Laminat z Facet Grey, Wenge i Bleached Oak we wnętrzu, Jak wybrać wilgoć, opcje i sposoby przekątnej, plusy i minusy, rodzaje - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Laminowane z fazowaniem: precyzja rzeźbiarska (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedną z przyczyn popularności laminatu - różnorodność asortymentu. Wiodący producenci laminatów oferują nie tylko oryginalną kolorystykę wykładzin podłogowych, ale także kolekcje z fazowaniem. Ten rodzaj produkcji imituje deskę podłogową z masywu naturalnego drewna, tworząc niepowtarzalny kolor w pomieszczeniu.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-2

Płaska deska wykonana z naturalnego drewna jest materiałem kapryśnym. Podczas pracy traci wilgoć, wysycha, w wyniku czego powstają pęknięcia. Aby je ukryć, zaproponowano wykonanie deski ze ściętymi krawędziami, aby luki stały się mniej zauważalne, a podłoga przez długi czas wygląda jak nowa. Producenci laminatów wzięli pod uwagę praktyczne doświadczenie stosowania litego drewna i docenili jego kolor. Dzięki temu dziś każdy może zakupić laminat z fasetą i stworzyć z nim unikalny projekt w swoim domu.

Głównym zadaniem fazy jest nadanie laminatowi maksymalnego podobieństwa do naturalnego drewna. Ściśle ułożone lamele tworzą ciągłą powierzchnię, która jest sztuczna. Nawet jeśli zastosujemy szczotkowany laminat z wypukłą powierzchnią, brak połączeń między deskami będzie oczywiście brakować przy tworzeniu kolorowego wnętrza. Wszystko to było powodem pojawienia się kolekcji z aspektem, który może być kilku typów:

  • W kształcie litery V - proste cięcie narożnika tworzy wycięcie w kształcie litery V na połączeniu dwóch sąsiednich paneli;
  • W kształcie litery U - zorientowany odcinek kąta tworzy karb w kształcie litery U między sąsiednimi płytkami;
  • Mały - ma głębokość nie większą niż 2 mm;
  • Głębokie - o głębokości większej niż 2 mm;
  • Dwustronne - cięcie znajduje się tylko wzdłuż długości boku panelu;
  • Czterostronnie - cięcie znajduje się po wszystkich stronach panelu.

Obecność fazowania w standardowej szerokości laminatu pozwala idealnie symulować masywną deskę. Wąskie panele stają się jak najbliżej matryc do parkietu. Ale estetyczna doskonałość nie jest jedyną rolą fazowania, ma również istotne znaczenie praktyczne.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-5


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-6

Praktyczność laminatu z fazą

Używanie kolekcji z fazowaniem pozwala rozwiązać ważny problem. Zwykłe blaszki po półtora roku od zniesienia zaczynają się rozbiegać. Powstałe luki dają lekki dotyk starożytności, co nie podoba się właścicielowi nieruchomości. Układanie laminatu z fasetką pozwala uniknąć takiego zdarzenia, ponieważ rozbieżność między panelami jest prawie niezauważalna.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-9


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-10

Wady laminatu z fazą

Istnieje pogląd, że jasny laminat z fazą szybko traci swoją atrakcyjność, ponieważ brud gromadzi się we wgłębieniach między panelami. Takie stwierdzenie nie jest prawdziwe, wykładzina podłogowa zachowa piękny wygląd przez cały cykl życia, nawet jeśli jest to bielony dąb. Wszyscy wiodący producenci impregnują fazki za pomocą odpychających brud i odpychających wodę związków, unikając w ten sposób gromadzenia się brudu. Podobne przetwarzanie w szczotkowanym laminacie, o złożonej strukturze całej powierzchni panelu.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-11


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-12

Wadę laminatu z fasetą można uznać za mniejszą odporność na wilgoć, ponieważ powierzchnia styku pomiędzy panelami jest większa i nagromadzona woda może przenikać do wnętrza. Aby tego uniknąć, nie układaj laminatu z fazą w kuchni lub łazience. Wyjątek stanowi laminat odporny na wilgoć znanego producenta - pokrywają one fazę folią laminującą lub dodatkowo ją woskują.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-13


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-14

Mitem jest również opinia, że ​​połączenia mają niewielką wytrzymałość w tego rodzaju pokryciach podłogowych. Nawet prosty, jednopasmowy laminat z fazą ma grubość 8 mm, ale najczęściej cięcie odbywa się na panelach o grubości 10-12 mm. Wgłębienie rzadko przekracza 2 mm, więc na lameli jest wystarczająco dużo miejsca, aby utworzyć mocny i niezawodny zamek.

Obecność dodatkowego elementu technologicznego staje się pretekstem do retorycznego pytania: jak prawidłowo ułożyć laminat za pomocą fazowania? Technologia instalacji nie różni się od konwencjonalnych paneli. Może być umieszczony po przekątnej, wzdłuż lub wzdłuż długiego boku pomieszczenia. Opcje układania mogą być dowolne - fazowanie daje tylko naturalny pokój z tą podłogą.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-17


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-18

Nie tylko uniwersalne panele naśladują masywną deskę z jednej deski. Nie są zalecane do stylizacji figur, całkiem klasyczny układ, który idealnie pasuje do wnętrza stylu duszpasterskiego. Podczas układania po przekątnej nie zapomnij o zwiększonym zużyciu materiału.


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-19


laminat-s-faskoj-skulpturnaya-tochnost-23-foto-20

Wybór laminatu z fazą

Popularność tego typu podłóg spowodowała, że ​​producenci zaczęli oferować kolekcje na każdy gust. Możesz kupić szary laminat z fazowaniem lub tradycyjnym laminatem wenge, winylem i błyszczącym laminatem. Duża liczba kolekcji ze szczotkowaną powierzchnią, która harmonijnie łączy się z fasetą we wnętrzach stylu zamkowego.

Obejrzyj film: S006. Szybkie i dokładne fazowanie załamywanie krawędzi (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send