Łóżka metalowe Double i Single Bunk we wnętrzu sypialni z kutym zagłówkiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżko metalowe - kompletny odpoczynek w każdym wnętrzu (23 zdjęcia)

Elementy wnętrz wykonane z metalu były bardzo cenione w dawnych czasach i nie straciły na popularności i popycie dzisiaj. Doskonałe połączenie twardości i niezawodności z gracją - główne powody atrakcyjności mebli metalowych, a zwłaszcza łóżek.Siła i trwałość produktów zależy od właściwości materiału, cech pielęgnacji, ich zalet i wad.

Zalety łóżek metalowych:

 • odporność na ekstremalne temperatury i uszkodzenia (trudne do zarysowania lub złamania);
 • jest w stanie wytrzymać duże obciążenia - odpowiednie dla różnych kategorii klientów;
 • wszechstronność wnętrza - kute produkty mogą pasować do wielu stylów. Oryginalne łóżka z elementami dekoracyjnymi z drewna, szkła, kamienia. Artystyczne kucie podkreśla indywidualny gust najemców;
 • przyjazność dla środowiska, chociaż dla wielu konsumentów naturalność materiałów jest związana tylko z drewnem. Jednak nowoczesne meble metalowe, wykonane według wszystkich zasad procesów technologicznych, są również przyjazne dla środowiska. Metal nie zbiera i nie emituje szkodliwych zanieczyszczeń, dlatego idealnie nadaje się do sypialni;
 • stabilność - niektóre modele są bardzo trudne do poruszenia.

Wady:

 • niestabilność wilgoci;
 • chłód metalu - niektórzy właściciele nie lubią dotykać chłodnych powierzchni.

Opcje konstrukcyjne

Nowoczesne łóżka metalowe wykonywane są na dwa sposoby. Stemplowanie jest procesem przenośnikowym do produkcji części. Kucie - złożona, stopniowa praca z metalem (w wysokich temperaturach), wymagająca umiejętności zawodowych i indywidualnych umiejętności.Fabryczne modele łóżek

Głównym materiałem do produkcji mebli jest żelazo. Czasami stosuje się mosiądz - stop miedzi z cynkiem. Żelazne rurki lub profile stalowe (o grubości 1,5–2 mm) są głównymi materiałami używanymi do produkcji łóżek fabrycznych, więc łóżko z metalową ramą jest stosunkowo lekkie. Takie konstrukcje wytrzymują ciężar do 200 kg (jest to średnio dwie osoby). Nadmierne obciążenia mogą powodować wyginanie części lub łamanie mebli.Modele kute

Łóżka te wykonywane są głównie ręcznie. Ponieważ metal jest przetwarzany w wysokich temperaturach, jest w stanie wytrzymać duże obciążenia. Proces wytwarzania kutych łóżek to wyłącznie praca ręczna przy użyciu specjalnych narzędzi i osprzętu. Prace ukazują styl / pismo mistrza, a każdy kawałek jest wyjątkowy.

Koszt łóżek zależy nie tylko od metody produkcji. Na cenę wpływa wybór materiału używanego do produkcji modeli: miedź, żeliwo, żelazo, aluminium.

Na zewnątrz produktu przy użyciu technologii malowania proszkowego. Dzięki nieograniczonej liczbie kolorów możesz wybrać odcień dla każdego wnętrza.Rodzaje łóżek metalowych

Tradycyjnie istnieje kilka parametrów, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego modelu łóżka.

Według właściciela

Łóżka są dostępne dla dzieci i dorosłych. W łóżkach dla dorosłych wszystko jest jasne (standardowa długość wynosi 200 cm), ale modele dziecięce nadal mają podział wiekowy: łóżeczko (z możliwością kołysania), dla dzieci od sześciu miesięcy, dla przedszkolaków / uczniów (do 160 cm długości), nastoletnie (mniej niż 190 cm)

Przez liczbę miejsc do spania

Rodzaj łóżka zależy od szerokości modelu: metalowe łóżko pojedyncze (80-100 cm), podwójne modele. Od czasów sowieckich pozostało pojęcie „ciężarówki” - modele o szerokości 140-150 cm, jednak definicja jest teraz bardziej powszechna - kompaktowe łóżka podwójne.

Z reguły krokiem modelu łóżka podwójnego jest 20 cm (140 cm, 160 cm, 180 cm, 200 cm). Konieczne jest odpowiedzialne traktowanie wyboru produktu, ponieważ nadal konieczne jest wybranie materaca.
Różnorodność form, wzorów

Najbardziej tradycyjna i wspólna forma pozostaje prostokątnym modelem. Zalety takich łóżek: łatwo wybrać meble do każdego wnętrza, wielu producentów, różne koszty (rękodzieło złożonego wzoru jest drogo cenione).

Owalne i okrągłe meble wyglądają poza pudełkiem. Doceń piękno projektu i użyteczność w dużych pomieszczeniach.

Opcje specjalne - łóżka z daszkami lub stojakami do montażu wnęki baldachimowej.

Metalowe modele piętrowe mogą być stacjonarne lub mobilne i są instalowane w pokojach dziecięcych.

Opcje zagłówków

Ten element konstrukcji może być wysoki, niski, solidny lub ażurowy. Podwójne łóżko z metalowym zagłówkiem może mieć jedno pełne oparcie lub dwie niezależne części.

Stacjonarne zagłówki stanowią jedną całość z łóżkiem. Elementy kurtyny są montowane na ścianie nad łóżkiem i są ważniejsze jako element dekoracyjny.Metalowe łóżko we wnętrzu

Aby łóżko wyglądało organicznie we wnętrzu, wskazane jest wcześniejsze przemyślenie stylu pomieszczenia, przedstawienie modelu w pokoju, jego połączenie z wystrojem i dekoracją ścienną.

Harmonia metalu w sypialni

Metalowe łóżka - samowystarczalne elementy wewnętrzne. Jednakże, aby stworzyć pełne środowisko, pożądane jest użycie dodatkowych elementów kutych lub niektórych technik projektowania:

 • Kuta skrzynia doskonale poradzi sobie z obowiązkami znajomego kredensu, co jest szczególnie ważne w przypadku wschodnich, arabskich wnętrz;
 • wyściełany stołek o metalowym wystroju doskonale uzupełnia wystrój sypialni w klasycznym stylu;
 • lampy z kutymi podstawami zamontowanymi na stolikach nocnych lub na ścianie stworzą ciekawy „zespół” z łóżkami;
 • niestandardowe rozwiązanie - powtarzanie wzorów kucia w elementach wnętrz, np. na lustrzanych drzwiach szafy do zabudowy;
 • Kute ramy do luster, świeczników, wieszaków podkreślą nastrój pomieszczenia.Kucie w ustawieniu

Tylko dotknięcie metalu jest zimne. Dzięki wykwalifikowanym rzemieślnikom i kreatywnym projektantom powstają specjalne i wyjątkowe wnętrza pomieszczeń przy użyciu produktów kutych. Metalowe łóżka pasują do różnych stylów.

Najbardziej organicznie kucie podkreśla styl prowansalski. Łatwość romantycznego wnętrza zapewni łóżko z zagłówkiem z gładkimi liniami obrazu. Również tradycyjne i popularne to połączenie kucia i stylistyki wzornictwa vintage lub country.

Głównym elementem orientalnego wnętrza jest baldachim lub łóżko z baldachimem. W przypadku modelu o niskiej szerokości można zainstalować tylko zagłówek figurowy. Piękne dywany, połączenie odcieni złota, kości słoniowej i fioletu, nadają sypialni orientalny luksus. Znakomity design nie pozostawi nikogo obojętnym. Brązowe i miedziane przedmioty (wazony, skrzynie) sprawią, że pokój będzie przytulny. Rzeźbione kute lampy zapewnią sypialni tajemniczą atmosferę dzięki grze światła i cienia.

W minimalistycznych sypialniach będą odpowiednie prostokątne łóżka z chromowanym / matowym wykończeniem. A zagłówki powinny mieć proste formy (bez wzorów). Odpowiednie będą modele z elementami drewnianymi.

Techniki wytwarzania mebli pozwalają na urzeczywistnienie wszelkich form / wzorów nóg, oparć / zagłówków. Jeśli łóżko zostanie zakupione do wykończonego wnętrza, brana jest pod uwagę powierzchnia i styl, dekoracja wnętrz. Myśląc o sytuacji od podstaw, możesz wymyślić kombinację metalowych mebli i ciekawych rozwiązań projektowych.