Niebieska płytka ceramiczna do łazienki, toalety i kuchni, ściany i podłogi, połączenie z innymi kolorami i odcieniami we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niebieska płytka: ciekawe pomysły na każdy gust (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niebieski kolor wywołuje tylko pozytywne emocje, więc projektanci lubią używać tego tonu jako narzędzia pomocniczego w tworzeniu złożonych kompozycji wnętrz. Niebieskie płytki są najczęściej używane do dekoracji ścian lub podłóg w łazience. Jednak kreatywne podejście obejmuje śmiałe eksperymenty i niezwykłe kombinacje w innych miejscach.

Charakterystyka kolorów

Aby korzystnie podkreślić niebieskie płytki wszystkimi aspektami przemyślanego wnętrza, ważne jest, aby wiedzieć o właściwościach tej palety. Niebiańskie kolory należą do kategorii kolorów krótkich fal. Mówiąc najprościej, pokój w niebieskich odcieniach pozwala osobie odpocząć i zrelaksować się.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-2

Zaleca się stosowanie delikatnej palety osobom o gorącym temperamencie i nerwowym, które są podatne na wybuchy emocjonalne, są podatne na stres i negatywny wpływ z zewnątrz. Niektórzy eksperci zalecają pacjentom z nadciśnieniem, aby zaaranżowali pomieszczenia w mieszkaniu na niebiesko, ponieważ przyczynia się to do normalizacji ciśnienia krwi.

Ceramiczne niebieskie lub niebieskie płytki nadają się zarówno do przestronnych, jak i małych pomieszczeń. Głównym warunkiem jest oświetlenie wysokiej jakości. Naturalne źródła światła są mile widziane.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-4


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-5

Wybór materiału na podszewkę

Niebieskie płytki do łazienki lub kuchni mogą być zupełnie inne. To niesamowite, jak materiał jest w stanie całkowicie zmienić kolor, zmienić styl wykończenia. Rozważ najpopularniejsze opcje.

Płytka lub ceramika

Kafelkowe lub ceramiczne niebieskie płytki ścienne są najbardziej popularne we wnętrzu nowoczesnych apartamentów. Materiał pozwala współczesnym producentom eksperymentować z odcieniami i rozmiarami, imitować różne tekstury, dekorować produkty wzorami, ornamentami, tworzyć absolutnie oszałamiające efekty na płótnie.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-6


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-7


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto.png">


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-9


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-10

Mozaika

Mozaika - nieśmiertelny klasyk jest zawsze dobry w dowolnym kolorze. Jest używany jako wystrój pokoju, a także jako wyrafinowane bogate wykończenie w łazience, uszlachetnia przestronną toaletę, czyni ją bardziej elegancką niż łaźnia turecka lub sauna.

Prawidłowa kombinacja szarobiałych i niebieskich odcieni pozwala ozdobić sufit, tworząc najbardziej niesamowite wzory i kompozycje. Klasykiem, który nigdy nie straci swojego znaczenia, jest imitacja nieba.

Mozaika jest dobra, ponieważ dzięki minimalnej liczbie elementów można stworzyć bardzo efektowny wystrój. Na przykład, projektanci zalecają dekorowanie łazienki, tworząc w ten sposób fartuch w kuchni. Wyrafinowany materiał wykończeniowy jest przydatny do uszlachetniania niszy, łuku, z jego pomocą łatwo jest zrobić jasne obramowanie dla lustra lub blatu.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-11


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto.jpeg">

Gres porcelanowy

Płytki porcelanowe różnią się właściwościami zwiększonej wytrzymałości. Może wytrzymać duże obciążenia, nie boi się uszkodzeń mechanicznych, ekspozycji na chemikalia, zmian temperatury. Producenci najczęściej rozpieszczają swoich klientów wykładziną o chropowatej powierzchni.

Odcień takiego solidnego materiału do wykończenia jest korzystnie spokojny. Wykładzina w kuchni i łazience o wyraźnym efekcie antypoślizgowym jest najbardziej ekologiczna w kolorach szaro-niebieskim lub białym i niebieskim.

Znajduje się glazurowana i nieszkliwiona gres porcelanowa. Pod względem trwałości i wydajności tego typu wykończenia są prawie takie same. Różnica jest widoczna tylko z pozycji estetycznej.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-12


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-13

Ostatnio we wnętrzu można znaleźć porcelanę, imitującą laminat lub duże elementy, które kopiują jedną lub inną naturalną teksturę (kamień, drewno). Niebieskie płytki z wyraźnymi odcieniami kremu i szarości z niezwykłą fakturą i niezwykłą prezentacją idealnie wpasują się w koncepcję nowoczesnego i nowoczesnego stylu.

Srebrne lub perłowe zakładki niebieskiej bielizny wyglądają intrygująco i emanują futurystycznym urokiem. Płytki podłogowe sprawią, że toaleta będzie wyglądać jak prawdziwa kabina kosmiczna do podróży międzygalaktycznych. Oryginalne akcesoria pozwolą wzmocnić kosmiczną atmosferę, nadając tej lokalizacji wyjątkowy urok.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-14


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-15

Szkło

Płytka szklana to szlachetny, atrakcyjny, elegancki i bogaty materiał. Ten rodzaj wykończenia jest jednak bardzo delikatny i delikatny, raczej trudny pod względem stylizacji i pielęgnacji powierzchni dekoracyjnych.

Szkło, zwłaszcza jasnoniebieskie lub biało-turkusowe, nadaje pomieszczeniu chłód, dlatego delikatne instalacje zaleca się „rozgrzać” odpowiednimi kombinacjami kolorów, a także używać przytulnych stylowych akcesoriów.

Niebieskie płytki do kuchni i łazienki są zwykle wykonane w postaci kolorowego szkła. Ostatnio producenci oferują niezwykłe opcje z drukowaniem zdjęć na płótnie szklanym.

Fartuch w szklanej kuchni jest raczej niepraktyczny, więc jeśli jakiekolwiek procesy są stale wykonywane na powierzchni roboczej, lepiej jest nie stosować takiego wykończenia. Niebieskie odcienie szklanych płytek będą o wiele bardziej odpowiednie w łazience. Ponadto szkło dobrze komponuje się z klasycznymi atrybutami łazienki.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-16


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-17

Jak położyć niebieski kafelek w łazience?

Istnieje kilka sposobów układania niebieskich płytek, z których każda pozwoli Ci mieć inny wpływ na wnętrze i niuanse układu w pomieszczeniu. Eksperci określają kilka zaleceń:

  1. Toaleta i łazienka mogą być układane całkowicie z płytek tego samego koloru od sufitu do podłogi. Lepiej dać pierwszeństwo jasnemu turkusowemu wykończeniu. Neutralna podstawa może być dobrze połączona z dowolnymi urządzeniami i akcesoriami;
  2. Eksperymentując z kolorami niebieskiej palety, możesz wypróbować pionową dekorację ścian. Na przykład, aby odgraniczyć strefy, używając kilku różnych odcieni. Jeśli łazienka idealnie gładka „wertykalnie” nie może być uformowana, toaleta może być wydana dość łatwo. W tym przypadku możesz wybrać nie tylko klasyczne biało-niebieskie rozwiązanie, ale także wybrać bardziej niestandardowe kombinacje. Dobry na niebieskim tle będzie wyglądał czekoladowo lub w odcieniu cytryny;
  3. Duża łazienka może być zagospodarowana, wyznaczając obszar z prysznicem, umywalką, toaletą i częścią roboczą (gdzie znajduje się pralka i suszarka);
  4. Nie traci znaczenia „pas”. Na jednej wysokości mają określony rodzaj kafelków, poziomo oddzielających płaszczyzny ścian. Ten wzór zdobi nie tylko toaletę i łazienkę. Czasami „pas” można zobaczyć w korytarzu lub na balkonie. Wnętrze kuchni, co do zasady, w ten sposób się nie uzupełnia, ponieważ jest już za mało wolnego miejsca, a meble i wyposażenie utrudniają tworzenie wyraźnych linii i przemyślanej geometrii.

Niebieski kolor w dużych ilościach można stosować w ograniczonej liczbie kompozycji wewnętrznych. Zwykle niebieska lub biało-niebieska płytka pełni rolę akcentów pomocniczych w pomieszczeniu.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-20


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-21

Kolorowe rozwiązania dla kuchni

Niebieska kuchnia to niepopularna decyzja. Nie zawsze chcesz pracować w zimnym cieniu. Jednak odpowiednie kombinacje kolorów i tutaj rozwiążą wszystkie problemy.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-24


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-25

Połączenie zieleni i żółci jest często personalizowane motywem kwiatowym. Są to dzwony i chabry na łące, delikatne hiacyntowe liście w ramkach, egzotyczne glony balansujące w oceanie. Każde takie połączenie można pokonać we wnętrzu. Na przykład w zielono-niebieskiej kuchni umieść garnek z hiacyntami.


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-26


golubaya-plitka-interesnie-idei-na-lyuboj-vkus-29-foto-27

Bez względu na ostateczną decyzję, niebieska paleta do wykończenia pokoju będzie mile zaskoczona jej pozytywnym wpływem na osobę. Wychodząc z nowymi ciekawymi koncepcjami projektowymi, warto pamiętać, że połączenie kolorów, tekstur i technik projektowania powinno zapewnić komfort i harmonię w domu.

Obejrzyj film: Wiadomość w butelce (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send