Naścienne akwarium wiszące między pomieszczeniami, jak zrobić sztuczny salon z rękami i przymocować do ściany - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Akwarium w ścianie - domowy egzotyczny (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dla wielu dzisiaj akwaria stały się nieodzownym atrybutem nowoczesnego mieszkania. Niektórzy próbują stworzyć ogromne akwarium w salonie dużego mieszkania, inni hodują ryby w improwizowanych zbiornikach.

Jednym z najbardziej niestandardowych rozwiązań może być akwarium w ścianie między pokojami. Aby go wdrożyć, musisz wziąć pod uwagę niektóre subtelności:

  • konfiguracja i objętość akwarium;
  • cechy estetyczne;
  • Cechuje się dbałością o określony rodzaj ryb.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-2

Planujemy zainstalować

Czy instalujesz samodzielnie lub zapraszasz profesjonalistę? Na początek trzeba będzie schematycznie przedstawić wnętrze pokoju, w którym akwarium zostanie zainstalowane w ścianie, z tym nowym szczegółem. Następnie możesz zaplanować, jaką część pracy możesz wykonać samodzielnie iw jakich sprawach potrzebujesz profesjonalnej porady lub pomocy.

Najprostszy sposób na zainstalowanie w ścianie prostokątnego lub kwadratowego zbiornika na wodę dla ryb. W tym przypadku boczne części akwarium mogą być odprowadzane na zewnątrz lub integralnie ze ścianą.

Aby uzyskać gładki kontur, lepiej pasuj do akwariów z zaokrąglonymi ściankami bocznymi. Połączenie okrągłych kształtów z pastelowymi ścianami nada wnętrzu romantycznego charakteru. Idealny do sypialni lub toalety. Akwarium naścienne z tępymi występami bez zaokrąglenia będzie dobrze wyglądać w nowoczesnym wnętrzu z wyraźnymi liniami prostymi i geometrycznymi kształtami.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-5


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-6

Płaskie akwarium na ścianie powinno być współmierne do powierzchni pomieszczenia i jego ustawienia. Zbyt duże akwarium wybrzuszy się i przyciągnie nadmierną uwagę gości. Więc tak nie powinno być. W małym pokoju z niskimi sufitami lepiej jest umieścić małe akwaria. Kolorowe akwarium może stłumić przytulną atmosferę w małym pokoju i działać drażniąco.

Istnieją jednak wyjątki. Na przykład, w słabo oświetlonym pokoju, wiszące akwarium na ścianie ze światłem może być dodatkowym „oknem”. Akwarium jest urządzone w formie okna w stylu minimalizmu. Oświetlenie wewnętrzne w nim powinno być wysokiej jakości, korzystnie oddziaływać na źródła utrzymania mieszkańców akwarium.

Przed rozpoczęciem instalacji należy dokładnie rozważyć wszystkie szczegóły. Zazwyczaj akwarium jest zbudowane w taki sposób, że można go zobaczyć jak najwięcej z każdego rogu pokoju. Upewnij się, że ściana pod akwarium jest wolna, nie przeładowana szczegółami. Co najlepsze, akwaria ścienne w środku ściany wyglądają jak obrazy.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-9


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-10

W mieszkaniu zaprojektowanym dla studia można znaleźć zbiornik i ciekawsze miejsce - w częściowej przegrodzie bez drzwi. Dzięki wbudowanemu akwarium, partycja będzie wyglądać oryginalnie, a samo mieszkanie będzie wypełnione tajemnicą, bajecznością. W tym przypadku lepiej jest zamontować akwarium ścienne nie na środku, ale na krawędzi, bezpośrednio w przedniej części, używając łączników. Taka aranżacja nada pomieszczeniu niepowtarzalny styl, a jednocześnie wyznaczona zostanie wyraźna linia podziału na strefy.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-11


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-12

Projekt wnętrza wbudowanego akwarium

Wybierając żywe stworzenia, roślinność i akcesoria w akwarium ściennym, powinieneś wziąć pod uwagę cechy projektowe i rozmiar zbiornika.

Na pierwszym miejscu powinna być kombinacja kolorów. Jeśli nie chcesz, aby następne pomieszczenie spoglądało przez wodę w akwarium, umieść przegrodę w środku, pozostawiając otwór dla ryby. Zamiast partycji możesz umiejętnie zamknąć środek małego akwarium z ozdobnymi glonami.

Jak zrobić akwarium, aby można było obejrzeć następny pokój? W tym przypadku konstrukcja akwarium powinna być niska, neutralna, odpowiednia dla palety kolorów dla obu pomieszczeń. Liczbę ryb, dekoracji i roślinności można zmienić, uzupełnić w zależności od preferencji.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-13


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-14


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-15

Jeśli chodzi o pielęgnację akwarium, akwarium naścienne ma szczególną cechę polegającą na swobodnym dostępie do zbiornika. Wyprowadzenie akwarium z niszy nie zawsze jest wygodne, więc musisz wcześniej o tym pomyśleć. Najczęściej należy pozostawić otwartą przestrzeń nad jednym z boków akwarium. Możesz ukryć niszę w dowolnym stylu ściennym (panele, rolety, kurtyna dramatyczna).


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-16


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-17


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-18

Punkty techniczne

Jeśli żadne z twoich gospodarstw domowych nie zna techniki instalacji i nie wie, jak zawiesić sztuczne akwarium na ścianie, lepiej zamówić tę usługę profesjonalistom. Możesz nie tylko zepsuć ścianę i akcesoria, ale także sprawić, że przebudowa mieszkania będzie inna niż marzyłaś. Lepiej jest pokazać szkic ściany za pomocą wbudowanego akwarium projektanta, aby opowiedzieć o swoich pomysłach i pragnieniach, a on wybierze dla ciebie dokładnie to, czego potrzebujesz. Pozwól, że wydasz trochę więcej pieniędzy, ale otrzymasz gwarancję jakości.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-19


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto.jpeg">


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-20

Jeśli nadal zdecydujesz się zainstalować akwarium w ścianie własnymi rękami, powinieneś postępować zgodnie z instrukcją krok po kroku:

  1. Wybrana partycja nie powinna być ścianą nośną.
  2. Wskazane jest uwzględnienie ściany produkcji materiału. Nawet jeśli podstawa jest bardzo mocna, w większości przypadków konieczne jest jej wzmocnienie, aby konstrukcja wytrzymała zbiornik wody.
  3. Dokładnie sprawdź przewody znajdujące się na ścianie, szwy, wady. Powinieneś zostawić miejsce na niezbędną komunikację. I lepiej jest natychmiast wykonać instalację oświetlenia, sterylizatora, kompresora, urządzenia odwadniającego itp.
  4. Dno powierzchni, na której zostanie umieszczone akwarium, powinno być pokryte specjalną podkładką poliizolową. Zapobiegnie to spadaniu pęknięć na szklankę piasku i kamyków.
  5. Akwarium nie powinno dokładnie pasować do otworu. Jeśli wysokość szyby wynosi 60 cm, 2/3 tego rozmiaru należy pozostawić na górze do karmienia ryb i czyszczenia akwarium.

Akwarium wbudowane w ścianę między kuchnią a salonem o półkolistym kształcie może być bardzo atrakcyjne dla gości. Będzie to prawdziwa dekoracja twojego domu. Jeśli chcesz zaoszczędzić na instalacji, radzimy sam wykonać prace przygotowawcze i powierzyć instalację specjalistom.


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-21


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-22


akvarium-v-stene-domashnyaya-ekzotika-24-foto-23

Obejrzyj film: Jak zrobić akwarium ścienne za niecałe 500zł How to made big aquarium wall for $100 (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send