Drzwi składane Interroom Drewniane i PCV ze szkłem, do kuchni lub łazienki z nadrukiem fotograficznym, białym lub wenge, niestandardowe widoki wewnętrzne - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Akordeon do drzwi wewnętrznych: cechy i zalety (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie wszyscy wiedzą, że składane drzwi jak „harmonijka” zostały wynalezione wiele wieków temu. Chociaż do naszych czasów nie były szczególnie popularne. Dlaczego tak się nazywają? Faktem jest, że w stanie półotwartym przypominają futra akordeonu, instrumentu muzycznego, popularnie zwanego „harmonijką”. Wraz z pojawieniem się dzisiaj nowych materiałów i technologii budowlanych, takie drzwi przesuwne stają się ponownie popularne, ponieważ wiele osób doceniło już zaletę ich instalowania w nowoczesnych mieszkaniach i domach.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-2

Jakie zalety ma składany akordeon drzwiowy?

 • Pozwalają zaoszczędzić miejsce, ponieważ nie mają otwartych drzwi obrotowych.
 • Ich technologia montażu jest niezwykle prosta, niezależnie od tego, czy potrzebujesz akordeonu ze szklanymi drzwiami, czy akordeonu z PCV.
 • Składane drzwi składane są wielofunkcyjne. Na przykład w małym mieszkaniu drzwi harmonijkowe do kuchni i łazienki są nie mniej istotne niż zwykłe drzwi wewnętrzne. Nadaje się szczególnie do łazienki i kuchni, nie boi się wilgoci, przesuwne plastikowe drzwi z akordeonem, dla których łatwo jest dbać. W tym przypadku białe drzwi harmonijkowe są idealną opcją, ponieważ na ich powierzchni zawsze łatwo jest wykryć i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. I na przykład drzwi akordeonowe w kolorze wenge wykonane z dowolnego materiału będą odpowiadać zarówno klasycznym miłośnikom, jak i tym, którzy preferują nowoczesny styl przy projektowaniu lokali mieszkalnych.
 • Przy pomocy tego rodzaju drzwi możliwe jest nakładanie łuków lub otworów o bardzo dużej szerokości, co nie zawsze jest możliwe przy pomocy drzwi wahadłowych.
 • Składane drzwi we wnętrzu można wykorzystać jako przegrodę wewnętrzną.
 • Po przymocowaniu metalowych wsporników i prowadnic w rogu pomieszczenia do sufitu, a następnie zawieszeniu drzwi takiej składanej konstrukcji z ich pomocą, łatwo jest uzyskać sekcję odłączaną od wspólnej przestrzeni pomieszczenia.
 • Istnieje ogromna różnorodność form i rozwiązań technicznych, które pozwalają na stosowanie niestandardowych akordeonów drzwiowych, na przykład podwójnego skrzydła lub skrzydła, które poruszają się nie po prostej prowadnicy, lecz po łukowym łuku.

Jeśli chodzi o braki takich drzwi, jest ich niewiele i dotyczą one głównie materiałów użytych do ich produkcji. Na przykład plastikowe drzwi harmonijkowe podlegają (i poważnie) zniekształceniom temperaturowym, a ponadto można łatwo zadrapać plastikowe drzwi. Jego powierzchnia jest bardzo wrażliwa nawet na mały cios, który może pozostawić na niej zauważalne wgniecenie i jest mało prawdopodobne, że wada ta zostanie usunięta.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-5


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-6

Nawiasem mówiąc, harmonijka drzwiowa z MDF lub drewna wymaga również starannego obchodzenia się i specjalnej troski z tych samych powodów: materiał, z którego jest wykonany (drewno lub płyta pilśniowa) również obawia się silnych efektów mechanicznych, zwłaszcza typu przekłucia, dlatego w tych przypadkach gdy nie ma potrzeby instalowania drewnianych drzwi harmonijkowych, można z powodzeniem stosować metalowe lub aluminiowe drzwi harmonijkowe do tego samego celu.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-9


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-10

Akordeon ze szklanymi drzwiami

Jeśli chodzi o szklane drzwi tego typu, mogą one być ramowe lub bezramowe. Wśród wszystkich konstrukcji przesuwnych najpopularniejsze są drzwi wykonane z litych kawałków szkła. Atrakcyjne są również drzwi harmonijkowe ze szkłem zainstalowanym jako duża lub mała wkładka.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-11


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-12

Składane drzwi ze szkła będą idealnym wyborem, zwłaszcza jeśli twoje mieszkanie nie jest zbyt duże i musisz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, aby pomieścić niezbędne meble. Tak, dzięki czemu można z łatwością poruszać się po pokoju i jest jeszcze miejsce na wystrój.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-14


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-15

Przezroczyste szklane drzwi tego projektu zawsze zachwycają elegancją, prostotą i pozorną łatwością. Dają wnętrzu pikanterię, pozwalają swobodnie wpuszczać światło, aby były łatwe w pielęgnacji.

Akordeon ze szkła jest wygodny, świetnie wygląda i pasuje do niemal każdego wnętrza. Jeśli lubisz klasyczną powściągliwość, lub jesteś zwolennikiem kosmicznej natury hi-tech, lub jeśli lubisz wyrafinowanie nowoczesności, w każdym z tych przypadków akordeon ze szklanymi drzwiami będzie odpowiedni do użycia.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-16


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-17


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-18

Drzwi przesuwne typu „akordeon” są stale poszukiwane ze względu na ich lekkość, estetykę, różnorodność odmian i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Te drzwi są stale poszukiwane zarówno przez prywatnych nabywców, jak i właścicieli kawiarni i biur. Korzystanie z przesuwanej książeczki pomaga zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni mieszkania lub firmy. Te drzwi przesuwne mogą być również używane jako wysuwana przegroda w obszarach takich jak:

 • pokój dzienny;
 • kuchnia;
 • sypialnia;
 • szafka

Mogą być instalowane w biurach, sklepach, magazynach, halach sportowych itp.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-19


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-20

Zakres akordeonu jest ograniczony jedynie wyobraźnią i pomysłowością. Możliwy jest również samodzielny montaż drzwi przesuwnych tego typu. Najważniejsze jest, aby wybrać wysokiej jakości materiały i akcesoria.


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-21


mezhkomnatnie-dveri-garmoshka-osobennosti-i-preimushestva-22-foto-22

Obejrzyj film: 176# Życie zwyczajnego rolnika - Wymiana żarówki regulacji temperatury Megane Scenic I (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send