Panele elewacyjne pod kamień Naturalne i sztuczne, dzikie i rubinowe, metalowe i plastikowe powłoki do podłoża - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Panele przednie: kamień lub imitacja (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Fasada domu jest jego twarzą, a każdy właściciel chce, aby był piękny, ale estetyka nie jest jedynym wymogiem, materiał wierzchni musi być niezawodny.

Opcje okładzin

Tradycyjnie są to cegły, gruzy lub inne podobne materiały, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nowe technologie rozszerzyły listę kompozycji odpowiednich dla takich funkcji. Jest czasami tańszy, ale praktycznie nie do odróżnienia pod względem wyglądu i wydajności, sztuczny analog, na przykład popularny spalony kamień. Jeszcze bardziej przystępne plastikowe płytki elewacyjne, z powodzeniem imitujące nawet najbardziej szlachetne rasy. Wybierz z czego.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-2

Kamień naturalny

Prawdziwy kamienny dom często pozostaje niemożliwym marzeniem. Panele elewacyjne z kamienia naturalnego również nie są tanie, ale mają tak wiele zalet, że wielu pozwala sobie na taki luksus.

Jako materiał budowlany kamień naturalny ma wady i zalety. Zalety:

 • Przyjazny dla środowiska, ponieważ jest wydobywany w naturalny sposób, a następnie bez żadnej poprawy.
 • Trwałe, o prawie wiecznym życiu.
 • Odporny na wilgoć, temperaturę, słońce, ogień.
 • Estetycznie więc atrakcyjna nie wymaga dodatkowego przetwarzania.
 • Wyłącznie: dwa identyczne okazy naturalne nie istnieją.

Wady: wysoka cena, potrzeba profesjonalnej stylizacji.

Z tej kategorii są najbardziej popularne kwarcytony i dziki kamień, granit, marmur. Pierwsze dwa są wykorzystywane w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, reszta jest w zapotrzebowaniu na budynki publiczne.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-5


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-6

Oblicowanie odbywa się w kilku etapach:

 1. Ściany są otynkowane.
 2. Płytki są układane tak, jak zostaną zainstalowane na powierzchni: pozwoli to wykonać zadanie lepiej i szybciej.
 3. Roztwór lub klej nakłada się na tył fragmentu. Płytka powinna być nałożona na powierzchnię, naciskając jak najściślej i ściśle.
 4. W przypadku podstawy zaczynają układać się od dolnych i górnych rzędów, dzięki czemu krawędź jest idealnie płaska, a następnie wypełnia pozostałą przestrzeń. Na ścianach - na górze, aby płynący klej nie plamił dolnych rzędów.
 5. Szwy są wypełnione cementem, aby uniknąć pustek. Aby uzyskać najbardziej estetyczny wygląd, szwy są lekko zagłębione.

Podczas pracy, zwłaszcza w segmencie cokołu, większe elementy mają niższe stopnie. W przypadku okładzin pobiera się kamienie o grubości do 2 cm, a najmocniejsze fragmenty układa się w rogach.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-9


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-10

Sztuczny kamień

Jeden z najbardziej popularnych w tym segmencie, chociaż jest to naprawdę sztuczny materiał. Ma jednak wiele zalet w działaniu, jest wielokrotnie tańszy niż naturalny, łatwiej jest pracować. Na zewnątrz trudno jest odróżnić próbkę stworzoną przez człowieka i na przykład prawdziwy kamień z gruzu. Pod względem właściwości i ceny jest to złoty środek między materiałem naturalnym a tworzywem sztucznym.

Materiał ten składa się z cementu, piasku kwarcowego, gliny ekspandowanej, kawałków kamienia naturalnego, dając siłę.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-11


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-12

Panele przednie są wykonane ze sztucznego kamienia przez odlewanie wibracyjne: forma jest wypełniona roztworem, a wibracja oddziela frakcje ciężkie i lekkie. Pigment wprowadza się do mieszaniny natychmiast lub podczas wytwarzania. W związku z tym fragment jest malowany całkowicie lub tylko z góry, ale w obu wersjach uzyskuje się piękne okazy dekoracyjne, trwałe, mocne, odporne na klęski żywiołowe.

Istnieje kilka rodzajów, różniących się charakterystyką, zakresem zastosowania, metodą produkcji. Biały kamień wygląda szczególnie elegancko i uroczyście. Jest stosowany w projektowaniu ścian, ale nie w bardzo zanieczyszczonej podstawie.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-14


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-15

Aglomeraty

Kruszywo i klejone marmurem z żywicy poliestrowej, wapienia i innych kamieni sprawiają, że są trwałe, odporne na mróz. Z powodzeniem imitują dobre rasy. Jednak zużyj się, słabo oprzyj się „chemii”. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wypełniacz. Na przykład kwarcyt daje wytrzymałość porównywalną do granitu ceramicznego.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-16


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-17

Kamień kwarcowy

Mogą samodzielnie licować elewację. Dla właściwości mechanicznych i trwałości jest lepszy niż kamień naturalny. Odporność na ciepło, twardość na czwartym miejscu. Jest łatwy w obróbce, możliwe jest cięcie diamentowymi tarczami, jednak polerowanie w domu jest wykluczone.

Spalony kamień może być w odcieniach terakoty lub szkarłatu, rysunkach, plamach, galtovanach, czyli miękkich konturach.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-18


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-19

Montaż

Mocna równa podstawa tynkowana lub betonowa nie wymaga przygotowania. W innych przypadkach potrzebujesz izolacji, wzmocnienia, tynkowania. Proces wykańczania jest prostszy niż wymagany, na przykład w przypadku kamienia naturalnego. Istnieją dwa sposoby:

 • Mokro Panele są przymocowane do zagruntowanej ściany za pomocą kleju budowlanego. Możesz pracować w temperaturze od +5 do + 25 ° C, w przeciwnym razie nie wyschnie. Pod wpływem ciepła ściany i materiał są zwilżane przed zastosowaniem roztworu. Płytka dobrze naciska, tak że nie ma powietrza pomiędzy podłożem a klejem. Szwy są ścierane.
 • Zawiasowa fasada. Materiał nie jest przymocowany do ściany, ale do ramy zawieszenia, która jest ocynkowana lub ze stali nierdzewnej. W rezultacie powstaje szczelina powietrzna między ścianą a materiałem. Może być częściowo wypełniony izolacją termiczną.

Szanse na ożywienie elewacji, która bardzo przypomina kamień. Jeśli pozwalają na to środki, lepiej jest wybrać materiał naturalny, na przykład kamień dziki lub gruz, ale sztuczne analogi nie są gorsze we właściwościach. Dom będzie solidny i dobrze zabezpieczony.


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-20


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto-21


fasadnie-paneli-kamen-ili-imitaciya-22-foto.jpeg">

Obejrzyj film: Podłączenie kabli obudowy do płyty głównej. . (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send