Rzemiosła z szyszek sosnowych i plasteliny do domków i ogrodów, z liści i żołędzi, jak zrobić z rękami Łatwe opcje dla dzieci - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Rękodzieło z szyszek: piękno lasu (23 zdjęcia)

Szyszki - naprawdę wyjątkowy materiał naturalny nadający się do kreatywności. Cieszy się największą popularnością wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, ale często można znaleźć rzemiosło wykonane ze szyszek i od poważnych rzemieślników i projektantów. Z pomocą stożków możesz zrobić piękny pamiątkowy prezent, ozdobę ogrodu i ogrodu i po prostu przekształcić wnętrze, tworząc nastrój dla niego. Wszystko, czego potrzeba, to fantazja i oczywiście same nierówności i inne dodatkowe materiały.Wprowadzenie do materiału

Aby uzyskać lepszy wynik, zanim zaczniesz tworzyć rzemiosło z szyszek i kasztanów, musisz zapoznać się z materiałem. Aby zbadać jego właściwości. Aby to zrobić, wystarczy przejść przez las, w kraju lub w parku i zebrać szyszki, które spadły z drzew.

W porównaniu z innymi materiałami, wyroby z szyszek sosnowych wyróżniają się przyjaznością dla środowiska. Mają przyjemny aromat sosnowy. Ponadto możesz je odebrać za darmo, co jest niezaprzeczalną zaletą w produkcji zabawek choinkowych, pamiątek, rękodzieła.

Aby osiągnąć najlepszy wynik, zanim zaczniesz robić piękne rzemiosła ze stożków, musisz zapoznać się z ich innymi właściwościami. Główną jest zmienność formy.

Zmień kształt nierówności

W zależności od temperatury otoczenia (pora roku) stożki mogą zmieniać swój kształt. W zimnie zamykają się w upale, które otwierają. Jeśli w swojej obecności masz tylko otwarte stożki, a niezbędne są zamknięte (lub odwrotnie), nie trzeba czekać na zmianę sezonu lub zbłądzić przez las w poszukiwaniu koniecznej, idealnej formy. Możesz to zmienić sam. W tym celu:

 • Wybierz dowolny stożek cedrowy lub sosnowy.
 • Przygotuj pojemnik z ciepłą wodą.
 • Zanurz w nim nierówności przez 1-5 godzin (w zależności od jakości użytego materiału i temperatury wody).
 • Gdy tylko „pióra” staną się elastyczne, konieczne jest usunięcie stożka z wody.
 • Nadaj mu pożądany kształt, zabezpiecz go sznurkiem lub gumką.
 • Wysuszyć do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Możesz więc nadać kształtowi odpowiedni kształt. Nie ma potrzeby zamykania lub otwierania banalnych „piór”. Możesz nadać im niezwykłą pozycję, wygląd.Ustalenie kształtu guzków

Aby później (po wykonaniu rzemiosła) nierówności nie zaczęły się deformować, można naprawić ich kształt. Do tego potrzebujesz:

 • Wybierz guz o wymaganym kształcie
 • Zanurz go w ciepłym roztworze kleju do drewna przez 30 sekund.
 • Usuń i osusz naturalnie.

Procedura nie wpływa na wygląd materiału. Ale po tym, guz nie jest zagrożony przez jakiekolwiek deformacje i wahania temperatury otoczenia - wszystkie rzemiosła z naturalnego materiału pozostaną takie, jak je sobie wymarzyłeś.Proste rzemiosło

Najprostsze są rzemiosła z szyszek dla dzieci. Ich produkcja wymaga minimum materiałów (w tym dodatkowych), a sam proces nie zajmie dużo czasu - to ważny fakt, gdy pracują razem dorośli z dziećmi. Niektórzy nie mają czasu, aby się zmęczyć, podczas gdy inni - przegapić.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest podjęcie decyzji o rodzaju pracy. Czy będzie to figurka, zabawka (z całych stożków) czy trójwymiarowy obraz (z obranych stożków) wykorzystujący zielnik, iskierki itp.

Proste rzemiosła ze stożków pomogą dziecku lepiej poznać świat zewnętrzny, nauczyć się pracować z naturalnymi materiałami, stworzyć coś nowego.Obrazy 3D

Obrazy wolumetryczne, rzemiosła z szyszek i liści są uważane za jedne z najprostszych. Do produkcji konieczne jest przygotowanie podstawy, na której zostanie sklejony obraz. Do tego najlepiej jest użyć kartonu lub innego grubego materiału.

Możesz przykleić kolorowy papier na grubym kartonie, pomalować go farbami, flamastrami lub ołówkami. Rzemiosła z szyszek i żołędzi w postaci obszernych obrazów są szczególnie popularne nie tylko wśród początkujących, ale także profesjonalnych rzemieślników.Sowa

Przed pracą należy wykonać szkic obrazu. Narysuj sowę (jeśli to konieczne, możesz użyć gotowych obrazów z Internetu). Aby określić pozycję ptaka i jego położenie na zdjęciu: w środku, z boku, na gałęzi, w locie itp.

Do produkcji trójwymiarowego rzemiosła obrazkowego z szyszek jodłowych „sowa” będziesz potrzebować:

 • Kilka stożków cedrowych.
 • Farby, pisaki, ołówki, błyskotki, suche liście lub żołędzie.
 • Klej PVA.
 • Gruby karton A4.
 • Nożyczki
 • Plastelina.

Po pierwsze, należy dokładnie zaznaczyć kontur sowy bezpośrednio na podstawie roboczej - wcześniej przygotowanym tle, ale nie ma potrzeby wcześniejszego malowania. Możesz to zrobić później.

Następnie musisz podzielić kilka stożków na poszczególne elementy. Następnie natychmiast posortuj otrzymane materiały według własnego uznania. Na przykład długość „piór” lub ich kolor.

Dla wygody, poniżej zostanie opisany sposób wytwarzania rzemiosła „sowa” na całej twarzy (gdy ptak patrzy bezpośrednio na widza).

Ciało i skrzydła

Zanim zrobisz ciało sowy, musisz uważnie przestudiować zdjęcia ptaków, położenie piór. Następnie „pióra” równych rozmiarów obranych szyszek są pobierane i układane pionowo ściśle w kilku rzędach na samym dnie (nogi).

Podobnie, ale skrzydła rozchodzą się nieco na boki (można je otwierać lub składać za plecami).

Na tym etapie ważne jest, aby pióra były bujne. W tym celu tylko jedna część pióra jest przyklejona, druga pozostaje podniesiona, tworząc w ten sposób objętość.

Pazury głowy

Owls eyes - najważniejszy etap w produkcji rzemiosł z szyszek własnymi rękami. Powinny być umiarkowanie duże i znajdować się dokładnie w środku. Możesz zrobić je z gliny, a następnie umieścić je obok siebie, nie pozostawiając żadnej luki między nimi.

Jak duże oczy, dziób może być wykonany z plasteliny lub stożków. Aby nie zlał się z resztą głowy i nie „zniknął”, konieczne będzie pomalowanie go na kolor wyróżniający się od głównego koloru ptaka.

Pióra są ułożone w okrąg. Tutaj musisz przykleić je mocno do papieru, tak aby każde pióro było ciasno wciśnięte. Opcjonalnie można zrobić małe uszy, jak w niektórych gatunkach sów.

Jeśli przedstawisz ptaka siedzącego na gałęzi (który jest wystarczająco długi), aby zrobić pazury sowy, wystarczy wziąć trzy stożki z piór i trzymać je pionowo.

Jeśli to konieczne, sowa może być pomalowana, polakierowana lub błyszcząca, ozdobić tło liśćmi. Na nim ręcznie wykonany artykuł jest uważany za gotowy.

Rękodzieło dziecięce ze szyszek nie zawsze może pochwalić się swoją naturalnością, ale nie oznacza to, że należy to zaniedbać. Ważne jest, aby dziecko rozumiało granicę między prawdą a fikcją. Zwłaszcza, jeśli głównym celem tworzenia rzemiosła z szyszek i gliny jest studiowanie świata zwierząt.

Rzemiosła z całych stożków

Zabawki z całych stożków mogą być zarówno duże, jak i małe (na przykład małe zawieszenie). Aby to zrobić, stożki można skleić, zszyć igłą z nitkami lub, przeciwnie, przeciąć nożem urzędniczym.

Nie zapominaj, że stożki można łączyć ze sobą. Łącząc kilka, możesz uzyskać zabawny wąż lub pociąg.

Najbardziej popularnym i jednocześnie lekkim obiektem, który można wykonać z pojedynczego stożka, jest zwykły jeż.

Jeż

Najprostszym rękodziełem lasów jest jeż. Do jego produkcji potrzebne będą:

 • Połowa otwartego guzka (ciała).
 • Kolorowy karton lub gruby papier (pysk).
 • Nożyczki
 • Klej PVA.
 • Cekiny, farby, markery.
 • Glina (dla stojącego lub twarzowego jeża).

Pierwszą rzeczą do zrobienia - stać, która będzie jeżem. Do tego najlepiej jest użyć plasteliny. Mogą to być zwykłe nogi lub bardziej złożone stanowisko w postaci „tła” (trawy, pnia, na którym siedzi jeż, dom itp.).

Ważne jest, aby na tym etapie dziecko pokazało swoją wyobraźnię i zdecydowało, jak będzie lepiej. Tutaj nie powinniście oddawać się naturalizmowi. Jeż może mieć kształt humanoidalny.

Nie ma nic złego, jeśli dziecko zdecyduje się dać mu pozycję siedzącej osoby lub wymyśli coś zupełnie niezwykłego.

Jeśli kształt nierówności nie spełnia wymagań, można go zmienić, wyciąć nożyczkami lub wyrwać dodatkowe „pióra” kleszczami.

Następna jest kufa. Można go narysować na szczycie guzka farbą lub flamastrem, wyciąć z papieru i kija, zrobić z plasteliny.

Na tym haku jeż z szyszek jest uważany za ukończony. Dodatkowo można ozdobić tył zwierzęcia liśćmi, błyszczy, maluje „igły” w niezwykłym kolorze.

Podobnie jak jeż, możesz zrobić mysz, pingwina i inne zwierzęta. Zasadniczo bryła jest traktowana jako podstawa (ciało), do której przymocowane są skrzydła, nogi, uszy, głowa i inne części ciała.

Ogólne zalecenia

Jeśli dziecko nie wie, co można zrobić ze stożków, zaproponuj przedstawienie ulubionego zwierzęcia, postaci z kreskówek. Nie ograniczaj się do banalnych pomysłów. Z szyszek możesz zrobić maszynę, mężczyźni, bałwan.

Ze względu na fakt, że sama bryła jest lekka, rzemiosło jest często używane jako zamiennik zabawek choinkowych. Aby to zrobić, mogą być ozdobione śniegiem, pomalowane w czerwone i złote kolory, pokryte iskrami.

Tak więc, aby naśladować rzemiosło śnieżne, można je ozdobić watą, która jest delikatnie umieszczana między piórami. Gotowa zabawka będzie idealną dekoracją do ogrodu, ogrodu lub domu.

Obejrzyj film: Ozdoby #16. Wieniec z szyszek Wreath with cones (Grudzień 2019).

Загрузка...