Cóż, w dziale Dacha, w budownictwie i projektowaniu, jak tworzyć i dekorować rękoma, jak wybrać miejsce, kopać i układać, piękne pomysły projektowe - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Cóż w kraju: nowoczesne pomysły projektowe i aranżacyjne (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


U ludzi dalekich od rolnictwa i nie posiadających daczy studnia na tym miejscu jest związana tylko ze starożytną strukturą w opuszczonej wiosce. Jednak nowoczesne studnie w ogrodzie mają bardzo reprezentacyjny wygląd. Są instalowane na różne sposoby, a przeznaczenie tych budynków nie ogranicza się do pozyskiwania wody.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-2

Odwiert w miejscu jest częścią struktury odwadniającej. Takie komunikaty są wykorzystywane w domkach o wysokim przepływie wód gruntowych lub na glebach, które zatrzymują ciecz (glinę). Okablowanie odwadniające pomaga usunąć nadmiar wody z ziemi i zapobiec debacie na temat systemów korzeniowych roślin. Plastikowe studzienki do dawania są zamontowane w górnej części systemu i używane do monitorowania pełnoprawnej pracy komunikacji.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-5


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-6

Przed wybraniem miejsca na studnię należy wziąć pod uwagę, że powinna ona znajdować się w pobliżu strefy zużycia wody, ale nie bliżej niż 5 metrów od domu, a także w znacznej odległości od śmieci, hałdy obornika lub dołów kompostowych. Na terenach pochyłych znajduje się studnia nad źródłami zanieczyszczeń.

Rozmieszczenie studni w domku letnim najlepiej zrobić pod koniec zimy lub pod koniec lata. Zimą oczywiście trudniej jest wykonać pracę, ale zdarza się, że jest to jedyny odpowiedni czas.

Istnieje kilka technologii budowy studni w daczy.

Ta technologia jest zalecana dla obszarów o gęstym gruncie.

Szyb do montażu pierścieni betonowych jest natychmiast wydobywany na wymaganą głębokość (do warstwy wodonośnej) od początku do końca. Ponadto jego średnica powinna być o 10-15 cm większa niż średnica pierścieni ze zbrojonego betonu, które tworzą ściany odwiertu. Pierścienie są na przemian opuszczane do wykopanego szybu za pomocą wyciągarki. Aby zapewnić niezawodność, części są starannie mocowane. Pierścienie należy mocować za pomocą uchwytów, aby zminimalizować możliwe poziome i pionowe przesunięcia elementów. Jest to obowiązkowy wymóg, jeśli studnia w kraju będzie wyposażona w piaszczyste ziemie.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-9


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-10

Po instalacji szwy muszą zostać zamknięte. Połączenia w dwóch trzecich górnej części konstrukcji są uszczelnione szczeliwami (zaprawa cementowa, szkło ciekłe lub uszczelnienia hydrauliczne) Funkcjonalnym celem szczeliwa jest ochrona odwiertu przed wnikaniem wody gruntowej.

Szczelina między ścianami kopalni a konstrukcją jest wypełniona grubym piaskiem.

Zalety metody: kopanie jest wygodniejsze, gdy spotkasz głaz, możesz wykopać kamień, przymocować go linami i pociągnąć na powierzchnię.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-11


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-12

Wady: wymaga specjalnego sprzętu (kabel, blok, statyw, wciągarka). Podczas kopania ziemi średnica studzienki jest większa niż parametr pierścienia. Po zainstalowaniu projektu, szczelina między ścianami ziemi a pierścieniami jest wypełniona inną ziemią, która może się później przesunąć. Może to prowadzić do przemieszczenia pierścieni i zniszczenia studni. Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo zrzucenia ścian kopalni, zaleca się, aby wszystkie pierścienie zostały zainstalowane w ciągu 3 dni.

Eksperci nazywają tę metodę „na ringu”. Wskazane jest używanie go na luźnych glebach (żwir, piasek), ponieważ ściany kopalni w trakcie pracy będą się zmieniać i kruszyć. Jak sam dobrze kopać? Kolejność pracy jest prosta.

Górna warstwa ziemi jest usuwana zgodnie z rozmiarem średnicy pierścienia żelbetowego. Następnie musisz wykopać otwór na głębokość od 15 cm do 2 metrów (o ile pozwala na to podłoże). Pierścień jest ostrożnie wkładany w zagłębienie. Kolejne upadki w ziemię są wykonywane wewnątrz pierścieni (które zostaną obniżone pod własnym ciężarem). Po dotarciu do warstwy wodonośnej instalowany jest ostatni betonowy element, który nie jest całkowicie zakopany. Granice sąsiednich pierścieni są traktowane w taki sam sposób jak w metodzie otwartej - izolacja i uszczelnienie.

Ostatni etap każdej metody montażu konstrukcji - studnie projektowe. To najbardziej twórczy i twórczy proces. Aby uzyskać harmonijne połączenie obiektów z przestrzenią witryny, zaleca się wybór dekoru pasującego do zewnętrznej części domu.

Jak ozdobić studnię w kraju, każdy właściciel decyduje o sobie, ale nie powinniśmy zapominać, że jednym z celów domu dla studni jest ochrona zasobów wody przed opadami i owadami z gruzu spowodowanego przez wiatr.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-16


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-17

Tworzenie studni w kraju własnymi rękami może być realizowane w dowolnym stylu. Aby to zrobić, użyj odpowiednich materiałów i włącz własne poczucie stylu i wyobraźni:

  • Wiejskie motywy doskonale podkreślają wystrój kamienia / drewna. Naziemna część konstrukcji (kołpak) wykonana jest z litych bali w postaci czaszy (domu). Wspaniała imitacja domu z bali to czworokątny lub sześciokątny domek dla studni. A drewno lepiej robić tylko w dolnej części stojaka. A sam dach jest wykonany z materiału tego samego typu z pokryciem domowym. Platforma z kostki brukowej wokół szczytu głowy zakończy proces rafinacji terenu i ułatwi odprowadzenie wody. Dla wygody transfuzję wody w wiadrze można zainstalować na niskiej ławce. Jeśli okolica jest dalej zagospodarowana kwiatami „wioski” (petunie, nagietki), otrzymasz przytulną i dobrze wyposażoną strefę relaksu;
  • wykończenie studni w kraju o japońskim charakterze polega na wykorzystaniu naturalnego drewna, dużych kamieni. Wschodni charakter projektu nada specjalnemu kształtowi dachu - z obrzeżami uniesionymi na krawędziach. Aby zrobić dach podobnie, pomoże miękka dachówka. Piękne evergreeny (sosna górska, jałowiec, tuja) będą wspierać japoński nastrój;
  • Jak wyposażyć studnię w kraju, zbudowaną w nowoczesnym stylu? Łatwy i prosty, wystarczy nadać nowoczesność poszczególnym elementom konstrukcji. Betonowy pierścień końcówki może być ozdobiony płytkami, dach można przymocować z poliwęglanu. Kute stojaki do bram i dachów będą wyglądać nietypowo.

Czasami są domki, w których dom jest zaprojektowany i urządzony w stylu rosyjskim, a wystrój krajobrazu jest zgodny z japońskim kierunkiem. Jak wybrać wystrój? W takich przypadkach powinieneś zacząć od lokalizacji studni: w pobliżu domu wybierz dom dla studni, organicznie uzupełniając główną strukturę. Jeśli studnia jest „zagubiona” na stronie - stwórz dobrze zaprojektowany projekt na stronie, który pasuje do krajobrazu.

Nie wszystkie domki i domy potrzebują dodatkowego / zapasowego źródła zaopatrzenia w wodę, ale wielu miłośników wiejskiego wypoczynku chciałoby mieć ozdobną studnię na miejscu jako istotny atrybut wiejskiego, niespiesznego i wygodnego stylu życia.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-19


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-20

Przed zainstalowaniem takiego projektu pożądane jest określenie, gdzie lokalizacja jest odpowiednia. Pożądane jest natychmiastowe wybranie stylu elementów i szczegółów struktury.

Dekoracyjna studnia nie zapewnia obecności w naturalnym źródle wody, ale nie należy ograniczać się wyłącznie do funkcji dekoracyjnej. Pod domem dla studni można ukryć wszelkie łączniki / włazy, pojemnik do zbierania wody deszczowej.

Świetnym pomysłem jest wyposażenie dekoracyjnego projektu w nocne oświetlenie, które może być częścią systemu oświetlenia witryny. Lub jako opcja wykonania ozdobnego studni jako niezależnego, ciekawego, oświetlonego w nocy obiektu.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-21


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-22

Aby studnia w działce ogrodowej miała harmonijny wygląd, musi wspierać cechy stylistyczne ogrodu. W tym przypadku wygrana-wygrana polega na ułożeniu studni w daczy z materiałów budowlanych pozostawionych po budowie głównego budynku lub niektórych budynków.

Zasadniczo nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z wystroju. Zarówno stare opony, jak i szlachetne kamienne mury w stylu średniowiecznym wyglądają kreatywnie.

Luksusowy pomysł - wykorzystanie studni do układania klombów. Kompaktowe struktury ozdobią niskie kwiaty, a pnącza doskonale uzupełnią solidne dekoracyjne studnie.


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-23


kolodec-na-dache-sovremennie-idei-oformleniya-i-obustrojstva-27-foto-24

Jak określić, która jest lepsza: studnia lub studnia

Własne źródło wody na miejscu - naturalne pragnienie każdego mieszkańca lata. Nowoczesne metody technologiczne oferują dwa warianty wydajności snów: studnię lub studnię. Tylko ważąc zalety i wady można uzyskać przybliżone wyobrażenie o tych strukturach i zdecydować, co wybrać.

Pin
Send
Share
Send
Send