Kryształowa prycza na nodze, antyczny ceramiczny, drewniany, porcelanowy i srebrny wazon na owoce, niezwykłe metalowe i szklane półki owocowe, dekoracyjny wzór - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wazon na owoce: dekoracja lub przydatne przybory (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jabłka, banany lub awokado są kochane przez wszystkich. Owoce są zazwyczaj podawane na deser, a każda gospodyni chce zorganizować tę akcję w przyzwoity sposób.

Miska na owoce: trzy w jednym

Miska na owoce (jak sama nazwa wskazuje) to specjalna potrawa używana jako pojemnik na owoce lub warzywa i serwująca je na stole. To normalne, na nodze lub na kilku poziomach. To jest półka na owoce. W tym przypadku wykonuje kilka funkcji:

  • oszczędza miejsce na stole;
  • pozwala podawać deser w najwygodniejszy sposób;
  • służy jako efektowny wystrój.

Dobrze dobrany wazon owocowy zdobi wnętrze salonu, kuchni lub jadalni, zwłaszcza jeśli jest wykonany z jasnego szkła. Do miski owocowej wkładane są nie tylko owoce, ale także słodycze, małe ciastka, tartaletki, orzechy.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-2

Czym są wazony na owoce?

Dzisiejszy rynek oferuje tak wiele materiałów, form i stylów, że naprawdę trudno jest wybrać odpowiednią opcję. Miskę owoców można dopasować do wnętrza według następujących kryteriów:

  • harmonizuje w kolorze;
  • będzie jasnym punktem w monochromatycznym wnętrzu;
  • uzupełnia dostępne naczynia w pokoju lub na stole w dobrym stylu.

Dwupoziomowy lub trójwarstwowy projekt jest dobrym przykładem „ergonomii spożywania posiłków”. Struktury wielowarstwowe są często wykonywane w postaci podzielonych płyt, to znaczy z kilku przedziałów na jednym poziomie.
Klasyfikacja jest również przeprowadzana zgodnie z metodą używania wazonu owocowego: do baru, świątecznego stołu lub codziennego użytku.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-4


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-5

Do codziennego użytku nadaje się wazon z drewna, tworzywa sztucznego lub mocnego modelu metalowego. Domagaj się takich opcji w domach z dziećmi w każdym wieku.

Srebrna misa owocowa lub wykonana z najwyższej jakości porcelany z inkrustowanymi kamieniami półszlachetnymi podkreśla materialne samopoczucie właścicieli, odgrywa rolę statusu i wizerunku. Otrzymuje funkcję dekoracyjną.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-6


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-7

Ważny jest rozmiar wazonu. Najbardziej kompaktowe, o średnicy nie większej niż dziesięć centymetrów, nadają się jako pojemnik podawany indywidualnie dla wszystkich (zwłaszcza jeśli są dziećmi) lub dla najmniejszych owoców, orzechów lub słodyczy. Najwygodniejszym i najwygodniejszym jest duży wazon o średnicy 25-35 centymetrów.

Krawędzie są również różne: rowkowane, ściśle gładkie lub zorientowane. Te ostatnie utrzymują zawartość lepiej niż inne.

Półki na owoce można łatwo składać i demontować, dzięki czemu nie staną się obciążeniem podczas przechowywania.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-8


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-9


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-10

Candy

Zawartość wazonu na cukierki w okolicy nie sugeruje. Ale indywidualnie nie jest to wykluczone, a materiał zależy od samego wyrobu cukierniczego. Jeśli są owinięte w papier, wazon może być dowolny. Do słodyczy bez okładu potrzebujesz szklanki z pokrywką.

W modelu wielopoziomowym możesz ułożyć cukierki według rodzaju - jest to praktyczne i skuteczne.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-11


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-12


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-13

Materiał

Najpopularniejszymi materiałami na kosze owocowe są porcelana, szkło, kryształ, plastik. Entuzjazm dla ekologii spowodował, że popularne produkty wykonane z drewna, wikliny, egzotyki, takie jak bambus czy rattan. Są wybierane zgodnie ze stylem pokoju, w którym stoi wazon.

Ceramika

W przypadku przedmiotów takich jak misa z owocami porcelana lub inna ceramika należą do najlepszych i najbardziej tradycyjnych materiałów. Głównym warunkiem jest to, aby ich kolor i styl były zgodne z naczyniami na stole. Status obejmuje biały kosz owoców z twardej porcelany. A stare, odziedziczone lub nabyte na aukcji, jest przeznaczone wyłącznie do celów dekoracyjnych i wizerunkowych.

Tanie ceramiczne wazony z owocami są o wiele bardziej praktyczne: można w nich bezpiecznie umieścić dowolne owoce lub jagody, plasterki arbuza lub melona. Materiał jest łatwy do czyszczenia, bezpieczny dla higieny i ekologii. Jasny wystrój sprawia, że ​​są estetycznie atrakcyjne, miłe dla oka.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-14


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-15

Drzewo, winorośl, rattan

Organicznie prezentuje wnętrza wiejskiego stylu, eko, minimalizmu; na werandzie, w wiejskim domu, w domku lub na pikniku. Ale drewniany wazon nie jest przeznaczony dla jagód, bardzo dojrzałych i soczystych owoców - sok jest wchłaniany do wazonu, po czym można go wyrzucić tylko.

W modelach tkanych warto oszacować odległość między prętami: nie powinno być tak, aby wypadały małe owoce. Racjonalne jest kupowanie modeli z wystarczająco wysokimi bokami, aby zawartość nie rozpadła się.


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto.jpeg">


vaza-dlya-fruktov-ukrashenie-ili-poleznaya-utvar-26-foto-16

Szkło, kryształ

Wspaniała uroczysta opcja. Piękne szklane lub kryształowe wazony owocowe to prawdziwa świąteczna dekoracja stołu. Przezroczyste szkło lub kryształ uzupełni każdy jasny owoc. Kolorowa szklana miska na owoce z Czech wygląda świetnie na śnieżnobiałym obrusie.

Dania z niedrogich odmian kryształów można umieścić w salonie, aby w dowolnym momencie wybrać owoce tropikalne, które lubisz i podnieść na duchu. Szkło jest jednak kruche, więc jego użycie jest wykluczone lub wymaga większej ostrożności w mieszkaniach, w których są małe dzieci.

Wraz ze zwykłymi regularnymi kształtami geometrycznymi wazonów, projektanci opracowali najbardziej dziwaczne modele odpowiednie dla różnych stylów, wieku i preferencji.

Wymyślone niezwykłe wazony na owoce w postaci antycznych amfor, liści, zwierząt, drewna z gałązkami gałązek, na których zawieszone są owoce. Są płyty telewizyjne, szalona kombinacja półkul owocowych, opcje ścienne z okrągłymi gniazdami na banany i wiele innych.

Należy zauważyć, że ze względu na rozmiar tego obiektu nieuchronnie się wyróżnia. Uwagę gości siedzących przy stole przyciągnie wysoki design, więc powinien wyglądać przyzwoicie. Zastanawiając się nad zakupem tego przydatnego przedmiotu, należy natychmiast dowiedzieć się, w jakim celu jest to robione. Zwykle kosz owoców jest używany w części deserowej uczty.

Pamiętaj, jaki kolor i materiał, z którego wykonana jest herbata lub zestaw do kawy, inne przybory na stole. Piękny wazon owocowy powinien być w harmonii z nimi w stylu i kolorze, a nie być pobity.

Na przykład metalowy wazon na owoce lub plastik nie nadaje się do klasycznego kosztownego zestawu porcelanowego.

Przede wszystkim należy zdecydować o liczbie pojemników na owoce na stole. Wynika to z jego kształtu i wielkości. Na małej rundzie lub kwadracie w środku umieść trójwarstwową wazę na owoce lub na dwóch poziomach. Wydłużony kształt wymaga co najmniej dwóch wazonów z różnych końców lub trzech, jeśli stół jest duży. Tak więc goście nie muszą sięgać po owoce vendingu przez całą przestrzeń wypełnioną potrawami.

Obejrzyj film: 16 Niesamowite Pomysły Z Plastikowych Butelek (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send