Dywan w pokoju dziecięcym ze zdjęciem dla chłopca lub dziewczynki, jak wybrać dobrą powłokę dla dziecka - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dywan w przedszkolu: niuanse wyboru (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Podłoga w przedszkolu może być najbardziej zróżnicowana: może być pokryta linoleum, pokryta parkietem, pokryta dużym dywanem, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze dywan dla dzieciaka, który wciąż nie umie chodzić, i dla chłopca-chłopca.

Plusy i minusy

Dywan dla dzieci, jak każda wykładzina podłogowa, ma swoje zalety i wady. Pierwsza lista jest dość duża:

 • Ciepło Dywan, kładziony na podłodze, nawet w najzimniejszym domu o słabym ogrzewaniu pozwoli zaoszczędzić ciepło i uratować dziecko przed zimnem w zimie. Bez przeciągów, bez problemów z kapciami i skarpetami. Dziecko może czołgać się na kolanach, biegać, leżeć na nim z książką i zachować zdrowie.
 • Gęstość Dzieci są aktywne, a na śliskich podłogach mogą łatwo się ześlizgnąć i zranić. Na dywanie możesz biegać w skarpetach lub boso, grać w nadrabianie zaległości lub przedstawiać maszynę do pisania, a nie upadać nawet na ostrych zakrętach.
 • Jasność. Dywan dla dzieci różni się od linoleum i kolorowych atrakcyjnych rysunków parkietowych, które podniosą nastrój dziecka i pozwolą mu żyć w bajce. Możesz znaleźć dywan ze wzorem przedstawiającym miasto lub kolej, z małymi zwierzętami lub postaciami z kreskówek, z wzorami lub zamkami. Z pewną wyobraźnią, dzięki tej podłodze, możesz stworzyć prawdziwy kawałek magicznego kraju w jednym domu.
 • Łatwość opieki. W obecności odkurzacza czyszczenie pokrywy staje się najprostszą rzeczą - raz na dwa dni wystarczy poświęcić pół godziny, aby łatwo poradzić sobie z kurzem i brudem. Ponadto dywan często nie wchłania cieczy, dlatego łatwo jest usunąć z niego plamy soku i farby, które mogą wychodzić nawet najbardziej posłuszne dzieci.
 • Miękkość. Nawet jeśli dziecko upadnie, a dzieje się tak u wszystkich dzieci, zwłaszcza gdy uczą się chodzić, prawdopodobieństwo, że wyrządzi on mniej urazów na dywanie, niż w przypadku innych powłok.
 • Łatwa instalacja. Połóż dywan w pokoju dziecinnym i zrób to sam. Najprostsza opcja, która nadaje się również do małych ciepłych mieszkań, gdzie latem dywan staje się źródłem ciepła i kurzu, położyć dywan na podłodze i przykleić go na obwodzie za pomocą dowolnego kleju, zaczynając od taśmy klejącej i kończąc na specjalistycznym kleju.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-2


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-3

Pomimo faktu, że dywan jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem, ma również wady:

 • Pył. Dywan łatwo przykrywa się kurzem i wymaga częstego czyszczenia.
 • Wysokie zanieczyszczenie. Nie jest łatwo umieścić plamę na dywanie, ale wszelkie śmieci przyklejają się do niej swobodnie i przez długi czas. Ponadto, jeśli w domu znajdują się zwierzęta domowe, podłoga będzie musiała być codziennie sprzątana, w przeciwnym razie wzór na niej nie będzie widoczny pod płaszczem.

Nawet jeśli spojrzysz na sytuację z arytmetycznego punktu widzenia, staje się jasne, że plusy przeważają nad wadami. Wystarczy wybrać dywan dla dzieci, aby idealnie pasował do pokoju.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-4


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-5

Od czego zależy wybór?

Dywan ma swoją własną klasyfikację, na której jego zalety w niewielkim stopniu zależą.

Dziurkowana igła

Pomiędzy dwiema warstwami podstawy otacza się filc, który jest przebijany za pomocą igieł za pomocą specjalnego urządzenia.

Każdy cios ciągnie za sobą nitkę filcu, co powoduje cienką powłokę przypominającą filc. Główną zaletą tego dywanu - odporność na obciążenia mechaniczne. Dzięki niej dywan jest najczęściej używany w miejscach, w których ludzie stale chodzą. Jednak siedzenie i pełzanie po nim nie jest zbyt przyjemne, dlatego nie można go nazwać najlepszym rozwiązaniem dla przedszkola.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-6


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-7

Czernica

W tej metodzie stosowane są również igły: włókna są przeciągane przez podstawę tkaniny, co skutkuje małymi pętlami, których końce są mocowane za pomocą kleju. Pętle można wycinać, można je pozostawić bez zmian, co daje w efekcie szeroką gamę wzorów. Ten dywan jest stosunkowo miękki, ale zużywa się szybciej niż igłowany, chociaż kosztuje więcej.

Tkanina

Wykonana jest według tej samej technologii, zgodnie z którą produkowane są prawdziwe dywany: stos jest spleciony z nitkami osnowy, dzięki czemu możliwe będzie ich dzielenie tylko poprzez rozrywanie powłoki jako całości. Miękkie, niezawodne, zdolne do obsługi przez wiele lat, ale jednocześnie znacznie droższe niż inne opcje.

Według materiałów używanych do produkcji dywanów dzieli się na dwa rodzaje.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-8


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-9

Naturalne

Obejmują one zarówno materiały roślinne (len, juta, włókna kokosowe), jak i zwierzęta (wełna i jedwab). Powłoka jest z reguły miękka, przyjemna w dotyku, ładnie wygląda i dobrze zatrzymuje ciepło, bez brakujących dźwięków. Ponadto naturalne materiały są przyjazne dla środowiska i łatwo ulegają rozkładowi po utylizacji. Wady: łatwe do zanieczyszczenia i co najmniej łatwe do opanowania przez mole lub pleśnie. W wilgotnych miejscach naturalny dywan nie będzie trwał długo.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto.jpeg">


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-10


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-2.jpeg">

Sztuczne

Najbardziej nowoczesne opcje nie różnią się zbytnio od naturalnych - są tak samo miękkie, tak samo ciepłe i równie dobre w izolacji akustycznej, ale absolutnie odporne na biologiczne bodźce. Nie są zabierane przez pleśń, nie uderzają w grzyby i nie jedzą pieprzu. Ponadto mają szerszą gamę kolorów i trwają dłużej niż naturalne. Są też tańsze.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-11


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-12

W zależności od rodzaju stosu zwyczajowo rozróżnia się:

 • Pętla. W tym przypadku dywan sprawia wrażenie kędzierzawego, zwykle bardzo gęstego i własnego przyjemnego w dotyku. Ponadto nie ma na nim żadnych śladów.
 • Split. W tym przypadku pętle są cięte, a stos pozostaje w długości od 3 mm do 7. Jest bardzo przyjemny w dotyku, wydaje się być pluszowy, ale znaki na nim będą bardzo widoczne.
 • Połączone. Część pętli pozostaje zakręcona, część jest cięta, w wyniku czego uzyskuje się wzór reliefowy, na którym nie widać śladu.

Oprócz materiału, technologia produkcji i rodzaj stosu powinny być uważane za kolorowe.


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-15


kovrolin-v-detskuyu-nyuansi-vibora-21-foto-16

Rysunki

Mogą istnieć bardzo różne kierunki:

 • Ulubione postacie. Odpowiedni dla dziecka, które jest pasjonatem określonego programu i chętnie żyje wśród zwykłych postaci.
 • Schematy uczenia się. Na przykład dywan ze wzorem przedstawiającym oznakowanie dróg. Może być przydatny do nauczania zasad ruchu drogowego.

Główną wadą rysunków jest to, że będą musiały zostać zmienione, ponieważ gusta dziecka, nawet jeśli pomógł wybrać, szybko się zmienią i po kilku latach nie będzie już chciał mieszkać w pokoju z „malutkimi zdjęciami”.

Wzory geometryczne

Najlepszy dywan z dziecięcym wzorem możliwym, ponieważ wygląda atrakcyjnie, soczysto i jasno, pasuje do tego pokoju nastolatka i może być doskonale połączony z odpowiednio dobranym wnętrzem.

Przed zakupem dywanu powinieneś także uważać i czytać recenzje tych, którzy już go kupili. Pewna firma, pewien sprzedawca - do wyboru według opinii będzie bardzo dalekowzroczna.

Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko, jak wybrać dywan dla przedszkola, ale także, jak dbać o to, aby służył przez wiele lat:

 • co dwa dni musisz odkurzyć go z kurzu i, jeśli są zwierzęta, wełnę;
 • co sześć miesięcy musisz zorganizować dla niego prawdziwe sprzątanie: możesz zadzwonić do firmy sprzątającej, możesz kupić specjalny detergent i umyć je, jednocześnie szorując dywan szczotką;
 • jak tylko coś wyleje się na dywan, należy usunąć plamę wilgotną szmatką i wytrzeć pozostały znak specjalnym środkiem czyszczącym.

Musisz także upewnić się, że dziecko nie rzuca zabawkami, ale bardziej ze względów estetycznych niż ze względu na natychmiastową czystość dywanu.

Obejrzyj film: Magiczny Dywan w przedszkolu Happy Days w Kielcach (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send