Wewnętrzne apartamenty typu studio o powierzchni 25 i 30 m2, design i wystrój wnętrz małego pokoju 18 m2 z jednym oknem, pomysły na życie w nowoczesnym stylu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Apartament typu studio - apartament nie tylko dla kreatywnych ludzi (53 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


W naszych czasach, kiedy ludność kraju szybko się rozwija, występuje dotkliwy brak mieszkań. Każdy potrzebuje mieszkania: od młodych studentów po emerytów. Popyt tworzy podaż, aw Rosji wyłonił się nowy kierunek w budowie taniego budżetu, a co za tym idzie, dość przystępnych cenowo mieszkań - apartamentów typu studio.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-2


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-3

Czym są apartamenty typu studio i dla kogo są przeznaczone?

Pierwszy, który myśli o ekonomicznej wersji domu Japończyków. Obudowa była przeznaczona dla osób, które pracowały daleko od domu i nie mogły spędzać cennego czasu na codzienne poruszanie się. Pomysł mini-mieszkań z Japonii, dzięki projektantom, przeniósł się do Ameryki, a stamtąd do Rosji.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-4


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-5


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-6


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-9


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-10


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-11


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-12


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-13

Jak zaplanować wewnętrzny apartament typu studio?

Zanim rozważymy możliwości układu studia, należy zauważyć, że projekt i układ wnętrza „pracowni” dużego placu nie różni się zbytnio od wnętrza małego studia. Warto też wspomnieć, że większość apartamentów typu studio ma średnią powierzchnię 20-30 m2 / m, ale są małe mieszkania o powierzchni 15 m2 / m2 i 18 m2 / m2. Apartament Studio może być jedno- i dwupoziomowy, dlatego przy planowaniu należy wziąć pod uwagę zarówno obszar, jak i liczbę poziomów mieszkań.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-14


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-15


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-16


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-17


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-18

Rozważ dwie opcje planowania i projektowania: apartamenty typu studio o powierzchni 30 m2 / m2 i apartamenty typu studio o powierzchni 18 m2 / m2. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest kompetentny plan planowania. Możesz zaplanować pokój tak, aby odizolować tylko strefę wanny i toalety, a reszta przestrzeni zostanie zagospodarowana pod kuchnią, strefą relaksu i sypialnią. Jeśli powierzchnia apartamentu jest zbyt mała, można połączyć sypialnię i strefę rekreacyjną.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-20


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-21


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-22

Wnętrze apartamentu typu studio o powierzchni 18 m2 / m2 i mniejszej wymaga nie tylko zwracania uwagi na jego planowanie, ale także na projekt. Wnętrze małego apartamentu typu studio wymaga specjalnego kreatywnego podejścia, dlatego też przy projektowaniu takiego „dziecka” należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse.

 • Pomieszczenie powinno być funkcjonalne: dobrze wentylowane, jasne i ciepłe. Oświetlenie, izolacja akustyczna i kontrolowane systemy grzewcze muszą być dokładnie przemyślane i zaplanowane.
 • Styl wszystkich elementów powinien być jeden. Styl w małym pokoju nie jest przeznaczony do tłumienia, ale do poszerzania przestrzeni, dlatego najlepiej wybrać nowoczesne wnętrze studia.
 • Kolor we wnętrzu małego apartamentu typu studio odgrywa ważną rolę w wizualnej rozbudowie przestrzeni, dlatego najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniej kolorystyki nie tylko dla projektu ścian, ale także dla mebli.
 • Meble powinny być lekkie, modułowe i nie przeciążać przestrzeni.
 • Ponieważ w małych rozmiarach apartament typu studio jest najczęściej planowany jako kuchnia połączona z salonem, konieczne jest rozważenie systemu ekstrakcji zapachów i pary.
 • Przegrody w takim małym pomieszczeniu są niepożądane, wystarczy oddzielić jedną strefę od drugiej, albo podczas tworzenia specjalnych efektów wizualnych (dekorowanie stref w różnych kolorach), albo do używania przezroczystych szklanych lub lustrzanych przegród.
 • Niewielki apartament typu studio z wysokimi sufitami będzie wyglądał stylowo i bardzo wygodnie, jeśli sypialna jest wyposażona na najwyższym poziomie, jednocześnie uwalniając miejsce na kuchnię i salon.
 • Przy wyborze wystroju należy pamiętać, że jasne obiekty powinny być w tym samym schemacie kolorystycznym z całym wnętrzem mieszkania. Na przykład jasnoszary kolor w stylu skandynawskim można rozcieńczyć jasnymi beżowymi meblami, kolorowym dywanem na podłodze i jasnymi światłami kulowymi.

W małym mieszkaniu typu studio o kwadratowym kształcie, do oddzielenia przedpokoju i kuchni, można zastosować taką technikę jak szafa, która nie tylko pełni funkcję przegrody, ale także funkcję przechowywania-umieszczania ubrań i innych niezbędnych rzeczy. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze takiego malutkiego mieszkania będzie wygodnym i atrakcyjnym miejscem noclegowym.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-24


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-25


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-26


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-27


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-28

Rejestracja apartamentu typu studio o powierzchni 30 m2 / m

Wystrój apartamentu typu studio o powierzchni 25-30 m2 / m nie różni się zbytnio od wystroju jednopokojowego mieszkania. Jedyną różnicą jest to, że takie małe przestrzenie to studia z jednym oknem, które znacząco wpływa na oświetlenie mieszkania. Ten problem można rozwiązać za pomocą kilku sztuczek projektowych.

Sztuczne oświetlenie odgrywa dużą rolę w apartamentach typu studio. Konieczne jest rozmieszczenie lamp w taki sposób, aby każda strefa mogła być oświetlona oddzielnie. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić energię elektryczną, ale będzie również doskonałą decyzją projektową, ponieważ lampy w każdej strefie mogą być rozmieszczone w najbardziej korzystny sposób. Na przykład nie jest konieczne oświetlanie obszaru roboczego pulpitu podświetleniem, wystarczy po prostu umieścić lampę biurkową.

Kolor wnętrza zależy w dużej mierze od stylu. A najwłaściwszą decyzją będzie wydanie apartamentu typu studio o powierzchni 25-30 kv / m w nowoczesnym stylu. Najczęściej stosowanymi projektantami w projektowaniu takich mieszkań są skandynawski styl, styl loft, minimalizm i styl industrialny. Wszystkie te style oznaczają neutralność, pomagając wizualnie zwiększyć przestrzeń kolorów i linii prostych, minimum rzeczy i dekorów, mebli modułowych i lakonicznych. Możesz użyć innych stylów: na przykład Prowansja we wnętrzu studia jest idealna dla samotnej kobiety, a klasyczny styl dla samotnego mężczyzny.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-29


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-30


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-31


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-32


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-33


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-34


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-35

W apartamentach typu studio o powierzchni 25-30 m2 / m2 można używać mebli jako wybór różnych stref. Na przykład w salonie można wyznaczyć dużą sofę i fotele, oddzielając część wypoczynkową od kuchni. Projektując kuchnię i oddzielając ją od obszaru salonu, można użyć takiej techniki projektowania, jak licznika baru.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-36


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-37


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-39


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-40


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-41


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-42


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-43


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-44

Projektując apartamenty typu studio, projektanci często oferują oryginalne rozwiązania w projektowaniu wnętrz i zagospodarowaniu przestrzennym. Na przykład:

 • Aby oddzielić korytarz od innych pomieszczeń, nie ma potrzeby korzystania z szaf lub przegród stałych, można zainstalować mobilną przegrodę, którą można przenosić lub składać.
 • Lepiej jest wybrać wbudowaną technikę lub umieścić ją w specjalnie przygotowanych niszach, uwalniając przestrzeń.
 • Różne poziomy sufitów w różnych strefach zwiększą możliwości i zaoszczędzą miejsce.
 • Meble-transformator i meble modułowe pomogą stworzyć dwie strefy w jednej. Składane krzesło lub kanapa mogą dodatkowo stać się miejscem do spania, a stół do serwowania, oprócz głównych funkcji, pełni również funkcje pulpitu.
 • Aby podzielić apartament typu studio na strefy, można użyć nie tylko szklanych i lustrzanych przegród, ale także ekranów świetlnych, które można przesuwać (jeśli zmienisz wnętrze stref) lub złożyć (zwiększając przestrzeń stref).

Odbiór działa dobrze z przegrodami w formie półek. Nie tylko dzielą przestrzeń, ale służą także do przechowywania różnych niezbędnych rzeczy: książek, sprzętu, naczyń.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-46


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-47


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-48

Apartament typu studio jest dobry, ponieważ można go zorganizować i zaplanować na każdy gust. Najważniejsze - kreatywna wyobraźnia i budżet. Chociaż ten rodzaj mieszkań jest tańszy niż zwykle, czasami przebudowa i budowa „pochłaniają” znaczną część środków finansowych. Jednak wszystkie wysiłki i pieniądze są tego warte.


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-49


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-50


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-51


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-52


kvartira-studiya-kvartira-ne-tolko-dlya-tvorcheskih-lyudej-53-foto-53

Obejrzyj film: Dragnet: Big Cab Big Slip Big Try Big Little Mother (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send