Świąteczny stół w formie bufetu, jak zrobić urodziny lub ślub, pomysły na imprezy dla dzieci w warunkach domowych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Stół w formie bufetu na piękne wakacje (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Stół w formie bufetu jest okazją do udekorowania wakacji różnorodnymi, pięknymi i ciekawymi daniami, ale także daje możliwość traktowania wszystkich obecnych i doskonałej komunikacji.

Istnieją pewne zasady tabeli bufetowej, które są obowiązkowe dla każdego przyjęcia. Inne warunki, w których każdy gospodarz wieczoru lub kierownik święta może być dostosowany do konkretnej uroczystości. W tym wszystkim warto zrozumieć, aby jak najlepiej przygotować się na wydarzenie, ale najpierw warto wiedzieć, co powszechnie nazywa się stołem bufetowym.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-2

Podstawowe zasady stołu bufetowego

Aby lepiej zrozumieć ideę takiego posiłku, zobaczmy, co można uznać za bufet:

 • Nie ma zwykłych stołów i krzeseł. Bezpłatny dostęp do stolików z przekąskami i deserami, aby każdy mógł wybrać jedzenie, serwować sobie i wyprowadzić się.
 • Konieczne jest ułożenie stołu z mini naczyniami „na jeden kęs”.
 • Zasada samoobsługi (choć pod pewnymi warunkami dozwolona jest obecność kelnerów, co pomoże gościom wybrać dania przy stole lub nosić przekąski na tacach wokół sali).
 • Komunikacja i negocjacje - to główny powód spotkania.
 • Bufet może być częścią świątecznego programu lub negocjacji biznesowych.
 • Czas trwania spotkania od godziny do dwóch.
 • Miejscem może być altana na świeżym powietrzu, biuro, duże wynajęte sale lub w domu mały pokój w mieszkaniu.

Oczywiście są to tylko niektóre z zasad organizowania świątecznego wydarzenia ze stołem w formie bufetu. A zasady są bardzo elastyczne. Na przykład najprostszy bufet z kanapkami i napojami nadaje się do prostego bufetu. Bardziej wyrafinowanym spotkaniom towarzyszyć będzie kilka zmian dań, od gorących i lekkich przekąsek po szampana i deser. Najważniejsze jest to, że ta i druga opcja pojawią się w formie bufetu.

Doskonałą opcją jest bufet na urodziny. To święto, kiedy taniec i karaoke są odpowiednie. Aby zwolnić miejsce na parkiet taneczny, organizowany jest bufet. Pozytywny jest nawet fakt, że goście mogą swobodnie poruszać się po hali - większość gości aktywnie weźmie udział w świątecznym programie. Będzie miejsce dla tych, którzy chcą śpiewać.

Ponadto bliscy towarzysze, przyjaciele i krewni zwykle zbierają się na urodziny. Mają o czym porozmawiać. A tabela bufetowa pozwala wszystkim na nieformalną komunikację. Nikt nie jest ograniczony tylko do firmy, która jest najbliższa, jak zwykle w przypadku uczty.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-5


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-6

Bez kosztów i wakacji dla dzieci bez bufetu. Właśnie tam potrzebne są prawdziwe warunki do prawdziwej zabawy. W końcu dzieci bez względu na to, czy są w nich gorące dania i jak dobre są mięso i przystawka. Z pewnością docenią słodki deser i jasne przekąski, ale najważniejszą rzeczą, która czeka na duszę dziecka, jest możliwość zabawy i poruszania się. Opcja bufetowa - dokładnie to zaspokoi wszystkie potrzeby dzieci.

Innym ważnym wydarzeniem można ozdobić pomysł takiego projektu. Bufet na weselu - właściwa decyzja, jeśli jest obchodzona w małym pokoju, lub zdecydował, że naczynia będą przygotowywane własnymi rękami. Jakie są inne korzyści? Możesz zaprosić dość dużą liczbę osób. Stół w formie bufetu pozwala na menu odpowiadające temu niezwykłemu wydarzeniu, różnorodnemu i interesującemu, ale jednocześnie obniżając jego koszt.

W przypadku imprez firmowych przemyślany jest program obejmujący konkursy i zadania. Dobra zabawa i kontakty towarzyskie to główna przyczyna, dla której koledzy zebrali się i dlatego uczta jest zastępowana stołem w formie bufetu.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-9


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-10

Układ tabel i ustawienia stołu

Głównym warunkiem bufetu jest to, że dostęp do stołów jest wygodny dla wszystkich, którzy chcą być traktowani. Z tego powodu istnieje kilka kryteriów, w jaki sposób można to zrobić poprawnie. Same stoły różnią się od wysokości kolacji. W przypadku stołu bufetowego zwykle wysokość wynosi od 90 cm do 110 cm, stół może być jeden lub można ustawić kilka.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-11


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-12

Stoły w formie bufetu:

 • Jeśli układ tabel jest wykonany wzdłuż ścian, to same stoły powinny być wąskie i długie, a odległość od stołu do ściany powinna być nie mniejsza niż 1,5 m;
 • Pośrodku sali stoły są instalowane w formie liter „Ш” i „П”, tylko jeśli obszar pomieszczenia pozwala na dowolną liczbę osób;
 • Powinna istnieć kolejna grupa stołów na serwetki, zużyte naczynia lub popielniczki.

I jeszcze jeden drobny niuans. Pamiętaj, aby przykryć stół obrusem. Jego długość powinna być taka, aby nie sięgała podłogi tylko 5 cm. Możesz przykryć stół zwykłym obrusem, a na wierzchu użyć specjalnej spódnicy na stół w formie bufetu.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-13


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-14

Jeśli chodzi o serwowanie, na stole z przekąskami powinno być:

 • talerze (według liczby gości), postaw stos 7-8 sztuk;
 • okulary, stać w grupie;
 • urządzenia (przekąski, desery, noże owocowe i widelce), powinno być więcej niż talerzy;
 • serwetki.

Po równych odległościach na stole należy umieścić napoje, wazony owocowe i kompozycje kwiatowe. Prezentacja potraw na wielopoziomowych tacach będzie wyglądać pięknie. A z samych przekąsek możesz stworzyć pewien kształt.

Jak zorganizować stół w formie bufetu? Wszystko będzie zależało od okazji imprezy i kategorii wiekowej gości. Projekt różni się zarówno pod względem pomysłów wystroju stołów, jak i menu przekąsek.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-17


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-18

Oto kilka wskazówek, jak ozdobić stół w formie bufetu dla dzieci:

 • Dekoracja może nadać święto szczególnego uroku, jeśli zawiera fabułę bajki lub ulubioną kreskówkę przez dzieci. Możesz do tego użyć zabawek lub obrusów z odpowiednim ornamentem.
 • Niektóre desery lub potrawy same w sobie mogą być dekoracją wspierającą motyw. Na przykład przekąski lub ciasta w postaci statków na festiwalu piratów.
 • Każde dziecko lubi balony. Mogą zorganizować sam stół, zabezpieczając kolorowe kule między naczyniami.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-20


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-21

Jakie przekąski preferujesz?

Do stołu w formie bufetu potrzebne są małe porcje przekąsek. Istnieje wiele pomysłów na komponowanie kompozycji z produktów, wszystkie są podzielone na:

 • Kanapki;
 • Tartlets z julienne lub pasztetem;
 • Sałatki podawane w szklankach;
 • Canape;
 • Cięcie;
 • Warzywa lub owoce;
 • Przekąski na szaszłykach;
 • Desery

Wszystkie te potrawy powinny być małe i można je jeść bez pomocy noża, ale najważniejsze jest to, że produkty w przystawce pasują do siebie zgodnie z parametrami smakowymi. Najważniejszy jest smak przekąsek. I nie zatrzymujcie się na jednym produkcie do potrawy, warto rozważyć opcje łączenia kilku składników, które się uzupełniają.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-22


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-23

Ważny jest również design przekąsek, a oryginalność i atrakcyjność wizualna potraw serwowanych są mile widziane. Pożądane jest, aby paleta kolorów była bogata i żywa. Chciałbym zobaczyć na stole w formie bufetu, że jedna przekąska zawiera kilka kolorowych, a co najważniejsze pyszne kolory.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-24


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-25

Napoje do stołu

Zakrywamy stół w formie bufetu potrawami, które koniecznie muszą być odpowiednimi napojami. Są one umieszczane na stole w określonej kolejności: w centrum powinny znajdować się napoje alkoholowe, wzdłuż brzegów wody i soków. Z napojów alkoholowych na stole musi być wino (czerwone i białe, suche i słodkie), schłodzony szampan i wódka. Do deseru podaje się herbatę, kawę (można podawać koniak) i słodkie likiery.


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-26


furshetnij-stol-dlya-krasivogo-prazdnika-28-foto-27

Ciekawe pomysły na stół w formie bufetu

Łatwe menu do stołu bufetowego może być w kilku wersjach. Na przykład może składać się tylko z dań deserowych lub zawierać kilka zmian: zimne przekąski, dania gorące, deser. I za każdym razem powinien istnieć wybór kilku opcji przekąsek, dań lub słodyczy. Ważne jest, aby ustawienie stołu było tak wygodne, aby goście nie musieli sięgać po naczynia.

Pin
Send
Share
Send
Send