Rzemiosła z ziaren kawy i sznurka z ich rękami, najbardziej interesujące i nietypowe przykłady - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Craft from coffee: pachnące akcesoria (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ziarna kawy są idealne do dekoracji wnętrz. Rzemiosła z tego materiału są dość oryginalne i niezwykłe. Jednocześnie sam proces nie powoduje trudności i nie wymaga pozyskiwania dużej liczby dodatkowych urządzeń. Nawet finansowo taka pasja nie wymaga poważnych strat.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-2

Zrób to sam

Dekoracyjne drzewo kawowe doskonale ozdobi zarówno przestrzeń mieszkalną, jak i biurową. Do produkcji takich wyrobów z kawy potrzebne będą następujące materiały:

 • Klej PVA i kawałek piany;
 • gips i sztyft do podstawy pnia;
 • dowolna wstążka lub taśma;
 • same ziarna kawy;
 • mała doniczka;
 • mocne sznurki w brązowym odcieniu.

Kawa po prostu jest zrobiona z ziaren kawy. Po pierwsze, z kawałka pianki konieczne jest utworzenie kuli o średniej średnicy, która jest następnie owinięta brązowymi nitkami. Ich końce są przymocowane klejem. W powstałej kuli musisz określić miejsce, w którym kij zostanie wstawiony dla podstawy przyszłego drzewa. Nici w tym miejscu wymagają niewielkiego nacisku. Po tym cała piłka jest pokryta ziarnami, pozostawiając pusty obszar pnia. Po nałożeniu pierwszej warstwy kawy można przejść do drugiej warstwy. I tutaj lepiej jest stosować superglue i nakładać ziarna wypukłą częścią w dół.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-4


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-5

Analogicznie można tworzyć różne ekspozycje sznurka i ziaren o różnych kształtach i motywach.

Takie artykuły kawowe nie tylko będą wyglądały oryginalnie w każdym pomieszczeniu, ale zaczną też emanować niesamowitym aromatem, wypełniając w ten sposób pokój zapachem kawy.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-6


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-7

Unosząc kubek

Innym rękodziełem używającym ziaren kawy jest kubek, jakby unosił się w powietrzu. Czy to również nie jest trudne. Z potrzebnych materiałów:

 • mocne mocowanie;
 • mała filiżanka kawy i spodek;
 • ziarna kawy;
 • waga do modelowania;
 • drut.

Najpierw musisz zgiąć drut w dowolny kształt, ale tak, aby można go było później zawiesić na kubku, a drugi koniec przymocować klejem do dna spodka. Następnie drut jest pokryty lepką masą. Wydaje się, że powstaje efekt nalewania mleka, a kiedy ta kompozycja wysycha, będzie wyglądać jak piankowe tworzywo sztuczne, które może być barwione na brązowo. Następnie masa ta będzie musiała zostać przyklejona ziarenkami kawy, na których przymocowany jest kubek. Wizualnie, uczucie powinno być tworzone tak, jakby z kubka unoszącego się w powietrzu nalewano gorący napój. A takie artykuły kawowe nie wstydzą się prezentować jako prezent bliskiemu przyjacielowi lub krewnemu. Idealnie wpasują się w wnętrze kuchni, nadając całemu pomieszczeniu odrobinę uduchowienia.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-8


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-9

Zdjęcia kawy

DIY ręcznie robiona kawa może wyglądać bardzo efektownie i stylowo, zwłaszcza jeśli chodzi o obrazy wykonane przy pomocy tego smakowitego zapachu. Aby zrobić taki element wnętrza, musisz wykonać kilka kroków:

 1. Kwadrat wielkości skali, którą chce się uzyskać, jest wycinany ze zwykłej tektury.
 2. Ten sam rozmiar jest konieczny do przecięcia kawałka materiału, ale pozostaw niewielki margines wokół krawędzi.
 3. Karton powinien być rozmazany ołówkiem klejącym, a kawałek przygotowanego materiału powinien być mocno do niego przyklejony, a pozostałe krawędzie powinny być zamocowane na odwrotnej stronie.
 4. Kiedy tkanina wysycha, może to być prosty ołówek do narysowania wstępnego szkicu pożądanego wzoru. Może to być kształt serca, różne abstrakcje, a nawet kształty geometryczne.
 5. Następnie, używając superglue na szkicu, ziarna kawy są układane i przyklejane po stronie wypukłej. Lepiej zacząć od konturów, stopniowo wypełniając sam rdzeń.
 6. Ostatnim etapem będzie kadrowanie obrazu, w którym wykorzystywane są również te ziarna.

Efektem są ciekawe elementy wnętrza, które mogą ozdobić ścianę kuchni lub salonu.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto.jpeg">


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-10


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-11

Wyroby kawowe z woskiem

Najsłodsze akcesoria uzyskuje się, gdy ziarna kawy łączą się ze świecami woskowymi, które dzięki tej dekoracji nabierają nowego życia. A takie artykuły do ​​kawy będą świetnymi prezentami dla wszystkich twoich przyjaciół. Do produkcji takich akcesoriów potrzebne będą:

 • knot i wymagany kształt;
 • ziarna kawy i świece parafinowe;
 • różne małe części do dekoracji.

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych materiałów możesz przejść do samego procesu produkcyjnego.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-12


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-13

Na początku świece są wcierane, a następnie topione w kąpieli wodnej. Ziarna kawy dodaje się do stopionej parafiny. W środku ołówka z jednego końca knot jest ustalony, a sam ołówek jest ułożony we wcześniej przygotowanym formularzu. W tym przypadku wolny koniec knota spada. Po wypełnieniu formy parafiną o zapachu kawy. Jako warstwa mocująca możesz stopić inną świecę i wlać formę jej masą. Gdy mieszanina jest sucha, świeca wychodzi z formy i jest dekorowana samodzielnie. I taki artykuł będzie odpowiedni na każde wakacje. Lub może to być dekoracja stołu podczas niedzielnego rodzinnego obiadu.

Ramka ozdobiona ziarnami kawy może stać się dość lekka i elementarna. Aby to zrobić, umieść gazetę lub papier, na którym ramka jest umieszczona na powierzchni stołu.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-15


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-16

Jeśli jest biały, można go pomalować na złoty lub srebrny kolor. A kiedy farba jest sucha, musisz przykryć ramkę klejem i rozpocząć na niej rozsiewanie ziaren kawy. Można to zrobić w chaotyczny sposób i można je ułożyć w symetryczny wzór. A na wierzchu tych ziaren można również malować farbą w sprayu lub brokatem. Bardzo często przy tej dekoracji używa się sznurka, za pomocą którego można stworzyć młyn lub chatę. Ta ramka do zdjęć spodoba się każdemu. Ale najważniejsze jest to, że jeśli przedstawisz go jako prezent, odbiorca z pewnością doceni taki gest. Przecież tylko on będzie miał taką ekskluzywną rzecz, podczas gdy będzie ona wykonana przez bliską osobę i duszę.


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-17


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-18


podelki-iz-kofe-aromatnij-aksessuar-21-foto-19

Rzemiosło z kawy to coś, co można zrobić samodzielnie w domu, bez wkładania w to żadnego wysiłku i bez wydawania na niego dużych środków finansowych. Jedyne, co należy wziąć pod uwagę przy wyposażaniu swojego wnętrza, to takie domowe produkty, których nie można prać, a na nich gromadzi się kurz, dlatego każdy produkt kawowy najlepiej pokryć odpornym na wilgoć lakierem. A następnie możesz bezpiecznie przekazać tę wyjątkową pracę przyjaciołom i znajomym, którzy mogą również ozdobić swoje mieszkania niezwykłymi i pachnącymi akcesoriami.

Obejrzyj film: DIY How to make cake out of wrapped tea bags, Grandparents Day gift ENG Subtitles - Speed up #562 (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send