Łóżka metalowe Double i Single Bunk we wnętrzu sypialni z kutym zagłówkiem - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Łóżko metalowe - kompletny odpoczynek w każdym wnętrzu (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Elementy wnętrz wykonane z metalu były bardzo cenione w dawnych czasach i nie straciły na popularności i popycie dzisiaj. Doskonałe połączenie twardości i niezawodności z gracją - główne powody atrakcyjności mebli metalowych, a zwłaszcza łóżek.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-2

Siła i trwałość produktów zależy od właściwości materiału, cech pielęgnacji, ich zalet i wad.

Nowoczesne łóżka metalowe wykonywane są na dwa sposoby. Stemplowanie jest procesem przenośnikowym do produkcji części. Kucie - złożona, stopniowa praca z metalem (w wysokich temperaturach), wymagająca umiejętności zawodowych i indywidualnych umiejętności.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-6


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto.jpeg">

Fabryczne modele łóżek

Głównym materiałem do produkcji mebli jest żelazo. Czasami stosuje się mosiądz - stop miedzi z cynkiem. Żelazne rurki lub profile stalowe (o grubości 1,5–2 mm) są głównymi materiałami używanymi do produkcji łóżek fabrycznych, więc łóżko z metalową ramą jest stosunkowo lekkie. Takie konstrukcje wytrzymują ciężar do 200 kg (jest to średnio dwie osoby). Nadmierne obciążenia mogą powodować wyginanie części lub łamanie mebli.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-2.jpeg">


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto.gif">

Modele kute

Łóżka te wykonywane są głównie ręcznie. Ponieważ metal jest przetwarzany w wysokich temperaturach, jest w stanie wytrzymać duże obciążenia. Proces wytwarzania kutych łóżek to wyłącznie praca ręczna przy użyciu specjalnych narzędzi i osprzętu. Prace ukazują styl / pismo mistrza, a każdy kawałek jest wyjątkowy.

Koszt łóżek zależy nie tylko od metody produkcji. Na cenę wpływa wybór materiału używanego do produkcji modeli: miedź, żeliwo, żelazo, aluminium.

Na zewnątrz produktu przy użyciu technologii malowania proszkowego. Dzięki nieograniczonej liczbie kolorów możesz wybrać odcień dla każdego wnętrza.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-7


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-8

Rodzaje łóżek metalowych

Tradycyjnie istnieje kilka parametrów, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego modelu łóżka.

Według właściciela

Łóżka są dostępne dla dzieci i dorosłych. W łóżkach dla dorosłych wszystko jest jasne (standardowa długość wynosi 200 cm), ale modele dziecięce nadal mają podział wiekowy: łóżeczko (z możliwością kołysania), dla dzieci od sześciu miesięcy, dla przedszkolaków / uczniów (do 160 cm długości), nastoletnie (mniej niż 190 cm)

Przez liczbę miejsc do spania

Rodzaj łóżka zależy od szerokości modelu: metalowe łóżko pojedyncze (80-100 cm), podwójne modele. Od czasów sowieckich pozostało pojęcie „ciężarówki” - modele o szerokości 140-150 cm, jednak definicja jest teraz bardziej powszechna - kompaktowe łóżka podwójne.

Z reguły krokiem modelu łóżka podwójnego jest 20 cm (140 cm, 160 cm, 180 cm, 200 cm). Konieczne jest odpowiedzialne traktowanie wyboru produktu, ponieważ nadal konieczne jest wybranie materaca.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-9


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-10


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-11

Różnorodność form, wzorów

Najbardziej tradycyjna i wspólna forma pozostaje prostokątnym modelem. Zalety takich łóżek: łatwo wybrać meble do każdego wnętrza, wielu producentów, różne koszty (rękodzieło złożonego wzoru jest drogo cenione).

Owalne i okrągłe meble wyglądają poza pudełkiem. Doceń piękno projektu i użyteczność w dużych pomieszczeniach.

Opcje specjalne - łóżka z daszkami lub stojakami do montażu wnęki baldachimowej.

Metalowe modele piętrowe mogą być stacjonarne lub mobilne i są instalowane w pokojach dziecięcych.

Ten element konstrukcji może być wysoki, niski, solidny lub ażurowy. Podwójne łóżko z metalowym zagłówkiem może mieć jedno pełne oparcie lub dwie niezależne części.

Stacjonarne zagłówki stanowią jedną całość z łóżkiem. Elementy kurtyny są montowane na ścianie nad łóżkiem i są ważniejsze jako element dekoracyjny.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto.png">


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-14

Metalowe łóżko we wnętrzu

Aby łóżko wyglądało organicznie we wnętrzu, wskazane jest wcześniejsze przemyślenie stylu pomieszczenia, przedstawienie modelu w pokoju, jego połączenie z wystrojem i dekoracją ścienną.

Harmonia metalu w sypialni

Metalowe łóżka - samowystarczalne elementy wewnętrzne. Jednakże, aby stworzyć pełne środowisko, pożądane jest użycie dodatkowych elementów kutych lub niektórych technik projektowania:

  • Kuta skrzynia doskonale poradzi sobie z obowiązkami znajomego kredensu, co jest szczególnie ważne w przypadku wschodnich, arabskich wnętrz;
  • wyściełany stołek o metalowym wystroju doskonale uzupełnia wystrój sypialni w klasycznym stylu;
  • lampy z kutymi podstawami zamontowanymi na stolikach nocnych lub na ścianie stworzą ciekawy „zespół” z łóżkami;
  • niestandardowe rozwiązanie - powtarzanie wzorów kucia w elementach wnętrz, np. na lustrzanych drzwiach szafy do zabudowy;
  • Kute ramy do luster, świeczników, wieszaków podkreślą nastrój pomieszczenia.


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-15


metallicheskaya-krovat-polnocennij-otdih-v-lyubom-interere-23-foto-16

Kucie w ustawieniu

Tylko dotknięcie metalu jest zimne. Dzięki wykwalifikowanym rzemieślnikom i kreatywnym projektantom powstają specjalne i wyjątkowe wnętrza pomieszczeń przy użyciu produktów kutych. Metalowe łóżka pasują do różnych stylów.

Najbardziej organicznie kucie podkreśla styl prowansalski. Łatwość romantycznego wnętrza zapewni łóżko z zagłówkiem z gładkimi liniami obrazu. Również tradycyjne i popularne to połączenie kucia i stylistyki wzornictwa vintage lub country.

Pin
Send
Share
Send
Send