Rośliny akwariowe niewymagające pływające i okrywowe, uprawy dla początkujących, pielęgnacja i reprodukcja, wzrost i karmienie, popularne i piękne gatunki żywe i sztuczne - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rośliny akwariowe: korzyści, troska, jak zacząć (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Uprawa roślin akwariowych - hobby, które może uzupełnić zwykłą pielęgnację akwarium i uczynić go bardziej zróżnicowanym i interesującym. Utrzymanie roślin akwariowych nie wymaga dużych inwestycji i wysiłków, ma relaksujący i ogólnie pozytywny wpływ na atmosferę panującą w akwarium.

Zalety roślin akwariowych

Oczywiście rośliny akwariowe - nie rzecz, bez której absolutnie niemożliwe. Możesz używać sztucznych odpowiedników, możesz zostawić akwarium puste i czyste, ale rośliny mają zalety, które spłacają wysiłek, aby je posadzić.


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-2

Estetyka

Jeśli wraz z rybami żyją bezpretensjonalne rośliny akwariowe, to znacznie zmienia ogólne wrażenie. Akwarium zaczyna wyglądać bardziej żywy, jak kawałek prawdziwej rzeki lub morza.

Rośliny akwariowe o długich łodygach wyglądają fascynująco, powierzchownie nadają się do zamieszkania. Ambulia, higrofilia, grot strzały - jest, z którego można wybrać.


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-5


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-6

Wskazanie

Choroby roślin akwariowych w większości przypadków zależą od stanu, w jakim znajduje się akwarium. Niezwykły kolor liści, dziury w nich, ogólna ospałość roślin wyraźnie sygnalizują, że coś jest nie tak, a jeśli nic się nie dzieje, może zacząć się śmierć ryby.

Warunki

Opieka nad roślinami akwariowymi wymaga wysiłku i czasu, ale w rezultacie można je podnieść, aby utrzymać akwarium przez długi czas. Ekosystem jako całość (możliwe jest łączenie w nim najbardziej różnorodnych roślin) będzie działał sprawnie i pozostanie w dobrym stanie, nawet jeśli przestaniesz go stale monitorować.

Sztuczne rośliny wymagają mniej wysiłku, ale korzyści z nich są zerowe, a kolor roślin akwariowych tego typu różni się na gorsze. O wiele bardziej rozsądnie jest żyć.

Aby zrozumieć, jak dbać o rośliny akwariowe, wystarczy przypomnieć sobie, co jest niezbędne do komfortowej egzystencji ich ziemskich braci. To jest:

Ziemia

Musi być gruboziarnisty. Ułożenie jest lepsze w grubej warstwie, aby rośliny mogły się zakorzenić. Dodane zostaną nawozy dla roślin akwariowych, a także stanie się gwarantem, że ryby nie wyrwą ich ani nie zjedzą. Rośliny zostaną posadzone w ziemi, należy to zrobić ostrożnie, wcześniej wykopując wystarczająco głęboką dziurę, aby korzenie mogły w niej leżeć bez zważania.

Nawozy

Dla roślin akwariowych, jak również dla ich ziemskich krewnych, ważne jest prawidłowe odżywianie. Nawozy pomagają rosnąć lepiej, chronić przed problemami z odpornością, wzmacniać korzenie. Musisz je robić raz w miesiącu, do samych korzeni.

Oświetlenie

Jeden z głównych niuansów utrzymania roślin akwariowych, ponieważ wszelkie organizmy żyjące dzięki fotosyntezie potrzebują światła. Stosowane są specjalne lampy. Jak często i jak długo je włączać, zależy od tego, które rośliny zostaną wybrane do akwarium. Wymagające światła wymagają dużo światła, naprzeciwko cieni.


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-9


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-10


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-11

Troska

Podobnie jak rośliny naziemne, rośliny akwariowe muszą być przycięte, aby nie były tylko niezrozumiałymi krzewami, ale pięknymi akcesoriami. Należy to robić ostrożnie, gdy rośnie, ewentualnie w porozumieniu z kolegami akwarystami.

Uprawa wymaga pracy: potrzebujesz nawożenia dla roślin akwariowych, lekka, ostrożna, musisz się upewnić, że wszystkie wysiłki nie zanegują choroby roślin akwariowych, ale mniej niż próba uprawy własnego ogrodu. Jeśli właściwe podejście do problemu, możesz uzyskać maksymalną przyjemność przy najniższych kosztach.

Bezpretensjonalne rośliny dla początkujących

Rośliny akwariowe dla początkujących różnią się od reszty łatwości pielęgnacji. Jeśli je posadzisz i zadbasz o nie, będą rosły szybko i gwałtownie - tak, że nawet jeśli chcesz je wydobyć, będzie to trudne.


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-12


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-13

Rodzaje roślin akwariowych są różnorodne i liczne, ale istnieją tylko dwie główne grupy, w których można je podzielić:

  • Rośliny akwariowe okrywowe mocno zakorzenione w glebie i rosną na niej - wśród nich roślina liści akwarium.
  • pływające rośliny akwariowe są na powierzchni wody cienką warstwą - najbardziej znaną z nich jest rzęsa wodna.

W zależności od zadań i upodobań, możesz wybierać je na różne sposoby, uzyskując wiele pięknych kombinacji, których nie można uzyskać za pomocą sztucznych roślin.


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-14


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-15

Najbardziej popularne rośliny dla początkujących.

Echinodorus

Tropikalna roślina bagienna z Ameryki Południowej. Uwielbia płytką glebę, dużą ilość nawozu organicznego. Echinodorus różni się od reszty ogromną różnorodnością: nawet w obrębie jednego gatunku jedno echinodorus z innego echinodorusa będzie się bardzo różnić. Tak bardzo, że osoba, która nie ma specjalnej wiedzy, nie może stwierdzić, że jest to na ogół echinodorus, a nie anubie, trawa cytrynowa, lyudwigia lub ambulia.

Anubias

Roślina przyzwyczajona do lasów tropikalnych. Ma gęste korzenie, praktycznie nie ma tułowia. Liście mają kształt połowy serca, oddzielając się od siebie kolejno. W naturze anubie zwykle wyrastają liście nad powierzchnią wody, ponieważ rozmnażanie roślin akwariowych tego typu w domu jest trudne. Anubias preferuje bogaty nawóz organiczny. Anubias czasami nawet kwitnie, ale zdarza się to częściej w szklarniach niż wśród amatorów.


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto.jpeg">


akvariumnie-rasteniya-preimushestva-uhod-s-kakih-nachat-20-foto-16

Roślina akwariowa Elodieus

W tłumaczeniu słowo „elodeya” oznacza „dżumę wodną”. Wynika to z faktu, że jest bardzo bezpretensjonalny w treści, jego łodygi mogą sięgać dwóch metrów, po osiedleniu się w akwarium jest mało prawdopodobne, aby go opuścił. Rozmnaża się bardzo szybko, wygląda jak długa łodyga, z której małe liście poruszają się w różnych kierunkach.

Trawa cytrynowa

W trawy cytrynowej proste duże liście, miękka zieleń na górze, srebrne dno. Łodyga Schizandry jest potężna, system korzeniowy silny, w akwarium przybiera wygląd krzewu, a jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca, przestaje rosnąć, nie tracąc atrakcyjnego wyglądu.

Lemongrass nadaje się do akwarium z rybami tropikalnymi.

Obejrzyj film: The Vietnam War: Reasons for Failure - Why the . Lost (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send