Zestaw kuchenny z narożnikiem barowym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zestaw z barem: nowe funkcje małej kuchni (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zestaw kuchenny z blatem barowym zyskał niespotykaną popularność dzięki zachodnim trendom - to nie tylko oryginalny, ale także bardzo praktyczny element wnętrza. Tworzy dodatkowy obszar roboczy, z powodzeniem łączy moduły i, jeśli to konieczne, staje się wygodną alternatywą dla ogólnego stołu jadalnego.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-2

U podstawy stojaka można umieścić szuflady, półki, szafki pomocnicze, a górny poziom może stać się eleganckim pojemnikiem na okulary. Nowoczesne studia z kontuarem barowym uzyskują odpowiedni podział na strefy: rozważany projekt dzieli przestrzeń dla gości i kuchni, aw zwykłym mieszkaniu oddziela jadalnię od miejsca pracy. Obecnie istnieje wiele różnych form i rozwiązań technicznych, z których główne zostaną omówione dalej.

Licznik prętów jest zamontowany blisko ściany, nie łącząc się z zestawem słuchawkowym. Jest to wygodne rozwiązanie dla pokoju o niestandardowym kształcie, gdy konieczne jest „podniesienie” nieproporcjonalnych wymiarów kuchni. Opcje lokalizacji:

 • Z reguły stoisko przylega do ściany kolbą, a jadalnia jest wokół niego skoncentrowana;
 • jako kontynuacja parapetu, długi bok przylega bezpośrednio do okna, a bateria grzewcza ukrywa się od dołu. Stoki można przekształcić w nisze prętowe, półki na gwoździe do akcesoriów;
 • podstawa stojaka może służyć jako część ściany, której nie zaleca się wyburzania, gdy łączy się pokój i balkon - wtedy na połączonym terytorium powstaje elegancki stół.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-5


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-6

Modele ścienne zazwyczaj nie pasują do pomieszczeń wyposażonych w zestawy narożne. Należy wziąć pod uwagę rzeczywiste metody zdobienia ściany sąsiedniej:

 • najłatwiejszym sposobem jest zainstalowanie lustra, które pomaga korzystnie pobić i rozszerzyć przestrzeń;
 • dopuszczalne jest „budowanie” górnej części, w wyniku czego powstaje rodzaj półek przelotowych;
 • Podświetlona nisza będzie wyglądać pięknie obok, na przykład można w niej umieścić butelki o oryginalnym kształcie;
 • jako dekoracje możesz użyć malarstwa, obrazów, kolaży fotograficznych.

Zalety szafy kombinowanej

W praktyce jest to nadal blat roboczy, zwykle zestawy narożne z licznikiem prętów tego typu są instalowane w małych kuchniach. Niska konstrukcja zdobiona jest przy użyciu tych samych technik, co obszar funkcjonalny - przy użyciu tych samych kolorów, faktur, materiałów wykończeniowych, dekoracji i mebli oraz fartucha kuchennego.

Warianty kątowe pomagają zrównoważyć długie i wydłużone przestrzenie, zbliżając ich kształt do tradycyjnego kwadratu.

Uroki oddzielnych wysp kuchennych

Postanowili wyposażyć przestronne miejsca do pracy, które mogą pochwalić się dużą przestrzenią, a także apartamenty typu studio. Najłatwiej jest zaprojektować projekt, gdy bazy są konsolami. Istnieje opcja bardziej wymiarowa: w tym przypadku dolna część może wyglądać jak otwarte lub zamknięte półki, szafki, szuflady, a na górze - podłużny blat, który służy jednocześnie jako powierzchnia robocza i jadalna. Miniaturowa lodówka może być dobrym dodatkiem na dole, a na wysokości wolnej przestrzeni można wziąć wieszaki na okulary i kieliszki do wina.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto.jpeg">


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-8

Ergonomiczne stojaki dwupoziomowe

Idealne rozwiązanie dla układów narożnych lub przestronnych kuchni. Tutaj, jedna część stojaka jest regularnym (tj. Niskim) stołem jadalnym lub tnącym, a druga jest powierzchnią wysoką. Ta opcja zostanie doceniona przez rodziny z małymi dziećmi lub starszych dziadków, którzy nie czują się komfortowo ze standardowymi stołkami barowymi.

Jeśli w mieszkaniu salon i kuchnia znajdują się w tym samym pomieszczeniu, niska powierzchnia jest umieszczona dokładnie na pierwszej stronie. Tak więc stojak działa jako praktyczny element podziału na strefy.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-9


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-10

Przegląd kluczowych materiałów

Warto zwrócić uwagę na zestaw słuchawkowy z paskiem - w tym przypadku zostanie użyta pojedyncza lista materiałów, kolorów i tekstur, a właściciele domów nie będą musieli samodzielnie wybierać i łączyć ich ze sobą. Elitarny wzór odbiega od zasad ekonomii: tanie źródła nie są wystarczająco odporne na zużycie. Producenci oferują następujące opcje:

 • Laminowane płyty drewniane, prezentowane w bogatej kolorystyce. Możesz eksperymentować i wybierać odcienie, które kontrastują z resztą zestawu mebli kuchennych;
 • Drewno - klasyczny materiał, zazwyczaj zdobiony mozaikami, kafelkami, rzeźbami, lustrami. W małym pokoju z kątowym układem zestawu słuchawkowego lakoniczny stojak o surowej formie wygląda luksusowo;
 • Corian ma podobny wygląd do marmuru, ale jest znacznie tańszy. Ma bogatą paletę kolorów;
 • Płyty gipsowo-kartonowe to także ekonomiczna opcja, którą można wykonać w dowolnej formie. Materiał nie toleruje obfitości wilgoci;
 • tworzywo sztuczne - idealne do aranżacji wnętrz w nowoczesnym stylu, harmonijnie pasuje do takich obszarów jak high-tech i minimalizm;
 • Sztuczny i naturalny kamień przyciąga dużym zasobem operacyjnym i wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne. Użytkownicy są zadowoleni i szeroka rozpiętość cen;
 • szkło - z niego powstają odważne i niezwykłe modele, nadając pomieszczeniu nutę lekkości, lekkości, łatwości;
 • metal - często uzupełniany przez modernistyczne elementy kute.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-11


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-12


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-13

Akcesoria są integralnymi elementami harmonijnego wnętrza.

Kluczowymi dodatkami do projektu narożnej kuchni ze stojakiem są specjalne krzesła, których wysokość waha się między 110-125 cm. Miniaturowe pokoje wyposażone są w produkty na jednej nodze, przestronne platformy mogą być wyposażone w meble na kilku podporach.

Jeśli pomieszczenie jest zbyt zatłoczone i nie ma możliwości umieszczenia oddzielnych krzeseł, można przymocować chowane siedzenia do dolnej części blatu. Obowiązkowym elementem wysokich mebli są pufy, można wybrać produkty obite miękkimi tkaninami. Najwygodniejsze są krzesła z regulowaną wysokością siedzenia i podstawą.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-14


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-15


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-2.jpeg">

Ważnym szczegółem projektu jest podświetlenie, które można przedstawić w następujących odmianach:

 • Taśma LED obramowująca blat stołu;
 • Diody LED lub lampy, które zdobią zewnętrzną powierzchnię podstawy;
 • wbudowane światła umieszczone na obwodzie stojaka;
 • lampy na długich sznurach, zwisające z góry w rzędzie lub w sposób chaotyczny.

Rura barowa jest dodatkiem funkcjonalnym, który ma również stylowy wygląd: często jest ozdobiony szklanymi wieszakami. Pasuje tylko do pomieszczeń z wysokimi sufitami. Z reguły jest to metal, w klasycznym wnętrzu można znaleźć drewniane rury barowe.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-16


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-17


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-18

Przy wyborze akcesoriów i aranżacji powierzchni stoiska, ważne jest, aby obserwować miarę: podstawa powinna być wąska, aby mieszkańcy nie spoczywali na niej kolanami, a ogólnego zatłoczenia z częściami należy unikać.


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-19


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-3.jpeg">


garnitur-s-barnoj-stojkoj-novie-vozmozhnosti-malenkoj-kuhni-24-foto-20

Zestaw kuchenny z kontuarem barowym jest nie tylko bardzo wygodny, ale tworzy atmosferę ulicznego lokalu. Oddzielny blat jest tradycyjnie kojarzony z miejscem do picia napojów, i właściwe będzie ułożenie go w odpowiednim stylu: za pomocą shakera, sokowirówki, szklanego uchwytu, płytki przędzy, blendera, wiadra z lodem. Akcesoria te zapewnią modną kuchnię ze specjalnym akcentem, a także z pewnością będą potrzebne przy organizacji przyjęcia koktajlowego.

Obejrzyj film: MASZYNKA DO TARCIA WARZYW ZIEMNIAKÓW - CIORKA (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send