Renowacja wanien z ciekłym akrylem, metody i technologie przywracania starej emalii w warunkach domowych, metody emaliowania i naprawy powłok z żelaza i stali - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Bath Restoration: Proven Techniques and New Technologies

Pin
Send
Share
Send
Send


Kąpiel to nie tylko trwały element, ale także kluczowy element wnętrza łazienki. Czasami, zmieniając czcionkę, możesz całkowicie zmienić wygląd pokoju. Jednak takie radykalne zmiany nie są dostępne dla wszystkich, ponieważ pełna naprawa kosztuje dużo pieniędzy. W takich przypadkach wynaleziono odnawianie łaźni, które pozwala odświeżyć pojemność i zmienić wygląd całego pomieszczenia.


restavraciya-vann-proverennie-sposobi-i-novie-tehnologii


restavraciya-vann-proverennie-sposobi-i-novie-tehnologii-2

Rodzaje kąpieli: opis, charakterystyka warstwy ochronnej

Podczas pracy wanien ujawniają się zalety i wady dekoracyjnych warstw ochronnych. Znajomość ogólnych cech pomoże określić metody odbudowy kąpieli.

Wyroby stalowe to różni producenci produkujący grubość metalu od 1,6 mm do 3,5 mm. Warstwa ochronna szkliwa nie przekracza 0,6 mm. Proces emaliowania odbywa się w specjalnych piecach do wypalania w temperaturze 850 ° C Dzięki specjalnej technologii (emalia jest praktycznie wypiekana w stali) warstwa dekoracyjna zachowuje połysk przez cały okres użytkowania. Odtworzenie szkliwa w kąpieli można przeprowadzić metodami akrylu luzem lub nanoszenia emalii pędzlem / wałkiem.


restavraciya-vann-proverennie-sposobi-i-novie-tehnologii-5


restavraciya-vann-proverennie-sposobi-i-novie-tehnologii-6

Wanna akrylowa: zasady naprawy

Odnawianie wanien akrylowych zależy bezpośrednio od rodzaju uszkodzenia. Rozróżnij uszkodzenia chemiczne i mechaniczne:

  • Chemiczna jest spowodowana działaniem szkodliwych detergentów, nieodpowiednich do pielęgnacji przedmiotów akrylowych. Często zjawiska te występują podczas moczenia bielizny z powodu interakcji powierzchni akrylowej ze składnikami proszku. Wady wyglądają jak niewielkie zmętnienie i są po prostu usuwane;
  • uszkodzenia mechaniczne mają postać głębokich rys / pęknięć, aw wyjątkowych przypadkach - otworów przelotowych. W takich sytuacjach samodzielna „łatka” dziury to poważna zaleta pojemników akrylowych.

Charakter uszkodzeń powoduje różne sposoby przywrócenia kąpieli.

Do utwardzenia kompozycji potrzeba co najmniej 12 godzin. Ostatecznie wysuszona, przywrócona powierzchnia jest polerowana drobnoziarnistym papierem ściernym, tworząc całkowicie płaską powierzchnię.

Aby zapobiec powstawaniu głębokich rys, wiórów, należy ostrożnie obchodzić się z akrylową wanną: wyeliminować upadek ciężkich ciężkich przedmiotów, ostrożnie transportować produkt podczas przemieszczania się.

Kąpiel żeliwna: drobniejsze punkty odbudowy

Przywrócenie kąpieli w domu jest więcej niż możliwe. Metody renowacji łaźni dobierane są indywidualnie (określane przez okres prac naprawczych i jakość materiałów).

Zwykłe emaliowanie

Emaliowane wanny metalowe - najpopularniejsze modele kanalizacji. Gwarancja fabryczna na produkty wynosi 2 lata. Przy ostrożnym obchodzeniu się z kąpielą przez około 10 lat podoba się mieszkańcom błyszcząca powłoka emaliowana. Ale niestety, nic nie jest wieczne i emalia. Przywrócenie starej wanny to świetna okazja, aby zaoszczędzić pieniądze i zaktualizować wygląd instalacji wodociągowej.

Niezbędne materiały i narzędzia do emaliowania: wiertarka elektryczna ze specjalną dyszą (jak ściernica), papier ścierny, odtłuszczacz, szczotki, emalia dwuskładnikowa. Przywrócenie kąpieli własnymi rękami odbywa się etapami.

Obejrzyj film: 7 Genius Cleaning Tricks For Your Bathroom (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send