Biały i czarny marmur w łazience i kuchni wnętrza, przedmioty dekoracyjne i produkty - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Marmur we wnętrzu: antyczne klasyki w życiu codziennym (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wśród wielu materiałów wykończeniowych marmur zajmuje osobne miejsce. Do niedawna był używany tylko do wykańczania miejsc ważnych społecznie, a teraz jest coraz częściej wykorzystywany we wnętrzach domów.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-2

Marmur składa się prawie wyłącznie z węglanu wapnia i zanieczyszczeń innych minerałów. Te zanieczyszczenia wpływają na jakość kamienia, zmieniając jego efekt dekoracyjny. Kolor kamienia zależy również od zanieczyszczeń, dlatego jego zakres kolorów jest dość szeroki: od białego do niebiesko-czarnego.

Marmur jest dobrze przetwarzany - krojony i polerowany - bez utraty swojej wytrzymałości. Wszystkie te cechy doprowadziły do ​​jego szerokiego zastosowania w budownictwie, architekturze, sztuce i projektowaniu wnętrz.

Oprócz poszczególnych elementów wnętrza marmuru - wazony, figurki, przycisk do papieru - jest on powszechnie stosowany jako materiał wykończeniowy. Marmurowe płytki przycinają podłogę w salonie, kuchni, łazience, basenach. Wykonana jest z wytrzymałego, unikalnego wzoru blatów, fartuchów kuchennych, schodów, wanien niskopodłogowych, zlewów, umywalek. Marmurowe kominki, miejsca na grilla.

Doświadczony i wykwalifikowany projektant, bawiąc się kolorem i wzorem kamienia, będzie w stanie całkowicie przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu szykowny i szlachetny charakter izb królewskich. Biały marmur ma szczególny sukces wśród projektantów.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-5


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-6

Biały marmur we wnętrzu

Starożytni greccy rzeźbiarze zwracali uwagę na niesamowite właściwości białego marmuru: nawet w ciemności lśnił i świecił odbitym światłem. Ich arcydzieła są nadal zmuszone podziwiać gości muzeów, a marmur jest coraz częściej wykorzystywany do dekoracji pomieszczeń.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-8


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-9

Z czasem biały marmur może zacząć się żółknąć i poplamić. Aby się nim opiekować, musisz użyć specjalnych narzędzi. Istnieją mastyksy, pokrywające pory kamienia niewidzialną folią, która nie pozwala na zjedzenie brudu.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-10


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-11

Decydując się na użycie białego marmuru we wnętrzu, posłuchaj rad doświadczonych projektantów:

  • wyroby z marmuru w pokoju nie powinny być zbyt duże;
  • jasny kamień jest w stanie wizualnie powiększyć mały pokój;
  • proste elementy klasycznej formy wyglądają znacznie lepiej.

Biały marmur zwykle przycina część ściany lub oddzielny obszar funkcjonalny. Wykończenie podłogi jest najczęściej obecne w łazienkach. Popularne marmurowe odcienie do dekoracji schodów.

Pomimo bardzo wysokich kosztów, marmurowe schody wciąż mają wielkie zalety w stosunku do drewnianych. Kamień trwa znacznie dłużej i nie zaczyna skrzypić z czasem. Ważne jest, aby pamiętać, że taka drabina będzie miała znaczną wagę, potrzebujesz do tego mocnych podstaw.

Często parapety i blaty używane są z lekkiego kamienia naturalnego. Ten mały element dekoracji jest w stanie całkowicie przekształcić pokój, nadając mu solidności i szlachetności.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-12


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-13

Marmur we wnętrzu łazienki

Właściwości tego naturalnego kamienia pozwalają na jego szerokie zastosowanie w łazience. Wykonane są z niego blaty, zlewy, parapety. Marmurowe płytki układają podłogę, ściany, prysznic. Połączenie kamienia naturalnego z metalem i szkłem wygląda elegancko i drogo. W małej łazience lepiej podnieść kamień o jasnych barwach, dodając trochę ciemnego marmuru, aby uzyskać kontrastowe wykończenie. Jeśli wybrany materiał jest prawie monofoniczny, można go pociąć na małe kawałki i ułożyć w technice mozaikowej. Taka technologia wykończenia znacząco ożywi solidne wnętrze.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-14


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-15

Kamień naturalny nie może być bardziej odpowiedni do projektowania kuchennych powierzchni roboczych. Blaty, parapety, fartuchy wykonane z marmuru będą wyglądać dokładnie i prezentacyjnie. To uczucie uzupełni marmurowa podłoga wyłożona kafelkami. Elementy te są typowe dla projektowania kuchni w stylu klasycznym lub w nowoczesnym stylu. Elementy mebli wykonane z drewna są korzystnie wybierane w kontrastowych kolorach.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-17


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-18

W projektowaniu kuchni w stylu Prowansji wykorzystano połączenie kamiennych umywalek z zabytkowymi bateriami. Do każdego stylu odpowiedni marmurowy licznik. Używając marmuru w kuchni, należy pamiętać, że kamień obawia się agresywnych cieczy i stosuje specjalne mastyki ochronne.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-19


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-20

Czarny marmur we wnętrzu

Naturalny kamień o ciemnych barwach nada wnętrzu dużego wyrafinowania i uroku, ale lepiej jest użyć go jako dodatkowego i wziąć lżejszy w harmonii z kolorem żyły. Świetny wygląd elementów wystroju z czarnego marmuru: posągi, wazony, panele ścienne.

Fartuch kuchenny wykonany z ciemnego marmuru stanie się złożonym centrum kuchni.

Użycie marmuru w dwóch kontrastujących kolorach, w których żyły jednego są głównym kolorem drugiego, byłoby idealne z punktu widzenia projektu i przez długi czas porywające widoki.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-21


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-22

Marmurkowe płytki we wnętrzu

Marmurkowa płytka to niedrogi i praktyczny zamiennik kamienia naturalnego. Wykonana jest z ceramiki, betonu, gipsu i polimerów. Z wyglądu taka płytka nie różni się zbytnio od naturalnej, ale znacznie łatwiejsza, tańsza i łatwiejsza w instalacji. Marmurkowa płytka nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w stosowaniu. Jest on specjalnie wykonany w taki sposób, że wzór żył na nim, gdy jest prawidłowo ułożony, toczy się nieprzerwanie, bez przerywania, i imituje solidne kamienne płyty. Łatwiej jest dbać o takie kafelki. Jest chemicznie pasywny i odporny na zmiany temperatury. Płytki plastikowe nie powinny być narażone na działanie środków ściernych, należy wybrać detergenty w płynie, aby się nimi zająć.


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-23


mramor-v-interere-antichnaya-klassika-v-bitu-25-foto-24

Marmurkowa płytka jest dostępna w dużym asortymencie, znacznie łatwiej jest wybrać kolor, kształt i teksturę do reszty sytuacji. Z tej płytki możesz ułożyć dowolne ozdoby na podłodze, ścianach i powierzchniach roboczych. Betonowe marmurowe płytki z powodzeniem zastąpią naturalne przy projektowaniu kominka. Piec grzewczy w prywatnym domu z płytkami ceramicznymi można przekształcić w dachówkę.

Obejrzyj film: Jak wykorzystać marmur we wnętrzach - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send