Piaskownica dla dzieci w chałupach z pokrywką drewniana lub plastikowa, jak zrobić to własnymi rękami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Piaskownica dla dzieci, aby dać: jak zrobić i wypełnić siebie (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Urlop w wiejskim domu jest kochany przez wszystkich członków rodziny. Dorośli odpoczywają tam od ciężkiego życia codziennego, ciesząc się świeżym powietrzem. Kiedy znudzą się leniuchowaniem, znajdą pożyteczne zajęcia w ogrodzie. A co dzieci powinny teraz robić?


detskaya-pesochnica-dlya-dachi-kak-samostoyatelno-sdelat-i-napolnit-20-foto


detskaya-pesochnica-dlya-dachi-kak-samostoyatelno-sdelat-i-napolnit-20-foto-2

Aby dzieci nie przegapiły, trzeba zbudować dla nich plac zabaw. Możesz zacząć budować z piaskownicy. Łatwo to zrobić samemu, ale korzyści z gry w piasku są ogromne. Dziecko rozwija percepcję zmysłową i twórcze myślenie. Oczywiście możesz po prostu kupić piaskownicę, ale my oferujemy zbudowanie piaskownicy. Co więcej, jest to bardzo łatwe do zrobienia.

Konieczne jest stworzenie dziecięcych piaskownic na letni domek, w oparciu o kilka zasad umieszczania:

Roztropność

Pomyśl o lokalizacji z wyprzedzeniem. Musisz wybrać płaską platformę, gdzie piaskownica dla dzieci nie będzie utrudniać poruszania się po podwórzu. Jednocześnie powinna być w polu widzenia rodziców, aby dzieci nie były pozostawione bez opieki.

Komfort

Piaskownica dla dzieci - miejsce, w którym dzieci często spędzają ponad godzinę. Dziecko nie powinno się przegrzewać w bezpośrednim świetle słonecznym. Dlatego warto pomyśleć o stworzeniu cienia. Może to być cień z drzewa, baldachim lub parasol.


detskaya-pesochnica-dlya-dachi-kak-samostoyatelno-sdelat-i-napolnit-20-foto-5


detskaya-pesochnica-dlya-dachi-kak-samostoyatelno-sdelat-i-napolnit-20-foto-6

Wymagania higieniczne

Aby nie marnować dodatkowych wysiłków na wykonanie poprzedniego ustępu, niektórzy mają miejsce do zabawy pod rozłożystymi drzewami lub wysokimi krzewami. Nie warto tego robić, ponieważ będzie musiał regularnie usuwać opadłe liście.

Jak wybrać miejsce, które już znasz, porozmawiajmy teraz o tym, jak zrobić własną piaskownicę w kraju własnymi rękami.

Jak samodzielnie zrobić piaskownicę?

Sandbox, aby oddać własne ręce - niedrogi sposób na poprawę pola gry dla dzieci w kraju. Wybór materiału zależy wyłącznie od preferencji i możliwości finansowych właścicieli. Jeśli nie chcesz kupować gotowych drewnianych lub plastikowych piaskownic, możesz zrobić je samodzielnie.

Wybierając materiał, należy pamiętać, że drewno jest najtańszym sposobem wykonania piaskownicy. Takie modele są stacjonarne i trwałe, z należytą starannością, będą trwać dłużej niż jeden sezon. Wady to fakt, że drewniane piaskownice na letnie domki nie mogą być usunięte na zimę. Ponadto będą musieli zabarwić każdą porę roku, jeśli chcesz zobaczyć na swojej stronie internetowej jasny element placu zabaw.

Plastikowe piaskownice są zazwyczaj kupowane w sklepach, ale mogą być również produkowane niezależnie. Zakupione plastikowe piaskownice są zazwyczaj małe. Jedynie dzieci będą się dobrze bawić w tak małej pojemności. Starsze dzieci będą potrzebowały więcej miejsca. Możesz zrobić bardziej przestronną piaskownicę z plastikowych części. Wielobarwne elementy dobrze wyglądają i przyciągają uwagę dzieci swoim bogatym kolorem. Nie tracą jasności na słońcu i nie pogarszają się pod wpływem opadów atmosferycznych.

Rozmiar piaskownicy

Piaskownice dla dzieci do dawania mogą mieć dowolne wymiary. Rozmiar jest zazwyczaj wybierany na podstawie wieku i liczby dzieci. Typową opcją jest kwadratowa piaskownica o bokach 1,5 m. Będzie to wystarczające dla pary dzieci od 3 lat do zabawy. Co więcej, taki kompaktowy model nie wymaga dużo miejsca na stronie. Dla jednego dziecka lub dwójki dzieci do 3 lat wystarczy metr średnicy.

Opcja z płytami 1,5 metra jest dobra i jej wydajność. Zajmie tylko 2 deski o długości 6 metrów. Jednocześnie będzie minimum ozdób. Uniwersalna wysokość boków to 2 deski (około 25 centymetrów). To wystarczy, aby piasek nie wysypał się. A dziecko będzie mogło samodzielnie wejść do piaskownicy. Zalecana warstwa piasku wynosi od 10 do 15 cm.


detskaya-pesochnica-dlya-dachi-kak-samostoyatelno-sdelat-i-napolnit-20-foto-8


detskaya-pesochnica-dlya-dachi-kak-samostoyatelno-sdelat-i-napolnit-20-foto-9

Przygotowanie podstawy do piaskownicy

Konstrukcja piaskownicy powinna się rozpocząć od przygotowania miejsca, w którym zostanie zainstalowana konstrukcja. Za pomocą taśmy mierniczej, sznurka i czterech kołków zaznaczono obwód piaskownicy. Warstwa ziemi jest usuwana wewnątrz ogrodzenia, głębokość wykopu wynosi 25–30 cm Usunięta warstwa płodna może być przydatna w ogrodzie warzywnym lub na działce ogrodowej. W tym momencie możesz ukończyć etap przygotowawczy, ale w tym przypadku piaskownica w domku letnim w końcu stanie się brudna. Piasek miesza się z ziemią i traci swój pierwotny wygląd. W błocie dzieci nie chcą się bawić.

Podstawą może być geowłóknina lub agrofibra, która zapobiega mieszaniu się ziemi i piasku. Te nowoczesne materiały dobrze odprowadzają wilgoć, dlatego po deszczu zgromadzona woda trafi na ziemię. Do podstawy należy również użyć sklejki (z wcześniej wykonanymi otworami drenażowymi w arkuszach), a nawet folią. Ale ta druga opcja nie jest zbyt dobra, ponieważ woda gromadzi się w strukturze ze względu na jej szczelność. Podstawa jest umieszczona na dnie dołu, który jest posypany piaskiem (warstwa 5 cm).

Tworzenie piaskownicy

Najpierw musisz przygotować batony (rozmiar 45 × 5x5 cm). Zajmie 4 sztuki: zostaną umieszczone w rogach konstrukcji. Potrzebne są również 4 deski. Dla przeciętnej piaskownicy rozmiar deski wynosi 150 × 30 × 2,5 cm, a jeśli nie ma szerokich desek, możesz wziąć kilka wąskich. Jeśli potrzebujesz piaskownicy z siedzeniami bocznymi, potrzebujesz jeszcze 4 desek.

Powierzchnia jest starannie traktowana, aby nie pozostały wióry. Nie chcesz ciągnąć drzazg? Płyty można szlifować za pomocą szlifierki lub wiertarki elektrycznej ze specjalną dyszą. Piaskownice dla dzieci do postawienia bezpośrednio na ziemi. Aby chronić produkt przed gniciem i tworzeniem się grzybów, konieczne jest traktowanie desek i prętów środkiem antyseptycznym.

Dlaczego potrzebuję okładki?

Okładka piaskownicy - atrybut, który nie jest konieczny do dodania, ale bardzo pożądany. Chroni zawartość przed deszczem. Ponadto nie musisz stale usuwać liści lub „niespodzianek” ze zwierząt domowych z piaskownicy z pokrywką, ponieważ nie będą mogli korzystać z piaskownicy jako tacy na toaletę. Często pokrywy są wykonane z drzwi na zawiasach. Otworzyć swoje dziecko może nawet bez pomocy rodziców. Jeśli zbudować okładkę, nie ma okazji ani chęci, zdobądź markizę lub gęsty film.

Kiedy piaskownica do dawania jest gotowa, musisz wykonać jej napełnianie. Wiele firm produkuje i sprzedaje piasek, ale nie wszystkie materiały sypkie nadają się do gier. Surowo zabrania się używania piasku budowlanego do piaskownic dla dzieci! W miejscach najczęściej używane były następujące rodzaje piasku:

  • Kariera;
  • Rzeka;
  • Kwarc.

Opowiemy Ci więcej o każdym z nich.

Wybierając piasek, musisz zwracać uwagę nie tylko na jego pochodzenie. Nie mniej ważne są jakość, skład, jednorodność, czystość, wielkość ziaren piasku.

Zalecamy kupowanie piasku w sklepach ze sprzętem. Na pewno możesz poprosić o certyfikat, który wskaże jakość produktu.

Tańsze jest kupowanie materiałów masowych na rynku. Jeśli szukasz, możesz znaleźć dobrą opcję. Najbardziej budżetowym sposobem na dostarczenie piasku do kraju jest samodzielne kopanie wokół zbiorników wodnych, a następnie oczyszczanie i kalcynowanie.

Kup wysokiej jakości piasek - tylko połowę bitwy. Po tym powinieneś być zaskoczony właściwą opieką. Przedłużysz więc życie piasku i zapewnisz bezpieczeństwo dziecku, które będzie się z nim bawić.

Jeśli sam zrobiłeś piaskownicę dla dzieci, kierując się naszymi zaleceniami, to miejsce do zabawy z piaskiem zostanie bezpiecznie ogrodzone. Dzięki temu unikniesz wnikania zanieczyszczeń z otoczenia, a także zmniejszysz szybkość ulatniania się piasku. Zaznaczając piaskownicę w zielonym obszarze, zmniejszysz ilość pyłu spadającego na piasek, jeśli wokół niego jest goła ziemia.

Obejrzyj film: pudełko z niespodziankami DIY. prezent dla przyjaciółki. zdjęcia i liściki (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send