Kalkomania zimna i gorąca na kubkach, talerzach i szklankach, na szkle lub porcelanie, technologii zanurzeniowej - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Technologia „naklejka”: niezależna dekoracja usług (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dekol to rysunek produktów ceramicznych, szklanych i porcelanowych z różnych obrazów. Technologia kalkomanii jest szeroko stosowana w branży promocyjnej. Najczęściej logo i reklamy są stosowane na szklankach, talerzach, filiżankach i innych potrawach.

Technologia „naklejka” niemal całkowicie zastąpiła złożony proces rysowania dłoni na naczyniach. Dzięki tej metodzie powstają realistyczne obrazy z wyraźnym rysunkiem.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-2

Kalkomania na kółkach w postaci logo może być świetnym chwytem marketingowym firmy. Kubki z logo w technice kalkomanii mogą być wspaniałym prezentem dla partnerów. Wrażenia z sukcesu firmy zostały wzmocnione w restauracji, gdzie talerze pojawiają się z dyskretnym napisem.

Gorąca kalkomania różni się tym, że substancje organiczne zawarte w farbie spalają się podczas wypalania, pigmenty mineralne pozostają na naczyniach, tworząc silny obraz. Rysunki wykonane w ten sposób są przechowywane przez długi czas, prawie nie podatne na naprężenia mechaniczne.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-5


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-6


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-7

Technologia

Na początku procesu tworzone są specjalne szablony dla każdego koloru. Następnie gumowany papier jest prasowany przez odpowiedni tusz i suszony. Po zastosowaniu wymaganych kolorów obraz jest pokryty bezbarwnym lakierem i schnie prawie przez dzień. Po wyschnięciu papier staje się mokry w wodzie, mocno dociśnięty do naczynia i oddzielony od „obrazu”. Konieczne jest bardzo ostrożne rozdzielenie, aby nie pojawiły się pęcherzyki lub nieprawidłowości, które psują aplikację. Następnie gotowe produkty są suszone i wypalane w piecach muflowych. Aplikacja Dekoli - technologia jest złożona, długa i pracochłonna.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-8


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-9

Zalety gorących naklejek

Rodzaj zastosowania kalkomanii nie jest tani, ale ma wiele zalet:

  • Stabilny obraz. Gdy produkty są wypalane, farba jest wypiekana w górnej warstwie naczyń, co sprawia, że ​​aplikacja jest trwała. Wadą jest to, że produkty z kalkomanią nie mogą być myte w zmywarce lub używane do mycia produktów ściernych.
  • Możliwość zastosowania wizualnych efektów specjalnych. Na palecie ceramicznej jest niewiele kolorów, wysokie temperatury podczas wypalania dodatkowo ograniczają nasycenie, dlatego możliwe jest pewne odchylenie od koloru. Ponieważ farby ceramiczne nie mają nasycenia, są nakładane dwukrotnie lub nakładane jest podłoże. Decolating pozwala stosować techniki wizualne. Na przykład złoto jest nakładane na błyszczące produkty, matowe powierzchnie mogą być pokryte topnikiem, który tworzy błyszczący obraz.
  • Duży obszar obrazu. Gładkie lub cylindryczne powierzchnie można pokryć prawie całkowicie. Jeśli naczynia mają krzywiznę, wymagane jest dodatkowe przetwarzanie.

Nie wolno umieszczać obrazu wewnątrz szklanek lub kubków ani na samym brzegu produktu, ponieważ są farby z zawartością tlenku, dlatego nie powinny dotykać jedzenia ani warg.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-10


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-11


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-12

Zimna kalkomania

Dzięki najnowszej technologii, rozpowszechniając obraz nie tylko na naczyniach. Teraz można dekoltować na telefonach komórkowych, dyskach flash, produktach z tworzyw sztucznych, a nawet na paznokciach. Zimna kalkomania właśnie to robi.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-13


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-14


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-15

Technologia

Najpierw wykonywana jest naklejka przesuwna lub zimna, a także klasyczna naklejka na gorąco. Papier z obrazem jest mokry w wodzie, obraz jest również odklejany i umieszczany na obiekcie, suszony i nakładany na niego lakier UV lub spray, mocujący go. Bardzo ważne jest, aby pod obrazem nie było wody. W tym przypadku przy odpowiedniej dbałości o naczynia stabilność obrazu będzie długa.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-16


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-17


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-18

Zimna kalkomania służy do drukowania wzorów na powierzchni, które nie wytrzymują wysokich temperatur. Zdjęcia są mocowane na obiektach za pomocą niskotemperaturowych farb organicznych, które są bardzo odporne na ścieranie. Przy użyciu tej metody, na przykład, koła są wytwarzane z różnym kolorem po podgrzaniu. Oczywiście, gorąca kalkomania jest lepsza pod względem stabilności niż zimna, ale koszt drugiego typu wykończenia jest znacznie niższy niż koszt gorącego.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-19


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-20


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-21

Rysowanie oryginalnego kolorowego obrazu w postaci logo to świetna reklama dla każdej firmy. Użyj kalkomanii na szkle i naklejkę na porcelanie można użyć do znakowania różnych przedmiotów. Pełnokolorowe obrazy na talerzach, kubkach, szklankach, okularach, popielniczkach i innych przedmiotach są również zamawiane przez osoby prywatne, aby stworzyć niezwykły oryginalny prezent dla bliskich.


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-22


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-23


tehnologiya-dekol-samostoyatelnoe-ukrashenie-servizov-24-foto-24

Obejrzyj film: Tutorial - Jak nakleić naklejkę na lodówkę? 2 metody (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send