Rękodzieło z kolorowych drutów i koralików, Capron i koralików z ich rękami, proste przykłady produktów dla początkujących i dzieci - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Rękodzieło z drutu: proste pomysły na dom i ogród (24 zdjęcia)

Często pomysłowe wynalazki i arcydzieła artystyczne powstają z najzwyklejszych, znanych i prostych przedmiotów. Wydaje się, że jest to niewyobrażalnie trudne, a czasem nawet niemożliwe, ale warto spróbować raz zrobić rękodzieło drutem własnymi rękami i nigdy nie przestawać. To niesamowite, jakie cudowne rzeczy możesz stworzyć ze zwykłego drutu.

Pierwsze zakręty

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie rękawa z drutu, musisz uzbroić się w cierpliwość i kilka narzędzi. Nie jest wymagane nic skomplikowanego ani kosztownego. Najprawdopodobniej wszystko, czego potrzebujesz, można znaleźć w zestawie narzędzi ojca lub współmałżonka:

 • Szczypce okrągłe - szczypce z zaokrąglonymi końcami. Są cylindryczne, dzięki czemu można tworzyć cewki o tej samej średnicy i zwężaniu - każdy obrót jest mniejszy niż poprzedni.
 • Szczypce do cięcia drutu. Muszą być wybrane w zależności od średnicy drutu, którego zamierzasz użyć.
 • Cienki drut miedziany. Dla początkujących odpowiednia średnica drutu 0,4 - 0,6 mm.
 • Możesz też potrzebować koralików, koralików, kamieni ozdobnych, cienkiego miękkiego drutu do oplatania, kleju silikonowego.Od czego zacząć?

Aby zacząć, wypróbuj najprostsze rzemiosło. Mogą to być kontury zwierząt: koty, psy, konie, ryby, żaby; lub inne przedmioty: gwiazdy, dzwonki, latarnie, choinki. Mogą być wykonane z całej girlandy z tych figur, które wspaniale ozdobią wnętrze pokoju dziecięcego. Dziecko w wieku 4-5 lat może uczestniczyć w tworzeniu takich prostych konstrukcji wykonanych z miękkiego drutu miedzianego.

Praca z drutem rozwija u dzieci doskonałe umiejętności motoryczne, daje przestrzeń dla wyobraźni i wyrażania siebie, trenuje wytrwałość i uważność. Zachęca dziecko do uczenia się nowych rzeczy i dąży do dalszego rozwoju nabytych umiejętności.

Aby rozpocząć, użyj cienkiego drutu, który można zdeformować ręcznie. Aby wyobrazić sobie wynik końcowy, narysuj kontur wybranego obiektu na papierze i okresowo nakładaj drut na pusty szablon. Usztywnij miękki produkt, przekręcając go tym samym drutem w jednym lub dwóch dodatkach.Jasny szenil

Proste, ale jasne i interesujące są rzemiosła z niebieskiego drutu. Ciekawostka: niebieski drut był pierwotnie przeznaczony do czyszczenia rur, ale igłowaczki szybko zdały sobie sprawę, że można z niego zrobić niesamowite rzeczy. Od tego czasu rzemiosła szenilowe są uwielbiane przez dorosłych i dzieci ze względu na ich miękką, puszystą podstawę, prostotę i elastyczność w pracy oraz jasne, piękne produkty.

Bogata paleta kolorów i łatwość pracy pozwala tworzyć różnorodne rzemiosła: od najprostszych dwukolorowych wężów, zajęcy i kameleonów, pająków i pszczół po całe kwietniki o delikatnych kwiatach, złożone figury objętościowe i panele oraz kompozycje.Drut i koraliki

Nieco więcej doświadczenia i umiejętności wymaga rzemiosła z koralików i drutu. Warto zacząć od pracy z dwoma różnymi materiałami. Małe ryby z kolorowymi łuskami koralików, motyle z kolorowymi skrzydłami, różne breloczki, wisiorki i biżuteria, bransoletki i naszyjniki oraz wiele innych prostych rękodzieł można tworzyć z takich prostych na pierwszy rzut oka przedmiotów.Jedną z najpopularniejszych perełek i drutów są różne drzewa. Najprostszym z nich jest drzewo życia, czyli jak to się nazywa „drzewo pieniędzy”. Do jego produkcji potrzebne będą:

 • Drut miedziany lub aluminiowy. Jego średnica zależy od pożądanego rozmiaru gotowego rzemiosła.
 • Koraliki i koraliki. Rozmiar ich otworu powinien odpowiadać średnicy drutu - nie jest na nim zbyt luźny, ale bez wysiłku.
 • Szczypce, szczypce, pilnik (mały pilnik, do wycinania drutów) i silikonowy klej, który można przykryć kroplą do cięcia, aby nie podniosły się i nie zarysowały.

Nie ma jednej reguły tworzenia drzewa życia. Może być wykonany z drutu aluminiowego lub miedzi, umieszczony w okręgu lub kwadracie. Liczba gałęzi i loków jest ograniczona jedynie wyobraźnią i kreatywną wizją.
Innym modnym trendem jest drzewo bonsai. Aby go stworzyć, będziesz potrzebował wielu materiałów eksploatacyjnych: dużej liczby kulek w jednym lub trzech kolorach, drutu miedzianego o różnych średnicach, taśmy papierowej, brązowej farby, lakieru do mebli, alabastru i doniczki lub odpowiedniego rozmiaru kamienia, narzędzia. Przydatne są również pewne doświadczenia w produkcji rękodzieła z drutu oraz etapowe warsztaty fotograficzne lub wideo.Rękodzieło ze złomu

Możesz tworzyć ciekawe i proste rzemiosła z improwizowanych nieoczekiwanych materiałów. Na przykład ze starych rajstop kapronowych. W przypadku rzemiosła z nylonu i drutu potrzebne będą:

 • drut, niezbyt miękki, który zachowa swój kształt dobrze;
 • nylonowe węże higieniczne, lepsze światło;
 • farby;
 • nić nylonowa;
 • silikonowy klej, brokat, cyrkonie i koraliki.

Rama wykonana z drutu pokryta jest kapronem, mocowana za pomocą nici, w razie potrzeby jest pomalowana na pożądany kolor i ozdobiona błyskotkami, kryształkami lub koralikami.Rzemiosła z kapronu to najdelikatniejsze kwiaty, motyle, ważki i ptaki. Możesz zrobić je razem z dzieckiem - proces kolorowania i dekoracji można całkowicie powierzyć swojemu małemu twórcy.Kolorowy drut

Rękodzieło wykonane z kolorowego drutu to wspaniała aktywność dla dzieci. Praca z kolorami rozwija kreatywność, postrzeganie kolorów świata, wyobraźnię i fantazję. Możesz tworzyć kwiaty, różne owady, zwierzęta, figurki i sylwetki przedmiotów, które mogą służyć jako dekoracja wnętrz z kolorowego drutu bez użycia farb i dodatkowych materiałów.

Złożone produkty

Jak zrobić własne dłonie dobrym prezentem lub dziełem sztuki? Możesz spróbować wykonać rzemiosło z drutu i nici - dość skomplikowany rodzaj robótek ręcznych, zwany „ganutell”. Ten produkt jest wykonany ze spiralnie zwiniętego drutu i nici rozciągnięte na nim. Kiedyś było to bardzo popularne na Malcie i dziś przeżywa swoje drugie narodziny.

Po krótkim treningu możesz „wyhodować” piękne kwiaty, stworzyć wspaniałe postacie zwierząt i lalek, zadowolić swoich bliskich swoją kreatywnością.

Nie bój się wypróbować czegoś nowego, eksperymentować i tworzyć, ze względu na najprostsze rzeczy, takie jak drut, możesz stworzyć dobry nastrój, przytulność i komfort.