Hozblok dla Cottage Metallic, Wooden, Plastic or Decking, projekty wiaty z altaną, prysznicem i toaletą, jak zrobić składaną konstrukcję z rękami z bloków lub Bruce - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Hozblok za: ergonomię życia na wsi (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pierwsza rzecz, która sprawia, że ​​każdy właściciel gruntu po zakupie i papierkowej robocie - tworzy tymczasowy budynek. Do przechowywania narzędzi, odzieży roboczej potrzebna jest tymczasowa kobieta. Budowniczowie mogą w nim mieszkać. Po wybudowaniu głównego mieszkania tymczasowy dom można zmienić jako szopę na sprzęt wiejski, narzędzia, wannę, łazienkę z prysznicem i toaletą, altanę. Wielu właścicieli ziemskich zamiast kilku różnych budynków na miejscu woli łączyć wszystkie budynki pod tym samym dachem, tworząc hozblok. W ten sposób oszczędzasz materiały i miejsce na stronie.


hozbloki-dlya-dachi-ergonomika-zagorodnoj-zhizni-20-foto


hozbloki-dlya-dachi-ergonomika-zagorodnoj-zhizni-20-foto-2

Podczas budowy obiektu brana jest pod uwagę jego lokalizacja na miejscu i wygląd domu. Pożądane jest, aby były ze sobą w harmonii, wtedy cały domek będzie wyglądał pięknie.

Budynki rolnicze są bardzo popularne wśród letnich mieszkańców. Są niedrogie, łatwe do zrobienia własnymi rękami, do demontażu i ponownego montażu w innym miejscu, możesz ponownie wyposażyć gotowy budynek w razie potrzeby, robiąc warsztat ze schroniska, garaż z szopy, łaźnię z ciepłego domu.


hozbloki-dlya-dachi-ergonomika-zagorodnoj-zhizni-20-foto-5


hozbloki-dlya-dachi-ergonomika-zagorodnoj-zhizni-20-foto-6

Hozblok z drewutniami do dawania jest przydatny każdemu, kto używa pieca opalanego drewnem, grilla lub grilla.

Pomieszczenie gospodarcze może być zbudowane z metalu, drewna, plastiku. Wybór materiałów zależy od tego, jak będą z niego korzystać później. Część budynku można pozostawić otwartą, a następnie wyposażyć ją w werandę lub altanę z blokiem dla daczy.

Zalety budynku dwupiętrowego

Jeśli na działce nie ma wystarczającej ilości miejsca, wychodka może być dwupiętrowa. Istnieje wiele opcji:

 • na parterze znajduje się sauna, a na drugim piętrze pokój gościnny;
 • garaż na parterze i wykop w piwnicy. Jeśli studzienka inspekcyjna jest dalej pogłębiona i betonowana, otrzymasz magazyn warzyw niezbędny każdemu mieszkańcowi lata;
 • w kotłowni w piwnicy, warsztat - na ziemi.

Jeśli planuje się umieszczenie toalety i prysznica w bloku użytkowym, konieczne jest wcześniejsze przemyślenie, w jaki sposób odpompowane zostaną ścieki, ponieważ konieczne będzie zapewnienie, że specjalny pojazd jedzie do studni.

Dogodnie kątowy układ hozblok: w jednej części budynku prysznic i toaleta, w części środkowej - pomieszczenia gospodarcze, po drugiej stronie - garaż lub otwarty ganek.

Jeśli planujesz kąpiel w bloku energetycznym, zazwyczaj wybierasz cegłę lub drzewo w formie pręta lub kłody. Nadaje się również do konstrukcji ramy wanny. Drewno, w przeciwieństwie do żelaza lub plastiku, zachowuje ciepło znacznie lepiej, więc jeśli korzystasz z pokoju w zimnej porze, powinieneś go wybrać.

Grzejnik lub piec wystarczą do ogrzewania hozblocka zimą z pręta lub kłody, potrzebna jest dodatkowa warstwa izolacji do 100 mm w konstrukcji ramy. Ogrzany hozblok za dawanie nie wydaje dużo energii elektrycznej, kosztem niewielkich rozmiarów szybko się nagrzewa.

Drewniana konstrukcja wygląda znacznie lepiej niż żelazo lub plastik, zachowuje swój mikroklimat i nie nagrzewa się zbytnio w cieple.

Metalowy budynek gospodarstwa ma wiele zalet:

 • niska cena;
 • bezpieczeństwo pożarowe;
 • łatwość instalacji;
 • długa żywotność;
 • nie interesujące dla gryzoni;
 • nie boi się zmian temperatury;
 • nie wymagają specjalnej opieki.

Pokryty profesjonalną podłogą w tonacji budynku głównego, budynek idealnie pasuje do ogólnego krajobrazu.

Hozblok z metalu reprezentuje ramę skręconą lub spawaną z metalowego profilu i narożników. Wykończenie zewnętrzne - profilowane. Wewnątrz konstrukcji obszyta jest klapą, sklejką, arkuszami OSB. W razie potrzeby można go ogrzać warstwą wełny mineralnej.

Hozblok z tworzywa sztucznego - jeszcze bardziej budżetowa konstrukcja w porównaniu z metalem. Z minusów - niska siła. Konstrukcja z tworzywa sztucznego musi być chroniona przed wstrząsami i otwartym płomieniem. Taka struktura może być zakupiona w postaci zestawu części, które są ze sobą połączone. Pomimo swojej taniej zalety konstrukcji z tworzyw sztucznych są liczne:

 • łatwy w montażu;
 • łatwy do czyszczenia;
 • w razie potrzeby budynek można łatwo przenieść w inne miejsce;
 • można dopasować kolor;
 • nie potrzebuje malowania;
 • nie ma kosztów dla fundamentu, wystarczy wyrównać powierzchnię przyszłej podłogi;
 • nigdy nie rdzewieje.

Budynki z tworzyw sztucznych są zwykle używane jako magazyn zapasów. Wygodne jest również wyposażenie ich w toaletę i prysznic, ponieważ plastik jest łatwy do czyszczenia i dezynfekcji. Nie gnije z powodu wysokiej wilgotności. Wyłaniająca się pleśń jest łatwa do usunięcia, ponieważ nie zjada. Plastikowy hozblok pod salonem nie nadaje się ze względu na niską przepuszczalność powietrza. W okresie zimowym lepiej jest zdemontować taką strukturę, ponieważ plastik na zimno staje się kruchy.

Prace przygotowawcze

Najczęściej właściciele obszarów podmiejskich wybierają konstrukcję typu ramy. Zalety konstrukcji ramowej są oczywiste:

 • cała praca może być wykonywana niezależnie;
 • w trakcie pracy będziesz potrzebował zwykłego narzędzia, które nie wymaga specjalnych umiejętności do pracy: piła, młotek, śrubokręt, poziom;
 • konstrukcja ramy jest tańsza niż konstrukcja z pręta lub kłody;
 • nie podgrzewa tak bardzo jak metal lub plastik;
 • w razie potrzeby można go zaizolować dowolną warstwą izolacji;
 • nadaje się do stałego pobytu.

Przed rozpoczęciem budowy na miejscu należy określić miejsce przyszłej struktury. Wszystkie domy wiejskie powinny spełniać wymagania SNiP 30-02-97.

Po wybraniu miejsca musisz określić rozmiar. Wielkość budynku musi być obliczona na podstawie tego, które pomieszczenia zostaną w nim uwzględnione. Można połączyć wannę z poczekalnią, prysznic, toaletę, szopę na narzędzia i sprzęt, otwartą werandę, szopę. Ponadto budynek może być prostokątny lub kątowy. Po sporządzeniu projektu należy policzyć liczbę materiałów budowlanych.

Obejrzyj film: Домашнее хозяйство. Сарай своими руками. Хозблок. Начало. (Może 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send