Styl Biedermeier w wnętrzach i meblach, jego historia - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Odrodzenie stylu biedermeier we wnętrzu (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Obudowa większości mieszkańców nie może pochwalić się przestrzenią objętościową i dużym obszarem, ale może być doskonałą podstawą dla stylu biedermeier, uosabiającego stabilność, neutralność i skromność. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych, jak i restauracji, hoteli, kawiarni, recepcji. Pomimo powierzchownej prostoty, ten trend pomaga ożywić każde pomieszczenie, wprowadzając do niego prawdziwe poczucie komfortu w domu.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-2

Historia stylu sięga XIX wieku, w czasach, gdy dzieła poety Ludwiga Eichrodta były popularne w Niemczech. Pracował pod pseudonimem Gottlieb Biedermeier, który był źródłem nazwy nowego wnętrza. Eichrodt pisał ironiczne wiersze o nauczycielu prowincjalnym, ośmieszał filisterskie upodobania bohatera i jego filistyczne zainteresowania. Jednak opisana w pracach struktura gospodarstwa domowego szybko rozprzestrzeniła się wśród Niemców, stała się popularna również w Austrii: trendy te były wykorzystywane w życiu codziennym i sztuce. W Rosji styl ten stał się popularny nie tylko wśród zwykłych obywateli, ale został wprowadzony do królewskich daczy, w domach szlacheckich i właścicieli.

Biedermeier jest dość demokratyczny, nie stawia jasnych wymagań co do wysokości sufitów, powierzchni obiektu, form otworów drzwiowych i okiennych. Wnętrze wyklucza wszelkie przejawy luksusu, raczej charakteryzuje się miękkimi formami, dokładnością, intymnością, cichymi tonami, zwięzłością, równowagą proporcji, symetria wcale nie jest obowiązkowa. Prostota, minimalny wystrój, atrakcyjność światła - te techniki pomagają stworzyć atmosferę komfortu, dobrego samopoczucia materialnego i komfortu psychicznego.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-5


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-6

Przegląd typowych rozwiązań:

  • dopuszczalne są materiały wykończeniowe dowolnego koloru, ale tło powinno być dokładnie monofoniczne;
  • akcenty to kilka jasnych kolorów i mebli;
  • pierwszeństwo mają ciepłe odcienie światła, na przykład różowy, żółty, niebieski;
  • jeśli rysunek jest nałożony na ściany, to z pewnością jest to cienki pasek lub prosty ornament;
  • Najlepsze podłogi są drewniane, zwykłe dywany można wykorzystać jako wystrój.

Do wklejania ścian użyj tapet w paski lub kwiatów, utrzymanych w jasnych kolorach, można je rozdzielić elementami architektonicznymi. Pięknie wyglądają sklepione sufity, dopełniają głębokie otwory okienne, na przykład strzelające muślinowe zasłony. Jeśli pozwala na to miejsce, możesz skorzystać z ciekawej techniki wnętrza: ułożyć w narożniku okrągłą niszę ścienną i osadzić w niej elegancki biały piec.

Styl Biedermeier we wnętrzu wyraża się poprzez spójność proporcji, tworzy wrażenie całościowe. Mieszkanie, urządzone zgodnie z tym kierunkiem, wygląda spokojnie, więc pokoje powinny być zgodne z tradycyjnymi formami geometrycznymi i lekkimi meblami.

Kolekcje współczesnych producentów z reguły dobrze wpisują się w ideę biedermeiera, ponieważ ich główną cechą jest praktyczność. Możliwe jest mieszanie stylów, ale konieczne jest uproszczenie szczegółów. Jednocześnie meble w stylu biedermeier powinny być schludne i wygodne, całkowicie funkcjonalne - bez zbędnych dodatków.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-9


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-10

Przy wyborze mebli należy skupić się na dobrej jakości modeli i ich przydatności w konkretnym otoczeniu. Styl podkreśla wartości rodzinne, dobiera się prosty komfort codzienny, na podstawie tych zestawów; ważne jest, aby unikać ostentacyjnego bogactwa. Zaletą produktów w jasnych kolorach: krzesła, stoły i sofy z popiołu, sosny, klonu, brzozy, wiśni i gruszki są doskonałym rozwiązaniem. Charakterystycznymi cechami „właściwych” mebli są wygięte, zwrócone nogi, zakrzywione oparcia krzeseł i sof, obecność ornamentów kwiatowych. Wybierając odpowiednią tapicerkę, należy zwrócić uwagę na prążkowane paski i perkal, do mocowania tkanin okładzinowych można użyć ćwieków z porcelanowymi czapkami.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-11


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto.jpeg">

Idealne łóżka są bardzo proste w konstrukcji, wysokość pleców po obu stronach powinna być taka sama. Gładkie drewno bez dekoracji staje się optymalną podstawą produktu, ale powiedzmy kolorowe tkaniny, połączone z zasłonami i obrusami.

Tradycyjny atrybut jest uważany za kompaktowe kredensy szklane. Ich półki mogą stać się repozytorium kolekcji modnych bibelotów lub porcelany. Dopuszcza się stosowanie haftu w dekoracji pomieszczeń, zegarów podłogowych lub ściennych z bojowymi, sentymentalnymi dekoracjami.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto.gif">


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-15

Jeśli jest obraz, ilustruje sceny domowe, najważniejsze jest wyraźne rysowanie postaci i szczegółów.

Niedobór akcesoriów można również nazwać kluczową cechą rozpatrywanego stylu. Tutaj główny ładunek dekoracyjny umieszczany jest na figurkach, obrazach, pomalowanych akwarelą, pamiątkach. Zdjęcia w ramkach, umieszczone na półkach i komodach, dekorowanie ścian są mile widziane. Kominek, aksamitne zasłony, kryte kwiaty na pięknych podstawkach mogą stanowić harmonijny dodatek do wnętrza.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-16


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-17


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-18

Ponieważ wnętrze wita kompletność wyglądu, projektanci zalecają dekorowanie w stylu biedermeierskim całego piętra domku, całkowicie domku lub apartamentu. Pokoje powinny dawać poczucie przestronności, oddzielny narożnik można zabrać pod półki roślin domowych. Meble powinny być różnorodne i wszechstronne, odpowiednie szafy, stoliki przesuwne, toaletki, komody, sofy. Wreszcie, główną zasadą jest unikanie kamiennych i kafelkowych powierzchni, wyglądają na zimne, lepiej jest preferować rozgrzewanie drewnianych tekstur.


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-19


vozrozhdenie-stilya-bidermejer-v-interere-22-foto-20

Obejrzyj film: SZTUKA WICEKRÓLESTWA PERU Wernisaż wystawy w MNW teledysk (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send