Kompaktowy schowek na ubrania, Organizacja otwartych systemów w sypialniach pokrowców, pakiety próżniowe, bagażniki i organizery do szaf, pomysły z szafami, pudełkami, wieszakami i innymi modułami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wszystko ma swoje miejsce: jak zorganizować przechowywanie ubrań

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby sezonowa zmiana ubrań nie powodowała bólów głowy, wystarczy wyposażyć i wygodnie zorganizować miejsca do przechowywania. Właściwe przechowywanie ubrań to przemyślane rozmieszczenie półek w szafie, odpowiednie opakowanie. Kompaktowe metody przechowywania pomogą stworzyć przestrzeń i komfort w mieszkaniu.

Różnorodność opcji aranżacji przestrzeni na ubrania pozwala wybrać modele mebli do każdego mieszkania. Główną uwagę zwraca się na warunki przechowywania i wyposażenie sytuacji.


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-2


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-3

Typy szaf: krótki opis

Wszyscy właściciele apartamentów dążą do przytulności i komfortu w swoim domu. Dlatego pożądane jest usunięcie niewielkich zużytych rzeczy - w szafkach. Meble te wyróżniają się optymalnym połączeniem rozmiaru, funkcjonalności:

  • wbudowana szafa / garderoba zapewnia najbardziej kompaktowe przechowywanie ubrań. Przedmioty te są najczęściej wykonywane na zamówienie, dlatego przy wyborze „wypełnienia” uwzględniane są życzenia właścicieli. Z reguły szafka poza sezonem jest przechowywana na górnych półkach. W środkowej części znajdują się pręty do wieszaków z odzieżą codzienną i roboczą, półki z organizerami do przechowywania IKEA. Takie szafki nie mogą być przestawiane ani przenoszone, co należy pamiętać przy wyborze ich lokalizacji;
  • Świeżym pomysłem na przechowywanie ubrań jest szafa IKEA, składająca się z metalowej ramy i lnianej pokrywy. Wewnętrzne wypełnienie produktu może być bardzo zróżnicowane: pojemniki na ubrania / buty, pasek do zakładania odzieży wierzchniej. Rzeczy w workach próżniowych można położyć na wierzchu. Drzwi z tkaniny są łatwo zamykane na błyskawicę i zapewniają doskonałe bezpieczeństwo. Pokrycie tkaniny zapewnia naturalną wentylację. Szafa na ubrania to świetny pomysł na tymczasowe mieszkanie lub aranżację miejsca na balkonie;
  • Metalowa szafka do przechowywania ubrań jest instalowana głównie w pomieszczeniach niemieszkalnych (szatnie sportowe, pomieszczenia gospodarcze). Wentylacja odzieży roboczej odbywa się dzięki otworom w drzwiach / ścianach mebli.

Jeśli masz trudności z wyborem gabinetu, lepiej zwrócić się do specjalistów, którzy wezmą pod uwagę specyfikę mieszkania, życzenia najemców.

Szczęśliwi nowi właściciele domów mogą zaplanować osobne pomieszczenie dla swojej garderoby. Ale małe mieszkania nie są zdanie, ponieważ można oddzielić część pokoju za pomocą drzwi przedziału. Wyposażenie garderoby jest wybierane indywidualnie, ale pożądane jest przestrzeganie pewnych zasad przechowywania:

  • Rzadko używane lub poza sezonem przedmioty są umieszczane na górnych półkach w torbach do przechowywania;
  • Najbardziej pożądane produkty sezonowego przechowywania są umieszczane na półkach / wieszakach na wysokości oczu. Świetne pomysły na umieszczanie małych rzeczy - wiklinowe kosze, pudełka do przechowywania;
  • pudełka po butach kładą dno. Aby nie szukać butów w panice na uroczyste wydarzenie, przestronne pomieszczenia mogą być rozmieszczone w oddzielnych stojakach na buty i torby.

Szafa wyposaża meble stacjonarne, najczęściej wykonane z drewna. Lub świetna opcja - modułowy projektant systemu. Systemy wielofunkcyjne IKEA obejmują zarówno indywidualne regały do ​​użytku domowego, jak i systemy. Główną ideą projektu jest możliwość zmiany lokalizacji sekcji, dodawania / usuwania modułów do przechowywania.

Jest to najprostszy sposób na zorganizowanie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania przedmiotów. Ciekawe regały na półki można uznać za otwarte systemy magazynowania z IKEA. Meble uzupełniają pudełka, półki, pręty do wieszaków.


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-6


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-7

Półki świetnie nadają się do wystroju pokoju dziecka. Wygodne przechowywanie odzieży dziecięcej, książek, zabawek - wszystkie przedmioty są w zasięgu wzroku, łatwo dostępne. Eleganckie pudełka kartonowe na drobne przedmioty można wykonać ręcznie.

Najczęstsze akcesoria do przechowywania to nadal pudełka, wieszaki, torby. Godne uwagi innowacje: nowe materiały są wykorzystywane do produkcji opakowań, pojawiają się interesujące sposoby przechowywania (próżnia).


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-10


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-11

Pokrowce są zakładane na wieszak z ubraniami i są materiałem, polietylenem. W przypadku odzieży niestandardowej możesz uszyć walizkę własnymi rękami. Ze względu na przepuszczalność powietrza, wysoką odporność na zużycie, lepiej jest powierzyć przechowywanie odzieży zimowej opakowaniom tkaninowym. Torba do przechowywania wykonana z polietylenu pozwala zobaczyć zapakowane ubrania, ale nadaje się tylko do krótkotrwałego przechowywania, ponieważ nie pozwala na przepływ powietrza. Szafa do przechowywania służy do pakowania „skomplikowanych” rzeczy: zdobionych sukienek, ubrań z drogich tkanin.


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-12


vsemu-svoe-mesto-kak-organizovat-hranenie-odezhdi-13

Worki próżniowe do przechowywania dzięki specjalnej technologii, aby zminimalizować rozmiar stosu rzeczy. Jednak warto stosować tę metodę z ostrożnością, ponieważ przestrzeń „airless” może zniszczyć włókna cienkich tkanin wełnianych. Najlepszą opcją do przechowywania próżniowego są ubrania jeansowe lub bawełniane.

Obejrzyj film: ORGANIZACJA SZAFY I SKŁADANIE UBRAŃ (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send