Poduszka Rolka Ortopedyczna Do Snu Pod Szyją I Głową Lub Dekoracyjna Na Kanapę Jak Szyć Rękami - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Poduszka ortopedyczna: cechy zdrowego snu (63 zdjęcia)

Poduszka w kształcie walca zapewnia pełne rozluźnienie mięśni ramion podczas snu. Wynika to z jednolitego rozkładu masy ciała. Ortopedyczny wałek na poduszkę podczas zakładania pod głowę pomaga poprawić krążenie krwi w rękach i szyi, zmniejsza bóle głowy, normalizuje sen. Ten przedmiot jest bardzo dobrze wykorzystywany przez ludzi, których praca związana jest z siedzącym trybem życia. Dobrze jest również umieścić wałek pod szyją lub dolną częścią pleców, aby uzyskać wygodną pozycję ciała. Przy obrzękach lub skurczach nóg pożądane jest, aby poduszka na łóżko była pod kolanami, co zapobiega żylakom.

Bezsenność, ból szyi i głowy mogą wynikać z niewłaściwej poduszki. Bujne poduszki mają negatywny wpływ na stan górnego kręgosłupa, więc długa, twarda poduszka powinna zastąpić klasyczną poduszkę. Tylko ona nie pozwoli na odchylenie kręgosłupa piersiowego, podtrzymując szyję.Dekoracyjne poduszki-rolki

Dekoracyjny wałek do poduszek znajduje zastosowanie w każdym pomieszczeniu w domu, w miejscu, w którym znajduje się sofa. Konfiguracje produktów mogą mieć najbardziej zróżnicowane: proste cylindryczne, „kości”, „podkowy” i wiele innych gatunków.

Poduszki kanapy są używane nie tylko do układania pod górnym kręgosłupem, dolną częścią pleców lub głowy. Produkt może być używany jako stojak pod łokciami lub nogami. Zakres poduszek dekoracyjnych - rolek zależy od wyobraźni ich właściciela. Poduszka-poduszka-rolka z pewnością powinna być połączona w kolorze z kolorem sofy.Wypełniacze specjalne

Producenci zamienili poduszkę w obecny środek terapeutyczny. Poduszka z poduszką może mieć wiele różnych wypełnień. Najczęstszym wypełniaczem jest łuska gryki, niedrogi i przyjazny dla środowiska materiał. Ponadto poduszkę do spania można wypełnić pianką poliuretanową, lateksem i wieloma innymi materiałami. Coraz częściej można znaleźć produkty z efektem pamięci, zdolne dostosować się do konturów ciała i zapewnić dodatkowe wsparcie dla pleców. Kobiety chętnie używają poduszek-wałków na szyję z efektem chłodzenia, które według producentów przedłużają młodość.

Wybór

Ponieważ poduszka ortopedyczna jest zaprojektowana tak, aby spoczywała na boku, wysokość rolki powinna odpowiadać odległości od początku szyi do końca barku. Inne czynniki wpływają na wygodną pozycję ciała podczas snu:

 • wypełniacz do poduszek;
 • twardość i inne właściwości materaca;
 • masa ciała;
 • ulubiona pozycja we śnie.

Najlepiej jest położyć się na poduszce, ponieważ elastyczność i objętość produktu dla każdej osoby są indywidualne. Jeśli w pozycji leżącej nastąpiło całkowite rozluźnienie szyi i ramion, poduszka idealnie pasuje. Należy pamiętać, że szyja pod szyją nie powinna być wciskana pod ciężar osoby. Dzięki dobrze dobranej poduszce, osoba budzi się z przyjemnym uczuciem lekkości w całym ciele iw dobrym nastroju.Wałek amortyzujący dla dzieci

Duże znaczenie ma zastosowanie poduszki w postaci wałka dla dzieci. Zdaje sobie sprawę z możliwości spania małego dziecka na boku i odgrywa rolę wsparcia dla słabych mięśni dziecka. Zabawne poduszki dla dzieci wykonane są w różnych kształtach zwierząt: koty, psy, tygrysy. Są przyjemne w dotyku i mają kolorowe, jasne kolory.

Troska

Wałek do poduszek nie wymaga specjalnego odejścia. Zdejmowaną pokrywę należy od czasu do czasu myć ręcznie lub na pralce. Zaleca się suszenie poduszki w formie walca w wentylowanym pomieszczeniu, z dala od gorących akumulatorów i unikanie ekspozycji na słońce. Nie należy uciekać się do czyszczenia na sucho, aby chemikalia nie nasiąkały wypełniaczem produktu i nie powodowały alergii.


Jak uszyć poduszkę?

O tym, jak samodzielnie wykonać poduszkę-poduszkę, w Internecie można zobaczyć wiele kursów mistrzowskich z instrukcjami krok po kroku. Wykonanie wałka na poduszkę własnymi rękami jest całkiem łatwe. Wytnij szczegóły, uszyj poszewkę, wypełnij wypełniaczem, dodaj guziki i sznurowadła. Proces produkcji wymaga:

 • wałek piankowy;
 • mrugnięcia i cienki materiał rzadkiego tkania do pokrywania gumy piankowej;
 • tkanina na poszewki na poduszki;
 • nici, odpowiednie do koloru;
 • dwa duże guziki lub frędzle;
 • koronki do obramowania;
 • zamek błyskawiczny;
 • maszyna do szycia.

Wszystkie niezbędne akcesoria można kupić w wyspecjalizowanych sklepach, które sprzedają tkaniny i różne akcesoria.Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór tkaniny, z której uszyta jest poduszka. Zwykle do tego celu wykorzystuje się welur, gobelin, satynę i inne materiały. Kolor jest dobrany do Twojego gustu, biorąc pod uwagę przestrzeń wewnętrzną. Boki rolki poduszkowej są ozdobione szczegółami, które można łączyć w kolorze lub, przeciwnie, kontrastować.Istnieje kilka sposobów szycia wałka na poduszkę. Najpopularniejsza jest produkcja trzech części: głównego elementu w postaci prostokąta i dwóch części bocznych. Aby poszewka idealnie pasowała do poduszki, konieczne jest bardzo staranne wykonanie pomiarów.


Oprócz solidnej pianki gumowej poduszka pod głową może być wykonana z miękkiego mrugnięcia. W tym celu materiał jest zwijany do żądanej średnicy i ciasno owijany gazą lub innym materiałem z rzadkim tkaniem.Ciekawym wariantem poszewki na poduszkę jest poduszka „cukierkowa”. Duża pianka w kształcie prostokąta otacza piankę, boki są zaostrzone wstążkami, a poduszka staje się jak duży cukierek.Nie jest źle robić dekoracyjną poduszkę-poduszkę dla każdego celu z dziećmi. Fantazja dzieci jest nieograniczona, a na pewno przyniosą niezwykłe pomysły do ​​projektu tak niezbędnego przedmiotu dla domu.

Poduszki-rolki są przeznaczone dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i zdrowie bliskich, zwłaszcza dzieci. Oryginalne wielofunkcyjne poduszki do spania pomagają radzić sobie z problemami górnego kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, eliminują bóle głowy, normalizują sen i zapobiegają niektórym chorobom. Nie wymagają specjalnej opieki i korzystnie uzupełniają wnętrze pokoju, będąc oryginalną dekoracją.

Obejrzyj film: CZY WARTO SPAĆ NA PODUSZCE ORTOPEDYCZNEJ? - PODUSZKA ORTOPEDYCZNA - TOP 3 INFORMACJE ! (Listopad 2019).

Загрузка...