Łóżeczko dziecięce z bocznym wyjmowanym elementem, przedszkole, od 3 lat i nastoletnie, nadmuchiwane, przesuwne i transformatory z szufladami z szuflady - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżeczko dziecięce z bokami: bezpieczeństwo i słodki sen (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybierając łóżko dla dzieci, rodzice zwracają uwagę na przyjazność dla środowiska, rozmiar, wygląd i bezpieczeństwo produktu. Bezpieczeństwo zapewniają specjalne zderzaki, które są wyposażone w łóżeczka dla noworodków i łóżka dla starszych dzieci. Aby sen dziecka był słodki, ważne jest, aby wybrać odpowiednie łóżko z bokami, które będzie pasować do wieku i płci dziecka.

Dlaczego potrzebujemy zderzaków do łóżka dla dzieci?

Wysokie bariery w łóżeczku dla dziecka są niezbędne nie tylko jako środek bezpieczeństwa, ale także jako wsparcie, gdy zaczyna się wstawać i uczy się chodzić. Od drugiego roku życia łóżeczko dziecięce jest używane tylko dla reszty dziecka, a do gier dzieci potrzebują więcej miejsca. Od trzech lat, według ekspertów, dziecko potrzebuje bardziej „dorosłego” produktu, którym może być łóżeczko dziecięce z bokami.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-2

Dostępność zderzaków do łóżeczka dziecięcego jest naprawdę konieczna, nawet jeśli jest to łóżko dla dzieci. To może wyjaśnić znaczenie tego elementu łóżka:

 • Stwarza to pełne bezpieczeństwo dla dziecka. Jeśli dziecko śpi niespokojnie, zderzaki będą go chronić przed upadkami i urazami. Szczególnie ważne jest, aby łóżko piętrowe było wyposażone w wysokie boki, ponieważ ryzyko dla dziecka jest zbyt duże, aby spaść z dużej wysokości i spowodować znaczne szkody dla niego samego.
 • Zapewniony jest pełny i wygodny sen. Dzięki bokom łóżka nie „wyskoczy” materac, poduszka i koc.
 • Zapewnienie najwcześniejszego dziecka zasypiającego. Boki tworzą zamkniętą przestrzeń, która pozwala dzieciom nie rozpraszać się zewnętrznymi bodźcami z zanurzenia we śnie.
 • Istnieje możliwość stworzenia całego rytuału zasypiania dziecka, wiszącego na bokach każdego zdjęcia. Na przykład dziecko może opowiedzieć o swoich pragnieniach niedźwiedziowi na zdjęciu przymocowanym do obręczy.

Niektóre boki, które są wyposażone w łóżka dla dzieci od 2 lat, są wykonane w taki sposób, że można je wykorzystać jako półkę. Na niej możesz zorganizować książki do czytania przed snem lub zabawki, bez których dziecko nie może zasnąć.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-4


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-5

Jakie są zderzaki do łóżeczek?

Łóżka mogą być stałe i zdejmowane. Pod względem bezpieczeństwa, ustalone guzki, które są częścią całej struktury, są lepsze. Takie bariery mogą być małe, wystające ponad materac o około 5 centymetrów i mogą być znacznie wyższe, ale nie większe niż środek długości łóżka.

Zdejmowane zderzaki, które mają funkcję ochronną, są montowane w specjalnie zaprojektowanych wnękach lub przykręcane do łóżka. Lepiej jest kupować łóżeczka ze zdejmowanymi bokami w przypadku, gdy miejsce do cumowania wzrasta, aw przyszłości planowane jest usunięcie bariery dla dorosłego dziecka.

Również boki ochronne są wykonane z różnych materiałów. Może być miękka, twarda lub miękka, ale na twardej podstawie. Miękkie ogrodzenia są tkaninową podstawą, wewnątrz której znajduje się guma piankowa. Łóżeczko dziecięce z miękkimi bokami jest wykonane jako miejsce do spania dla dzieci do 1,5 roku - deski w takich łóżkach chronią dziecko przed uderzeniami, ale często te deski pełnią raczej funkcję dekoracyjną niż ochronną.

Ogrodzenia pełne wykonane są z tego samego materiału, z którego wykonana jest podstawa łóżka - może to być drewno, metal lub plastik. Aby zapewnić lepszą wentylację, lite boki nie są solidne, ale są wykonane lub z listew.

Minusem twardych boków jest to, że dziecko może uderzyć, więc najbardziej kompromisową opcją dla bezpieczeństwa i komfortu jest łóżko, w którym miękkie boki mają solidną podstawę. Takie ogrodzenia wykonane są z materiału, z którego wykonano łóżko, a na górze pokryte są tkaniną wypełnioną gumą piankową.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-6


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-7

Wszystkie łóżeczka są podzielone według wieku i płci dziecka. Występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Oto szopka z urządzeniami ograniczającymi oferowanymi dziś w sklepach meblowych.

Żłobek z boku

Jest to klasyczna wersja przeznaczona dla dzieci od urodzenia do trzeciego roku życia. Ogrodzenia w takim produkcie to wysokie listwy, na których za pomocą rzepów lub opasek mocują miękkie zderzaki. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa dziecku takie deski pełnią również funkcję ochrony przed przeciągami. Kiedy dziecko się starzeje, możesz usunąć kilka stojaków, aby sam mógł wejść na swoje łóżko.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-9


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-10

Tematyczne łóżko

Łóżka te są przeznaczone dla starszych dzieci (tych, które już skończyły 3 lata lub więcej) i są wykonane w zależności od płci dziecka. Mogą to być statki, samochody, samoloty dla chłopców lub różowe domy, zające, kwiaty dla dziewcząt. Najczęściej takie projekty są prezentowane przez pojedyncze łóżka z dwoma stronami. Granice w takich produktach działają nie tylko jako ograniczniki, ale także jako dodatkowe elementy dekoracyjne. Są takie łóżka z szufladami, w których można umieścić dowolne rzeczy i zabawki dla dzieci.

Łóżko piętrowe z bokami

Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla rodzin z dwójką dzieci. Drugi poziom jest przeznaczony dla nastolatka, a najmłodsze dziecko będzie spać na pierwszym poziomie, który może być również z wysokimi zderzakami, aby zapewnić ochronę.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-11


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-12

Łóżko na poddaszu

Ta wersja ma oryginalny design i wysoką funkcjonalność. Jest idealny do małych mieszkań, gdzie ważne jest racjonalne zlokalizowanie obszarów do nauki, snu i gier. Drugie piętro konstrukcji jest wykonane w postaci łóżka, a pierwsze piętro może mieć inne wypełnienie. Na przykład może to być dziecięca sofa z bokami, gdzie na pierwszym poziomie znajduje się piękna sofa, na której można oglądać telewizję, a drugie piętro to pełne łóżko, które musi być z ograniczeniem, aby dziecko nie spadło z wysokości.

Transformator

Takie produkty mogą przekształcić się w inny mebel. Na przykład złożony projekt jest wykonany w postaci szafki, a po rozłożeniu okazuje się nastoletnim łóżkiem z bokami. Lub chowane łóżko ukrywa się w specjalnym podium, którego powierzchnia może być używana do gier. Taka konstrukcja pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń dostępną w mieszkaniu, a jednocześnie wygląda oryginalnie i stylowo.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-13


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-14

Przesuwane łóżko

Jest to również wariant transformatora, w którym łóżko noworodka może przekształcić się w łóżko bardziej dorosłe, które jest wyposażone w deski, obniżone o połowę lub całkowicie usunięte. Taka „rosnąca” wersja przesuwanego łóżka pozwala zaoszczędzić pieniądze, kupując łóżko dla dziecka na wiele lat. Łóżka przesuwne mogą być całkowicie drewniane lub wykonane z litego drewna w połączeniu z miękkimi materiałami.

Rozwałkuj łóżko

Inny rodzaj transformatorów, który oszczędza miejsce. Ten projekt obejmuje dwa łóżka, z których jedno rozciąga się. Rozkładane łóżka dla dziewczynek i chłopców z tablicy - oryginalny projekt, który jest optymalny do nabycia dla dzieci, w którym dzieci żyją rok urodzenia lub ze znaczną różnicą wieku.

Przesuwane łóżko, tematyczne łóżeczko dziecięce od 3 lat z bokami, piętrowe łóżka dla nastolatków - wybór powinien być właściwy, co będzie kluczem do pełnego komfortowego wypoczynku dziecka.

Jak wybrać łóżko dziecięce z płotem?

Wybierając łóżeczko dla chłopców lub dziewcząt z bokami, należy zwrócić uwagę na następujące niuanse:

 • Produkt musi być wykonany z naturalnych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Najlepiej jest kupić łóżko wykonane z tablicy dla dzieci, mimo że ten projekt nie jest tani.
 • Drewniana konstrukcja z szufladami i bokiem nie powinna być pokryta lakierem lub farbą. Lepiej jest, jeśli łóżko jest polerowane.
 • Łóżko musi być dobrze wentylowane, co zapewnia konstrukcja regału. Lepiej jest wybrać dno nie ciągłe, ale z lamelami.
 • W meblu dla dzieci nie powinno być ostrych narożników. Lepiej jest, jeśli wszystkie drewniane powierzchnie są pokryte silikonowymi okładzinami.
 • Łóżko powinno być mocno zamocowane.
 • Mocowania przy konstrukcji powinny być mocne i niezawodne, aby miejsce do spania było bezpieczne dla dziecka.
 • Konstrukcja i kolor łóżka z boku powinny przyczyniać się do najwcześniejszego snu.
 • Łóżko powinno mieć rozmiar odpowiedni do wieku dziecka.

Jeśli przedszkole jest małe, bardzo ważna jest funkcjonalność projektu. Cóż, jeśli łóżko będzie wyposażone w szuflady, które można wysunąć, lub będą wykonane w postaci łóżka na poddaszu z wysuwanym stołem poniżej.

Wybierając łóżko dla dziecka, lepiej jest preferować miękkie boki wykonane na solidnej podstawie - nie pozwolą dziecku uderzać, a poza tym będą trwać dłużej.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-16


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-17

Łóżeczko dziecięce z bokami własnymi rękami: korzyści

Ponieważ meble dziecięce z naturalnego drewna są drogie, możesz zrobić dziecku łóżko ze zderzakami własnymi rękami. Stworzenie łóżeczka we własnym zakresie w porównaniu z opcją zakupu ma następujące zalety:

 • możliwość stworzenia ekskluzywnego modelu, który dzięki swoim rozmiarom i wzornictwu będzie idealnie pasował do wnętrza pokoju;
 • zaufanie do wysokiej jakości projektu - możesz być całkowicie pewien, że spód łóżka nie pęknie, a boki nie odpadną;
 • możliwość stworzenia projektu zgodnego z wysokością i ciężarem dziecka (długość łóżka powinna wynosić około 20 centymetrów więcej niż wysokość dziecka);
 • przyjemność tworzenia łóżeczka - możesz przyprowadzić dziecko do pracy i spędzić czas razem.

Aby stworzyć szopkę własnymi rękami, musisz wybrać niezbędne materiały, narzędzia i opracować rysunek oryginalnego produktu. Następnie możesz przejść bezpośrednio do produkcji struktur, które będą się podobać dziecku i zapewnią mu bezpieczny sen.


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-18


detskaya-krovat-s-bortikami-bezopasnost-i-sladkij-son-23-foto-19

Materiały i narzędzia do tworzenia łóżeczka dziecięcego

Przed zakupem niezbędnych materiałów i narzędzi należy wziąć pod uwagę cały proces tworzenia mebli. Lepiej wykonywać prace nie w domu, ponieważ w procesie tym powstanie dużo trocin i pyłu, co jest bardzo trudne do pozbycia się.

Z materiałów należy kupić panele meblowe z litego drewna, narożniki aluminiowe, wkręty samogwintujące różnych rozmiarów, kółka do wysuwanych szuflad, podstawę kratową dla koi (można użyć arkusza dobrej sklejki). Z narzędzi wymaganych szlifierka, wiertarka, wyrzynarka elektryczna. Do obróbki narożników i cięć wymagany jest papier ścierny, a dla gotowego łóżeczka dziecięcego konieczne jest wybranie wysokiej jakości materaca - lepiej jest, gdy jest on ortopedyczny. Aby dopasować rozmiar łóżka i materaca, lepiej jest najpierw kupić materac, a dopiero potem przejść do projektu.

Po określeniu rozmiaru i wyglądu łóżka należy wykonać rysunek produktu. Lepiej jest wybrać gotowe rysunki łóżek ze zdjęciami krok po kroku z Internetu, które pomogą szybko stworzyć optymalny projekt. Proces wykonywania łóżeczka dziecięcego z bokami odbywa się w następującej kolejności:

 1. Na tablicach tablicy zaznacza się ołówkiem łupkowym (w przypadku linii źle wyłożonych można go prać za pomocą detergentu). Boki i zagłówek są oznaczone.
 2. Wyrzynarka wycina wszystkie detale łóżka. Cięte krawędzie są uszczelnione taśmą papierową.
 3. Za pomocą improwizowanych środków (na przykład okularów) na zagłówku i bokach rysuje się złożone elementy.
 4. Wzdłuż długości otaczających narożników wycina się narożniki aluminiowe, w których wierci się otwory na wkręty samogwintujące.
 5. Narożniki są przykręcone do spodu boków, dzięki czemu podstawa koi znajduje się na nich. Jednocześnie narożniki zwiększą wytrzymałość produktu.
 6. Wykonane otwory dekoracyjne są przetwarzane papierem ściernym. Musisz też iść z papierem ściernym na ostrych rogach.
 7. Wszystkie szczegóły łóżka są zapięte. Do tego celu służą wkręty samogwintujące, ale o wiele lepiej jest użyć specjalnych opasek do tych celów.
 8. Szuflady są zmontowane. Najlepszą opcją jest produkt z dwiema szufladami: jedna składa się z pościeli, a druga - z zabawek.

W razie potrzeby wykonaj małe nogi do łóżka. Materac kładzie się na gotowej konstrukcji - meble dziecięce są gotowe i mogą być „przetestowane” przez dziecko. Cięcia materiałów nie można zrobić w domu i zamówić w sklepie, gdzie te materiały zostaną zakupione. Najważniejsze jest zapewnienie wszystkich niezbędnych pomiarów niezbędnych części.

Pin
Send
Share
Send
Send