Hozblok dla Cottage Metallic, Wooden, Plastic or Decking, projekty wiaty z altaną, prysznicem i toaletą, jak zrobić składaną konstrukcję z rękami z bloków lub Bruce - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Hozblok za: ergonomię życia na wsi (20 zdjęć)

Pierwsza rzecz, która sprawia, że ​​każdy właściciel gruntu po zakupie i papierkowej robocie - tworzy tymczasowy budynek. Do przechowywania narzędzi, odzieży roboczej potrzebna jest tymczasowa kobieta. Budowniczowie mogą w nim mieszkać. Po wybudowaniu głównego mieszkania tymczasowy dom można zmienić jako szopę na sprzęt wiejski, narzędzia, wannę, łazienkę z prysznicem i toaletą, altanę. Wielu właścicieli ziemskich zamiast kilku różnych budynków na miejscu woli łączyć wszystkie budynki pod tym samym dachem, tworząc hozblok. W ten sposób oszczędzasz materiały i miejsce na stronie.Podczas budowy obiektu brana jest pod uwagę jego lokalizacja na miejscu i wygląd domu. Pożądane jest, aby były ze sobą w harmonii, wtedy cały domek będzie wyglądał pięknie.

Rodzaje hozblokov

Budynki rolnicze są bardzo popularne wśród letnich mieszkańców. Są niedrogie, łatwe do zrobienia własnymi rękami, do demontażu i ponownego montażu w innym miejscu, możesz ponownie wyposażyć gotowy budynek w razie potrzeby, robiąc warsztat ze schroniska, garaż z szopy, łaźnię z ciepłego domu.Hozblok z drewutniami do dawania jest przydatny każdemu, kto używa pieca opalanego drewnem, grilla lub grilla.

Pomieszczenie gospodarcze może być zbudowane z metalu, drewna, plastiku. Wybór materiałów zależy od tego, jak będą z niego korzystać później. Część budynku można pozostawić otwartą, a następnie wyposażyć ją w werandę lub altanę z blokiem dla daczy.

Zalety budynku dwupiętrowego

Jeśli na działce nie ma wystarczającej ilości miejsca, wychodka może być dwupiętrowa. Istnieje wiele opcji:

 • na parterze znajduje się sauna, a na drugim piętrze pokój gościnny;
 • garaż na parterze i wykop w piwnicy. Jeśli studzienka inspekcyjna jest dalej pogłębiona i betonowana, otrzymasz magazyn warzyw niezbędny każdemu mieszkańcowi lata;
 • w kotłowni w piwnicy, warsztat - na ziemi.

Jeśli planuje się umieszczenie toalety i prysznica w bloku użytkowym, konieczne jest wcześniejsze przemyślenie, w jaki sposób odpompowane zostaną ścieki, ponieważ konieczne będzie zapewnienie, że specjalny pojazd jedzie do studni.

Dogodnie kątowy układ hozblok: w jednej części budynku prysznic i toaleta, w części środkowej - pomieszczenia gospodarcze, po drugiej stronie - garaż lub otwarty ganek.

Hozblok za dawanie z drzewa

Jeśli planujesz kąpiel w bloku energetycznym, zazwyczaj wybierasz cegłę lub drzewo w formie pręta lub kłody. Nadaje się również do konstrukcji ramy wanny. Drewno, w przeciwieństwie do żelaza lub plastiku, zachowuje ciepło znacznie lepiej, więc jeśli korzystasz z pokoju w zimnej porze, powinieneś go wybrać.

Grzejnik lub piec wystarczą do ogrzewania hozblocka zimą z pręta lub kłody, potrzebna jest dodatkowa warstwa izolacji do 100 mm w konstrukcji ramy. Ogrzany hozblok za dawanie nie wydaje dużo energii elektrycznej, kosztem niewielkich rozmiarów szybko się nagrzewa.

Drewniana konstrukcja wygląda znacznie lepiej niż żelazo lub plastik, zachowuje swój mikroklimat i nie nagrzewa się zbytnio w cieple.

Metalowy hozblok do podania

Metalowy budynek gospodarstwa ma wiele zalet:

 • niska cena;
 • bezpieczeństwo pożarowe;
 • łatwość instalacji;
 • długa żywotność;
 • nie interesujące dla gryzoni;
 • nie boi się zmian temperatury;
 • nie wymagają specjalnej opieki.

Pokryty profesjonalną podłogą w tonacji budynku głównego, budynek idealnie pasuje do ogólnego krajobrazu.

Hozblok z metalu reprezentuje ramę skręconą lub spawaną z metalowego profilu i narożników. Wykończenie zewnętrzne - profilowane. Wewnątrz konstrukcji obszyta jest klapą, sklejką, arkuszami OSB. W razie potrzeby można go ogrzać warstwą wełny mineralnej.

Plastikowy hozblok

Hozblok z tworzywa sztucznego - jeszcze bardziej budżetowa konstrukcja w porównaniu z metalem. Z minusów - niska siła. Konstrukcja z tworzywa sztucznego musi być chroniona przed wstrząsami i otwartym płomieniem. Taka struktura może być zakupiona w postaci zestawu części, które są ze sobą połączone. Pomimo swojej taniej zalety konstrukcji z tworzyw sztucznych są liczne:

 • łatwy w montażu;
 • łatwy do czyszczenia;
 • w razie potrzeby budynek można łatwo przenieść w inne miejsce;
 • można dopasować kolor;
 • nie potrzebuje malowania;
 • nie ma kosztów dla fundamentu, wystarczy wyrównać powierzchnię przyszłej podłogi;
 • nigdy nie rdzewieje.

Budynki z tworzyw sztucznych są zwykle używane jako magazyn zapasów. Wygodne jest również wyposażenie ich w toaletę i prysznic, ponieważ plastik jest łatwy do czyszczenia i dezynfekcji. Nie gnije z powodu wysokiej wilgotności. Wyłaniająca się pleśń jest łatwa do usunięcia, ponieważ nie zjada. Plastikowy hozblok pod salonem nie nadaje się ze względu na niską przepuszczalność powietrza. W okresie zimowym lepiej jest zdemontować taką strukturę, ponieważ plastik na zimno staje się kruchy.

Budowa bloku energetycznego w kraju

Prace przygotowawcze

Najczęściej właściciele obszarów podmiejskich wybierają konstrukcję typu ramy. Zalety konstrukcji ramowej są oczywiste:

 • cała praca może być wykonywana niezależnie;
 • w trakcie pracy będziesz potrzebował zwykłego narzędzia, które nie wymaga specjalnych umiejętności do pracy: piła, młotek, śrubokręt, poziom;
 • konstrukcja ramy jest tańsza niż konstrukcja z pręta lub kłody;
 • nie podgrzewa tak bardzo jak metal lub plastik;
 • w razie potrzeby można go zaizolować dowolną warstwą izolacji;
 • nadaje się do stałego pobytu.

Przed rozpoczęciem budowy na miejscu należy określić miejsce przyszłej struktury. Wszystkie domy wiejskie powinny spełniać wymagania SNiP 30-02-97.

Po wybraniu miejsca musisz określić rozmiar. Wielkość budynku musi być obliczona na podstawie tego, które pomieszczenia zostaną w nim uwzględnione. Można połączyć wannę z poczekalnią, prysznic, toaletę, szopę na narzędzia i sprzęt, otwartą werandę, szopę. Ponadto budynek może być prostokątny lub kątowy. Po sporządzeniu projektu należy policzyć liczbę materiałów budowlanych.

Fundacja

Konstrukcja ramy jest dość łatwa, można wykonać fundament kolumny. Po zaznaczeniu obwodu należy zaznaczyć punkty dla filarów, usunąć warstwę gleby o 15-20 cm, zagęścić ją, zalać warstwą piasku na połowie głębokości i ponownie zaznaczyć. Następnie za pomocą wiertła wywierć otwory na drążki. Pogłęb filary do poziomu zamarzania gleby w regionie. Przy wyborze głębokości pożądane jest skupienie się na naturze gleby na samym terenie. Jeśli ziemia jest skomplikowana - zalana, falująca - nie warto oszczędzać na głębokości, ponieważ podczas mrozu cały budynek może się przekrzywić.

Na dole każdego otworu wylewa się i ubija warstwę piasku. Następnie należy opuścić rurę z cementu azbestowego do każdego otworu, wlać roztwór betonu do trzeciej części i wyciągnąć rurę o 10-15 cm Rura musi być zamocowana na poziomie i odczekać kilka dni, aż roztwór wyschnie. Ta procedura stworzy betonową podstawę u dołu dołów, zapobiegając falowaniu.

Następnie otwory można wylać betonem na poziom gruntu. W słupkach narożnych wstawić pręty zbrojenia. Będą zapinane na ruszcie - dolna rama ramy. Do całkowitego utwardzenia betonu potrzeba co najmniej dwóch tygodni, podczas których filary są zamykane przed działaniem światła słonecznego zwilżonym workiem w celu równomiernego suszenia.

Rostverk

Dolna rama ramy lub rusztu jest montowana z pręta. Pomiędzy ramą a fundamentem konieczne jest ułożenie warstwy pokrycia dachowego, sama rama jest traktowana środkiem antyseptycznym. Opóźnienia z pręta są montowane na długim boku. Wszystkie części są połączone za pomocą „ryglowanego” rowka i mocowane za pomocą ocynkowanych śrub na drewnie.

Konstrukcja ramy

Do ramy potrzebna jest także belka. Po pierwsze, pionowe wsporniki są umieszczone w rogach, wzdłuż otworów okiennych i drzwiowych. Z ramą są mocowane do ocynkowanych narożników i śrub. Aby zwiększyć sztywność konstrukcji między stojakami, należy umieścić ukośne podpory pod kątem 45 stopni. Przymocuj je do słupków i ramy poprzez przykręcenie podkładkami. Następnie zamontuj śruby okienne i drzwiowe - poziome elementy ramy.

Górna listwa jest również wykonana z drewna o wysokości co najmniej 2 m od rusztu. Składa się z poziomych segmentów łączących regały „tyłek” i jest mocowany do śrub za pomocą stalowych narożników.

Krokwie

Mała budowla jest łatwiejsza do wykonania szopy. Do hozbloka składającego się z kilku pomieszczeń, które wymagają izolacji, potrzebny jest dwuspadowy dach.

Montaż krokwi odbywa się na ziemi, a następnie są montowane. Krokwie są pokryte skrzynką. Odległość między listwami zależy od ciężkości materiału pokrycia dachowego. Przed zainstalowaniem dachu gzymsy i nawisy są szyte deską ciętą, membrana paroizolacyjna lub materiał dachowy jest układany i mocowany za pomocą zszywacza konstrukcyjnego. Następnie połóż podłogę i dach.

Końcowa praca

Ostateczne prace obejmują:

 • okładziny ścienne zewnętrzne i wewnętrzne;
 • instalacja okien i drzwi;
 • wypełnianie sufitów;
 • prace wykończeniowe - malowanie ścian, sufitu i podłogi.

W razie potrzeby hozblok można ogrzać warstwą wełny mineralnej lub innej izolacji.

Na tej podstawie budowę absolutnie niezbędnego budynku w wiejskim domu można uznać za kompletną. Jak widać, zakup lub budowa nie wymaga dużo pieniędzy i czasu, ale wszystko, co jest niezbędne do życia w kraju, zostanie usunięte pod jednym dachem.

Obejrzyj film: Домашнее хозяйство. Сарай своими руками. Хозблок. Начало. (Styczeń 2020).

Загрузка...