Drzewa i kwiaty z paciorków i szklanych paciorków, jak wyplatać własne, pomysły na produkty dla początkujących, nietypowe formy i rodzaje rzemiosła - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zroszony drzewa - wystrój godny faraonów (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tkactwo koralikowe jest bardzo popularnym rodzajem robótek ręcznych. Początkowo koraliki dla wielu starożytnych ludów były haftowane ubraniami (wśród Egipcjan, Indian). Światowy rozkwit zainteresowań paciorkami nastąpił pod koniec XIX i na początku XX wieku. Jednocześnie pojawił się nowy kierunek - florystyka koralikowa. Istnieje możliwość złożenia delikatnych i małych kompozycji lub drzewka bonsai z koralików dla początkujących mistrzów. Szczególnie zabawne dekoracje imitujące drzewa owocowe: jarzębina z koralików, jabłko.


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-2

Ta sztuka rozwija kreatywną wyobraźnię i inspiruje. Ponadto rzemiosło może być przydatne w różnych sytuacjach:

  • zrobić drzewa koralików jako prezent lub na sezon. Jesienne drzewo paciorków, tkane ze złotych żółtych lub czerwonych koralików, rozwiewa deszczowy nastrój;
  • Sakura lub mahoń wykonane z koralików doskonale rozcieńczają surowe monochromatyczne odcienie wzornictwa w stylach minimalistycznych lub high-tech. A pomarańczowe drzewo z koralików będzie jasno wyglądać w niebiesko-białym wnętrzu w stylu śródziemnomorskim;
  • kwiaty z koralików niekoniecznie dają tylko 8 marca. Miniaturowe kompozycje kwiatowe wprowadzą notatki do mieszkania o każdej porze roku.

Zrób to sam koralikowe drewno jest łatwe do wykonania przy użyciu zwykłych narzędzi, które są kupowane w sklepach lub zamawiane online:

  • drut do tkania kwiatów i liści o grubości 0,3 mm lub 0,4 mm. Do gałęzi używaj drutu florystycznego lub miedzianego o średnicy od 0,6 mm do 2 mm. Dla pni weź drut o grubości 1,5 mm;
  • klej, alabaster - obowiązkowe materiały do ​​tworzenia produktów (z pni);
  • Szczypce, okrągłe szczypce i szczypce, papier ścierny, pilniki do paznokci.

Koraliki mają okrągły kształt, wydłużone (kucyk), w postaci szklanych rurek (szklanych koralików). Rozmiary koralików wahają się od 1,5 mm do 4 mm. Przyjęta klasyfikacja to liczba kulek, które mieszczą się w calach. Do tkania kwiatów popularne rozmiary to 9/0, 10/0 i 11/0, a dla drzew - 10/0 i 9/0. Podczas tkania drzew „owocowych” używaj dużych koralików: czerwonego - dla jarzębiny z koralików lub jabłka.


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-5


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-6

Jak zrobić drzewo z koralików?

Tkanie produktów dekoracyjnych wymaga uwagi i wytrwałości. Przed wyplataniem kompozycji musisz narysować szkic drzewa koralików. Jest to szczególnie ważne przy produkcji niezwykłych drzew - wierzby z koralików, Sakura. Podstawa robótek ręcznych - wykorzystanie podstawowych schematów. Początkowe etapy pracy - tworzenie kwiatów, gałązek. Najważniejszym procesem jest zebranie wszystkich szczegółów w pięknej całości.


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-9


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-10


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-11

Sakura - znakomita dekoracja wnętrz

Dla Japończyków roślina ta jest ucieleśnieniem kobiecego piękna. Aby splot drzewo, weź różowe koraliki, drut, taśmę maskującą i gwasz. Od kawałków drutu o długości 20-35 cm. Skręcamy gałązki. Aby stworzyć kwiaty Sakura na 5 koralikach. Na jednym poziomie mają 2 kwiaty. Gałęzie połączone trzema kawałkami są stopniowo wplecione w pień, zabezpieczając wszystko taśmą klejącą. Kufer jest pomalowany brązowym gwaszem i umocowany w garnku. Kufer Sakura ma niezwykły kształt, który należy starannie odtworzyć.


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-12


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-13

Money Tree Bead - Wielki Dar

Według japońskich legend drzewo to z konieczności przynosi bogactwo właścicielowi. Zbieraj drzewo pieniędzy z koralików złote / żółte odcienie, ozdobne monety, drut. Gałązki są wykonane zgodnie z powyższą techniką tkania. Razem splot 2-3 gałązki z monetami, które są przymocowane do pnia w odległości 0,5 cm - 1 cm od siebie. Wygląda świetnie na kompozycję kilku drzew (zwłaszcza, jeśli drzewo pieniędzy z koralików splata się w różnych odcieniach).


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-14


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-15

W zapętlonej technice wykonuj różnorodne drzewa. Jabłoń wygląda jak dom, zwłaszcza jeśli skręcisz żółte koraliki - jabłka w gałązki. Zmieniając długość gałęzi i tworząc koronę, możesz zrobić z drzew dowolne drzewa. Pierwotnie wygląda jak koralik wierzby z luksusowymi gałęziami.


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-16


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-17

Drzewo koralików yin-yang wygląda wspaniale i nadzwyczajnie. Taki prezent z pewnością zawsze przyciągnie uwagę uroczystym połączeniem gałęzi białych i czarnych kwiatów.


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-18


derevya-iz-bisera-dekor-dostojnij-faraonov-20-foto-19

Główną cechą mini-rzemiosła jest to, że drzewa te nie muszą powtarzać naturalnych roślin. Zimowe drzewo niebieskich koralików wygląda świetnie na parapecie w zimnej porze roku.

Pin
Send
Share
Send
Send