Kamionka do ścian podłogowych i łazienkowych, projektowanie płytek pod drewno lub marmur, układanie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytki porcelanowe w łazience: niezniszczalne piękno (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli chodzi o widok na łazienkę, natychmiast przychodzi na myśl dachówka. Przez dziesięciolecia był poza konkurencją, ale pojawił się godny przeciwnik: przełamał monopol na gres porcelanowy. Jest to lepsze niż kafelki, różne są wzory do układania porcelanowej płytki w łazience, specjalne kwalifikacje nie są wymagane.

Materiały te są identyczne pod względem składu, główna różnica w technologii. Przy produkcji gresu porcelanowego, barwniki są natychmiast dodawane do podstawowych składników (bez syntetycznych, tylko naturalnych). Wszystko jest dokładnie wymieszane, formowane płytki o pożądanym kształcie. Jest tłoczony i zapalany pod dużym ciśnieniem iw wysokiej temperaturze. Glina staje się granitem lub marmurem o podwyższonej wytrzymałości. Brakuje jakichkolwiek porów, więc standardowa absorpcja wilgoci przez granit ceramiczny jest prawie sto razy mniejsza niż w przypadku płytek. Jest to najważniejszy warunek dla małego pomieszczenia o wysokiej wilgotności, którym jest łazienka, ponieważ znajduje się w porach, które rozwija grzyb.


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-2


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-3

Płytka jest podstawą pokrytą glazurą, która z czasem może się zużywać, odklejać, odsłaniając szare podłoże. Nie stanowi to zagrożenia dla gresu porcelanowego: bez względu na to, jak bardzo jest ścierany lub obrany, kolor nie zmieni się, projekt nie ucierpi.

Przy podejmowaniu decyzji, który materiał zastosować w łazience: gres porcelanowy lub kafelek, należy wybrać pierwszą opcję. Ponadto różnica w cenie między nimi nie jest krytyczna. W łazience, jako pokój o dużej wilgotności, główna zaleta gresu porcelanowego jest w pełni wykorzystana - brak absorpcji wody. Nawet w tak ekstremalnych warunkach materiał o wysokiej wytrzymałości będzie trwał przez dziesięciolecia, wiele razy dłużej niż jakakolwiek inna powłoka.


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-5


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-6

Po udekorowaniu pokoju płytką porcelanową możesz zapomnieć o tym problemie. Istnieją jednak inne zalety:

  • odporność na zużycie jest taka, że ​​płytka może zostać zarysowana, przetarta, oczyszczona, jak chcesz. Jeśli będziesz się starał, tylko połysk jest uszkodzony, matowy wytrzyma wszystko oprócz diamentu;
  • pęknięcia pajęczyny nigdy nie pojawią się na powierzchni gresu porcelanowego, dzięki czemu przestarzała lub niskiej jakości płytka zostanie natychmiast rozpoznana;
  • zmniejsza ryzyko porażenia prądem (jeśli w łazience jest pralka lub inne urządzenia elektryczne);
  • Płytka porcelanowa nie reaguje na agresywną chemię, więc można ją prać w dowolny sposób.

Minusem jest konieczność zainstalowania ciepłej podłogi pod gresem porcelanowym. W łazience jest to szczególnie ważne: gorąca woda, para, system grzewczy nie są w stanie ogrzać kamienia, a stawanie boso na zimnej powierzchni jest nieprzyjemne i pełne zdrowia.

Płytki porcelanowe do łazienki są dostępne w tak zróżnicowanym asortymencie, że można wybrać najbardziej odpowiednią modyfikację w zależności od przeznaczenia powłoki i osobistych preferencji. Standardy jakości i bezpieczeństwa w tym pomieszczeniu obejmują użycie kilku rodzajów gresu porcelanowego: matowego, polerowanego, oszklonego.

Ściany

Płytki porcelanowe na ściany w łazience - najczęściej płytki glazurowane lub polerowane. Warstwa ściany maksymalnie odbija światło, zapewniając dobre oświetlenie pomieszczenia i rozszerzając go wizualnie. Jest to szczególnie cenne dla małych obszarów.

Jako podłoże te odmiany nie są zbyt dobre, ponieważ szkliwo może się z czasem zużywać, a lakier jest zbyt śliski.


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-9


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-10

Paul

Praktyczne i bezpieczne widoki z powłoką antypoślizgową. Płytki porcelanowe na podłogę w łazience prezentowane są w trzech wersjach:

  • Satined. Specjalna jasność daje technologię materiałową. Na surową płytkę nakłada się wzór, a po prażeniu uzyskuje się miękką, antypoślizgową powierzchnię.
  • Zorganizowany. Matowa powierzchnia z wypukłym ornamentem. Technologia ta wytwarza imitację parkietu, skóry i innych powłok o nietypowej strukturze. Ta podłoga w łazience jest piękna i bezpieczna.
  • Techniczne Zewnętrznie płytka przypomina kamień naturalny. Najtańsza odmiana, baza dla innych gatunków, w tym najnowszy rodzaj glazurowanych płytek kamionkowych. Jest ustawiony jako coś niezwykłego, ale w rzeczywistości okazuje się, że jest to kamionka techniczna pokryta małą glazurą. Wygląda pięknie, jest drogi, chociaż w rzeczywistości jest to ta sama płytka.

Płytki kamionkowe każdego rodzaju mają właściwości antypoślizgowe.

Najbezpieczniejsza płytka podłogowa jest matowa lub ma szorstką podstawę. Jest idealny, ponieważ gromadzi mniej wody i najtrudniej jest się na niej ślizgać.


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-11


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-12

Sufit

W łazience płytki porcelanowe z połyskiem są atrakcyjne, ale nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Jeśli naprawdę chcesz, lepiej jest wybrać jasny odcień, aby sufit nie zwisał, wizualnie zmniejszając przestrzeń.

Nie należy układać porcelany w pokoju częściowo wyłożonym małoformatowymi płytkami ceramicznymi: różnica w teksturach będzie oczywista. Z tego sąsiedztwa przegrywa i płytki i granit.

W tym segmencie materiałów budowlanych w ramach terminu „porcelana rektyfikowana”. Oznacza to najwyższy poziom przetwarzania, przestrzeganie wszystkich parametrów w najdrobniejszych szczegółach i ma zastosowanie do każdego rodzaju materiału o luksusowej kategorii jakości.

Żądany projekt łazienki można stworzyć bez wysiłku: materiały zaspokoją każdy gust i życzenie. Szczególnie pożądane jest naśladowanie naturalnej tekstury kamienia, skóry, metalu.

Marmurkowaty

Kamionka marmurowa imituje kamień z wyjątkową precyzją: z modulacją odcieni, smug, wtrąceń i innych rzeczy.

Biały

Wanny z białego marmuru znane są od starożytności. Taki projekt to klasyczny atrybut luksusu. Porcelana jest bardziej przystępna cenowo, ale polerowana do lustrzanych płytek wygląda wspaniale.

Biały wizualnie powiększa pokój, łazienka staje się lżejsza i bardziej przestronna.


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-14


keramogranit-v-vannoj-nerushimaya-krasota-21-foto-15

Szary

Do ścian nadają się szare porcelanowe jasne kolory, perła lub kombinacja kolorów o różnym nasyceniu. Podłogi mogą być ciemniejsze. Szary jest jednym z trzech podstawowych kolorów, jest łączony z każdym innym, dzięki czemu można rozcieńczyć podstawowy ton jasnymi wstawkami, dzięki czemu można wybrać dla nich tekstylia i inne akcesoria. W każdym razie wszystko będzie wyglądać elegancko.

Czerwony

Dobre rozwiązanie jako wykładzina podłogowa jako element spektakularnej mozaiki z innymi kolorami. Wszystkie odcienie różu są idealne z tej palety - można z niej korzystać niezależnie.

Czarny

Wnętrze jest rzadkie. W czystej postaci ten projekt jest amatorski i ekstrawagancki charakter, który tworzy mieszkanie i łazienkę w stylu gotyku. Częściej można znaleźć kombinację czarno-białych żył. Wygląda spektakularnie, pokój jest dramatycznie przekształcany.

Prawie jak prawdziwe drzewo wygląda na teksturowany materiał. Wykonuje się go poprzez strukturowanie: pod prasą powstaje tekstura parkietu lub desek. Aby podobieństwo było jeszcze większe, kafelki na podłodze wykonane są nie w tradycyjnych formatach, ale w formie parkietu lub desek. Okazuje się, że jest to dekoracyjny laminat, parkiet, tablica.

Można je układać dowolnie: ciągłą warstwę na całej powierzchni, mozaikę, wzór.

Proces jest prawie taki sam jak w przypadku kafelka. Jednak układanie porcelany ma niuanse.

W przypadku gresu porcelanowego, gęsty materiał o niskiej przyczepności (tj. Przyczepność), zwykła zaprawa cementowo-piaskowa nie jest odpowiednia. Potrzebujesz specjalnych kompozycji akrylowych i lateksowych.

Przed ułożeniem fundament jest wyrównany i zagruntowany dwukrotnie. Klej nakłada się na ścianę lub podłogę i dachówkę.

Obejrzyj film: Jak położyć płytki na ścianie - układanie płytek w łazience (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send