Dekorowanie świątecznego stołu dla dzieci, serwowanie pomysłów i dekoracji na urodziny chłopcu lub dziewczynie, piękny wystrój potraw - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekorowanie stołu i pokoju dla dzieci: rozjaśnij wakacje! (52 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzieci mają szczególny związek z wakacjami. Chętnie uczestniczą w obchodach i przygotowują się do tego. Czasami tworzą pozytywny nastrój i atmosferę radości i szczęścia.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-2


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto.jpeg">


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-3


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-4


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-5


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-7


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-8


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-9


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-10


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-11


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-12


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-13


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-14

Projekt stołu dziecięcego nie powinien być niezależną częścią świątecznego wnętrza pokoju, ale jego kontynuacją. Mówiąc najprościej, zanim zaczniesz dekorować jadalnię dla dzieci, rozważ dokładnie kwestię dekoracji pokoju. Pierwszym krokiem w tworzeniu świątecznego nastroju jest wybór odpowiedniego tematu. Powinien odpowiadać wiekowi zaproszonych gości i zainteresowaniom urodzinowego mężczyzny.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-2.jpeg">


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-17


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-18


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-19


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-20


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-21


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-22


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-23


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-24

Dekorowanie imprezy

Brak pomysłów na dekorację stołu na urodziny dzieci? Czerp inspirację z filmów animowanych, bajek lub gier komputerowych. Oto kilka wskazówek, jak wybrać wystrój do świętowania swoich ulubionych dzieci:

  • Urodziny dziewczyny nie powinny obyć się bez księżniczek Disneya, Barbies, wróżek i innych postaci z kreskówek. Chłopcy uwielbiają superbohaterów, transformatory i samochody. Jeśli obchody będą młodsze, możesz zorganizować pokaz piratów, pokaz baniek mydlanych i występy klaunów. Na podstawie wybranego tematu i pomysłów rodzi się dekoracja stołu.
  • Uczta dla dzieci można zorganizować na świeżym powietrzu. Wybierz odpowiednie miejsce w ogrodzie i udekoruj drzewa girlandami, balonami, wstążkami i papierowymi lampionami. Takie wakacje dla dzieci zostaną zapamiętane przez wszystkich gości!
  • Jakie dziecko nie lubi balonów? Można je napompować helem i podnieść do sufitu, nad stołem można zrobić pułapkę na kule, które można uwolnić w momencie podania ciasta, przywiązać do krzeseł lub ozdobić jadalnię bukietami balonów. Bądź przygotowany na to, że pod koniec wieczoru zaczną być słyszane „bang-bachs”, głośne krzyki strachu i przyjemności. Jeśli na wakacjach są dorośli, ubój powietrza może podrażnić ich uszy, więc ten trwały atrybut urodzin dziecka można wyeliminować przez zastąpienie go pomponami z plastikowych torebek lub papieru falistego.
  • Nad stołem można wieszać ręcznie robione girlandy z kartonu, kolorowego papieru lub kawałków materiału. Można je rozróżnić i stworzyć strefę gier, aby rozrywka dla dzieci nie uniemożliwiała dorosłym cieszenia się wakacjami.
  • Urodzinowe nakrycie stołu dla dzieci można uzupełnić zabawnymi czapkami, nosami klaunów, perukami lub maskami. Każde dziecko, po znalezieniu swojego miejsca, zastosuje świąteczny atrybut i będzie się dobrze bawić i z uporem pogratuluje dziecku rocznicy.
  • Każde miejsce powinno być przypisane do konkretnej osoby. Na naczynia włóż tabliczki z nazwiskami lub rozłóż odpowiednie serwetki. Świetnym pomysłem byłoby umieszczenie na stole pięknych kart z pisakami, na których dzieci będą mogły nie tylko podpisać swoje imiona, ale także zostawić kilka miłych słów dla chłopca urodzinowego.
  • Ustawienie stołu może być bardziej oryginalne i interesujące, jeśli podzielisz go na strefę dziewcząt i strefę chłopców. Następnie jedną połowę stołu można ozdobić „brutalnym” wystrojem męskim, a drugą słodkimi różowymi kokardkami i kucykami. Opierając się na tym projekcie, możesz także wymyślać gry dla dzieci, organizować różne bitwy i konkursy między chłopcami i dziewczętami.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-25


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-26


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-3.jpeg">

Zalecenia dotyczące prawidłowej dekoracji stołu

Rozpoczynając ustawianie stołu dziecięcego, pamiętaj o najważniejszym: bezpieczeństwie dzieci przede wszystkim! Dzieci są zbyt aktywne, a obecność potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów na stole może zwiększyć ryzyko obrażeń i poparzeń.

Sprawdź pokój, w którym odbędzie się święto. Nie należy instalować ogromnego stołu w małym pokoju, lepiej przeznaczyć więcej miejsca na gry i tańce. Umieść go z dala od strefy rozrywki, w przeciwnym razie dzieci mogą dotykać ostrych narożników i krzeseł, co nieuchronnie prowadzi do powstawania siniaków i zadrapań.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-28


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-4.jpeg">

Gdy powierzchnia pomieszczenia nie pozwala na zorganizowanie pełnowymiarowej uczty, warto pomyśleć o bufecie na jego urodziny. Na duży tort urodzinowy weź osobne miejsce.

Uroczystość w ciemności sugeruje obecność wysokiej jakości oświetlenia w pokoju. Uzupełnij wnętrze girlandami i kulkami odblaskowymi, a wieczorem możesz zorganizować dyskotekę.

Tkaniny na stole lepiej solidnie zabezpieczyć. Dziecko, które grało, może wyciągnąć wszystkie naczynia na podłogę.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-29


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-5.jpeg">


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-30


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-6.jpeg">


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-31


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-32


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-34


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-35

Nie używaj traumatycznych przedmiotów do bufetu. Nie stawiaj płonących świec na stole, wyklucz produkty, które trzeba przeciąć nożem z menu.

Przez wybór obrusu pasuje z całą powagą. Nie trzeba używać do projektowania ceraty dziecięcej z wizerunkiem postaci z kreskówek - odwróci ona uwagę od jasnych naczyń.

Jeśli nie wiesz, jak ozdobić jadalnię najbardziej interesującą i oryginalną, możemy podzielić się jednym pomysłem: jako obrus używaj specjalnego papieru, na którym dzieci mogą rysować i pisać gratulacje dla bohatera dnia.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-36


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-37

Serwetki

Paleta kolorów tego niezmiennego atrybutu tabeli musi być wybrana na podstawie odcieni obrusu lub ceraty. Zazwyczaj dzieci nie używają serwetek, dlatego zaleca się używanie opcji papierowych. Istnieje wiele pomysłów na zrobienie serwetek, najbardziej popularną opcją jest cięcie zwierząt lub łowienie z nich lub tworzenie origami.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-38


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-39

Naczynia

Jasne dania mogą odgrywać ważną rolę w zestawie dekoracji stołu. Jeśli planujesz spędzić wakacje na łonie natury, weź piknik kolorowe plastikowe lub kartonowe jednorazowe naczynia, kolorowe widelce i łyżki. Obchody w pokoju nie będą tolerować takiej dzielnicy, więc na słodki stół na imprezie lepiej jest używać szklanych urządzeń z wizerunkiem swoich ulubionych postaci.

Napoje nalewane do szklanek będą wyglądać niepozornie bez kanalików i dekoracyjnych parasoli. Możesz użyć kawałków owoców, truskawek, plastikowych lub silikonowych uchwytów ze śmiesznymi zwierzętami. Proste szklane szklanki można owinąć satynowymi wstążkami, klejowymi kokardkami i motylkami z koralików lub koralików.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-40


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-41

Wybierz wystrój w zależności od święta

Każdy wie, jak zorganizować stolik dla dzieci na Nowy Rok. Tutaj możesz użyć figur Świętego Mikołaja, cukierków świątecznych, gałęzi choinki. Mandarynki, serwetki w formie skarpet na prezenty, płatki śniegu - wszystko to jest odpowiednie w wystroju noworocznego stołu.


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-42


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-43


ukrashenie-detskogo-stola-i-pomesheniya-delaem-prazdnik-yarche-52-foto-44

W przypadku urodzin lepiej jest zamawiać numery w wieku, które można przykleić do pałeczek i ozdobić nimi wazony ze słodyczami i czekoladkami. Udekoruj stół owocowymi gałęziami, bukietami kwiatów lizaków, a nawet zabawkami urodzinowymi. Na przykład nadwozie ciężarówki może służyć jako talerz dla słodyczy, a canape owoców może być układany w wózku. Nie bój się eksperymentować, każde niestandardowe rozwiązanie będzie odbierane przez dzieci z entuzjazmem i zaskoczeniem.

Jeśli wszystko powinno być powściągliwe i eleganckie na stole dla dorosłych, w jadalni dla dzieci panuje mnóstwo kolorów i form. Możesz robić zabawne zwierzęta z owoców, robić ryż lub puree, budować domy i wieże, układać sałatki w postaci ryb i innych stworzeń morskich. Cukierki mogą być przedstawiane jako kwiaty w dużym bukiecie z kolorowego papieru lub kartonu. Nawiasem mówiąc, skup się na kanapkach, kanapkach i tartlets. Dzieci zazwyczaj nie lubią siedzieć przy stole przez długi czas, więc lepiej jest położyć te naczynia, które można wziąć rękami, szybko zjeść i uciec z nimi ponownie do strefy rozrywki.

Obejrzyj film: Jak udekorować stół na Komunię dziecka? 15 pomysłów na uroczyste dekoracje stołu (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send