Zdjęcia zbiorcze papieru, drewna, kartonu, tkanin i skóry, aplikacji sztucznych kwiatów z własnym, tynku, szpachli i farby akrylowej - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Volumetric picture do-it-yourself: technologia 3D w domu (52 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dekoracja wnętrz to ostatni etap naprawy lub zmiany wyposażenia. Oczywiście ekskluzywne dekoracje są cenione przede wszystkim, ale są bardzo drogie i nie zawsze pasują do dekoracji pokoju. Ale wiele pięknych i nowoczesnych rzeczy można zrobić ręcznie. Na przykład taka modna i niezwykła dekoracja jak trójwymiarowe obrazy. Mogą być wykonane z różnych materiałów: papieru, kartonu, skóry, wełny, koralików, kitów. Niewątpliwie w każdym domu będą niepotrzebne pozostałości z każdej pracy, a brakujące można łatwo kupić w sklepach dla kreatywności.


3d-21


3d-22


3d-23


3d-24


3d-25

Masowe zdjęcia papieru własnymi rękami

Najłatwiej jest zacząć od papierowego obrazu - papier jest tani, nie jest trudno go kupić, a asortyment w sklepach jest ogromny. Aby stworzyć trójwymiarowy obraz, potrzebujemy:

 • papier;
 • nóż biurowy;
 • nożyczki, farba;
 • kolorowy karton;
 • Klej PVA;
 • rama z niskimi bokami;
 • odpowiednia działka.

Z ramy wyciągniemy szkło i wkleimy podłoże zwykłym papierem. Będzie służyć jako tło. Tworzenie trójwymiarowych części polega na wycięciu kawałka papieru lub kartonu i częściowym przyklejeniu do tła. Oddzielne części należy pomalować i pozostawić do wyschnięcia przed klejeniem.


3d-26


3d-27


3d-28


3d-29


3d-30


3d-31


3d-32

Pięknie wyglądają motyle, kwiaty, figury zwierzęce, bukiety wklejone w ten sposób. Aplikacja z powodzeniem uzupełni poszczególne elementy wykonane techniką quilling. Tak zwana wąska kompozycja, skręcona w spirale, nazywa się długimi paskami papieru. Usuniemy gotowy trójwymiarowy obraz z powrotem do ramki i określimy go na stałe.


3d-33


3d-34


3d-35


3d-36


3d-37


3d-38

Aby stworzyć taki obraz, nie trzeba kupować drogiej nowej skóry. Całość będzie pochodzić ze zużytych przedmiotów: toreb, butów, płaszczy przeciwdeszczowych, a nawet rękawic. Skórę można pomalować farbami akrylowymi, jeśli nie pasują do koloru. Ogólnie rzecz biorąc, technologia tworzenia trójwymiarowego obrazu skóry nie różni się od tego samego papieru.


3d-40


3d-41


3d-42


3d-43


3d-44


3d-45

Każda szwaczka ma zapasy tkanin i wiele plastrów z szycia. Dobra gospodyni zawsze znajdzie dla nich zastosowanie. Patchwork - technika patchworkowa - od dawna jest znana i łączy w sobie piękno dobrze dobranej patchworku i praktyczności. Wykwalifikowana krawcowa będzie w stanie stworzyć z nich prawdziwe dzieło sztuki, które chce rozważyć przez długi czas.


3d-47


3d-48


3d-49


3d-52


3d-53


3d-54


3d-56


3d-57


3d-58

Teraz fragmenty obrazu należy ustawić na tle maszyny do szycia, używając małego zygzaka i zbierając nici w celu dopasowania lub kontrastu. Poszczególne małe elementy obrazu można haftować ręcznie. Na końcu gotowego materiału delikatnie pociągnij piętę na wierzchu maty i zabezpiecz klejem z tyłu. Teraz możesz zmontować ramę, wkładając szklankę i tło z gotowym obrazem.


3d-59


3d-60


3d-61


3d-62


3d-63

Inną techniką tworzenia trójwymiarowych obrazów tkanin jest wycięcie poszczególnych części obrazu z grubej tektury, przyklejenie na nich gumy piankowej o tym samym rozmiarze i pokrycie wierzchnią tkaniną. Po pokryciu wszystkich elementów tkaniną, należy je zmontować na podkładzie i przykleić ściśle do siebie, nie pozostawiając żadnych luk.

Potrzebujemy:

 • koraliki o pożądanym kolorze i rozmiarze;
 • nici;
 • igły;
 • gotowa historia do haftu;
 • ramka.

Jeśli nigdy wcześniej nie zajmowałeś się haftami i koralikami, możesz pójść prostą drogą: kupić gotowy zestaw do haftowania koralikami. Jeśli jesteś gotowy, aby podjąć się trudniejszej pracy, musisz wybrać rysunek do przyszłego zdjęcia i samodzielnie wybrać niezbędne koraliki do tego w sklepie.

Prawdopodobnie musiałeś już pracować z kitem. Na przykład uszczelnij szwy przed malowaniem lub wyrównaj pęknięcia w ścianach przed przyklejeniem tapety. Dzięki minimalnym umiejętnościom pracy z łopatką, możesz spróbować zrobić trójwymiarowy obraz szpachli własnymi rękami.

Takie obrazy wyglądają luksusowo, ale wymagają dużego wysiłku i wytrwałości. Do pracy potrzebne są dłuta, specjalna ościeżnica, lakier do mebli, bejca i drewniane płótno. Konieczne jest przeniesienie obrazu na drzewo i cięcie nożem wzdłuż konturu rowków o różnych głębokościach, aby nadać obrazowi objętość. Plama różnych kolorów da jeszcze większą objętość. Gotowy lakier do zdjęć.

Obejrzyj film: How to make 3D Letters (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send