Wentylator podłogowy, typy domowe z nawilżaczem i zdalnym sterowaniem, radialne dla cichego domu, ocena producenta - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wentylatory podłogowe: funkcje i zalety

Pin
Send
Share
Send
Send


Wśród wielu różnych klimatyzatorów, wentylatory podłogowe są bardzo poszukiwane. Po pierwsze, cena klimatyzatorów znacznie przewyższa cenę wentylatorów podłogowych. Po drugie, nie wszystkie pokoje są zaprojektowane do instalacji klimatyzacji, gdy wentylatory podłogowe nadają się zarówno do mieszkania, jak i do biura, sklepu i innych pomieszczeń, oszczędzając na letnim upale. Ponadto klimatyzatory mogą prowadzić do przechłodzenia ciała i powodować przeziębienia, wentylatory są bezpieczniejsze, ponieważ przepływ powietrza zapobiega gwałtownym wahaniom temperatury powietrza.

Wentylator podłogowy składa się z 3 części: podstawy, wspornika, wirnika. Podstawa jest zwykle dość ciężka dla stabilności i ma kształt krzyża lub koła.

W górnej części nowoczesnych wentylatorów znajdują się obrotowe urządzenia do wydmuchiwania całego pomieszczenia, pozwalają na obrót urządzenia o 90 stopni.

Współcześni producenci oferują różne typy wentylatorów podłogowych. Mają podobne właściwości techniczne, ale projekty są nieco inne. Wśród producentów najbardziej poszukiwanymi modelami są firmy Polaris, Skarlett, Vitek - wszystkie są absolutnie bezpiecznymi, skutecznymi urządzeniami, które tworzą komfortowe środowisko wewnętrzne.

Według różnych parametrów wyróżnia się główne typy wentylatorów podłogowych.

Osiowe

Klasyczny model ma oś napędową, która znajduje się poziomo. Na osi zamontowane jest koło wielołopatkowe. Starsze urządzenia nie miały urządzeń zabezpieczających na śmigle i mogły spowodować obrażenia lub złamanie podczas dotykania przedmiotów. Nowoczesne modele są wyposażone w specjalną ramkę dla ochrony.

Sklepy sprzedają wentylatory podłogowe różnych producentów: rosyjskiego, chińskiego, europejskiego, dlatego kupując wentylator należy podejść kompetentnie. W jaki sposób wybrać wentylator do domu, są pewne proste zalecenia.

Rozmiar wentylatora podłogowego zależy bezpośrednio od wielkości pomieszczenia, które będzie chłodzić. W małym pomieszczeniu odpowiednie jest małe urządzenie, w przypadku dużego konieczne jest zakupienie urządzeń z dużymi ostrzami.

Wśród fanów najwyższego piętra są tanie modele najlepszych producentów:

  • Scarlett SC-1176. Ocena 9.7 na 10. Niedrogi model w klasycznej wersji dla domu, cichy i niezawodny. Mechanizm osiowy, sterowanie mechaniczne, tryb trzech prędkości, światło, mechanizm obrotowy, możliwość zmiany nachylenia i wysokości 1,25 m. Posiada 3 ostrza, siatkę ochronną, czarny lub biały. Moc - 45 watów.
  • Lumme LU-105. Ocena 9.7 z 10. Dobry niedrogi mechanicznie sterowany wentylator, wydajny i trwały. Ma 3 ostrza, 3 prędkości, niski poziom hałasu, regulacja wysokości do 1,25, obrót o 90 stopni, kolor czarny lub biały.
  • VITEK VT-1909 CH. Ocena 9,5 na 10. Dobry model budżetu z pilotem, wysoką wydajnością, 3 prędkościami, automatycznym zegarem, cichym, z rotatorem pod kątem 90 stopni, z lekkim pionowym przechyleniem.
  • SUPRA VS-1615R. Ocena 9.8 z 10. Dobry model budżetu dla domu z panelem sterowania, mechanizmem obrotowym, trybem trzy prędkości, zegarem, regulacją pionową do 1,25 m, ciekawy design.
  • Maxwell MW-3508. Ocena 9.7 na 10. Model ma mechanizm osiowy, pilot, przyciski, podświetlany na niebiesko wyświetlacz, zegar sterujący, tryb 3-biegowy, urządzenie obrotowe pod kątem 90 stopni, radio, piękny design i niską cenę, działa cicho.

Istnieje oczywiście wiele innych modeli, które zasługują na uwagę, ale w opinii użytkowników są one uważane za najlepsze ze względu na ich prosty montaż, obecność wielu funkcji, czas działania i niską cenę.


napolnie-ventilyatori-osobennosti-i-preimushestva-11


napolnie-ventilyatori-osobennosti-i-preimushestva-12

Wentylatory podłogowe do użytku wewnętrznego są kompaktowe, o dobrym wyglądzie, bezszelestne i z maksymalnym chłodzeniem, są po prostu niezbędne w okresie letnim, aby zapewnić warunki do komfortowego pobytu w mieszkaniu. Zwłaszcza są one potrzebne ludziom, którzy z powodu pewnych chorób nie tolerują ciepła.

Obejrzyj film: 3 Ukryte Funkcje w Citroen Xsara Picasso 2003 2010 (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send