Mini piec elektryczny z blatem konwekcyjnym do chaty, przegląd funkcji i charakterystyk, ocena producentów i sposób doboru piekarnika z kuchenką mikrofalową i grillem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kryteria wyboru mini piekarnika: urządzenia do domu i ogrodu

Pin
Send
Share
Send
Send


Urządzenie jest bardzo podobne pod względem wyglądu i wymiarów do zwykłej mikrofalówki, ale istnieją kardynalne różnice funkcjonalne: minipiekarnik działa dzięki wykorzystaniu promieni podczerwonych, podczas gdy drugi typ sprzętu opiera się na promieniowaniu mikrofalowym. Rozważana kategoria sprzętu to kompaktowe piece elektryczne wyposażone w dodatkowe tryby tostera, rozmrażania, grilla.

Decydując się na wybór mini piekarnika, kierują się przede wszystkim objętością roboczą, której zasięg jest dość duży - od 8,5 do 40 litrów. Najpopularniejsze pozycje to 21 i 28 litrów. Mały mini-piec biurkowy, którego objętość nie przekracza 12,5 litra, jest optymalny do przygotowywania kilku porcji gorących kanapek, podgrzewając jedzenie. Średnie i duże kopie pozwolą Ci w pełni przygotować ciasta, dania główne.

Objętość pokazuje, ile żywności można wyprodukować w jednym cyklu pracy, a im jest większa, tym większe urządzenie. Wiele osób woli wbudowane linie, ale po pierwsze, są one droższe, a po drugie, ich wybór jest dokonywany na etapie projektowania kuchni, co nie zawsze jest wygodne. Zgodnie z autorytatywnymi ocenami i ocenami dla dwóch osób wystarczy 10-litrowy model, dla trzech pasuje sprzęt o pojemności 12-20 litrów, rodzina 5-6 osób zadowoli urządzenie o pojemności 30 litrów.

Standardowa szerokość obudowy nie przekracza 60 cm, ponadto można znaleźć opcje, dla których ten wskaźnik może wynosić 90, 45 i 75 cm (w kolejności malejącej popularności).

Powłoka odpowiada za łatwość konserwacji i żywotność sprzętu. W mini piekarniku z kuchenką mikrofalową wprowadzają powierzchnię, która nie boi się wysokich temperatur, intensywnego uderzenia mechanicznego i kontaktu z agresywnymi detergentami. Lepiej jest kupić ten mini piekarnik biurkowy dla domu, w oznaczeniu którego wskazana jest powłoka Durastone.

Parametry mocy urządzeń

Ten parametr jest nierozerwalnie związany z rozmiarem wbudowanego lub stacjonarnego sprzętu, moc modeli kuchennych waha się w zakresie 650-2200 watów. W szczególności moc 10-litrowego pieca nie przekracza 700–800 W, 20-litrowy piec 1600–1800 W, a 30-litrowy piec zaczyna się od 2000 W. Im wyższa jest ta cecha, tym szybciej nagrzewa się sprzęt, jednocześnie wzrasta cena modelu i poziom zużycia energii. W szczytach i rankingach zawsze uwzględniane są przypadki o wydajności 1500 W, jest to wygodne letnie odmiany, które zaleca się kupić w domu.

Należy pamiętać, że nie wszystkie wybrane piece nadają się do zastosowanego okablowania, jeśli nie zostały one zmienione przez długi czas, lepiej zbadać gamę mini piekarników o pojemności 1000 watów.

Mini piec do ogrodnictwa ma zwykle jeden lub dwa mechanizmy grzewcze. W drugim przypadku funkcjonalność jest znacznie rozszerzona, piece są wypiekane w kilku trybach.

Dostępne są następujące scenariusze ogrzewania:

 • piekarnik elektryczny (gdy używane jest dolne i górne ogrzewanie) - aktywowane są 2 elementy grzewcze. Opcja jest dobra, gdy trzeba upiec mięso, ryby, warzywa;
 • tryb delikatny - w tym przypadku użytkownicy wybierają niższe ciepło, optymalne do przygotowania słodyczy, nóg kurczaka i skrzydeł;
 • grill lub aktywny top heat - elektryczny mini-piekarnik pozwala szybko gotować ciastka, różne ciasta, tosty.

Dodatkowe funkcje są zwykle dostarczane:

 • prażenie;
 • szybkie ogrzewanie;
 • pieczenie

W przeglądach technologii wspomina się, że im więcej trybów, tym łatwiej jest przygotować określone potrawy, im szerszy jest zakres tych ostatnich. W związku z tym koszt wyposażenia jest również wyższy w porównaniu z opcjami pierwotnymi.

Konwekcyjny mini piec jest wyposażony w kompaktowy wentylator, który jest niezbędny do równomiernego rozprowadzania powietrza przez wewnętrzną komorę, dzięki czemu potrawa jest pieczona znacznie szybciej. Z reguły mini piekarnik z grillem i konwekcją ma tylko jeden element grzejny.

Zaawansowane piece z konwekcją mogą mieć dwa różne tryby pracy wentylatora, dzięki czemu można piec dwa różne dania w tym samym czasie. Przyspieszenie powietrza jest niezbędne do pełnego przygotowania warzyw, owoców, grzybów, mąki cukierniczej.

Opcje kontrolowania i otwierania drzwi

Jeśli nie wiesz, jak wybrać mini piekarnik, pamiętaj, że istnieją dwa rodzaje sterowania: elektroniczny i mechaniczny. W pierwszym przypadku regulacja odbywa się za pomocą prostego dotyku. Panel dotykowy jest łatwy do czyszczenia, modele te wyróżniają się wysoką ceną. Piece mechaniczne są sterowane za pomocą przełączników obrotowych, są one najczęściej stosowane ze względu na łatwość użytkowania.

Oprócz bezpośredniego wypieku sprzęt może być wyposażony w funkcję rozmrażania. Ponadto oddzielne modele zapewniają dwa opcjonalne tryby: głębokie i normalne rozmrażanie. Ta możliwość jest szczególnie istotna, gdy trzeba przygotować mrożoną żywność w krótkim czasie.

Tryb ogrzewania pomaga doprowadzić temperaturę gotowych potraw do akceptowalnego poziomu przy minimalnym zużyciu energii.

Ta kategoria sprzętu kuchennego może mieć prowadnice teleskopowe lub kratowe. W pierwszym przypadku arkusz niezależnie rozciąga się po otwarciu drzwi, co minimalizuje ryzyko poparzenia. Do przygotowania różnorodnych potraw w zestawie należą podstawki trellis, płaskie i głębokie tace. Producenci oferują również:

 • zamek do drzwi - rodzaj ochrony przed dziećmi;
 • oświetlenie wewnętrzne;
 • rożen to trwały pręt obrotowy przeznaczony do pieczenia ryb, drobiu, dużych kawałków mięsa. Potrawa jest gotowana równomiernie i pokryta złotą skórką ze wszystkich stron;
 • termostat - pozwala użytkownikom ręcznie ustawić optymalną temperaturę zgodnie z wybraną recepturą;
 • pizza i lasagne;
 • zdejmowana pokrywa górna - z pieca formowany jest kocioł, który działa dzięki dolnemu elementowi grzewczemu;
 • termoizolacyjna nakładka na drzwiach, która wyklucza oparzenia w dotyku.


kriterii-vibora-mini-pechi-tehnika-dlya-doma-i-dachi-9


kriterii-vibora-mini-pechi-tehnika-dlya-doma-i-dachi-10

Piece kuchenne zwieńczone ocenami profilu mogą również mieć:

 • samooczyszczanie w wysokiej temperaturze lub w parze;
 • wyjmowana taca zamontowana na dole, potrzebna do zebrania powstających soków i okruchów;
 • grill pomaga uzyskać wyraźny smak potraw;
 • timer, w tym wzmocniony sygnałem dźwiękowym;
 • palniki elektryczne, znacznie rozszerzające funkcjonalność sprzętu;
 • wykrywacz metalu, który zapobiega włączeniu technologii w obecności metalowych przedmiotów lub naczyń we wnęce.


kriterii-vibora-mini-pechi-tehnika-dlya-doma-i-dachi-11


kriterii-vibora-mini-pechi-tehnika-dlya-doma-i-dachi-12

Zalecenia dotyczące wyboru mini piekarnika

Decydując, który sprzęt lepiej kupić, należy przede wszystkim rozważyć produkty o nienagannej reputacji marek: Panasonic, Delonghi, Ariete. Bezpośrednio podczas selekcji należy upewnić się, że model jest stabilny, arkusze powinny bezpiecznie wpaść w rowki - zapobiega to przypadkowemu przewróceniu tac lub piekarnika jako całości. Pożądane jest, aby długość przewodu umożliwiała podłączenie urządzenia bezpośrednio do gniazdka, a nie do przedłużacza - zmniejsza to prawdopodobieństwo pożaru.

Obejrzyj film: OGRODOWE INSPIRACJE - Jak urządzić fajny ogród? - cz 1. (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send