Rzemiosła z jedwabnych i satynowych wstążek, piękne kwiaty luzem, jak zrobić prostą biżuterię dla początkujących - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rzemiosła ze wstążek: od romantycznych łuków po wykwintne haftowane obrazy (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Główną cechą taśm jest to, że początkujący mistrzowie nie wymagają użycia specjalnych materiałów i umiejętności do tworzenia uroczych i interesujących przedmiotów. Ponadto wstążki idealnie komponują się z innymi elementami dekoracyjnymi - koralikami, koralikami. Możesz zacząć tworzyć prostymi formami, stopniowo zwiększając umiejętności i umiejętności.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-2

Rękodzieło DIY to wyjątkowe produkty, które nie tylko przekazują nastrój szwaczki, ale także pokazują jej kunszt i artystyczny smak. A zastosowania taśm są świetne. Na początek możesz spróbować zdobyć łuk - najbardziej popularną i popularną formę.

Czy będzie miejsce na wykwintne i delikatne łuki we współczesnym świecie, gdzie panuje surowy styl i strój biznesowy, a romantyzm jest zapomniany stopniowo i idzie w cień? Jednak rozglądając się, dostrzegasz łuki we wzorach i detalach: na paczkach świątecznych, na dotykanych ogonach i warkoczach dziewcząt, na ozdobach stołów weselnych. Każdy łuk różni się delikatnością i pięknem gładkich linii. A co może być bardziej eleganckiego niż bujne białe łuki na schludnych fryzurach małych uczennic? Jak zrobić łuki wakacyjne na własną rękę? Proste, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-5


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-6

Materiały i narzędzia do pary łuków:

  • 2 metry taśmy z kapronu o szerokości 8 cm;
  • 1-2 metry satynowej taśmy o szerokości 5 cm;
  • 3-4 metry najwęższej wstążki satynowej (około 3 mm);
  • zapalniczka lub świeca, igła i nić;
  • nożyczki i 2 opaski do włosów.

Wstążka nylonowa jest cięta na odcinki o długości 50 cm (otrzymuje się cztery części), a szeroką satynową tasiemkę tnie się na cztery długości po 30 cm.

Dwa paski kapronu są montowane wzdłuż nici. Ściegi wykonuje się w środku segmentów, zachowując odległość 0,5 cm. Montaż jest stałym węzłem. Okazuje się dwa „baloniki”.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-9


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-10

Końce szerokiej tasiemki satynowej składają się na środku z zakładką (około 1 cm) i szyją małymi szwami. Gwint jest dokręcony, owinięty wokół środka kilka razy i zabezpieczony węzłem. W ten sposób powstają wszystkie cztery satynowe kokardy. Upewnij się, że błyszcząca strona taśmy była na zewnątrz. Tworzą krzyż dwa łuki i szyte w środku.

Końcowy montaż: na satynowych krzyżujących się kokardkach wkładają nylonowy okrąg z oczkami i mocują kulę, zmontowaną najpierw od góry. Szczegóły można skleić za pomocą termogunu, ale bezpieczniej jest szyć nicią. Do dolnych satynowych kokardek wszyta jest elastyczna taśma.

Możesz elegancko udekorować opakowanie prezentowe podobnymi małymi rzemiosłami w postaci kokardek. Łuki satynowe i błyszczące wstążki są zawsze świetną ozdobą choinek, bukietów.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-11


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-12

Miękka biżuteria

Broszki w stylu boho są zbierane z delikatnych kwiatów i pąków. Te lekkie, przewiewne i piękne rękodzieło doskonale uzupełniają stroje wiosenne i letnie. Dekoracje harmonijnie podkreślają naturalność garderoby z lnu lub bawełny. Kreatywne denimowe kwiaty będą wyglądać stylowo na jasnych ubraniach młodzieżowych. Godne uwagi jest to, że dla rzemiosła można używać zarówno jedwabnych wstążek, jak i pasków tkaniny.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-13


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-14

Zajmie to:

  • trzy wielobarwne paski tkaniny o szerokości 3-4 cm i długości do 30 cm;
  • filcowe szpilki i szpilki do broszek;
  • koronkowy warkocz, koraliki, koraliki, jedwabne wstążki;
  • opalarka.

Pasek tkaniny jest składany wzdłuż długiego boku w sekcjach. Jeden koniec przywiązany jest do zgrabnego, zwartego węzła. Taśma jest skręcona w wiązkę, zaczynając od pakietu. Cewka jest stopniowo nawijana. Tworzy okrąg, który jest przymocowany za pomocą szpilek igłowych. Wraz ze wzrostem koła, szpilki perekalyvayutsya. Powstają kwiaty, które następnie układa się w formie trójkąta na kawałku filcu. Kreda konturowa kwiatu i wycięta. Kwiaty termogunowe przyklejają się do podstawy filcu.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-17


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-18


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-19

Kwiatowe wstążki fantazyjne

Haft wstążkowy to najpopularniejszy rodzaj robótek ręcznych. W czasach starożytnych sztuka ta była przywilejem arystokratycznej szlachty. Dziś każda kobieta może ozdobić swoje rzeczy wykwintnym haftem.

Dzięki jedwabnym wstążkom, obszerne obrazy można podziwiać godzinami. Wspaniała gra brokatu na jedwabnej tkaninie tworzy gładkie przejścia odcieni. Kwiaty z wstążek mogą ozdobić nie tylko haft, ale także akcesoria, rzeczy.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-20


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-21

Do produkcji małego kwiatu wystarczy 90 cm wstążki o szerokości 6,5 cm, nici z igłą. Taśma wzdłuż długości składa się na pół (niewłaściwa strona wewnątrz). Tkanina jest zmiatana. Pierwsze ściegi są wykonane ukośnie, a następnie - wzdłuż brzegu. Zakończ również pod kątem. Zakleszczenie taśmy, ale nie ciasno. Na jednym końcu wstążki tworzy się mały pączek i mocuje się go kilkoma szwami. Reszta paska obraca się wokół pąka i ściegu. Podczas nawijania nie zapomnij uformować centrum i skoryguj spiralne linie, aby kwiat wyglądał naturalnie. Koniec taśmy jest starannie przymocowany, aby nie doszło do pęknięcia.


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-22


podelki-iz-lent-ot-romantichnih-bantov-do-iziskannih-vishitih-kartin-24-foto-23

Te kwiaty pięknie ozdobią opaskę do włosów, która może być doskonałym dodatkiem na imprezę tematyczną, wesele. Takie wyroby z satynowych wstążek podkreślają kobiecość i nadają uroku każdemu obrazowi.

Pin
Send
Share
Send
Send