Obrazy we wnętrzu Modułowe przedpokój Jak powiesić obrazy według Feng Shui - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zdjęcia na korytarzu: nowe rozwiązanie projektowe (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przedpokój - pokój, który goście widzą jako pierwsi po wejściu do domu. Aby zrobić pozytywne wrażenie, wnętrze musi być stylowe i przemyślane. Nagie ściany nie poprawią wyglądu pomieszczenia, dlatego powinny być ozdobione. Porozmawiajmy o tym, które zdjęcia dodadzą przytulności na korytarzu.

Wybierając obrazy w wewnętrznym korytarzu, pamiętaj, że kolorystyka i fabuła płótna powinny być miłe dla oka i dobrze połączone z wystrojem pokoju. Unikaj ciemnych kolorów w strefie wejściowej. Komfort jest łatwy do stworzenia przy użyciu pastelowych odcieni. Paleta obrazu, płynnie zmieniająca się w paletę korytarza - wersja win-win o eleganckim wyglądzie. Spokojne odcienie zapewnią poczucie komfortu, ale możesz zaryzykować i grać na kontrastie. Jeśli ściany pomieszczenia są jasne, obraz może stać się jasnym akcentem. Upewnij się, że tapeta jest neutralna, obfitość rysunków lub ozdób na ścianach w połączeniu z jasnym obrazem w ramce będzie wyglądać bez smaku.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-2


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-3

Zdjęcia w korytarzu powinny organicznie pasować nie tylko w kolorze, ale także w fabule. Tkaniny przedstawiające klęski żywiołowe, złamane rzeczy lub fantazyjne portrety najlepiej oglądać w galerii, a nie we własnym domu. Aby stworzyć przytulną atmosferę dopasuj soczyste krajobrazy kraju lub miasta. Możesz nawet zrobić je sam, uzbrojony w kamerę i odwiedzając swoje ulubione miejsca. Odpowiednie będą obrazy zwierząt lub członków rodziny.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-4


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-5

Dla minimalistycznych kreacji wybierz proste metalowe lub plastikowe ramy. Do klasycznego wnętrza kupuj drewniane ramy. Barokowe arcydzieła nie mogą obyć się bez złoconej ramy.

Uniwersalne wskazówki dotyczące projektowania obrazów na korytarzu

Zalecenia projektantów dotyczące wyboru i rozmieszczenia obrazów:

 • Rozważ wielkość pokoju. Jeśli rozmiar obrazu nie odpowiada wymiarom pomieszczenia, dysonans zepsuje wrażenie obrazów. W małym pokoju nieporęczne zdjęcie zajmie prawie całą wolną przestrzeń. W przestronnym korytarzu maleje obraz.
 • Nie przesadzaj z liczbą obrazów. Kompozycje wyglądają spektakularnie, jeśli przestrzeń na korytarzu pozwala na ich właściwe umieszczenie. Ale przestrzeń życiowa nie powinna przypominać galerii sztuki. Nie zapominaj o moderacji.
 • Prawidłowe rozmieszczenie jest brane pod uwagę, gdy środek obrazu znajduje się na poziomie oczu osoby.
 • Jeśli nie jesteś ograniczony do jednego płótna na ścianie, pamiętaj, że obrazy powinny być połączone ze sobą. Może to być dobrze dobrana kolorystyka lub specyficzna technika artysty. Jeśli to możliwe, kup oryginalne lub wysokiej jakości kopie.
 • Za pomocą lamp sufitowych lub reflektorów można skupić się nawet na małym obrazie. Ale przy bezpośrednim nasłonecznieniu powinieneś być ostrożny, pod ich wpływem farby tracą jasność.

Malowanie to prosty sposób na dekorowanie domu. Ważne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem, gdzie będzie wyglądać najkorzystniej.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-6


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-7

Modułowe obrazy

Modułowe zdjęcia w hali - oryginalna decyzja projektowa, często stosowana we wnętrzach nowoczesnego stylu. Co to za zdjęcie? Ten obraz jest podzielony na części. Z modułów zostanie złożona cała kompozycja. W zależności od liczby sztuk istnieje kilka rodzajów obrazów modułowych:

 • dyptyk (2 segmenty);
 • tryptyk (3 segmenty);
 • Penaptych (5 segmentów);
 • poliptyk (więcej niż 5 segmentów).

Im więcej modułów, tym wyższy koszt. Ale nie kupuj, skup się na cenie produktu. Ważniejsze jest, aby taki obraz harmonijnie wyglądał we wnętrzu korytarza. W tym celu należy poważnie rozważyć wybór obrazu i rozmiaru obrazu modułowego.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-8


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-9

Prawidłowy obraz z pewnością zwróci uwagę gości i wskaże dobry gust właścicieli, więc wybierając temat, zwróć uwagę na proste, nieskomplikowane wątki. Rolą płótna kompozytowego jest podkreślenie piękna wnętrza i stworzenie niezbędnego nastroju. Przychodząca osoba nie powinna trwale tkwić w korytarzu, biorąc pod uwagę szczegóły płótna.

Aby obraz nie pozostawał niezauważony i harmonijnie wyglądał we wnętrzu mieszkania, musisz zdecydować się na obraz. Tutaj można zrealizować swoje fantazje, ponieważ modularne płótna można wykonać na zamówienie. Cena będzie nieco wyższa niż gotowy szablon, ale otrzymasz unikalny obraz na korytarz.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-10


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-11

Nie zapomnij wziąć pod uwagę wymiarów pomieszczenia. Na przykład w zwykłym korytarzu Chruszczowa jest mały. Jeśli położysz dyptyk na ścianie z abstrakcją, pokój wzrośnie wizualnie. W tym samym czasie złożone płótno składające się z pięciu segmentów wizualnie zmniejszy i tak już mały fragment korytarza. Krajobrazy są uważane za uniwersalne rozwiązanie, dobrze wyglądają w pomieszczeniach o dowolnej wielkości.

Możesz powiesić takie zdjęcia na różne sposoby. Projektanci opracowali kilka koncepcji, z których najbardziej popularne:

 • Kwadrat. Cztery segmenty tego samego rozmiaru znajdują się blisko siebie, tworząc kwadrat.
 • Standard. Wąskie prostokąty są montowane na tym samym poziomie, liczba modułów może się różnić.
 • Drabina Segmenty kwadratowe lub prostokątne są ułożone pionowo.

Są to typowe opcje wieszania modułowego obrazu w korytarzu, ale nie jedyne. Łącz segmenty dowolnie, dzięki czemu wnętrze jest wyjątkowe.

Chińska doktryna Feng Shui mówi o znaczeniu życia w harmonii ze sobą i ze światem. Aby myśli i uczucia były w równowadze i spokoju, konieczne jest prowadzenie ciągłej, trudnej walki z zewnętrznymi czynnikami negatywnymi. Możesz rozpocząć transformację, tworząc przyjazną atmosferę w swoim domu.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-13


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-14

Często właściciele nie zwracają wystarczającej uwagi na wystrój korytarza. Ale zgodnie z prawami Feng Shui, to w korytarzu powstaje energia, która jest odpowiedzialna za finansowe dobro rodziny. Nawet jeśli korytarz jest mały, powinien mieć dobre oświetlenie i być czysty. Jeśli korytarz jest zatłoczony i ciemny, pokój będzie bardzo męczący. Jeśli nie chce się w nim zatrzymać, przemija materialne dobro. Pusta ściana przed drzwiami wejściowymi - przeszkoda dla energii. Aby nie blokować postępu energii, musisz zawiesić obraz na pustym miejscu.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-17


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-18

Według Feng Shui, hol wejściowy jest miejscem, w którym obrazy naturalnych krajobrazów są idealne. Pora roku na zdjęciu może być inna, ale pożądane jest wiosenne przebudzenie lub letni luksus zieleni. W skład obrazu nie powinny wchodzić złamane drzewa, zwiędłe kwiaty lub zniszczone przedmioty. Świeże kwiaty w wazonie lub martwym owocu przyniosą domowi piękno, dobrobyt i bogactwo. Dobrze dobrany obraz nie tylko aktywuje pozytywną energię, ale także pochłania negatywną energię emitowaną przez złych ludzi.


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-19


kartini-v-prihozhuyu-novoe-dizajnerskoe-reshenie-22-foto-20

Znajdź odpowiedni obraz na korytarz jest łatwy. Aby dokonać właściwego wyboru, wystarczy kierować się radą i własnym gustem. Pamiętaj, że obraz powinien nie tylko uzupełniać wnętrze pokoju, ale także wywoływać pozytywne emocje wśród tych, którzy go widzą.

Obejrzyj film: Aranżacja wnętrz domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej #projekt wnętrz (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send