstrukcyjne

Pin
Send
Share
Send
Send


Podmiejskie budownictwo mieszkaniowe jest u szczytu popularności, a przyczyny tego zjawiska tkwią nie tylko w możliwości życia na łonie natury. Duże znaczenie ma możliwość cieszenia się nie tylko czystym powietrzem, ale także komfortem. Autonomiczna komunikacja, w tym kombinowane kotły grzewcze, jest w stanie zapewnić rodzinie wszystko, czego potrzebują: ciepło, gorącą wodę i inne korzyści cywilizacji.

Rodzaje kotłów Combo

Nowoczesne kotły kombinowane mogą pracować na kilku rodzajach paliwa. Do najczęstszych odmian należą następujące rodzaje sprzętu:

  • paliwa stałe i gaz ziemny;
  • gaz ziemny i olej napędowy;
  • paliwo stałe i energia elektryczna;
  • paliwo stałe i olej napędowy, gaz ziemny.

Taka różnorodność opcji pozwala wybrać kombinowany kocioł w pełnej zgodności z wymaganiami właściciela nieruchomości.

Wszystkie typy kotłów kombinowanych można podzielić na ściany i podłogi, jednoprzewodowe i podwójne. Dla małego domu optymalny będzie kocioł naścienny, ale takie modele działają głównie na gazie ziemnym i paliwie. Jeśli kombinowane kotły grzewcze wykorzystują drewno opałowe jako jeden z rodzajów paliwa, to najprawdopodobniej będą miały imponujące wymiary. W końcu konieczne jest ułożenie wystarczającej ilości drewna opałowego, a to wymaga dużych kamer. W rezultacie kotły kombinowane na paliwo stałe są reprezentowane przez modele podłogowe.

Dzisiaj energia elektryczna otrzymała maksymalną dystrybucję do każdej zsumowanej sieci dystrybucyjnej w domu wiejskim. To sprawia, że ​​kocioł jednoprzewodowy lub dwuprzewodowy tego typu jest najlepszym sprzętem dla domu wiejskiego. Ale z jednej strony ogrzewanie energią elektryczną jest kosztowne, wolą używać go tylko jako zapasowego źródła energii. Z drugiej strony, druty zimą w każdej chwili mogą się zepsuć pod ciężarem deszczu ze śniegiem lub wiatru. Z tego powodu kombinowany kocioł „drewno na opał” stał się popularny wśród właścicieli podmiejskich nieruchomości. W przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej wystarczy wrzucić drewno na opał, a dom będzie ciepły i przytulny.

Najlepszym wyborem dla właścicieli nieruchomości w nowych osiedlach domków jest kocioł na paliwo stałe. Tam, gdzie obiecują przynieść główny gaz ziemny w najbliższej przyszłości, węgiel i inne paliwa stałe mogą być wykorzystane do ogrzania do realizacji tego projektu. Może to być drewno opałowe, torf, granulki - małe granulki prasowanych trocin.

W zależności od możliwości finansowych można wybrać kocioł jednopalnikowy lub dwupietrowy gazowo-kominkowy. Modele z jednym paleniskiem mają bardziej kompaktowe wymiary, ale przejście z jednego rodzaju paliwa na inny wymaga czasu. Kotły dwupietrowe mają palnik gazowy zainstalowany w piecu dolnym. Podczas pracy na niebieskim paliwie cały projekt nagrzewa się, co znacznie zwiększa wydajność.

Wadą takich modeli jest wnikanie popiołu do dolnej komory. Podczas czyszczenia kotła są dwie paleniska, ale jest to typowe dla tanich modeli. Górne kotły są wyposażone w specjalną paletę zainstalowaną pod górną komorą grzewczą, w której spalane jest paliwo stałe. Chronią dolną skrzynię ogniową przed popiołem.

Powszechna dostępność oleju napędowego stała się doskonałym powodem do uzupełnienia kotła gazowego innym palnikiem. W rezultacie możliwość pracy na jednym z dwóch popularnych źródeł energii. Takie kotły żeliwne charakteryzują się wysoką wydajnością, a modele jednopunktowe przyciągają przystępną ceną. Przy zmianie energii wystarczy zmienić palniki, które są na wiele sposobów podobne do siebie i dlatego paliwo jest szybko zmieniane.

Takie mieszane kotły mają wadę, polegają na wysokich kosztach rozmieszczenia systemu do przechowywania oleju napędowego i jego dostarczania do kotłowni. Konieczne jest zakupienie pojemnika, uzupełnienie go zaworami oddechowymi i innym specjalistycznym sprzętem. Dostawa oleju napędowego różni się również znacznymi kosztami.

Producenci urządzeń grzewczych opracowali kombinowany kocioł na paliwo stałe, który może pracować na oleju napędowym, gazie ziemnym i elektryczności. Taka wszechstronność dotyczy domów wakacyjnych, kurortów, moteli i innych podmiejskich nieruchomości komercyjnych. Taki kombinowany kocioł działa na pelety, węgiel, drewno i inne rodzaje paliwa. Szeroka gama opcji energetycznych pozwala na ciągłe używanie dwóch lub trzech rodzajów paliwa, bez obawy, że obiekt pozostanie bez ciepła. W skrajnym przypadku, opcją kopii zapasowej będzie transfer sprzętu do elektryczności.

Dostępne źródła energii są głównym kryterium wyboru łączących się kotłów. Najpopularniejsze modele to sprzęt paliwowy, koniecznie napędzany węglem lub drewnem. Popularność kotłów na pelety rośnie, to przyjazne dla środowiska paliwo staje się coraz bardziej przystępne. Wykazują dobrą wydajność, która nie jest niższa niż w kotle na drewno.

Oprócz wyboru paliwa, które będzie obsługiwać urządzenia grzewcze, przy wyborze kotła należy zwrócić uwagę na ważne parametry techniczne. Głównym parametrem tej techniki jest moc.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz połączony kocioł na gaz, czy inny model, wydajność powinna być wystarczająca do ogrzania domu. Przy standardowych sufitach i powierzchni ogrzewanej powierzchni 300 metrów kwadratowych moc kotła kombinowanego musi wynosić co najmniej 30 kW.

Obejrzyj film: Kocioł zasypowy DEFRO Optima DS w 5 klasie i Ekoprojekcie (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send