Naturalne dywany z wełny owczej i wielbłądziej, irańska i mołdawska, chińska i belgijska, owalna i okrągła praca maszynowa, jak czyścić stos w warunkach domowych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dywany wełniane: praktyczny i piękny sposób na dekorację pokoju (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzisiaj istnieje ogromna liczba odmian dywanów. Modele różnią się między sobą zastosowanymi materiałami, długością stosu i wzorem, ale bardzo popularne są naturalne dywany wykonane z wełny irańskiej, tureckiej, belgijskiej i mołdawskiej. Zobaczmy, dlaczego dywany z naturalnej wełny po kilku stuleciach są nadal poszukiwane, jakie są ich zalety i wady, jakie są kryteria dotyczące kosztów produktów i jak właściwie dbać o dywany podłogowe.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-2

Piękny design każdego wnętrza

Dywany wykonane z naturalnej wełny pomagają stworzyć atmosferę komfortu i ciepła w każdym pomieszczeniu. Są one pochodzenia naturalnego, a zatem szkody dla zdrowia nie przyniosą. Do tej pory wszystkie produkty można podzielić na następujące grupy:

 • Zgodnie z metodą produkcji: rozróżniaj produkty wytwarzane maszynowo i ręcznie robione wełniane dywany. Pierwsze, przy okazji, kosztują znacznie mniej, podczas gdy nie są gorsze od podobnych rękodzieł w pięknie i elegancji.
 • Pod względem liczby kolorów: gładkie dywany i modele ze złożonymi wzorami i ornamentami.
 • W rozmiarze: w oparciu o własne wymagania możesz kupić model nocny lub produkt, który obejmuje całe piętro sypialni lub salonu.
 • Zgodnie z formą: dziś w kasach specjalistycznych sklepów można zobaczyć okrągłe, kwadratowe, prostokątne i owalne dywany wełniane.
 • Z powodu wielu materiałów: tkaniny wełniane z dodatkiem bawełny, jedwabiu i wiskozy oraz włókien syntetycznych można znaleźć niemal wszędzie.
 • Dla długości stosu: w zależności od funkcjonalnego obciążenia dywany mogą być niestrzępiące się, jak również z długimi i krótkimi wełnianymi nitkami.

Podobnie jak każdy inny produkt do domu, nowoczesne dywany z wełny wielbłądziej lub owczej mają wiele zalet i wad. Wśród zalet są następujące punkty:

 • Wełna to naturalny materiał, który jest przyjemny w dotyku.
 • Jeśli powłoka jest zadbana, może trwać przez kilka dziesięcioleci bez utraty estetyki.
 • Elastyczność włókien sprawia, że ​​produkty są trwałe i trwałe. Drogie irańskie dywany przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
 • Najszersza gama modeli. Na dzisiejszym rynku można znaleźć prostokątne, kwadratowe, owalne i okrągłe dywany wełniane. Duża różnorodność kolorów i ozdób pozwala wybrać odpowiednie dopasowanie do każdego wnętrza i pokoju. W nowoczesnym wzornictwie często używane są modele monochromatyczne. Szczególnie imponujący w salonie jest biały wełniany dywan. Jeśli chcesz kupić wykładzinę podłogową z misternym ornamentem orientalnym, dywan z wełny z irańskiego wielbłąda będzie najlepszym rozwiązaniem dla biura lub kominka.
 • Jeśli podłoga jest zimna, wysokiej jakości dywany z belgijskiej wełny uratują tych, którzy lubią chodzić po domu boso po użyciu znienawidzonych kapci.
 • Płótno jest w stanie oddychać, co pomaga poprawić mikroklimat pomieszczenia.
 • Dywany z polaru (wielbłąd - bez wyjątku!) Nie pal w ogniu. Powoli się tli bez emisji szkodliwych substancji do powietrza. Ta nieruchomość nie może pochwalić się swoimi syntetycznymi odpowiednikami.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-5


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-6

Wady:

 • Stosowanie naturalnych materiałów we wnętrzu jest przeciwwskazane w alergiach. Świetnym rozwiązaniem mogą być chińskie dywany wełniane z dodatkiem włókien syntetycznych.
 • Materiał pochodzenia naturalnego przyciąga do siebie ćmy, a ignorowana plama wody rozlana na dywanie może powodować powstawanie pleśni.
 • Większość produktów wełnianych ma tendencję do gromadzenia elektryczności statycznej.
 • Ponieważ powłoki boją się wilgoci, zaleca się czyszczenie wełnianych dywanów w domu.
 • Naturalne materiały, to jest wełna owiec lub wielbłądów, są bardzo drogie w porównaniu z syntetycznymi analogami.

Być może zauważyłeś już, że dywany tej samej wielkości różnią się od siebie? Wynika to z następujących punktów:

 • Jakość użytego materiału. Wełna wielbłąda nie jest tak ceniona jak na przykład wełna owcza nowozelandzka. Ale nie zapominaj, że dywany z polaru mają różne właściwości. Na przykład irańskie dywany różnią się od chińskich i mołdawskich odpowiedników trwałością i trwałością, co naturalnie wpływa na cenę produktu.
 • Tryb produkcji. Dywany wełniane są tańsze niż produkty wykonane ręcznie.
 • Wysokość stosu. Im wyższa drzemka, tym droższy model.
 • Jakość barwników. W produkcji wyrobów można stosować barwniki o różnej jakości i pochodzeniu. Na przykład dywany z wełny belgijskiej są znane na całym świecie z używania naturalnych substancji, które barwią nici w pożądanym kolorze. Mołdawskie dywany wełniane nie zawsze są doskonałej jakości, w rezultacie produkty szybko blakną na słońcu, a kiedy woda dostanie się do środka, farba „unosi się”.
 • Kraj pochodzenia. Irańskie dywany należą do najdroższych. Tańsze analogi są produkowane w Chinach, Mołdawii, Rosji i innych krajach.
 • Rozmiar zasięgu. Im większy produkt, tym drożej zapłacisz.
 • Kształt dywanu. Cena będzie wyższa, jeśli dywan jest owalny lub okrągły.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-9


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-10

Jak czyścić wełniany dywan?

Mówi się już, że czyszczenie wełnianego dywanu nie oznacza dużej ilości wilgoci, więc aby produkt, który kupiłeś, trwał tak długo, jak to możliwe, przestrzegaj pewnych zasad.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-11


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-12

Odkurz dywan. Brud wnika w naturalny stos, który można usunąć tylko za pomocą dobrego odkurzacza. Niektóre urządzenia mają wiele trybów: po oczyszczeniu można uzyskać efekt wybicia. Irańskie dywany można czyścić tylko za pomocą zwykłego pędzla.

Użyj innej pianki natryskowej, aby wyczyścić mały obszar dywanu. Odśwież kolor dywanu pomoże specjalny proszek. Po odkurzaniu równomiernie rozprowadzić kompozycję chłonną na całej powierzchni i ponownie wyczyścić.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-13


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-14


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-15

Do intensywnego oczyszczania używaj tylko wysokiej jakości produktów. Czyszczenie kapitałowe polega na zastosowaniu metody rozpylania-ekstrakcji. Dywan jest przetwarzany pod ciśnieniem za pomocą roztworu gorącej wody i środka czyszczącego. Po zmiękczeniu uporczywych zabrudzeń woda jest usuwana przez silne zasysanie próżniowe.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-16


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-17

Co najmniej raz w roku wyślij produkt do pralni chemicznej. Specjalne urządzenia i narzędzia, którymi dysponują firmy, pomagają szybko usunąć trwałe zanieczyszczenie, które jest niezwykle trudne do usunięcia w warunkach domowych.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-18


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-19


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-20

Dywan wykonany z naturalnej wełny ma wiele zalet. Po pierwsze, daje projektowi luksus i poczucie komfortu. Po drugie, przyjemnością jest chodzić po takim produkcie. Po trzecie, jest to świetny sposób na rozwiązanie problemu zimnych podłóg.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-21


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-22

Muszę powiedzieć, że dywan z owczej wełny nie jest tani, ale z należytą starannością jest gotowy służyć ci przez ponad kilkanaście lat. Aby dywan zachował swój piękny wygląd przez długi czas, wykonaj czyszczenie na sucho przy użyciu nowoczesnych narzędzi. Przy okazji, nie jest źle używać starego, staromodnego sposobu przynajmniej raz w roku - wynieść dywan na ulicę i ostrożnie go wybić.


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-23


kovri-iz-shersti-praktichnij-i-krasivij-sposob-dekorirovaniya-pomesheniya-24-foto-24

Pin
Send
Share
Send
Send