Drewniany płot dla domków letniskowych i prywatnych domów, piękne ozdobne ogrodzenia o nowoczesnym wzornictwie, rodzaje i wariacje oryginalnych projektów ogrodzeniowych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drewniany płot: naturalne materiały dla strażnika (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Na poziomie podświadomości komfort i przytulność są związane z wieloma naturalnymi materiałami, dlatego piękne drewniane ogrodzenia dla prywatnych domów są dziś szczególnie popularne: łączą starożytne tradycje i stają się podstawą najbardziej śmiałych eksperymentów projektowych. Obecność szczelin między deskami jest nie tylko swoistą dekoracją, ale także warunkiem przenikania światła słonecznego na cały obszar podwórka, co pozwala na tworzenie pełnych kwiatów i kompozycji drzew bezpośrednio przy ogrodzeniu.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-2

Mocne i słabe strony materiału

Dekoracyjne ogrodzenie z drewna jest atrakcyjne ze względu na swoją naturalną podstawę - materiał ten znajduje się w harmonii z krajobrazem wsi, ale jakość i stabilność konstrukcji zależy bezpośrednio od użytej tarcicy. Zalety takich ogrodzeń dla domu i ogrodu:

 • prosta instalacja;
 • solidny wysoki płot chroni przed wiatrem, nawet wersja cieńsza może znacznie zmniejszyć prędkość podmuchów;
 • przyjazność dla środowiska i dostępność materiałów;
 • możliwość kolorowania w dowolnym kolorze, tworzenie oryginalnego projektu projektowego;
 • stworzenie skutecznej bariery przeciwko niewłaściwej ciekawości obcych, brudowi i ingerencji w własność prywatną.

Wady ogrodzeń drewnianych:

 • materiał wymaga regularnego stosowania specjalnych powłok ochronnych chroniących strukturę przed skutkami opadów, owadów i grzybów;
 • drewno początkowo ma niskie bezpieczeństwo pożarowe (specjalne preparaty pomogą go zwiększyć);
 • ograniczone zasoby operacyjne;
 • podatność na niekorzystne skutki sezonowych ekstremów temperatury;
 • Nieostrożne obchodzenie się szybko powoduje uszkodzenia mechaniczne.

Zasadniczy wymóg dla takich ogrodzeń dla prywatnego domu można nazwać pełną zgodnością z otaczającym krajobrazem. Na przykład nowoczesny awangardowy budynek wiejski nie zostanie połączony z osławionym małym białym żywopłotem wykonanym ze szpiczastego płotu.

Do budowy ogrodzeń z cedru, sosny i modrzewia.

Projektanci krajobrazu proponują zbadanie następujących poszukiwanych rodzajów ogrodzeń drewnianych:

 • Ogrodzenie to niski płot z kołków. Są wbijane w ziemię bez szczelin, ciasno względem siebie.
 • Ogrodzenie to klasyczny drewniany płot, oparty na poziomych prętach, do których pionowo przybijane są deski o tej samej długości i szerokości.
 • Wiklinowy płot poziomy z gałęzi i cienkich pni drzew, krzewów.
 • Projekt łączony krzyżowo, w skład którego wchodziły również dekoracyjne, żelbetowe pnie o kontrastowym kolorze.
 • Drabina - ogrodzenie filarów, które są stałą podszewką. Powstałe luki są wypełnione nakładającymi się tablicami (są ułożone poziomo).
 • Tradycyjny płot z desek opiera się na masywnych słupach wsporczych, które można mocować w dowolnym kierunku.
 • Ogrodzenie pastwiskowe - utworzone przez podpory i dwie smugi.
 • Ogrodzenia drewniane kratowe sekcyjne do domków i domów jednorodzinnych.

Również mile widziane są pomalowane w kontrastowych kolorach żywopłot szachowy z prześwitem, są zwykle używane do szkieletu ceglanych filarów.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-4


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-5

Subtelności tworzą niepowtarzalną kompozycję

Nawet najprostsza opcja może zostać przekształcona w unikalny drewniany płot, tylko poprzez ozdobienie go designerskimi (domowymi) akcesoriami ze złomu. Opisano następujące najlepsze praktyki:

 • farby o bogatym kolorze i spiczastych wierzchołkach - wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć „zestaw ołówków” na własnej stronie;
 • Zwykła konstrukcja deski może stać się fortepianem wystającym z krzaków, jeśli pomalujesz go na jednolity biały kolor. Ponadto na utworzonej powierzchni czarne pręty powinny być rozproszone w tej samej odległości;
 • jeśli dom jest ozdobiony rzeźbionymi listwami, odpowiednio ukształtowany płotek będzie wyglądał pięknie;
 • Oryginalne ogrodzenia wykonane z drewna zebranego z cięcia piły wyglądają spektakularnie. Aby stworzyć harmonijną fasadę, możesz ułożyć te same, zgrabne ścieżki;
 • Drewniane ogrodzenia drewniane można wycinać według wcześniej przygotowanego wzoru, na przykład wykonując krawędź podobną do fali. Jest to dość pracochłonny proces, ale wynik na pewno spodoba się jego oryginalności;
 • jeśli chcesz stworzyć żywopłot ogrodzeniowy, nie jest konieczne umieszczanie komponentów w standardowej kolejności, w szczególności można je splatać w oplot;
 • w przypadku gdy wybór padł na konstrukcję drewnianą, materiał można umieścić nie w jednym, ale w różnych kierunkach;
 • jeśli czas na to pozwala, warto pomalować każdą płytkę indywidualnie, w takim przypadku płótno będzie wyglądać bardzo imponująco;
 • Wreszcie ktoś ozdabia swój żywopłot licznymi birdhouses, niosąc zarówno estetyczne i funkcjonalne obciążenie.

Prezentowane rodzaje ogrodzeń są dostępne do samodzielnej produkcji, nie wymagają znacznych nakładów finansowych, potrzebne są tylko niedrogie materiały, narzędzia i czas wolny.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-6


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-7

Sztuczki ogrodzenia kwietnika

Jeśli chcesz podkreślić, podkreśl frontowy ogród, projektanci zalecają wybór niższych wzorów i farby w kolorze białym. Gdy dekoracja kwietnika implikuje jego lekkie podniesienie, warto użyć palingów z bali, które staną się niezawodną ramą dla padu. Ażurowy wattle z kolei stworzy ramkę na kwiaty, przypominającą kosz.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-8


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-9

Ogólne zasady samodzielnej konstrukcji ogrodzeń

Jeśli nie wiesz, jak zrobić ogrodzenie, weź na przykład klasyczne schematy i układy. Głównym materiałem będą deski 15x2,5 cm, ich długość zależy od planowanych wymiarów gotowej struktury.

Początkowo musisz podnieść paliki o długości 60 cm i ostrzyć je - pomogą one wytyczyć obszar i służyć jako przewodnik do jazdy podporami. Wybierając wysokość i elementy drewnianego ogrodzenia, należy pamiętać, że bardzo wysokie płótno zasłoni obszar, co niekorzystnie wpłynie na roślinność sadzonych roślin. Płyty o długości mniejszej niż 1,5-2,5 m również nie są warte robienia, w przeciwnym razie piesi staną się mimowolnymi świadkami wszystkiego, co dzieje się na miejscu. Materiał musi być najpierw wyrównany i przetworzony przy użyciu szlifierki.

Wiele przyciągają piękne drewniane ogrodzenia, wierzchołki desek mają półkolisty lub trójkątny profil - półfabrykaty są początkowo planowane na stole warsztatowym. Gotowy materiał będzie kosztował o rząd wielkości droższy niż opcja „szkic”.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-10


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-11


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-2.jpeg">

Jako podpory stosowane są pręty o przekroju 75x75, 50x50 mm. Są zanurzone w glebie ściśle prostopadle i pożądane jest skoordynowanie procesu z linią pionu. Grunt otaczający powinien być dokładnie zagęszczony, wiele cementuje te obszary dla większej niezawodności, ponieważ siła całego ogrodzenia zależy od jakości podpór.

Aby wysokość konstrukcji pozostała wszędzie taka sama, konieczne jest wbicie gwoździa w każdy poziom wzdłuż gwoździa przy pożądanym znaku i pociągnięcie liny. Prozhiliny połączone ze wspornikami za pomocą śrub lub gwoździ, ich standardowy przekrój - 10 x 2,5 cm, spód znajduje się w odległości 20-30 cm od gleby. Krok wszędzie powinien być taki sam, od tego zależy piękno przyszłej struktury. Zaleca się wybranie śrub lub gwoździ w taki sposób, aby przebijały rdzeń, a z drugiej strony wystawały kilka centymetrów - nadmiar jest delikatnie wyginany.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-14


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-15

Sposoby wyeliminowania głównych kategorii obrażeń

W takich warunkach drewno jest stale narażone na agresywne środowisko i nawet po pełnym przetworzeniu zaczyna się pogarszać po kilku latach. Ogrodzenie może być pokryte pęknięciami, pojawią się zgniłe lub popękane obszary. Najłatwiej będzie wymienić zniszczony płot: jest on ostrożnie usuwany za pomocą ściągacza do gwoździ lub złomu, nowy element jest mocowany, malowany.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-16


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-17

Trudniej jest przywrócić te ogrodzenia, aby dać je z drzewa, w którym występują wady prozhilin. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie, możesz użyć ocynkowanej nakładki żelaznej, „łatka” z drewnianego drążka będzie nieco mniej skuteczna. Jeśli biegun się zepsuł, będziesz musiał ponownie złożyć fabułę za pomocą nowej żyły.


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-18


zabor-iz-dereva-naturalnie-materiali-na-strazhe-bezopasnosti-23-foto-19

Jeśli obsługa, która utrzymywała całą sekcję, nie powiodła się, należy ją wzmocnić lub zastąpić. Kiedy sekcja jest niszczona bezpośrednio, złożoność jej odbudowy będzie bezpośrednio zależała od tego, jaki rodzaj metody mocowania zastosowano do budowy ogrodzenia. Najłatwiej jest, jeśli struktura jest trzymana przez zaciski, ale mogą pojawić się problemy przy wyjmowaniu gwoździ - duże są trudne do wyciągnięcia bez uszkodzenia wspornika, i ten fakt musi być wzięty pod uwagę nawet na etapie projektowania konstrukcji.

Obejrzyj film: Curious Beginnings. Critical Role. Campaign 2, Episode 1 (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send