Panele elewacyjne do wykończenia zewnętrznego domu, tworzywa sztucznego i metalu z izolacją, betonu i pcv, wszystkie specyfikacje, opcje licowania, plusy i minusy wszystkich typów, instalacja - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Panele elewacyjne: główne typy i cechy instalacji (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Podczas pracy na zewnątrz budynku wielu klientów stara się unikać pracy na mokro. Zwiększają czas budowy, nie zawsze spełniają wymagania jakości. Nic dziwnego, że w ostatnim dziesięcioleciu panele fasadowe do dekoracji wnętrz z różnych materiałów stały się bardzo popularne. Stosowane są w systemach elewacji wentylowanych, służących do dekoracji ścian i cokołu, frontonów i gzymsów.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto.jpeg">


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto

Główne typy paneli przednich

Producenci aktywnie wykorzystują klasyczne i nowoczesne materiały w produkcji. Dzięki temu regularnie pojawiają się nowe typy paneli elewacyjnych, które służą do wykańczania obiektów o różnym przeznaczeniu. Najpopularniejsze typy produktów to:

 • gładkie panele przednie z PCV;
 • ocynkowane panele stalowe pokryte poliestrem;
 • kompozytowe panele przednie z okruchami z kamienia naturalnego;
 • termoprzewody z okładziną klinkierową;
 • Płyty betonowe.

Wszystkie te typy paneli elewacyjnych są wykorzystywane do wykładania nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, budynków przemysłowych.

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji metalu wytwarzają takie materiały jak metalowe panele elewacyjne pokryte poliestrem. Mogą mieć gładką lub rowkowaną powierzchnię, połączenie blokowane zapewnia łatwy i szybki montaż. Podstawą stalowych paneli jest ocynkowany metal o grubości 0,5-0,7 mm, charakteryzujący się długą żywotnością.

Powłoka polimerowa nałożona na cynkowanie nie tylko chroni metalowe panele przed uderzeniami mechanicznymi, ale także nadaje mu kolor. Asortyment głównych producentów polimerowych paneli elewacyjnych 12-15 podstawowych kolorów, a także możliwość zamówienia produktów w dowolnym odcieniu z katalogu RAL.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-3


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-4

Gdzie są panele elewacyjne ze stali ocynkowanej z ochronną warstwą polimerową? Ten materiał można bezpiecznie nazwać jednym z najbardziej wszechstronnych, jest używany:

 • w obliczu fasad sklepów;
 • kiedy kończę pawilony;
 • do segregowania okapu dachowego;
 • do wykańczania szczytów dachów dwustronnych i wielostronnych;
 • do zewnętrznych i wewnętrznych stacji serwisowych, myjni samochodowych, stacji benzynowych;
 • do segregowania pylonów;
 • w obliczu fasad domów wiejskich;
 • w budowie dużych centrów handlowych i sportowych.

Długość paneli można zamówić w fabryce, osiąga ona 6 metrów, co znacznie ułatwia pracę na obiektach o dowolnej skali.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-5


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-6

Stalowe panele elewacyjne mają wiele zalet:

 • rozsądna cena;
 • prosta instalacja;
 • mała waga;
 • możliwość instalacji pionowej i poziomej;
 • długa żywotność;
 • biostabilność;
 • prosta opieka.

Pod drzewem produkowane są metalowe panele, imitujące nie tylko wzór i odcień tekstury, ale także relief powierzchniowy. W przeciwieństwie do gresu porcelanowego, do montażu przednich paneli tego typu nie jest wymagany gruby profil stalowy i specjalne zaciski. Podczas wykańczania małych budynków stosowane były niedrogie elementy do suchej zabudowy i śruby do metalu.

Bardzo często wykończenie płyt elewacyjnych odbywa się równolegle z izolacją. Takie systemy są nazywane fasadami wentylowanymi, wełną bazaltową, ekstrudowaną pianką polistyrenową, piankowym tworzywem sztucznym i innymi materiałami stosowanymi jako izolacja termiczna. Wykorzystywane są przy odbudowie domów drewnianych, pomieszczeń przemysłowych i przy budowie nieruchomości komercyjnych. Budynki z wentylowanymi fasadami stają się ciepłe, a niska waga pozwala to robić bez wzmacniania fundamentów.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-7


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-8

Kompozytowe panele elewacyjne

Panele do domu ze stali ocynkowanej z powłoką polimerową, wielu deweloperów uważa za nieistotne. Wadą materiału z ich punktu widzenia jest mała gama kolorów, monochromatyczny i techniczny charakter powierzchni. Uczynienie ich cieplejszymi pozwoliło na zastosowanie okruchów z kamienia naturalnego. To zmieniało kolory, eliminowało monochromatyczność, czyniło powierzchnię bardziej teksturowaną. Takie panele mogą być wykorzystywane do dekoracji zewnętrznych budynków mieszkalnych, podczas gdy fasada będzie przypominać powierzchnię tynku dekoracyjnego. Różnica będzie znacząca - długa żywotność i niskie koszty eksploatacji przyciągają nabywców do paneli kompozytowych.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-9


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-10

Plastikowe panele przednie

Plastikowe panele przednie są zobowiązane przez popularność do niskich kosztów. Wykonane są z PVC, mogą być gładkie, rowkowane, mają teksturowaną powierzchnię. Najpopularniejszym rodzajem paneli tego typu była siding winylowy, imitujący wykończenie deski statku. Jest aktywnie wykorzystywany w dekoracji starych drewnianych domów, pawilonów ogrodowych, małych domków. Materiał ten ma małą wagę, nie obciąża fundamentu i konstrukcji nośnych.

Dekorowanie domu panelami elewacyjnymi często odbywa się równolegle z izolacją. W tym przypadku nie wszyscy potencjalni klienci są zadowoleni z faktu, że materiał okładzinowy jest plastikowy lub metalowy. Z tego powodu pojawiły się takie produkty jak panele elewacyjne z izolacją wykończoną płytkami klinkierowymi, kamieniem sztucznym i naturalnym. Materiał ten stanowi silną konkurencję nie tylko dla gresu porcelanowego, ale także dla cegły licowej.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-15


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-16

Płyty z granitu, cementu włóknistego i sztucznego kamienia

Podczas budowy wiejskich domów częściej używa się przednich paneli pod drzewem, rozwiązanie to pozwala idealnie dopasować domek do otaczającego krajobrazu. Podczas budowy budynków w mieście preferowane są panele elewacyjne pod kamieniem, ponieważ wyglądają bardziej solidnie i poważnie. Wykończenie budynków granitem ceramicznym jest bardzo popularne. Ten sztucznie stworzony materiał charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, trwałością i szerokim zakresem. Dom jest wykończony od zewnątrz panelami elewacyjnymi z gresu porcelanowego szybko i sprawnie dzięki systemowi profili i specjalnym mocowaniom. Producenci produkują płyty z gresu porcelanowego w różnych formatach, co umożliwia wybór materiału do piwnicy i ścian budynków o dowolnej skali.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-17


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-18

Niepalne betonowe panele elewacyjne z dodatkiem włókna szklanego zostały opracowane w Japonii. Stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są w stanie wytrzymać wysokie temperatury i mróz, nie blakną, nie korodują. Waga panelu jest niewielka, można go stosować w izolowanych elewacjach wentylowanych. Istnieją różne rodzaje tego materiału, w tym panele z marmurowym okruchem i fakturą pod naturalnym drzewem. Praktyczne panele elewacyjne wykonane ze sztucznego kamienia mają długą żywotność, a domy wykończone tym materiałem zawsze wyglądają atrakcyjnie.


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-19


fasadnie-paneli-osnovnie-vidi-i-osobennosti-montazha-21-foto-20

Wybierając panele, należy skupić się na ich właściwościach technicznych, kosztach i wyglądzie. Możesz wybrać materiał wykończeniowy elewacji budynku zbudowanego w dowolnym stylu architektonicznym.

Pin
Send
Share
Send
Send