Odkurzacz bezprzewodowy Upright, kompaktowe modele do prania i do czyszczenia na sucho, przegląd i ranking najlepszych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Uniwersalne odkurzacze pionowe: subtelność wyboru, porównanie najlepszych opcji

Pin
Send
Share
Send
Send


Wszystkie modele odkurzaczy pionowych mają podobne urządzenie: wyglądają jak rura z uchwytem, ​​do której przymocowany jest odpylacz i silnik, na drugim końcu znajduje się nasadka szczotkowa. Są łatwe w użyciu, kompaktowe, mają niewielką wagę, poradzą sobie z nimi i osobami starszymi i dziećmi. W przeciwieństwie do konwencjonalnych modeli, innowacyjne urządzenia nie wymagają demontażu, ze względu na małe wymiary mogą być ukryte za drzwiami wewnętrznymi. Konstrukcja jest taka, że ​​urządzenie jest w stanie przeniknąć w trudno dostępne miejsca, ma imponującą zwrotność.

Kluczowym działem odkurzaczy pionowych jest segmentacja linii produktów na modele przewodowe i bezprzewodowe.

Zasada działania sprzętu działającego w sieci jest bardzo prosta - wszystko tak samo, jak w przypadku konwencjonalnych odkurzaczy. Takie urządzenia mają nieograniczony czas działania, można bez pośpiechu myć podłogę wysokiej jakości, czystymi meblami tapicerowanymi, dywanami, pozbywać się kurzu na powierzchniach. Ale przewód ogranicza swobodę ruchów, będzie przeszkadzać, jeśli w domu są dzieci i zwierzęta. Ponadto model nie może być używany na ulicy, na przykład do sprzątania w altanie lub na letnim tarasie. Moc urządzeń waha się w zakresie 1200-2200 W, koszt zależy od marki producenta, funkcjonalności i poziomu wyposażenia.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest bardziej mobilny, może być używany do obróbki powierzchni znajdujących się w znacznej odległości od domu.

Główną wadą jest ograniczony dostępny czas pracy, akumulator musi być okresowo ładowany (średnio trwa 20-40 minut autonomicznego czyszczenia). Moc jest nieco niższa w porównaniu z wyżej opisanym typem, moc ssania również nie jest duża.

Dbałość o właściwości techniczne

Przed rozważeniem oceny najlepszych odkurzaczy prostych i myjących warto poświęcić czas na zapoznanie się z przeglądem funkcji, które mają znaczący wpływ na możliwości operacyjne urządzeń:

  • Moc absorpcji mierzona jest w aerowatach lub watach, im wyższy jest ten wskaźnik, tym lepsze będzie sprzątanie. Nie wszyscy producenci wskazują na moc, ta sztuczka jest szczególnie ważna w przypadku słabszych modeli bezprzewodowych. Dlatego przy wyborze najlepszego w sklepie sprawdź działanie urządzenia.
  • Waga jest ważna, duże i ciężkie kopie nie mogą pochwalić się popytem ze strony użytkownika. Jeśli środek ciężkości znajduje się na górze, niedaleko uchwytu, urządzenie będzie łatwiejsze do podniesienia, co oznacza, że ​​będzie przetwarzać pionowe powierzchnie i pozbyć się pajęczyny.
  • Istnieją włókniste, węglowe, piankowe, elektrostatyczne filtry, najbardziej skuteczne membrany HEPA, które hamują ultradrobne cząstki. Ponadto wszystkie te odmiany doskonale sprawdzają się w usuwaniu brudu i zapachu.
  • Objętość odpylacza nie jest tak ważna, jeśli dom ma już zwykły model w pełnej skali. Worki odkurzaczy do czyszczenia na sucho mogą mieć pojemność 4 litry, ale wśród nabywców są również popularne urządzenia do szybkiego czyszczenia - pojemniki są instalowane nie więcej niż 0,3-0,5 litra.
  • Żywotność baterii ma kluczowe znaczenie dla technologii bezprzewodowej, najlepszym rozwiązaniem - około pół godziny. Należy również unikać sprzętu wymagającego długiego ładowania.
  • Uważa się, że potężne urządzenia mają wysoki poziom hałasu, ale dziś producenci są zajęci rozwiązywaniem tego problemu. Jeśli oznaczenie nie zawiera liczb i dB, warto włączyć sprzęt w sklepie, aby dowiedzieć się, że hałas będzie akceptowalny do użytku domowego.

Aby czyszczenie było przyjemne i łatwe, należy zadbać o dostępność dodatkowych funkcji i akcesoriów. Należy jednak pamiętać, że modele z wieloma akcesoriami i akcesoriami są nieco droższe niż standardowe wyposażenie, chociaż są w pełni uzasadnione.

VITEK VT-1818 zasługuje na największą uwagę: zawiera minimalny zestaw funkcji do czyszczenia na sucho. Moc pracy wynosi 300 watów, objętość odpylacza cyklonowego wynosi 1 l, zużycie energii nie przekracza 1600 watów, jest dysza szczelinowa, szczotka do dywanów i podłóg, przewód jest automatycznie nawijany.

Odkurzacz pionowy Philips 7070 doskonale myje, czyści i suszy powierzone mu terytorium, zgodnie z opiniami, sprzęt ten jest bardzo wysokiej jakości i produktywny. Jedynym minusem jest znaczna waga, ale jest wyrównana za pomocą szczotki do automatycznego czyszczenia, 8-metrowego przewodu zasilającego, 0,8-litrowego odpylacza cyklonowego ze wskaźnikiem pełności.

Pin
Send
Share
Send
Send