Ręczniki papierowe z papieru czerpanego, piękne i łatwe przykłady dla dzieci, proste różowe róże i inne kwiaty krok po kroku - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rzemiosła z serwetek: efektowny wystrój dla miłośników romansu (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dekorowanie domu to wyjątkowa przyjemność. Aby stworzyć przytulną i romantyczną dekorację własnymi rękami, potrzebujesz trochę: zwykłych akcesoriów domowych, fantazji, inspiracji i chęci stworzenia czegoś pięknego. Od najzwyklejszych ściereczek, czasami powstają prawdziwe arcydzieła, emanujące domowym ciepłem i czułością.


podelki-iz-salfetok-effektnij-dekor-dlya-cenitelej-romantiki-20-foto


podelki-iz-salfetok-effektnij-dekor-dlya-cenitelej-romantiki-20-foto-2

Przyzwoity wystrój na bujny stół

Rzemiosła z serwetkami robią to sam jako rodzaj dekoracji na świąteczny stół. Praca będzie ekscytująca dla dorosłych, a także interesująca i pouczająca dla dzieci. Aby zrobić spektakularny kwiat, musisz przestrzegać następującego algorytmu:

 1. Serwetka jest rozkładana, składana płasko na powierzchni roboczej;
 2. Każdy róg jest zwrócony w kierunku środka serwetki. Otrzymując w ten sposób coś w rodzaju koperty;
 3. Teraz rogi są układane dla siebie. Okazuje się trójwymiarowa postać. Algorytm jest powtarzany ponownie;
 4. Teraz obróć przedmiot tak, aby dolne płótno znajdowało się na górze;
 5. Z tej strony narożniki są ponownie kilkakrotnie zwrócone do środka;
 6. Jeden z rogów jest złożony do wewnątrz, a dolna warstwa jest delikatnie narysowana, aby nadać półfabrykatowi kształt kwiatu;
 7. Powstają więc cztery płatki;
 8. Aby kwiat przygotował podstawę i miejsce na stole.

Aby stworzyć dekorację z papieru lub serwetek, lepiej wybrać początkowo jasne półfabrykaty. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę stylistę, który dominuje w gali.

Rzemiosła wykonane z serwetek papierowych wymagają czasami użycia różnych elementów pomocniczych. W kuchni każdej gospodyni domowej znajduje się puszka, w której przechowywano groch lub kukurydzę. To właśnie ten pojemnik stanie się podstawą przyszłej spektakularnej wazy.


podelki-iz-salfetok-effektnij-dekor-dlya-cenitelej-romantiki-20-foto-5


podelki-iz-salfetok-effektnij-dekor-dlya-cenitelej-romantiki-20-foto-6

Dekoracja DIY ozdobi każde mieszkanie. Zanim zrobisz tak interesujący element, musisz przygotować wszystkie niezbędne elementy:

 • Bank grochu;
 • Serwetki w różnych kolorach;
 • Ręczniki papierowe z pięknym wzorem „reliefowym”;
 • Klej;
 • Nożyczki;
 • Ołówek lub marker;
 • Nóż.

Rękodzieło wykonane z serwetek i puszek wymaga więcej czasu i wysiłku, ale efekt jest tego wart. Wszystko, czego potrzebujesz do przetworzenia trzech banków. Dwa z nich muszą przeciąć dno, tworząc cylindry. Trzecia może pozostać niezmieniona.


podelki-iz-salfetok-effektnij-dekor-dlya-cenitelej-romantiki-20-foto-9


podelki-iz-salfetok-effektnij-dekor-dlya-cenitelej-romantiki-20-foto-10

Lily serwetek

Klasyczne róże i naiwne stokrotki to najbardziej popularne motywy w nowoczesnym wzornictwie. Jednak dla miłośników bardziej oryginalnych rozwiązań można zaproponować wykonanie eleganckich lilii.

Kwiaty pierwotnie tworzą świąteczny stół. Możesz zrobić nie tylko wystrój, ale także w pełni funkcjonalny atrybut podczas świątecznej uczty. Bardzo łatwo jest zrobić serwetkę z lilii.

Ze względu na inny kształt gotowy kęs służy jako stojak na ciasta, bezy, małe bułeczki. Bardzo małe dziecko może zrobić lilię. Na stole umieszczona jest serwetka w kolorze białym, żółtym lub fioletowym, a każdy narożnik jest złożony do środka, tworząc szeroki rdzeń.

Wielowarstwowe kwiaty serwetek są najpopularniejszym trendem w ostatnich dniach. Proste i łatwe w użyciu serwetki to idealny materiał do tego celu.

Spektakularny wystrój ścian to panel mniszka lekarskiego. Praca musi krok po kroku. Rezultatem będzie prawdziwy obraz z trójwymiarowym obrazem. Na płótnie roboczym przyklej kilka zielonych, szmaragdowych lub wapiennych serwetek. Lepiej, jeśli są trochę zmięte.

Jednym z najprostszych sposobów na zrobienie kwiatowego rzemiosła jest zrobienie goździka z serwetek. Należy wybrać trójwarstwową serwetkę w kolorze szkarłatnym lub fioletowym. Akordeon złożony z kęsów. W centrum wiążą szmatkę z cienkiego drutu. Krawędzie „akordeonu” delikatnie unoszą się, stopniowo tworząc pączek.

W rzeczywistości sam kwiat jest gotowy. Mocuje się ją na przygotowanych łodygach i umieszcza w wazonie. Kompozycja papierowych goździków w wazonie zdobiona według tej samej zasady wygląda ekologicznie.

Róże z serwetek mogą być zarówno głównym wystrojem, jak i pełnić rolę elementów dekoracyjnych, tworząc bardziej skomplikowaną strukturę instalacji. Istnieje wiele różnych technik tworzenia takich popularnych kolorów: od prymitywnych algorytmów, takich jak „rozczochrane mlecze”, po wielowarstwowe i geometrycznie zaprojektowane kompozycje origami.

Pin
Send
Share
Send
Send