Ruchome ścianki działowe do zabudowy, szkła i aluminium na kółkach, przenośne ekrany składane do pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Mobilne partycje - idealny podział na strefy wizualne (24 zdjęcia)

Niestandardowe układy pomieszczeń są dziś doskonałą okazją do podkreślenia ciekawych obszarów o każdej porze dnia. Korzystając z partycji mobilnych, tworzysz własną przestrzeń i atmosferę. Dzięki połączeniu kilku takich partycji pomieszczenie nabiera różnorodności bez utraty metrów kwadratowych.Główną funkcją partycji jest tworzenie stref wizualnych w przestrzeni pomieszczenia. W zależności od rodzaju przywiązania i ruchu, ruchome i ruchome przegrody są oddzielone.

Przegroda podłogowa

Przenośny system (podłoga) - oddzielny element, który nie jest przymocowany do ścian, sufitu, podłogi. Zaleta - łatwość transferu i możliwość tworzenia „poufnej” strefy we własnym miejscu. Przy podobnych partycjach wygodnie jest zamknąć głowę łóżka lub przejść na krzesło z otaczającej próżności. W większym stopniu pełnią funkcję dekoracyjną niż separację.Plusy ekranu:

 • brak jakiejkolwiek specjalnej instalacji;
 • nadaje się do użycia w każdym pomieszczeniu;
 • różnorodność materiałów używanych do produkcji ram i płócien;
 • możliwość robienia różnych modeli własnymi rękami;
 • najprostszy ruch produktu, który umożliwia szybkie tworzenie / usuwanie strefowania pomieszczeń;
 • zmontowany prawie nie zajmuje miejsca i może być przechowywany w szafie / spiżarni.

Wady:

 • tylko wizualny podział przestrzeni;
 • brak jakości dźwięku i ciepła.

Mobilna partycja ekranowa może być kilku typów: składana, elastyczna i pojedyncza.Model Swing

Jest to najsłynniejsza partycja do zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniu. Konstrukcja składa się ze sztywnej ramy i kilku skrzydeł połączonych akordeonem. Drewno było pierwotnie używane jako baza, a we współczesnych modelach metal i plastik są już używane.

Drzwi są mocowane za pomocą pianin / zawiasów meblowych, aw niektórych modelach - za pomocą pasków grubej tkaniny. Wysokość liścia waha się od 1,5 m do 1,8 m, a szerokość może zmieniać się od 0,4 m do 0,6 m.

Dekoracyjny projekt ekranu to szerokie pole do manifestacji wielu rodzajów kreatywności. To rzeźba w drewnie lub kucie, malowanie na drewnie, decoupage na tkaninie, obrazy na papierze. Nie będzie trudno wybrać produkt do każdego stylu wnętrza: od baroku i klasyki po nowoczesne technologie. Jeśli chcesz mieć ekskluzywny model, całkiem możliwe jest wykonanie ekranu składanego własnymi rękami.Elastyczne ekrany

Ta nowoczesna interpretacja ekranu składa się z pojedynczego liścia, który można dowolnie wyginać. W celu przechowywania model toczy się w rolkę, ponieważ sztywne pręty boczne są utrzymywane razem za pomocą elastycznych materiałów.

Modele z pojedynczym ekranem

Konstrukcja przegrody do podziału na strefy przypomina modele skrzydeł z jedyną różnicą - produkt jest wykonany w postaci jednego dużego skrzydła. Dla stabilności takie konstrukcje są wyposażone w nogi z szerokimi obcasami lub wspornikami. Niestandardowe modele są zaokrąglone lub szczeliny do gazet i czasopism.Jak zrobić sam ekran

Najprostszą opcją jest drewniany system ramowy z płóciennymi tkaninami. Do pracy potrzebne będą: drewniane klocki 4x4 cm, wiertarka, śruby z zawiasami, papier ścierny, kit, farba, tkanina o żądanym kolorze, zszywacz do mebli lub specjalne gwoździe.

Etapy pracy

Przygotowujemy pręty do ramy z szybkością 6 szt. 180 cm długości i 6 prętów po 50 cm. Powierzchnie półwyrobów są szlifowane do gładkości.

Montaż ramy: długie pręty układane są parami w odległości 0,5 m. Pomiędzy długimi częściami umieszczane są trzy krótkie zworki w regularnych odstępach (cofamy się od krawędzi o 0,15 m). Nadproża są przymocowane na końcach prętów za pomocą długich śrub. W ten sposób montowane są trzy drzwi.

Rama ruchomej przegrody jest pokryta kitem - wyeliminowane są nierówności i pęknięcia. Po wysuszeniu okiennice ponownie piaskują drobnoziarnisty papier ścierny. Rama jest pomalowana na żądany odcień.

Tkanina jest wycinana: wycinane jest sześć prostokątów o wymiarach 152x50 cm, a na naddatkach półtora centymetra jest układana wokół obwodów wszystkich półfabrykatów. Dodatki są schowane i wydawane na maszynie do pisania.

Ostatni etap. Fałdy są połączone pętlami. Tkaninę mocuje się z każdej strony skrzydła za pomocą podwiniętej strony za pomocą ozdobnych szpilek do mebli lub zszywacza.

Warianty wykonywania mas samodzielnie wykonanych ekranów. Liczba skrzydeł i ich rozmiary, materiały na ramy i płótna skrzydłowe, wystrój płótna są różne.

Mobilne modele partycji

Modele te mają sztywną ramę. Profile wykonane są z różnych materiałów: stali, aluminium, drewna, tworzywa sztucznego. Najpopularniejszą opcją są ruchome aluminiowe ścianki działowe, które nie mają stałych mocowań do powierzchni. Rolki są przymocowane do dolnej ramy modelu, dzięki czemu struktura jest łatwa do przemieszczania, a czasami składa się w płaszczyźnie poziomej.

Zalety:

 • szklana przegroda ma oryginalny i jasny wygląd;
 • możliwość użycia materiałów (plastik, szkło, metal), które są po prostu przetwarzane;
 • łatwość instalacji / demontażu mobilnej przegrody dla domu i prosty transport do innego miejsca;
 • Charakterystyka pracy szkła pozwala na użycie przegród w każdym pomieszczeniu (suchym, mokrym). Pleśń i grzyb nie pojawiają się na strukturach;
 • obecność poszczególnych elementów, które można łatwo i szybko wymienić w przypadku uszkodzenia;
 • niski koszt (w porównaniu z budową ścian stacjonarnych, nawet jeśli nie jest kapitałowy);
 • użycie materiałów, które są wygodne i łatwe w utrzymaniu - można stosować czyszczenie na mokro i na sucho;
 • ruchome przegrody na kołach można wybierać na wysokości od podłogi do sufitu.Wady:

 • częściowe właściwości izolacyjne (głównie natury wizualnej);
 • wysoki koszt, zwłaszcza „inteligentnych” mobilnych przegród do zagospodarowania przestrzennego (dzięki sztucznemu oświetleniu powierzchnia staje się przezroczysta, a przy naturalnym świetle staje się nieprzezroczysta).

Rodzaje szklanych paneli:

 • nieprzezroczysty - nieprzezroczyste szkło przechodzące przez część świata i ograniczające widoczność jest czasem zastępowane filmem;
 • zestaw lustrzany lub fakturowy z uwzględnieniem projektu i powierzchni podłogi. Powierzchnie odblaskowe wizualnie zmieniają geometrię pomieszczenia i dodają przestrzeni.

Stosowanie specjalnych zamienników szkła - poliwęglanu (bezpieczny, lekki, odporny na uderzenia materiał), akrylowej pleksi (zwykły materiał wewnętrzny) jest dość powszechne.

Mobilne przegrody szklane na mieszkanie są bardzo popularne ze względu na możliwość wyboru płótna: szkła przezroczystego, matowego lub barwionego, obecności wzoru (tłoczonego lub wykonanego w technice natryskowej).

Opcje instalacji:

 • oddzielenie kuchni / salonu od sypialni / żłobka, kąpiel z prysznicem;
 • szklane przegrody mobilne zapewnią komfortową strefę relaksu (z roślinami, akwarium) w dużym salonie lub kąciku do pracy w sypialni.

Wszechstronność i różnorodność opcji dla szklanych ścianek działowych pozwala wypełnić pokój naturalnym światłem słonecznym i wybrać modele do każdego wnętrza. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym do produkcji obrazów, konstrukcje szklane gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność.

Oczywiście ruchome partycje nie zastąpią pełnych ścian. Będą jednak doskonale wykonywać stylowy podział na strefy bez utraty miejsca. Aby model stał się prawdziwą ozdobą pokoju, pożądane jest przestrzeganie ogólnego stylu wnętrza. Do wyposażenia w stylu prowansalskim, klasycznym, wiejskim lepiej jest używać ekranów drewnianych lub kutych. Surowe linie stylów high-tech, minimalizm, loft podkreślają ruchome szklane przegrody na aluminiowych ramach.

Obejrzyj film: Prosta sieć WiFi oparta o modem 3G (Luty 2020).

Загрузка...