Kitchen 9 m2 M. Corner Projekt i naprawa wnętrz z balkonem, układ z lodówką i sofą, czarno-biały sufit w nowoczesnym stylu, Secrets of Arrangement - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt kuchni 9 kwadratowy. m: symbioza funkcjonalności i komfortu (59 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzięki aranżacji kuchni 9 metrów kwadratowych. Możliwe jest realizowanie śmiałych pomysłów projektowych, racjonalnie wykorzystujących potencjał przestrzeni. Tutaj odpowiedni jest zestaw jasnych odcieni lakonicznego wykonania. Preferowane są powierzchnie z efektem odblaskowym, istotne są akcenty wizualne w postaci jasnych akcesoriów.


9


9-2


9-3


9-4


9-5

Jak zorganizować przestrzeń kuchenną o powierzchni 9 metrów kwadratowych. m

Układ kuchni 9 kwadratowych. m odbywa się z uwzględnieniem czynników projektowych.

Kształt pokoju

We wnętrzu kwadratowej konfiguracji można zastosować zestaw w kształcie litery U lub meble narożne. Przy aranżacji pomieszczenia rozszerzone modele liniowe i wzory w kształcie litery L są rzeczywiste. Kuchnia narożna design 9 kwadratowa. m wiąże się z wykorzystaniem niestandardowych rozwiązań.


9-6


9-7


9-8


9-9

Cechy wymiarowe

Wysokie sufity w kuchni 9 metrów kwadratowych. m umożliwiają instalowanie przestronnych szafek ściennych bez uszczerbku dla harmonii wizualnego postrzegania przestrzeni. Jeśli w ścianie znajduje się nisza, musisz wybrać moduł mebli lub wyposażenie o odpowiednich rozmiarach.


9-10


9-11


9-12


9-13


9-14

Specyfikacja drzwi i okien

Przy organizacji kuchni bierze się pod uwagę lokalizację drzwi i sposób ich otwierania. Z charakterystyki okna zależy poziom naturalnego światła w pomieszczeniu. Jeśli okno jest skierowane na północ, we wnętrzu kuchni zastosowano wyjątkowo szeroki zakres ciepłej tonacji. Powierzchnia robocza wyposażona jest w reflektory, a przedziały słuchawkowe są wyposażone w podświetlenie LED. W projektowaniu sufitu centralny żyrandol oświetleniowy uzupełniają kierunkowe urządzenia oświetleniowe.


9.jpeg">


9-16


9-17


9-19


9-2.jpeg">


9-20

Aby zapewnić wysoką funkcjonalność i odpowiedni komfort w aranżacji wnętrza, należy wybrać sprzęt i meble o odpowiednim designie. Geometria zestawu słuchawkowego, sposoby umieszczania modułów meblowych i technologii zależą od kształtu pomieszczenia.

Prostokątny projekt kuchni

Kuchnia 9 kwadratowa. m wydłużona konfiguracja najczęściej wyposażona w zestaw słuchawkowy w kształcie litery L. Jednocześnie zapewniony jest ergonomiczny trójkąt roboczy. Pomiędzy płytą grzewczą a zlewem zachowana jest odległość co najmniej 30 cm, lodówkę można zainstalować między modułami lub w pobliżu ściany w pobliżu pieca i zlewu.


9-22


9-23


9-24


9-26


9-27


9-28


9-30


9-31


9-32

Piękna kuchnia o powierzchni 9 metrów kwadratowych

Konfiguracja pomieszczenia pozwala na organizację przestrzeni do korzystania z dowolnego rodzaju zestawu słuchawkowego. Jeśli jesteś zadowolony z konstrukcji małej funkcjonalności, możesz ograniczyć się do kompaktowego modelu liniowego. W tym przypadku gospodynie domowe wykorzystują stół jadalny jako dodatkowe miejsce pracy, jeśli brakuje powierzchni. Narożnik kuchenny idealnie wpisze się w przestrzeń przy oknie kwadratowej kuchni o długości 9 metrów.

W przypadku zestawu słuchawkowego w kształcie litery L można użyć części ściany z oknem, zastępując blat parapetu. Lub, wręcz przeciwnie, w pobliżu otworu świetlnego, aby zorganizować jadalnię z barem i zestawem mebli w rogu pomieszczenia naprzeciwko okna.


9-34


9-35


9-36

Kuchnia wnętrz 9 kwadratowych. m nieregularna geometria

Obecność różnych nisz i występów na powierzchni ścian umożliwia planowanie z wykorzystaniem niestandardowych rozwiązań. Aby efektywnie korzystać z powierzchni użytkowej, wybierz moduły o kompaktowych wymiarach. Jeśli pozwalają na to cechy obszaru, możesz zastosować jedno z następujących rozwiązań:

 • 9 kuchnia kwadratowa mz sofą w niszy;
 • pasek, który idealnie pasuje do przestrzeni o nieregularnej geometrii;
 • szafa na przybory kuchenne i sprzęt gospodarstwa domowego, która jest wbudowana w niszę;
 • 9 kuchnia kwadratowa mz lodówką w niszy.

Przy aranżacji narożnej kuchni 9 metrów kwadratowych. m problem nie powinien być wyposażony w pralkę lub lodówkę. Styliści zalecają użycie wbudowanego zestawu słuchawkowego we wnętrzu i zorganizowanie umywalki w rogu konstrukcji. Wybierz trapezowy krawężnik pod zlewem i szafkę ścienną o podobnej konstrukcji.


9-37


9-38


9-39


9-40


9-41

Pomysły kuchenne projekt 9 m kw. m: co wybrać styl wnętrza

W projektowaniu pomieszczeń o małej powierzchni istotne są ergonomiczne wzory, zwięzłe formy, powściągliwe kolory. Bujne reliefy i pompka nie są tutaj odpowiednie. Jednocześnie priorytetem są eleganckie linie, szlachetne odcienie, małe akcenty w dekoracji sufitów i ścian. Fasady szafek dla małej kuchni są zaprojektowane w formie promieniowych geometrii, w których ostre rogi są wykluczone.

Przy aranżacji przestrzeni kuchennej wymagane są następujące kierunki wewnętrzne:

 • nowoczesne style projektowania;
 • styl retro.


9-42


9-43


9-44


9-45


9-46

Nowoczesny design kuchni 9 metrów kwadratowych. m sugeruje:

 • gładka tapeta, fartuch z paneli polimerowych lub płytki o zwięzłej konstrukcji. Odcień okładzin ściennych jest nieco lżejszy niż kolor mebli;
 • w projektowaniu sufitów kuchennych 9 metrów kwadratowych. m. odpowiednie płótno stretch z błyszczącym efektem, zawieszone struktury paneli lustrzanych, płytki PCV;
 • funkcjonalny zestaw o minimalnym wystroju. Eleganckie fasady z przezroczystymi drzwiami, szafki podłogowe z wbudowanymi meblami.

Jeśli okno jest skierowane na południe, w palecie preferowane są świeże odcienie. We wnętrzu z oknem na północ istotne są kolory ciepłej gamy. Fani kontrastowych kombinacji z pewnością docenią czarno-białą kuchnię o powierzchni 9 metrów kwadratowych. m, w projektowaniu którego należy obserwować proporcje z przewagą bieli.

Przy tworzeniu przytulnej kuchni w stylu retro używa się tapety z małym wzorem. Projekt odnosi się do powierzchni drewnianych, prostych linii, prostych kształtów. Funkcjonalność mebli zależy od idei wypełnienia, wizualnie kompaktowy moduł może mieć doskonałą pojemność. Miejsce posiłku należy wyposażyć w retro kuchnię w formie wygodnej strefy ze stylizowaną sofą.


9-47


9-48


9-49

Aby zapewnić ergonomię i funkcjonalność przestrzeni kuchennej, skorzystaj z następujących zaleceń:

 • Aby zaoszczędzić przestrzeń użytkową, wybierz zestaw kuchenny o powierzchni 9 metrów kwadratowych. mz wysokimi szafkami ściennymi do sufitu;
 • konieczne jest preferowanie wbudowanych mebli lub kompaktowych konstrukcji modułowych;
 • dokonać wyboru na rzecz urządzeń do zabudowy i wielofunkcyjnych urządzeń elektrycznych;
 • rzeczywiste umieszczenie centralnego oświetlenia żyrandola nad stołem jadalnym. W lekkiej konstrukcji reszty wnętrza wykorzystywane są dodatkowe źródła: reflektory, urządzenia torowe, kinkiety, oświetlenie fartuchowe LED;
 • w dekoracji ścian znajdują się odpowiednie materiały, które pomagają zaoszczędzić miejsce w małej kuchni. Użycie większości modeli paneli ściennych zapewnia konieczność tworzenia skrzyń, które są obarczone utratą przestrzeni. Używaj odpornych na wilgoć rodzajów tapet, płytek, paneli z tworzywa sztucznego z mocowaniem na klej;
 • częściowa przebudowa, która pozwala połączyć kuchnię z balkonem, przyczynia się do rozwiązania problemu braku miejsca.

Aby uniknąć trudności z odpowiedzialnymi władzami, projektanci zalecają, aby usunąć tylko drzwi i blok okien, a konstrukcja balkonu powinna być wysokiej jakości. Dodatkowa powierzchnia nadaje się do aranżacji przytulnej strefy rekreacyjnej. Niska betonowa przegroda może być wykorzystana jako powierzchnia funkcjonalna, na przykład do zorganizowania baru o powierzchni 9 metrów kwadratowych w kuchni. m


9-52


9-53


9-54Obejrzyj film: Jak urządzić małe mieszkanie? Salon z kuchnią, przytulna sypialnia i pokój dla chłopca! #projekt (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send