Dekoracyjny tynk amerykański we wnętrzu i na fasadzie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tynk „amerykański”: istota, możliwość zastosowania i technologia aplikacji (20 zdjęć)

Mieszanki tynków dekoracyjnych są integralnym elementem projektu w większości kategorii nowoczesnych pomieszczeń. Powłoka może być nakładana zarówno na całą powierzchnię, jak i na poszczególne elementy architektoniczne: kolumny, nisze, panele. Tutaj drobnoziarnisty wypełniacz jest odpowiedzialny za tworzenie struktury reliefowej. Jako środki wiążące służą wapno, krzemian, polimer akrylowy, pochodzenie silikonu, cement, gips.
Tynk „amerykański” tworzy powłokę, która zewnętrznie symuluje krople deszczu, ta właściwość jest ceniona wśród projektantów wnętrz. Pochodzi z Ameryki Łacińskiej, co powoduje nazwę produktu.

Zakres materiału wykończeniowego

„American” jest używany w pomieszczeniach, które podlegają zwiększonemu obciążeniu operacyjnemu, w szczególności instytucjom kulturalnym i handlowym, instytucjom edukacyjnym i medycznym, biurom i centrom biznesowym. Wykończenie zewnętrzne z kolei wymaga aranżacji budynków dworców i lotnisk, doskonale pasuje do ścian z lekkich cegieł, bloków gazowych i piankowych.Ponieważ mieszanina ma lepszą przyczepność i wysoką paroprzepuszczalność, tynk jest używany do dekoracji ścian w łazienkach i basenach.

Zalety wprowadzenia powłoki przeciwdeszczowej

Ten rodzaj wykończenia ma następujące zalety:

 • dla każdego miejsca i elementu architektonicznego można stworzyć unikalny projekt powłoki;
 • wzmocnienie izolacji akustycznej pomieszczenia;
 • ochrona powierzchni ścian przed zanieczyszczeniem, ich ogólne wzmocnienie;
 • możliwość zastosowania zraszacza pneumatycznego, który może znacznie zwiększyć prędkość pracy.

Nie można zignorować faktu, że tynk „amerykański” może obniżyć koszty wykończenia o prawie jedną trzecią w porównaniu z kosztami, które są ponoszone na malowanie lub wklejanie tapet podobnych obszarów. Pokrycie można konserwować, łatwo je przywrócić, nawet w warunkach, w których nie ma możliwości zablokowania przejścia osób odwiedzających tę stronę.Istnieją 4 główne rodzaje pokrycia:

 • małe frakcyjne przemysłowe - ukrywa braki powierzchni, wymaga minimalnego przygotowania podłoża, opłacalne;
 • fasada - duża frakcja, odporna na ekstremalne temperatury, opady i wandalizm;
 • z kolekcji „comfort” - wymaganej w segmencie mieszkaniowym, łączy lekkość i czystość, beżowe, szare, czekoladowe są powszechne;
 • specjalistyczne biuro.
Specyfika i technologia aplikacji

Ściana musi być najpierw dokładnie oczyszczona z kurzu, starych wykończeń, brudu, usunąć luźny beton i cegły. Przed postawieniem mistrzów jakościowo wymieszaj strukturę przed otrzymaniem jednolitej konsystencji. Do przygotowania suchych mieszanek używać zwykłej czystej wody. Narzędzia potrzebne do pracy ręcznej:

 • tarki szpatułki (szerokie i wąskie);
 • płótno ścierne;
 • pędzel i wałek do malowania.Za pomocą szerokiej szpatułki na ścianę nakładany jest dekoracyjny tynk „amerykański”, który musi być równomiernie rozciągnięty na całej powierzchni. Do walcowania potrzebna jest rolka, ponadto „płaszcz” musi być okresowo nawilżany. Powłoka jest prasowana za pomocą tarki, łopatki, podczas poziomowania tworzy się imitacja kropel deszczu. Jeśli planujesz wykończenie dużych powierzchni, racjonalnym rozwiązaniem byłoby podłączenie łyżki zbiornika połączonej ze sprężarką pneumatyczną.Mieszankę pozostawia się do wyschnięcia na około dzień, po potraktowaniu szmatką ścierną. Następnie ściana jest starannie zagruntowana, końcowym etapem jest nałożenie lakieru lub farby. Gdy konieczne jest uzyskanie wielu odcieni, ściana jest malowana w kilku etapach.Tynk amerykański to ekonomiczna powłoka dekoracyjna, która ma efekt wizualny kropel na powierzchni. Rynek profili krajowych oferuje użytkownikom szeroką gamę kolorów, które pozwalają w krótkim czasie ozdobić pomieszczenia mieszkalne, publiczne, przemysłowe.

Obejrzyj film: WaLe W TyNk (Luty 2020).

Загрузка...