Układanie płytek po przekątnej na podłodze w mieszkaniu, technologia montażu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Układanie płytek po przekątnej: przydatne zalecenia (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Do dekoracji różnych pomieszczeń w mieszkaniach często stosuje się płytki ukośnie ułożone. Powodów korzystania z tej techniki jest wiele. Korzystnie, ten sposób jest stosowany do wizualnego powiększenia przestrzeni i ukrycia różnych defektów na ścianie.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-2

Technologia układania płytek po przekątnej wymaga przestrzegania pewnych niuansów. Podczas planowania tego typu instalacji niezwykle ważne jest dokonanie obliczeń jakościowych. Z reguły zużycie płytek będzie znacznie mniejsze niż w przypadku standardowej metody układania, co pozwoli zaoszczędzić na materiale. Podczas rozwiązywania tego problemu zaleca się przestrzeganie następujących wskazówek:

 • W realizacji znaczników nie jest konieczne wykonywanie głównej przekątnej. Wynika to z faktu, że narożniki pokoju nie zawsze są proste. Narożniki mogą być nierówne, a zużycie płytek będzie duże. Racjonalnie używaj trójkąta równoramiennego. Oznacza to, że z rogów trzeba będzie odłożyć segmenty o tej samej długości.
 • Wymagane jest układanie płytek ceramicznych na przekątnej, zaczynając od pełnego elementu. Pomoże to uatrakcyjnić podłogę.
 • Podstawa układania powinna być wysokiej jakości i gładka. Jeśli jest wiele nieprawidłowości, będziesz musiał kupić więcej materiałów. Jeśli występują jakiekolwiek nierówności lub nierówności, można je usunąć za pomocą jastrychu cementowo-piaskowego. Jeśli wady są niewielkie, pomoże klej do płytek.
 • Jeśli pomieszczenie charakteryzuje się wysokim poziomem wilgotności, lepiej jest układać klej do płytek.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-4


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-5

Niezwykle ważne jest prawidłowe obliczenie płytek ułożonych po przekątnej. W tym celu stosuje się głównie dwie metody. Pierwsza metoda polega na tym, że obszar bazowy jest podzielony na parametry płytki. Druga metoda polega na tym, że konieczne będzie obliczenie całkowitej liczby płytek wymaganych dla danego obszaru. Należy zauważyć, że może być przycinanie. Powinieneś dodatkowo dodać określoną liczbę płytek.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-6


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-6

Układanie płytek po przekątnej jest złożonym sposobem podszewki. Rodzaj wykończenia może być monofoniczny lub wielokolorowy, z oryginalnymi wkładkami. Z reguły elementy kolorowe są montowane w centralnej części podłogi lub sufitu. Często stosowana metoda instalacji dywanów.

Jak właściwie przykleić płytki ukośnie na podłodze?

Układanie płytek po przekątnej jest procesem czasochłonnym. Zanim będziesz musiał poprawnie przeprowadzić znacznik. Konieczne jest również określenie kierunku, wytwarzanie takich prac, jak układanie płytek na podłodze po przekątnej. Wszystkie prace układające są podzielone na następujące etapy:

 1. Na krawędzi pierwszego rzędu musisz dokręcić nitkę kapronu. Jest instalowany między kołkami, które są wbijane w jastrychy. Gwint jest wymagany do zaciśnięcia poziomu. Jeśli to konieczne, możesz użyć lasera.
 2. Podstawa podłogi musi być oczyszczona i poddana obróbce za pomocą gruntu głęboko wnikającego. Pomoże to znacznie zwiększyć przyczepność. Podkład powinien wyschnąć przez dwie godziny.
 3. Musisz przygotować mieszankę klejową. Mieszanie odbywa się według określonej metody. Gotowanie jest konieczne w ilości, która zostanie wydana w ciągu godziny.
 4. Od początku pracy należy zamontować pierwszy element. Pierwsza płytka musi być nienaruszona. Umożliwia to zmniejszenie liczby podcięć. Co więcej, cała płytka jest znacznie łatwiejsza do ustawienia przez poziom.
 5. Płytka będzie musiała mocno docisnąć do podstawy. Jednocześnie konieczne jest stuknięcie trochę gumowym młotkiem. Glina będzie trochę działać na krawędziach.
 6. Dzięki poziomicy przeprowadzamy kontrolę jakości układania.
 7. Jeśli chcesz wykonać podcięcie, używa się szlifierki wyposażonej w tarczę ścierną.
 8. Między płytkami powinien znajdować się ten sam szew. Aby rozwiązać ten problem, pomogą plastikowe krzyże. Ich grubość powinna wynosić 2-5 milimetrów.
 9. Nadmiar kleju z materiału forniru jest ostrożnie usuwany suchą szmatką.
 10. Po pewnym czasie konieczne będzie usunięcie krzyży delikatnymi ruchami. Wszystkie szwy są przetwarzane przy użyciu zaprawy.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-7


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-8


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-9

Jeśli zdecydujesz się pociąć płytkę lub płytkę, zaleca się użycie wysokiej jakości sprzętu. Aby wykonać wysokiej jakości podłogę fornirową po przekątnej, potrzebne będą takie materiały, jak płytki w odpowiedniej ilości, klej, młotek gumowy, łopatka, szmaty, szczotka, wałek, czysta woda. Układanie płytek na podłodze po przekątnej wymaga doświadczenia mistrza.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-10


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-10

Posiada płytki sufitowe

Płytka na przekątnej jest często układana na suficie. Z reguły do ​​sufitu stosowane są płytki styropianowe. Ta praca jest również wykonywana zgodnie z określonymi krokami:

 1. Wykonanie przygotowania powierzchni bazowej. Sufit jest jakościowo oczyszczany z wybielania lub gipsu. Powinien być czysty i gładki. Jeśli są jakieś wady, należy je splecić.
 2. Definiowanie środka sufitu. Znaczniki są wykonywane z centrum. Środek przeciwległych boków musi być połączony naprzemiennie za pomocą sznurka do malowania.
 3. Oznaczenie przekątnej na podstawie sufitu. Powinien łączyć narożniki. Wszystkie linie danych muszą być połączone w środku sufitu.
 4. Rozkład kwadratu w środkowej części sufitu. Jego bok powinien być gładki po stronie najmniejszej ściany. Następnie musisz trzymać przekątną, która przecina się ze sobą pod kątem prostym. Wzdłuż jednej i drugiej przekątnej trzeba przykleić płytki. Następnie wypełniany jest pozostały obszar.
 5. Mocowanie pierwszych płytek. Jeśli przecięcie przekątnych odbywa się pod kątem prostym, wówczas pierwsze płytki powinny być zamocowane w środku sufitu, wzdłuż trzymanych przekątnych.
 6. Usuwanie kleju. Masa klejąca, która wystaje między płytkami, jest usuwana na podstawie użycia suchej szmatki. Wszystkie szwy są starannie zamykane za pomocą szpatułki.
 7. Cokół mocujący do sufitu.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-11


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-12


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-13

Jak wybrać materiał i narzędzie do układania po przekątnej: tajemnice czarodzieja

Jakość układania materiału na płytki zależy w dużej mierze od właściwego doboru materiałów i narzędzi. Przekątna to wizualne oszustwo, które umożliwia poprawne zwiększenie przestrzeni poprzez zasłonięcie jej wad. W trakcie wykonywania tej pracy szczególną uwagę należy zwrócić na wybór narzędzia pomiarowego. Nie powinieneś używać własnego oka, ponieważ czynnik ludzki nie został odwołany. Typ narzędzia pomiarowego może być dowolny. Najważniejsze, że był w stanie prawidłowo wykonywać swoją pracę.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-14


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-15


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-16

Jeśli chodzi o zakup materiału okładzinowego, musi on być wysokiej jakości. Lepiej jest dokonać zakupu od zaufanych producentów. Takie materiały jak płytki, płytki ceramiczne, płytki PCV, granit ceramiczny i inne są szeroko stosowane do zwrócenia się ku podłodze. Przy wyborze materiału zwracaj szczególną uwagę na rodzaj płytki, warunki pracy.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-17


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-18

Tak więc w łazience lepiej jest wybrać trwały materiał. W kuchni stosuje się z reguły materiał trzeciej klasy. Zanim przejdziesz do sklepu, musisz poprawnie obliczyć powierzchnię. Lepiej jest dokonać zakupu z niewielkim marginesem.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-19


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-20

Ukośny sposób układania jest dość skomplikowany. Wymaga podstawowych umiejętności stawienia czoła. Rysunek powinien być gładki i umieszczony pod kątem równym 45 stopni. Jeśli płytka zostanie ułożona prawidłowo, będzie działać przez długi czas.


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-21


ukladka-plitki-po-diagonali-poleznie-rekomendacii-24-foto-22

Obejrzyj film: Firma JONIEC: Instrukcja montażu ogrodzenia (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send