Kwiaty podlewania pokoju podczas urlopu, ile razy w tygodniu do wody na wzrost i jaka woda, systemy automatycznego nawadniania i nawadnianie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Podlewanie kwiatów w pomieszczeniach: popularne i proste sposoby

Pin
Send
Share
Send
Send


Podlewanie kwiatów w pomieszczeniach to podstawowa procedura pielęgnacji. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię. W naturze rośliny pobierają wilgoć w wymaganej ilości z ziemi, powietrza i podczas deszczu. W domu rośliny mogą zaspokoić pragnienie, jeśli są podlewane przez właściciela.

Jak podlewać kwiaty w pomieszczeniach i jak wybrać? Istnieje wiele sposobów na podlewanie roślin dzisiaj:

  • Podlewanie przez zanurzenie. Dzięki tej metodzie podlewania doniczka będzie musiała być zanurzona w pojemniku z zimną wodą. Garnek musi być trzymany, dopóki nie wchłonie wymaganej ilości wilgoci. Poziom wody powinien w przybliżeniu sięgać środka garnka. Czas spędzony przez roślinę w wodzie zależy od stopnia wysuszenia gleby. Gdy tylko zauważysz, że gleba stała się mokra, garnek można wyjąć ze zbiornika.
  • Najlepsze podlewanie roślin. Ten system jest uważany za tradycyjny. Jest używany głównie przez dużą liczbę osób. Dzięki tej metodzie podlewania górna część gleby jest dłużej w stanie mokrym.
  • Zastosowanie technologii hamburgerów garncarskich. Konieczne jest wzięcie trochę większej niż pojemność puli lub puli. Na dnie garnka należy umieścić mokrą szmatkę, gąbkę. Otwory między doniczkami można zamknąć, aby wilgoć odparowała w jak najmniejszym stopniu.
  • Zwiększ wilgotność otoczenia. Rośliny uzyskują wilgoć nie tylko z gleby, ale także z powietrza. Możesz umieścić garnki roślin nad wodą. Dno garnka można posypać kamyczkami lub innymi kamieniami.
  • Podlewanie grawitacyjne. Dzięki temu systemowi woda wpłynie do garnka za pomocą przewodnika. W roli dyrygenta używa się zwykle jakiegoś rodzaju liny. Lina może być bawełniana lub polietylenowa. Opuszczamy jeden koniec w naczyniu z wodą, zawieszamy lub instalujemy obok siebie, a drugi koniec zanurzamy w glebie. Ta opcja może służyć jako doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz podlewać rośliny domowe podczas wakacji.
  • Wicky podlewanie. W roli knota służy kawałek szmatki lub liny, która jest umieszczana w doniczce. Służy jako przewodnik wilgoci przez otwór drenażowy. Górny koniec knota kładziemy na dole lub na materiale drenażowym. Zawieś resztę liny przez otwór spustowy w doniczce. Za pomocą kapilarnego ruchu wody ciecz stopniowo będzie spływać do naczynia. Aby poprawić napowietrzanie, zaleca się stosowanie specjalnych materiałów odwadniających.
  • Podlewanie kapilar za pomocą piasku. Konieczne jest zabranie małej i szerokiej palety, wlewając tam przemyty piasek. Wysokość piasku powinna wynosić pięć centymetrów lub więcej. W tej tacy musisz zainstalować garnki z otworem odpływowym. Na patelni należy również zainstalować butelkę z wodą, która stopniowo nasyca piasek wilgocią.
  • Kapilarne dostarczanie wilgoci za pomocą materii. Ten sam efekt, jak w poprzedniej metodzie nawadniania, można osiągnąć, używając kawałka materii. Wolną krawędź szmaty należy umieścić w pobliskim naczyniu z wodą, a drugą należy wysłać do garnka. W tym celu pożądane jest użycie materiału, który ma zdolność szybkiego wchłaniania wody. Ręcznik frotte jest doskonałym rozwiązaniem dla tej metody.
  • System nawadniania kroplowego. Nawadnianie kroplowe dla roślin wewnętrznych lub ogrodowych jest doskonałym rozwiązaniem dla stałego dostarczania wody do roślin z niezbędną ilością wilgoci. Dzięki tej metodzie podlewania gleba nie wysycha i nie cierpi na brak składników odżywczych. Woda dostarczana jest z taśmą ociekową lub wężem. Rodzaj paszy może być grawitacyjny lub wymuszony. Woda ze źródła jest dostarczana do roślin przez rury z odgałęzieniami. Zwykłe okucia mogą być używane jako gałęzie. Więc kwiaty podczas świąt nie uschną.

Wielu hodowców zastanawia się, która woda najlepiej jest podlewać. Oczywiście woda dostarczana z kranu nie nadaje się do podlewania wysokiej jakości. Jeśli podlejesz wodę, stopniowo w doniczkach zgromadzi się chlor i różne metale, które mogą zniszczyć roślinę. Gotowana woda na kwiaty do pojenia nie zawiera tych składników, ale nie jest wyjściem. Po pierwsze, nie każda roślina skorzysta z nalotu na czajniczek, a po drugie, cała użyteczna mikroflora znika po zagotowaniu.


poliv-komnatnih-cvetov-populyarnie-i-prostie-sposobi-4


poliv-komnatnih-cvetov-populyarnie-i-prostie-sposobi-4

Optymalnym rozwiązaniem jest woda z kranu, ale musi być oddzielona. Aby woda opadła, musisz zostawić otwarte naczynie z wodą w ciemnym pokoju na kilka godzin. Woda osiągnie temperaturę pokojową, a chlor wyparuje.


poliv-komnatnih-cvetov-populyarnie-i-prostie-sposobi-5


poliv-komnatnih-cvetov-populyarnie-i-prostie-sposobi-6

Jak często podlewać rośliny domowe? Podlewanie roślin należy przeprowadzać w zależności od wilgotności w pomieszczeniu, temperatury i rodzaju. Dlatego pytanie, ile razy podlewanie powinno być ustalane indywidualnie. Podczas długiego wychodzenia można zorganizować automatyczne podlewanie. Z reguły większość roślin wymaga podlewania raz w tygodniu.


poliv-komnatnih-cvetov-populyarnie-i-prostie-sposobi-8


poliv-komnatnih-cvetov-populyarnie-i-prostie-sposobi-9

Nawadnianie nadtlenkiem wodoru w celu poprawy wzrostu

Konieczne jest nauczenie się dobrze rozpoznawać oznaki niedoboru wilgoci w roślinie. Z reguły w takiej sytuacji w większości roślin liście zwisają, wyglądają na pomarszczone i opadają. Jeśli roślina zakwitnie, spasuje pąki. Z nadmiarem wilgoci, przeciwnie, liście stają się nadmiernie wodniste, mogą żółknąć. Dlatego podlewanie roślin powinno być prawidłowe i umiarkowane.

Aby wykonać podlewanie w celu poprawy stanu kwiatów w pokoju, należy wymieszać 2 łyżki nadtlenku z jednym litrem wody. Wszystko musi być dokładnie wymieszane i podlewane.
Dzięki systematycznemu i kompetentnemu podlewaniu każda roślina może pochwalić się zdrowym wyglądem. Konieczne jest kompetentne podejście do wyboru metody nawadniania, do obserwacji okresu.

Pin
Send
Share
Send
Send