Krzesełko dziecięce Łóżko ortopedyczne z bortikami dla chłopców i dziewcząt od 3 lat - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Krzesło dla dzieci: wygodne bezpieczeństwo (20 zdjęć)

Z czasem, gdy dziecko wyrośnie z kołyski, dorośli muszą zdecydować, co w zamian kupić. Jeśli pozwala na to miejsce, kup łóżko. W przypadku małych mieszkań lub pokoju dziecięcego rozsądnym rozwiązaniem byłoby składane siedzisko dla dziecka.

Zalety projektowe

Najlepsza opcja dla małych lub wymiennych pomieszczeń. Ponadto łóżko do siedzenia ma wiele zalet:

 • bezpieczeństwo - krzesła dla najmniejszych z bokami po bokach dają dziecku poczucie spokoju, zachowując „efekt kołyski”;
 • kompaktowość - zmieści się nawet w małym pokoju dziecięcym;
 • dwa w jednym - w ciągu dnia jest to wygodne miejsce do siedzenia, aw nocy miejsce do spania;
 • funkcjonalność - rozkładane fotele z reguły wyposażone są w pudełka do przechowywania pościeli, zabawek. Pozwala to znacznie zwiększyć przestrzeń użytkową;
 • prostota mechanizmów składania - w nowoczesnych konstrukcjach mechanizmy składania są tak proste, że dziecko może łatwo zamienić swoje osobiste krzesło w łóżko;
 • Łatwość transportu jest ważna dla rodzin mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach i często zmieniających miejsce zamieszkania.

Kompaktowe łóżeczko dziecięce będzie dobrym rozwiązaniem również dla rodziców, których dziecko śpi w sypialni. Dzieje się tak z kilku powodów: sypialnia jest tylko jedna, mieszkanie jest jednopokojowe, dziecko boi się pozostać w pokoju samemu lub zachorować.Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Jeśli pozwalają na to możliwości finansowe, nie warto oszczędzać przy wyborze fotelików dziecięcych. Lepiej jest wybrać model z mocną ramą, aby mógł wytrzymać nadpobudliwość małego właściciela. Miejsce do cumowania wymaga niezawodnego mechanizmu transformacji, ponieważ zakłada się, że krzesło będzie się rozkładać codziennie. I oczywiście meble muszą posiadać certyfikaty bezpieczeństwa, które nie są przewidziane w tańszych wersjach.

Materac ortopedyczny

Nie może być mniejsza niż szerokość dłoni z powierzchnią o średniej twardości, która jest płaska, bez zniekształceń i fałd. Materac jest niezbędny, jeśli krzesło składa się z segmentów, między którymi w pozycji rozłożonej występują luki lub nierówności. W razie wątpliwości można sprawdzić właściwości ortopedyczne. Jest wystarczająco wygodny, aby położyć się na materacu i zrelaksować.

Nie chodzi tylko o zdrowy sen. Dziecko stale rośnie, szczególnie intensywnie we śnie. Aby prawidłowo stworzyć szkielet, postawa była piękna, trzeba wydawać pieniądze na bardzo wysokiej jakości wykonanie. Wtedy nie będziesz musiał układać znacznie większych kwot na leczenie.

Budowa

Wysokiej jakości łóżka dla dzieci są wyposażone w dwa rodzaje mechanizmów transformacji: akordeon i roll-out (lub canape). Są najbardziej niezawodne, łatwe w użyciu, dostępne nawet dla dzieci.

Akordeon

Nazywa się tak podobieństwem mechanizmu, który składa łóżko z trzech części akordeonu. Wygodne dodawanie sprężyn w pudełku. Przekształcenie krzesła w łóżko akordeonowe odbywa się do przodu. Należy to wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca montażu fotela w pomieszczeniu: z przodu musi być wystarczająco dużo miejsca.

Rozwiń

Ceniony za trwałość i niezawodność. Wózki inwalidzkie z kołami łatwo wytrzymują intensywne użytkowanie. Aby spać, po prostu pociągnij za pętlę. Siedzenie okazuje się być środkiem, zagłówek jest utworzony z tyłu.

Dostępne są również inne modyfikacje o wymiarach dla dwojga dzieci.

Odporność mechanizmu na zużycie, łatwość zarządzania zwiększa żywotność mebli. Wysokiej jakości składane krzesła są zawsze łatwo słyszalne.Rama

Do łóżek dziecięcych jest wykonana z drewna, aluminium lub stali. Wybierając model z drewnianą strukturą, należy pamiętać, że jest on dość masywny, a jeśli zastosowany materiał jest niskiej jakości, pęknie z czasem, a krzesło zacznie skrzypieć.

Tapicerka, pokrowce

Musi być z bezpiecznych dla zdrowia tkanek, aby dziecko nie cierpiało na alergie. Kupując, należy to sprawdzić za pomocą odpowiednich certyfikatów.

Jeśli fotelik dziecięcy znajduje się w jednopokojowym mieszkaniu, projekt i kolory powinny, jeśli to możliwe, być w harmonii z ogólnym wnętrzem.

Prawie zawsze wysokiej jakości fotele są wyposażone w zdejmowane pokrowce. Są przydatne w wielu przypadkach. Nie usunięto żadnego problemu, usunięto, co ułatwia dbanie o krzesło. Łatwo je wymienić, jeśli dziecko przypadkowo je uszkodziło lub straciły swój wygląd lub po prostu zmęczone dzieckiem. Cóż, jeśli wykonane z wytrzymałej, chłonnej, połączonej tkaniny (naturalnej w połączeniu z syntetyczną).

Modele składane dowolnego typu uzupełniają materace ortopedyczne: zapewniają piękną postawę dziecka.Fotele dla chłopców i dziewcząt

Własny fotel dziecka powinien być interesujący pod względem wzornictwa, w jasnym zakresie. Oczywiście dla chłopców i dziewcząt będą się różnić.

Łóżeczko dziecięce dla chłopca powinno mieć tapicerkę „męską”: samochody, sprzęt, przestrzeń. Nastolatki, naśladując dorosłych, z reguły wybierają monochromatyczne, czyli jedną opcję kolorystyczną.

Krzesła dla dziewczynki prezentowane są tak szeroko, że pozwalają na ucieleśnienie najbardziej niesamowitych fantazji. Może to być szkarłatne lub różowe krzesło tronowe lub łóżko z baldachimem. Dzieci lubią fotele o innych ciekawych formach z wizerunkiem postaci z kreskówek, postaci z bajek, zwierząt. Paleta kolorów jest jasna i bogata.

Łóżka

Są one kupowane, jeśli pokój dziecka jest wystarczająco duży lub jest miejsce w innym pokoju w mieszkaniu w celu dostarczenia dużego modelu. Idealnie powinny być wykonane z prawdziwego drewna, ale nie jest to dostępne dla wszystkich, MDF może być dobrym substytutem. W każdym razie powinno to być łóżko z materacem ortopedycznym.

Rodzaje wzorów

Na podstawie wymiarów i cech konstrukcyjnych istnieje kilka typów.

 • Klasyczny. Najpopularniejsza opcja dla rodziców, których dzieci są już na progu szkoły. Łóżka te można uzupełnić zdejmowanymi ogrodzeniami: będą one zabezpieczać dziecko przed ewentualnym upadkiem podczas snu, a rodzice zapewnią spokój. Z biegiem czasu boki można usunąć, a łóżko będzie dość „dorosłe”.
 • Piętrowe. Odpowiedni dla rodziny z dwójką dzieci w tym samym wieku. W małym pokoju oszczędza się przestrzeń. Jednakże górna kondygnacja jest koniecznie wyposażona w wysoką stronę ochronną, a schody na drugie piętro powinny być antypoślizgowe z szerokimi, równymi schodkami.
 • Transformatory. Najbardziej praktyczna opcja. Możesz wybrać modyfikację i zwiększyć rozmiar, do dwóch metrów długości. Istnieje kilka sposobów: przechylanie, podnoszenie lub rozwijanie. Wysuwane łóżka zmniejszają problem braku wolnego miejsca: jedno łóżko łatwo zamienia się w pełne dwa.
 • „Poddasze”. Rozwiązanie niestandardowe. Potrafi nauczyć dziecko utrzymywania pokoju dziecięcego w porządku. Niższy poziom to strefa „biznesowa” ze stołem, szafą i innymi niezbędnymi rzeczami. Dziecko na górze może natychmiast iść do łóżka. Jednak bezpieczeństwo jest przede wszystkim dlatego, że strych musi mieć wysokie boki boczne, a schody są wyposażone w antypoślizgowe wygodne stopnie i poręcze.Dla dzieci od trzech lat

Jako łóżko dla dzieci od 3 lat, model dwupoziomowy jest zdecydowanie przeciwwskazany. Bez względu na to, jak bardzo dziecko prosi, rodziców nie należy prowadzić, ponieważ nawet wysokie strony nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa. To świetne rozwiązanie dla rodzin ze starszymi dziećmi.

Wszystkie meble dla małych dzieci powinny mieć miękkie podłokietniki i zaokrąglone rogi, aby dziecko nie doznało obrażeń ani nie weszło we śnie.Dla dzieci od pięciu lat

Ten wiek jest przejściem między potrzebą opieki rodzicielskiej a pragnieniem niezależności. A łóżka dziecięce od 5 lat można również uznać za modyfikację pośrednią: nie kołyskę, ale nie pełnoprawne łóżko dla dorosłych.Istnieją dwie różne długości na rynku:

 • do półtora metra, węższy w porównaniu ze standardem;
 • do dwóch metrów standardowej szerokości.

Każdy gatunek ma zalety i wady. Zalety krótszych łóżek:

 • kompaktowy, pasujący do małego pokoju dziecięcego;
 • wygodny;
 • pozostawia więcej miejsca na gry;
 • wykonane w jasnym, ciekawym projekcie;
 • tańsze niż standardowe analogi.

Minus - ograniczony czas życia. Dziecko szybko rośnie, a nawet mocne łóżko będzie dla niego małe, więc jeśli nie chcesz płacić dwa razy, lepiej od razu kupić pełnowartościowy model do dwóch metrów długości.

Wybierając łóżko lub rozkładane krzesło dla dziecka, pamiętaj, że niezależnie od rozmiaru, wzoru, projektu muszą one mieć mocną ramę, materac ortopedyczny i być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Zawsze sprawdzaj certyfikaty dołączone do wybranego modelu. Od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Kupując krzesło, jeśli to możliwe, weź pod uwagę życzenia dzieci, przynajmniej pod względem wyglądu.

Obejrzyj film: Mattel - Barbie - Super Rozkładany Kamper! Na Wakacyjne Przygody! - CJT42 - Recenzja (Listopad 2019).

Загрузка...