Metalowe drzwi wejściowe na zewnątrz i wewnątrz z rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wystrój frontowych drzwi w nowoczesnym korytarzu: ciekawe pomysły (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Obszar wejściowy jest pełnoprawną „wizytówką” mieszkania, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na jakość wstęgi z punktu widzenia odporności na pękanie, ale także zadbać o estetyczne udoskonalenie struktury. Nowoczesny wystrój drzwi wejściowych można wykonać własnoręcznie za pomocą materiałów takich jak farba, panele fornirowe, imitacja skóry.

Trendy w rozmieszczeniu drzwi

Drzwi wejściowe są trwałą akwizycją, a ich zewnętrzne parametry muszą spełniać praktyczne i stylistyczne wymagania właścicieli. Często mieszkania są wyposażone w dwie konstrukcje, między którymi układana jest odległość równa grubości ścian. W tym przypadku wystrój drzwi wejściowych nie ma fundamentalnego znaczenia, a płótno, które jest wewnątrz tej pary, jest wykonane jako zwykłe wnętrze.


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-2

Jeśli chcesz, aby projekt łączył się z sąsiednimi ścianami, powinieneś preferować konstruktywistyczne lub minimalistyczne wnętrze na korytarzu. W tym przypadku drzwi są malowane w taki sam sposób jak inne pionowe powierzchnie.

Jeśli wielkość holu wejściowego jest ograniczona lub gdy dostanie się do niego zbyt mało światła słonecznego, można utworzyć „pułapkę świetlną”: przymocować pełnowymiarowe lustro do panelu drzwi. Jeśli nie jest to możliwe, wystarczy wąski pasek lusterka na drzwiach - jeśli znajduje się naprzeciwko okna, stworzy efekt wizualny obecności dodatkowego otworu świetlnego.


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-5


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-6

Możliwość stosowania kompozycji kolorujących

To najłatwiejszy sposób na przekształcenie drzwi własnymi rękami, ponieważ dzięki obszernej palecie producentów możesz wybrać cień, który harmonijnie wpasuje się w każdy styl pomieszczenia. Jeśli żądany odcień nie występuje w asortymencie, łatwo jest wymieszać go w określonej proporcji z kolorem i masą bazową - zostanie utworzony żądany zakres kolorów.

Farba nitro

Specyfika kompozycji jest taka, że ​​lepiej jest ją nakładać na otwartym powietrzu: silny zapach, jak również uwalnianie szkodliwych oparów podczas całego okresu suszenia, sprawiają, że farba jest potencjalnie niebezpieczna podczas prac wykończeniowych. Jednak po całkowitym wyschnięciu powierzchni zagrożenie znika, powodując bardzo odporną na blaknięcie i mechaniczną powierzchnię naprężenia. Głównym narzędziem roboczym w tym przypadku jest pistolet natryskowy.

Jeśli nie można w pełni przewietrzyć mieszkania i wysuszyć konstrukcji, można przyciąć drzwi wejściowe od wewnątrz za pomocą samoprzylepnej folii. Ten materiał jest aktywnie wykorzystywany w wielu obszarach, ponieważ pomaga dekorować prawie wszystkie rodzaje powierzchni w krótkim czasie. Główną zaletą filmu jest obecność lepkiej warstwy po jednej stronie, pokrytej specjalnym papierem. Ostrożnie usuwając ostatni, można łatwo naprawić materiał na laminacie, metalu, farbie, drewnie.

Aby prawidłowo wykonać wystrój drzwi wejściowych, należy zadbać o przygotowanie płótna. Konieczne jest dokładne oczyszczenie, eliminując wszelkie nieprawidłowości i nierówności. W przypadku zaobserwowania wiórów i pęknięć zaleca się ich wypełnienie masą uszczelniającą. Przed bezpośrednim przyklejeniem odtłuścić powierzchnię i usunąć z niej kurz.

Do wykładania drzwi wejściowych wewnątrz i na zewnątrz często stosuje się podszewkę dekoracyjną - cienkie drewniane paski, które można przymocować do płótna z różnych materiałów. Specjalna kompozycja kleju jest odpowiedzialna za niezawodność instalacji, a ponadto drewno wymaga specjalnego traktowania zarówno przed, jak i po dekoracji swojej grupy wejściowej.

Aby zachować strukturę i naturalną estetykę drzewa, pożądane jest pokrycie go środkami hydrofobowymi, w szczególności bejcą. Chroni materiał przed skutkami negatywnych czynników zewnętrznych i zniszczenia, podkreśla jego naturalny kolor. Górę należy nakładać lakierem połyskowym, półmatowym lub matowym (zgodnie z stylizacją wnętrza i osobistymi preferencjami).

Interesującą alternatywą może być wprowadzenie fabrycznie utworzonych nakładek MDF. Są zamontowane na ramie (jeśli są ozdobione stokami) lub po prostu na kleju, mają szeroką gamę kolorów, mają „drogi” wygląd.


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-12


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-13

Typowe przykłady nowoczesnej okleiny

Do dekoracji strefy wejściowej aktywnie wykorzystywane są takie materiały okładzinowe jak fornir, plastik, PCV, kamień, eko-fornir, laminat. Większość prezentowanych typów mocowana jest na powierzchni pod wpływem ciepłego powietrza z potężnej suszarki do włosów domowej lub budowlanej. Aby zachować integralność powłoki, należy działać szybko i bardzo ostrożnie, dlatego zazwyczaj w takich pracach zaangażowani są wyspecjalizowani specjaliści. Po osadzeniu w kamieniu dekoracyjnym uzbrojony w specjalne kleje.


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-14


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-15

Maskowanie defektów za pomocą tapicerki

Ta technika stopniowo staje się przeszłością, tracąc na znaczeniu, ale wciąż pozostaje wygodną możliwością aktualizacji i dodatkowego ocieplenia skrzydła drzwi (pod dermantyną można ukryć wysokiej jakości izolację).

Oryginalne metody łączenia drzwi frontowych z wewnętrznym korytarzem

Na rynku podstawowym prezentowane są produkty producentów oferujących panele ścienne i pokrycia do panelu wejściowego, wykonane w jednej koncepcji stylistycznej. Taki podobny wystrój może wyglądać jak imitacja naturalnej tekstury, na przykład mokry piasek, kora lub jako duży kontrastowy ornament. To rozwiązanie przyczynia się do stworzenia aktywnej, oryginalnej kompozycji na korytarzu.


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-17


dekor-vhodnoj-dveri-v-sovremennoj-prihozhej-interesnie-idei-20-foto-18

Wystrój drzwi wejściowych, wykonany w formie achromatycznego lub kolorowego panelu szklanego, jest bardzo pożądany. Ten element jest zamocowany na panelu drzwi, staje się centralnym akcentem we wnętrzu korytarza. Drzwi wyglądają atrakcyjnie, ozdobione cyrkoniami, kolorowymi wstawkami emaliowanymi, paskami forniru - ich wybór zależy od towarzyszących im szczegółów sytuacji. Istotne są również drzwi z małymi oknami, ale instaluje się je tylko wtedy, gdy między lądowaniem publicznym a samym mieszkaniem jest bezpieczna przestrzeń.

Pin
Send
Share
Send
Send