Jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 30 i 40 m2 z dzieckiem, nowoczesnym wnętrzem Odnuszki z niszą i dziećmi, przebudową Chruszczowa i zagospodarowania przestrzennego kuchni, korytarza i salonu w stylu Loft - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Stylowy wygląd jednopokojowego mieszkania: tajemnice udanego układu (57 zdjęć)

Apartament typu studio nie jest już powiązany tylko z „Chruszczowem”. Materiał filmowy i jego układ mogą być zupełnie inne. Odpowiedni nowoczesny projekt jednopokojowego mieszkania i umiejętnie wykonane naprawy, nawet kompaktowe pokoje mogą być przytulne, wygodne i wygodne do życia.
Projektowanie wnętrz jednopokojowego mieszkania wiąże się z racjonalnym wykorzystaniem przestrzeni. W skromnym mieszkaniu konieczne jest umieszczenie kilku stref: jadalnia, odpoczynek, spanie, praca, a projekt jednopokojowego mieszkania dla rodziny z dzieckiem musi koniecznie obejmować układ kącika dla dzieci.
Opcje zmiany układu

Nawet jeśli zburzysz wszystkie wewnętrzne ściany w mieszkaniu, nie będziesz w stanie zrobić więcej mieszkania, więc projekt małego jednopokojowego mieszkania rozwiązuje problem powiększania przestrzeni w sposób wizualny lub zwiększając powierzchnię pokoju przez balkon.


Korzystanie z dodatkowej przestrzeni

Projekt jednopokojowego mieszkania w Chruszczowie można uczynić indywidualnym, jeśli założysz balkon. Nawet jeśli jego wymiary są małe, dodatkowy obszar może być nadal używany do różnych celów:

 • rozmieszczenie obszaru roboczego. Wystarczy zainstalować małe biurko i krzesło biurowe, trzymać oświetlenie;
 • jeśli umieścisz miękką grupę (małą sofę lub kilka krzeseł), otrzymasz świetną część wypoczynkową;
 • podczas montażu wąskich szafek na końcach balkonu powstanie doskonały system przechowywania ubrań, ubrań i różnych przyborów domowych. W zależności od wielkości obszaru można wybrać meble z drzwiami na zawiasach, oddzielnymi szufladami lub po prostu otworzyć otwarte półki.

W każdym przypadku dołączone pomieszczenie musi być zaizolowane i przeszklone.

Tworzenie apartamentu typu studio

Do aranżacji praktycznego i wygodnego apartamentu typu studio będziesz musiał zdemontować ściany (przewoźników nie można usunąć). Dzięki temu pokój będzie wizualnie przestronny i łatwiej będzie w nim umieścić meble. Indywidualny projekt jednopokojowego apartamentu typu studio pomoże Ci prawidłowo ustawić różne strefy.

Sposoby wizualnego rozszerzenia mieszkania

Zastosowanie materiałów wykończeniowych w neutralnych kolorach światła zapewnia wizualne zwiększenie przestrzeni. Szczególnie ważne jest, aby cień sufitu był nieco jaśniejszy niż kolor ścian. Ciepłe i zimne odcienie zapewnią pomieszczeniu orzeźwiający lub relaksujący nastrój.
Projekt jednopokojowego mieszkania o powierzchni 40 mkw. Powinien być utworzony z niewielką liczbą kolorów (nie więcej niż trzy). Ponieważ małe pokoje wielokolorowe mogą wyglądać nieco „rozczochrane”. Podczas wykańczania ścian kompaktowych pomieszczeń, zwłaszcza łazienek, nie stosuje się wzorów z dużymi elementami. Jeśli lubisz jasne wydruki kolorowe, są one używane jako małe akcenty.

Projekt jednopokojowego mieszkania o powierzchni 30 metrów kwadratowych lepiej jest ozdobić meblami z błyszczącymi fasadami (zwłaszcza w części dziennej, jadalni i kuchni). Bądź ostrożny podczas instalowania luster. Niepożądane jest, aby łóżko odbijało się w nich.

Projekt jednopokojowego mieszkania o powierzchni 35 m kw. Może stać się niestandardowy dzięki dekoracji jednej ściany tapetą z efektem 3d. W tym celu wybierany jest obraz z perspektywą długoterminową i wklejany z podłogi na sufit.


Dekoracja kuchni

Z reguły powierzchnia tego pomieszczenia jest dość skromna. Jeśli zestaw kuchenny, sprzęt gospodarstwa domowego, systemy przechowywania są zainstalowane, to nie ma miejsca na aranżację jadalni. Nie zawsze projekt kuchni w jednopokojowym mieszkaniu pozwala na zaaranżowanie pełnowartościowej grupy restauracyjnej, ale licznik barowy doskonale pasuje, co staje się stylowym stołem jadalnym i jednocześnie oddziela strefę dla gości od kuchni (w apartamentach typu studio).
Aby lokatorzy nie cierpieli z powodu silnego zapachu jedzenia podczas gotowania, zainstaluj mocny kaptur. Kuchenka gazowa jest zastąpiona przez elektryczne, wbudowane meble. Ogólnie rzecz biorąc, preferowane są urządzenia wbudowane.
Organizacja sypialni

W celu racjonalnego wykorzystania przestrzeni wielu właścicieli instaluje składane sofy wyposażone w elementy ortopedyczne. Dzięki transformatorowi meblowemu łatwo jest zorganizować pełnowartościowe miejsce do spania i stworzyć komfortową strefę odpoczynku w ciągu dnia.

Jednak nie wszyscy zgadzają się porzucić tradycyjne łóżko standardowe. Aby stworzyć iluzję prywatności, projekt sypialni w mieszkaniu jednopokojowym z zadowoleniem przyjmuje korzystanie z ekranów lub instalacji półek, które będą również systemem przechowywania. Miejsce do aranżacji miejsca do spania jest wybierane z dala od drzwi wejściowych.

Jeśli pokój ma wysokie sufity, wskazane jest umiejscowienie łóżka w niszy podium na łóżko. W górnej części projektu możesz zaaranżować dowolny obszar - wypoczynek lub pracę.


Tworzenie funkcjonalnego wnętrza

Kompetentnie zaprojektowany projekt mieszkania może uczynić odnushku przytulnym i wygodnym dla wszystkich najemców.

Podstawowe techniki

Aby zaprojektować jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 33 m², wyglądało organicznie, profesjonaliści zalecają przestrzeganie następujących zasad:

 • do dekoracji okien używane są rolety lub rolety rzymskie, żaluzje poziome;
 • preferowane powinny być meble na zawiasach lub wbudowane. Projekt jednopokojowego mieszkania z niszą pozwala zorganizować ukryte systemy przechowywania ubrań lub rzeczy;
 • zamiast wahadłowych drzwi montuje się przesuwne;
 • używanie tych samych tonów do dekorowania różnych stref pozwala stworzyć efekt pojedynczej przestrzeni;
 • projekt jednopokojowego mieszkania z przedszkolem najlepiej udekorować minimalną ilością akcesoriów, a elementy dekoracyjne podłogi należy całkowicie porzucić;
 • dobra technika projektowania - organizacja przestrzeni roboczej przy oknie. W tym celu wystarczy zainstalować szeroki blat zamiast parapetu;
 • antresola wyposażona w korytarz;
 • korzystać z różnych źródeł światła (zarówno lokalnych, jak i ogólnych).

Projekt jednopokojowego mieszkania o powierzchni 45 m2 doskonale uzupełnia mobilne ścianki działowe. Takie ekrany nie mają dużych rozmiarów i są instalowane w środku pomieszczenia lub w pobliżu ściany. Oprócz funkcji zagospodarowania przestrzennego stanowią one również element wystroju.

Zastosowanie tych małych sztuczek pomoże stworzyć przytulny i komfortowy projekt jednopokojowego mieszkania bez przebudowy. Pożądane jest zaprojektowanie wnętrza w stylach charakteryzujących się prostymi kształtami, surowymi liniami.
Mieszkanie w stylu minimalizmu

Projekt opiera się na połączeniu różnych form i faktur. Główna paleta kolorów dla małego mieszkania w aranżacji wnętrz - jasna (srebrnoszara, beżowa, jasna oliwka).

Charakterystyczne cechy wnętrza:

 • na ścianach zastosowano tynk strukturalny lub zwykłą tapetę;
 • podłoga pokryta jest laminatem, płytką lub linoleum w jasnych odcieniach;
 • ton sufitu powinien być jaśniejszy niż ściany. Zawieszona konstrukcja doskonale uzupełnia projekt i może wizualnie strefować jednopokojowe mieszkanie;
 • w salonie instalowane są modułowe systemy mebli tapicerowanych o prostych formach z jednokolorową tapicerką. Poduszki w kontrastowych odcieniach służą jako jasny wystrój;
 • oświetlenie tworzą lampy halogenowe zamontowane w suficie, wnękach lub stojakach.

Minimalizm można nazwać stylem ascetycznym, który spodoba się ludziom biznesu lub młodym rodzinom bez dzieci. Minimalistyczny design tworzy atmosferę idealnego porządku i ciszy.
Praktyczność w stylu Loft

Takie wnętrza stały się ostatnio modne, ich prostota jest raczej zwodnicza. Jest to idealna opcja do projektowania wolnej przestrzeni otwartej. Główne cechy mieszkania w stylu loftu:

 • mile widziane jest stosowanie grubych wykończeń ścian, faktur nieostrożnego gipsu, murów. Podłoga może być betonowa, deska lub dachówka (ceramika, sztuczny marmur). Pomimo szorstkiego i swobodnego wyglądu wykończenia, podstawowa paleta kolorów jest jasna (piaszczysta, jasnobrązowa);
 • oświetlenie tworzą lampy wiszące lub oświetlenie LED;
 • otwory okienne nie zasłaniają, aby zapewnić maksymalne zasilanie światłem naturalnym;
 • kominek może stać się prawdziwą ozdobą narożnego jednopokojowego mieszkania;
 • meble są instalowane wielofunkcyjnie i mobilnie (tafty lub małe stoliki na kółkach). Zamiast szafek wskazane jest rozważenie stworzenia ukrytych systemów przechowywania przy wyborze projektu pomieszczenia z niszą. Świetny pomysł - montaż mebli z szufladami;
 • dla sprzętu kuchennego wystarczy wybrać mały kąt. Wystrój to proste formy, używane elementy chromowane i powierzchnie szklane.

Luźne okna, szorstkie ściany i przewaga jasnobrązowych lub szarych odcieni stworzą wyjątkową atmosferę wolności w małym jednopokojowym mieszkaniu.
W małych pomieszczeniach można stworzyć wnętrze niemal każdego stylu (Prowansja, klasyczny, high-tech, barokowy). Aby uniknąć pojawienia się karykatury w pokoju, ważne jest prawidłowe odzwierciedlenie specyfiki stylu we wszystkim (dekoracja, wybór kolorów i mebli). I oczywiście ważne jest, aby wziąć pod uwagę życzenia i potrzeby wszystkich mieszkańców.

Obejrzyj film: Stylowy apartament Tęczowa 83T - tel: 575 869 123 (Styczeń 2020).

Загрузка...