Ruchome ścianki działowe do zabudowy, szkła i aluminium na kółkach, przenośne ekrany składane do pokoju - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Mobilne partycje - idealny podział na strefy wizualne (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niestandardowe układy pomieszczeń są dziś doskonałą okazją do podkreślenia ciekawych obszarów o każdej porze dnia. Korzystając z partycji mobilnych, tworzysz własną przestrzeń i atmosferę. Dzięki połączeniu kilku takich partycji pomieszczenie nabiera różnorodności bez utraty metrów kwadratowych.


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-2

Główną funkcją partycji jest tworzenie stref wizualnych w przestrzeni pomieszczenia. W zależności od rodzaju przywiązania i ruchu, ruchome i ruchome przegrody są oddzielone.

Przenośny system (podłoga) - oddzielny element, który nie jest przymocowany do ścian, sufitu, podłogi. Zaleta - łatwość transferu i możliwość tworzenia „poufnej” strefy we własnym miejscu. Przy podobnych partycjach wygodnie jest zamknąć głowę łóżka lub przejść na krzesło z otaczającej próżności. W większym stopniu pełnią funkcję dekoracyjną niż separację.


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-5


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-6

Plusy ekranu:

  • brak jakiejkolwiek specjalnej instalacji;
  • nadaje się do użycia w każdym pomieszczeniu;
  • różnorodność materiałów używanych do produkcji ram i płócien;
  • możliwość robienia różnych modeli własnymi rękami;
  • najprostszy ruch produktu, który umożliwia szybkie tworzenie / usuwanie strefowania pomieszczeń;
  • zmontowany prawie nie zajmuje miejsca i może być przechowywany w szafie / spiżarni.


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-9


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-10

Model Swing

Jest to najsłynniejsza partycja do zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniu. Konstrukcja składa się ze sztywnej ramy i kilku skrzydeł połączonych akordeonem. Drewno było pierwotnie używane jako baza, a we współczesnych modelach metal i plastik są już używane.

Drzwi są mocowane za pomocą pianin / zawiasów meblowych, aw niektórych modelach - za pomocą pasków grubej tkaniny. Wysokość liścia waha się od 1,5 m do 1,8 m, a szerokość może zmieniać się od 0,4 m do 0,6 m.

Dekoracyjny projekt ekranu to szerokie pole do manifestacji wielu rodzajów kreatywności. To rzeźba w drewnie lub kucie, malowanie na drewnie, decoupage na tkaninie, obrazy na papierze. Nie będzie trudno wybrać produkt do każdego stylu wnętrza: od baroku i klasyki po nowoczesne technologie. Jeśli chcesz mieć ekskluzywny model, całkiem możliwe jest wykonanie ekranu składanego własnymi rękami.


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto.jpeg">


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-11

Elastyczne ekrany

Ta nowoczesna interpretacja ekranu składa się z pojedynczego liścia, który można dowolnie wyginać. W celu przechowywania model toczy się w rolkę, ponieważ sztywne pręty boczne są utrzymywane razem za pomocą elastycznych materiałów.

Modele z pojedynczym ekranem

Konstrukcja przegrody do podziału na strefy przypomina modele skrzydeł z jedyną różnicą - produkt jest wykonany w postaci jednego dużego skrzydła. Dla stabilności takie konstrukcje są wyposażone w nogi z szerokimi obcasami lub wspornikami. Niestandardowe modele są zaokrąglone lub szczeliny do gazet i czasopism.


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-12


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-13

Jak zrobić sam ekran

Najprostszą opcją jest drewniany system ramowy z płóciennymi tkaninami. Do pracy potrzebne będą: drewniane klocki 4x4 cm, wiertarka, śruby z zawiasami, papier ścierny, kit, farba, tkanina o żądanym kolorze, zszywacz do mebli lub specjalne gwoździe.

Etapy pracy

Przygotowujemy pręty do ramy z szybkością 6 szt. 180 cm długości i 6 prętów po 50 cm. Powierzchnie półwyrobów są szlifowane do gładkości.

Montaż ramy: długie pręty układane są parami w odległości 0,5 m. Pomiędzy długimi częściami umieszczane są trzy krótkie zworki w regularnych odstępach (cofamy się od krawędzi o 0,15 m). Nadproża są przymocowane na końcach prętów za pomocą długich śrub. W ten sposób montowane są trzy drzwi.

Modele te mają sztywną ramę. Profile wykonane są z różnych materiałów: stali, aluminium, drewna, tworzywa sztucznego. Najpopularniejszą opcją są ruchome aluminiowe ścianki działowe, które nie mają stałych mocowań do powierzchni. Rolki są przymocowane do dolnej ramy modelu, dzięki czemu struktura jest łatwa do przemieszczania, a czasami składa się w płaszczyźnie poziomej.


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-18


mobilnie-peregorodki-idealnij-variant-vizualnogo-zonirovaniya-24-foto-19

Wady:

  • częściowe właściwości izolacyjne (głównie natury wizualnej);
  • wysoki koszt, zwłaszcza „inteligentnych” mobilnych przegród do zagospodarowania przestrzennego (dzięki sztucznemu oświetleniu powierzchnia staje się przezroczysta, a przy naturalnym świetle staje się nieprzezroczysta).

Obejrzyj film: Prosta sieć WiFi oparta o modem 3G (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send