Świecąca tapeta z efektem 3d dla ścian w przedszkolu, fluorescencyjne z gwiazdami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Świecące tapety: styl i luksus w wystroju wnętrz (32 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Świetliste tapety to oryginalna dekoracja ścian i sufitów, dzięki której tworzy się efektowny wystrój wnętrza bez większego wysiłku. W świetle dziennym materiał wygląda jak normalne wykończenie powierzchni. Prawdziwe piękno okładki rozwija się w ciemności, wypełniając przestrzeń fantastycznym blaskiem konturów obrazów na ciemnym tle.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-2


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-3


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-4


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-5

Jeśli rozpocząłeś remont w mieszkaniu i chcesz uzyskać więcej wyrazistości w projektowaniu, użyj tapety, świecącej w ciemności, jako wewnętrznego akcentu. Z reguły do ​​tej dekoracji wybierana jest jedna ze ścian, ponieważ ciągły projekt obfituje w złożoność percepcji wzrokowej. W niektórych przypadkach powłoka świetlna emituje tylko fragmenty powierzchni. Sufit ze świetlistymi gwiazdami - godne zaufania rozwiązanie przy projektowaniu sypialni, pokoju dziecięcego lub salonu.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-6


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-7


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-8


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-9


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-10


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-11


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-12

Tapeta Glow Effect

Istnieją dwa główne typy wykończeń, które różnią się sposobem produkcji.

Świecąca tapeta z wzorem farby fosforowej

Kompozycja nie zawiera związków fosforu, ma następujące cechy:

 • w ciągu dnia gromadzi energię naturalnego światła, w ciemności powraca nagromadzony w postaci rozproszonego blasku;
 • kolory promieniowania różnią się zieloną i niebieską gamma, ciepłą paletą żółto-pomarańczowych odcieni;
 • Luminescencyjne tapety zapewniają dodatkowe oświetlenie przestrzeni w ciemności, pomagając stworzyć przytulną atmosferę przy stonowanym świetle.

Farby fosforowe według producentów nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Rynek oferuje różnorodne gobeliny z jasnym obrazem, ale jeśli chcesz, możesz łatwo stworzyć ekskluzywny projekt na podstawie zwykłej tapety, z zestawem szablonów i świetlistych kolorów.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-13


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-14

Fluorescencyjna tapeta z efektem 3d

Fluorescencyjna tapeta z efektem 3d to powłoka, która w świetle dziennym wygląda jak luksusowe wykończenie z trójwymiarowym obrazem, a w ciemności imponuje fantastycznym blaskiem indywidualnych rysunków i konturów, uderzając w wyobraźnię oryginalnym rozwiązaniem projektowym. Tapety 3D z elementami oświetleniowymi wystroju mają następujące cechy:

 • Technologia obejmuje stosowanie obrazów z pigmentami fluorescencyjnymi;
 • Aby w pełni ujawnić efekt blasku, musisz użyć specjalnego oświetlenia - lampy Wooda. Fale tego źródła czarnego światła odbijają się w fluorescencyjnej farbie, a powłoka zaczyna świecić fascynująco;
 • aby powłoka fluorescencyjna zachwyciła Cię fantastycznym blaskiem przez długi czas, powinieneś chronić ją przed bezpośrednim światłem słonecznym.

W projektowaniu sufitu najczęściej wybiera się świetliste wykończenie z trójwymiarowym wzorem w postaci gwiezdnej galaktyki, kosmosu z planetami. W projektowaniu dzieci istotne są efekty 3D z obrazem fabuł fantazji ze statkiem kosmicznym, postaciami z bajek lub ulubionymi postaciami filmowymi małych członków gospodarstwa domowego.

Tapeta z efektem świetlnym wykonywana jest na bazie włóknin, grubego papieru lub powłoki polimerowej na włókninie. W tym samym czasie rysunek jest najpierw nakładany na płótno - obraz widoczny w świetle dziennym. Ponadto linie konturu są traktowane specjalnym pigmentem, w wyniku czego powstaje efekt 3D.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-17


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-18

Wymiary produktu są różne, nie jest trudno wybrać pożądany model spośród aktualnych propozycji - panel o zwartych parametrach lub płótno o dużej skali na całą ścianę. Opcją rozróżnij:

 • Rzuć świecącą tapetę 3D używaną do dekoracji ścian. Najczęściej widać jedną z powierzchni ściany pomieszczenia, a przy projektowaniu pozostałych użyj zwykłej tapety o neutralnej kolorystyce. Często na podstawie pokrycia rolki tworzą panel obramowujący wybrany obszar bagietką. Wykończenie ma znaczenie w zagospodarowaniu przestrzeni pomieszczenia - dzięki powłoce o niezwykle widowiskowym wyglądzie łatwo jest odróżnić strefę wypoczynkową lub wymarzoną od salonu
 • płótna fabularne - z fragmentów powstaje świetlna kompozycja z oddzielnym motywem na różne tematy. Gatunek tapety stosowany przy projektowaniu ścian i sufitów. Ciesz się szczególnie popularnym modelem z obrazem galaktyki, głębinami morza, architekturą miejską, kolorowymi krajobrazami.

Wybierając świecącą tapetę do pokoju dziecięcego, weź pod uwagę wiek i płeć dziecka: dziewczyny spodoba się wystrój z pięknymi księżniczkami, gwiazdami, sercami i kwiatami, a chłopcy docenią sceny z fantastycznymi postaciami i brutalnymi bohaterami komiksów.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-19


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-20


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-21


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-22


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-23

Tapeta panoramiczna z efektem 3d

Panoramiczne świecące tapety na ścianach są wykorzystywane do dekoracji przestronnych pokoi, ponieważ dla pełnego odbioru obrazu potrzebny jest przegląd z daleka. W małym pomieszczeniu nie można docenić prawdziwej głębi obrazu, poznać prawdziwego piękna kompozycji. Jeśli naprawdę chcesz ozdobić kompaktowe wnętrze podobnym wykończeniem, jedyną właściwą decyzją jest wybór części sufitu.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-24


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-25

Wybierając fabułę wystroju, należy pamiętać, że czasami niedożywione jest spojrzenie na tę samą kompozycję, ale tapeta nie jest obrazem, nie jest łatwo zaktualizować je krótko po naprawie.

Wybierz motywy z wizerunkiem środowiska naturalnego, jak mówią psychologowie, mózg lepiej postrzega naturalne obrazy - krajobrazy, motywy morskie, zjawiska niebieskie. Architektura miejska, fabuły filmowe, świecące obrazy ludzi szybko się znudzą, jeśli spojrzysz na nie dzień po dniu.

W przypadku przestronnych wnętrz zaleca się użycie alternatywy wykończenia w postaci ruchomej panoramy świetlnej. Dekorowanie opcji kompromisu - instalacja obrazów na przelotce - wymaga okresowej aktualizacji kompozycji, w razie potrzeby można po prostu usunąć projekt.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-26


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-27


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-28

Jak prawidłowo działać?

Kupując ściereczki fluorescencyjne, należy wybrać lampę Wood do oświetlenia, biorąc pod uwagę wielkość oświetlanej przestrzeni. Zwykle oprawa wystarcza na 3 m² powierzchni, podczas gdy przy użyciu urządzeń z odbłyśnikiem, ich liczba może się zmniejszyć. Umieść źródło czarnego światła nie bliżej niż 1 m od powierzchni ściany. W przypadku dekoracji sufitu z tapetą fluorescencyjną, oświetlenie jest instalowane za cokołem sufitowym lub w niszach ściennych. Oprawy są rozmieszczone wokół obwodu wystroju lub wykorzystują mocowanie punktowe, o ile fale ultrafioletowe są kierowane na pigment odbijający światło.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-29


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-30

Należy zauważyć, że powłoka z małymi obrazami nie świeci jasno, co odzwierciedla fale ultrafioletowe czarnej żarówki. Jeśli zainstalujesz duże płótno panoramiczne we wnętrzu sypialni, siła żaru może zakłócać komfortowy sen.

Materiał wykończeniowy jest łatwy w użyciu i utrzymaniu, trwa długo, nie odkształca się i nie traci koloru. Światłoczuła warstwa obrazu jest traktowana powłoką ochronną, ale nadal potrzebna jest delikatna pielęgnacja wstęgi bez użycia agresywnych preparatów. Wysokiej jakości wykończenie jest materiałem bezpiecznym dla środowiska, nie powoduje reakcji alergicznych. Aby wyeliminować ryzyko zakupu produktów wątpliwego pochodzenia, wybierz świetlną tapetę spośród ofert zaufanych producentów.


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-31


svetyashiesya-oboi-stil-i-roskosh-v-oformlenii-interera-32-foto-32

Aktualne obszary zastosowań

Spektakularna dekoracja ze świecącymi gwiazdami w galaktyce lub imponujący widok natury Ziemi jest wykorzystywana w projektowaniu pomieszczeń do różnych celów:

 • w sypialni - udekoruj przestrzeń sufitu, ścianę nad łóżkiem lub powierzchnię naprzeciwko, aby cieszyć się fantastycznym pięknem blasku przed snem;
 • w przedszkolu - bajeczna trójwymiarowa kompozycja z małymi refleksyjnymi fragmentami lub płótno z gwiazdową galaktyką wpasuje się organicznie w wnętrza z atmosferą beztroskiego dzieciństwa;
 • w salonie - luksusowy obraz z efektem świetlnym jest oryginalnym akcentem wnętrza, najważniejsze jest, aby z powodzeniem wybrać miejsce na wystrój. Po udekorowaniu sufitu lub ściany powłoką fotoluminescencyjną, 3D rozwiązuje dwa problemy naraz: jest to godna szacunku dekoracja wnętrz i dodatkowe źródło rozproszonego światła;
 • strefa wejściowa - sufit w korytarzu jest często ozdobiony stylowymi płótnami działowymi z powłoką fluorescencyjną.

Trójwymiarowe świecące tapety, mimo że są wdrażane w drogim segmencie, są popularne w projektowaniu wnętrz miejskich i domów poza miastem. Jest to jasna nuta w projekcie mieszkania, która w świetle dziennym zachwyca obrazem o realistycznych objętościach, aw zaciemnionej przestrzeni fascynuje fantastycznym blaskiem.

Obejrzyj film: Genialne Świecące Fototapety 3D Na Sciany i Sufity! (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send